Kariery w TS4

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Kariery w TS4

Post autor: Nisełka » niedziela 17 mar 2024, 12:36

Właśnie ogarniałam oficjalne kariery, których mogę "użyć", jako średniowieczne, by mi pasowało do zamierzonego fanfika. Ale co do niektórych nie mam pewności. Monarchów lepiej do wojska (jak rycerzy), czy polityki? A szpiegów lepiej na detektywów, czy też do wojska? A jeśli przebiorę danego Sima (już obojętnie z jaką karierą) w ciuchy z epoki, to nagle w trakcie kręcenia ujęcia nie zmieni mi ich na współczesne?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 mar 2024, 18:56

Każda kariera Nisełko ma swoje własne ubrania do pracy, i może tak być, że ci przebierze Sima raptem w mudur wojskowy, a jeśli znajdziesz karierę balwierza (czyli fryzjera, dentysty i medyka w jednym) - ubierze w w zwyczajny kitel lekarski :(
Niestety - ciuchy do pracy są dla mnie czarną magią. W TS3 była zakładka w CAS na ciuchy do pracy. W czwórce tego nie ma. Jedynym sposobem jaki mi przychodzi do głowy - to przebrać sima, gdy jest w pracy, do której możemy się udać wraz z simem - czyli kariera lekarza, naukowca i bodajże policjanta... Przy pozostałych karierach Sim po prostu znika z naszego pola widzenia, a jego ikonka na panelu sterowania jest nieaktywna. Nie można więc go wtedy przebrać w inną odzież.

Natomiast jest taka część mc commandera, która pozwala ustalić tzw białe i czarne listy odzieży - nigdy tego nie zgłębiałam, bo mi nie zależało, by populacja moich simów nie chodziła w konkretnej odzieży, lub właśnie - chodziła tylko w wybranych.
Prawdopodobnie w ten sposób możesz ustawić, żeby twoi Simowie NPC (ci niezależnie chodzący w mieście, których gra generuje do eventów czy jako sprzedawców, uczestników festiwali albo np paparazzich) - zakładali tylko konkretne ciuchy. Pewnie dojdziesz do tego drogą prób i błędów :)

Na wszelki wypadek podajęci link do mc commandera (podobnie działa NRAAS w trójce i Insimenator w dwójce)

https://deaderpool-mccc.com/

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » niedziela 17 mar 2024, 21:37

@Alibali Dzięki wielkie :). A jest tam opcja scenarzysty, tj. by właśnie sklecić ekipę Simów do filmu i kazać im grać przez np. godzinę według naszego scenariusza?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 mar 2024, 23:03

Jest taki dodatek do The SIms4, który wnosi karierę aktorską - ale raczej to polega na wypełnianiu kolejnych punktów gotowego scenariusza, by zaliczyć dzień pracy (sim musi wykonać odpowiednie zadania wg kolejności wyświetlającej się w okienku dialogowym).

Odpowiednio manipulując możesz przeprowadzić swój własny scenariusz - dochodzą w tym dodatku elementy scenografii - możesz je odpowiednio poustawiać na "scenie", i wykonać też inny zabieg - mianowicie wykorzystać poseplayera - simowie będą przyjmować odpowiednie pozy. ALe tworzenie historii filmowej z wykorzystaniem poseplayera to będzie dla ciebie naprawdę hardcore. Nie masz w ogóle żadnego doświadczenia z TS4, więc sporo musiałabyś poczytać i pooglądać w necie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”