Gra wywala do pulpitu - usuwanie modów nie pomaga

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Gra wywala do pulpitu - usuwanie modów nie pomaga

Post autor: kreatora » wtorek 26 lip 2022, 13:01

1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
Sciezka do tego folderu w Win10
Kliknij ikonkę Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programów co sie otworzą wybierz i kliknij > System > nastepnie wybierz: "Ten komputer" > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4

2. Nastepnie napraw gre na Origin
Origin Moja biblioteka gier - prawym myszy na okladke gry opcja Napraw. Musisz odczekac az Origin sprawdzi wszystkie dodatki

3. Wlacz grę aby utworzył sie nowy folder The Sims 4 w Dokumentach.
Zacznij nowa gre byle jakim simem i sprawdź czy nadal masz te bledy

4. Jesli bład znikl wyjdź z gry i usuń z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.

5. Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.

6. Jesli mialeś/miałaś jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Być moze blad ten wywolal jakis nieaktualny mod czy CC . Bedziesz prawdopodobnie potrzebowal/potrzebowała ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji. .
7.Włącz grę i sprawdź czy bład zniknął .w starym sejfie. Jednak jesli mialas jakies obiekty CC w domach ( meble itp. ) to stary sejf mogl sie zbugować.

Na dzis 26.07 2022 nie warto wkladać zadnych mdów do gry. Trzeba odczekać do nowej aktualizacji (dzis - najpóźniej jutro się odbędzie), bo po tej aktualizacji na 100% wszystkie skrypt mody i duża część CC padnie i bedą potrzebną ich nowe wersje
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Mariina15
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: środa 27 lip 2022, 01:29

Post autor: Mariina15 » środa 27 lip 2022, 01:44

Otóż nie ma czegoś takiego do sima jak "wizerunek" tam gdzie się dodawało lub usuwało sławę, tak samo nie ma dostępu aby usunąć dziwactwa danego sima, mam nadzieję ze to naprawią, ponieważ na wszystkich granych i nowych simach tego nie ma. Proszę o odpowiedź czy ktoś też ma takie problemy?

Mariina15
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: środa 27 lip 2022, 01:29

Post autor: Mariina15 » środa 27 lip 2022, 06:02

Problem jest jeszcze z wiekiem simy mają urodziny ni z gruszki ni z pietruszki, raptem cała rodzina simów ma urodziny, czemu coś takiego się dzieje, tą ostatnią aktualizacją zepsuli grę na maksa, nie idzie grać zupełnie>>>>>

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 09 sie 2022, 11:43

@Mariina15

Wiekszosci błedow w grze winna jest najnowsza "niby updajtowana wesja MCC" - wielka porazka Dederpoola
Aby dlugość zycia simów wrocila do normy musisz z folderu gry wywalic MCC oraz plik options . Nastepnie naprawic gre na Origin i w opcjach gry wszystko ustawić na nowo. MCC skopal te ustawienia w opcjach gry totalnie.
Wywalenie MCC nic praktycznie w grze ci nie zmieni bo niewiele rzeczy da sie w nim ustawic tak, zeby te zmiany w ogle działaly albo nie psuły gry. Woohoer nie działa wcale - o pardon dziala tylko tylko w jednej dziedzinie - ślicznie psuje nowe dodane interakcje romantyczne.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 sie 2022, 22:39

Elu problem ze starzeniem się Simów wyniknął z ostatniej aktualizacji poprzedzającej Licealne lata - opisywano to szeroko w necie. Deaderpool nic tu nie zawinił. Mój Mc command center działa prawidłowo, nic mi się nie zepsuło, ani nie poprawiło - moi Simowie jak byli leniwi tak są :) Ale żarty na bok - najbardziej widoczna wada tej łaty ukazywała się w czasie wczytywania parcel - wysłałąś Sima na destiwal jako młodego dorosłego - wracał z festiwalu dorośnięty. Podobno ta kolejna łata (ta co była tak cichcem i bez rozgłosu) miała to naprawić. Nie sprawdzałąm - na wszelki wypadek nie wysyłam Simów nigdzie. Ale mc command działa bez zarzutów. Natomiast zepsuło mi się tłumaczenie na polski wickeda i basementala. Nie wiem czy to wina złego tłumaczenia czy też po prostu coś nawala... A było tak fajnie - wreszcie wszystko rozumiałam. Teraz znów mam połowę komunikatów w języku angielskim :(

simsowniak
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: sobota 13 sie 2022, 19:52
Kontakt:

Post autor: simsowniak » sobota 13 sie 2022, 19:54

Mam podobny problem z wywalaniem gry, tylko na nowym Macbooku :(
Jak odjąć pieniądze w The Sims 4? Dowiedz się już teraz :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 15 sie 2022, 20:27

@simsowniak

Nie masz przypadkiem chipu M1 w tym Macu? Bo ten blad wystepuje na wszystkich Macach z chipem Intela M! ale jest łatwy do zlikwidowania.
Przejdź w Menu gry do opcji gry ( trzy kropki na gorze ekranu po prawej w Menu gry) - Opcje gry - i zaznacz ustawienie „Synchronizacja pionowa”. Jeśli jest wyłączony, włącz go

Inny powód wiadomo - albo nieaktualne mody albo spieprzona aktualzacja
1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
Sciezka do tego folderu w Win10
Kliknij ikonkę Windowsa w lewym rogu ekranu z listy programów co sie otworzą wybierz i kliknij > System > nastepnie wybierz: "Ten komputer" > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4
2. Nastepnie napraw gre na Origin
Origin Moja biblioteka gier - prawym myszy na okladke gry opcja Napraw. Musisz odczekac az Origin sprawdzi wszystkie dodatki
3. Wlacz grę aby utworzył sie nowy folder The Sims 4 w Dokumentach.
Zacznij nowa gre byle jakim simem i sprawdź czy nadal masz te bledy
4. Jesli bład znikl wyjdź z gry i usuń z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
5. Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.
6. Jesli mialaś jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Być moze blad ten wywolal jakis nieaktualny mod czy CC . Bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji. .
7.Włącz grę i sprawdź czy bład zniknął .w starym sejfie. Jednak jesli mialas jakies obiekty CC w domach ( meble itp. ) to stary sejf mogl sie zbugować.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”