Uniwersytet - jak spokojnie skończyć studia na szóstkach i nie narobić się jak wół.

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Uniwersytet - jak spokojnie skończyć studia na szóstkach i nie narobić się jak wół.

Post autor: Aericia » wtorek 24 lis 2020, 19:33

Hejo, podaję mój sposób jak spokojnie wykształcić sobie Sima i nie umrzeć z nudów. ;)

Przyda się założenie domowego klubu. Wasi domownicy zakładają sobie klub i wykupują nastrójniki, bonusy do nauki itd.
Potrzebny jest nam tylko komputer.

1. Sima zapisujemy na uniwersytet w piątek rano (nawet we czwartek późnym wieczorem). Chodzi o to, aby pierwsze zajęcia zaczęły się dopiero w poniedziałek.
2. Jeżeli nasz Sim posiada już maksymalnie rozwinięte umiejętności, których będzie uczył się na studiach, warto jest jako czwarty wybrać kurs dodatkowy, np. kręgle, znawca kultury Selvadorady itd.
3. Sadzamy najedzonego i wyspanego Sima przed komputerem i wybieramy Uniwersytet -> Zadania na kursy -> Ucz się -> przedmiot.
4. Czekamy aż Sim nauczy się przedmiotu (trwa to około 4-5 godzin) jeżeli nikt Simowi nie przeszkadza. dobrze jest odciąć go od bodźców dodatkowych, takich jak gadki z domownikami, słuchanie muzyki itd. (Chociaż kiedyś mój Sim jadł i się uczył, bardzo praktyczne i takie życiowe).
5. Po upływie kilku godzin Simowi pojawi się niebieski nastrójnik pewności siebie (książki):
- 1 etap to "nastrój do nauki" - Sim moze w tym momencie przerwać naukę na chwilke, pójśc za potrzebą, coś zjeść, musimy jednak pilnować czasu i uważać, żeby nastrójnik nam nie zszedł (trwa chyba 2 godziny o ile pamiętam)
- 2 etap to "dobrze przygotowany". Czekamy aż pojawi się nastrójnik "dobrze przygotowany"!
studia1.jpg
6. Teraz możemy już zakończyć naukę przedmiotu. To ważne, bo jeśli Sim się "przeuczy" dostanie nastrójnik spięty i że nie wie już który to przedmiot i że co się dzieje.
7. Z nastrójnikiem "dobrze przygotowany" możemy spokojnie odrobić pracę domową czy przygotować prezentację. Nie można wtedy zaczynać nauki nowego przedmiotu, bo Sim się nam "przeuczy".
8. Po zejściu nastrójnika "dobrze przygotowany" wybieramy następny przedmiot i czynność powtarzamy.
9. Musimy w ten sposób przejść wszystkie cztery przedmioty. Niestety, nigdzie w grze nie ma informacji że na te zajęcia juz umiemy a na te jeszcze nie, dlatego warto sobie zapisywac z boku to, co już zrobiliśmy. Inaczej łatwo się pomylić.

W jeden weekend jesteśmy w stanie nauczyć Sima czterech przedmiotów a jeśli jest np. wampirem albo ma wykupiony bonus "rzadko senny", to zdążymy jeszcze zrobić mu prezentację i napisać pracę. Potem już tylko zostaje chodzić na zajęcia i się w tygodniu uroczo obijać (no, prace domowe trzeba odrabiać). Szóstki gwarantowane!

I taka mała uwaga na koniec - warto uczyć się przed rozpoczęciem zajęć. Przedmioty z wtorku i czwartku (te, na które trzeba szykować prezentacje i pisać prace) działają tak, że po oddaniu pracy/prezentacji i po ostatnich zajęciach opcja nauki z kompa albo książki jest już nieaktualna! Kiedyś skończyłam z 5-, bo Sim nie zdążył się nauczyć przedmiotu zanim oddał prezentację i koniec. :( Generalnie żółte zaznaczenie na liście i wyjście z ostatnich zajęć kończy przedmiot, dlatego lepiej i bezpieczniej najpierw się wszystkiego nauczyć, potem oddać spokojnie prace a na końcu iść na egzaminy.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 25 lis 2020, 22:23

@Aericia
Zaponialas tylko dodać, ze nigdy przenigdy nie zapisujemy sima na kurs gdzie ma juz tę umiejetnosc roiwniętą bardzo wysoko. Jesli ma umiejetosc na maksa to nie zaliczy zadnej pracy seminaryjnej z tego przedmotu wiec jak zda potem egzamin to na 3minus. Glupia gra liczy "przyrost wiedzy" podzas pisania pracy seminaryjnej, czy pracy domowej i jak przyrostu nie ma - bo nie moze byc gdy sim zna dany przediot na maksa - to mu niczego nie zalicza. Dwa razy mnie to spotkalo. Za drugim razem to obeszlam obnzajac MCC poziom wiedzy ale zdecydowane ten bug mi obrzydzł studia. Bug raportowany do EA ale ta nic z nim nie zrobiła :a_hatecomp:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 25 lis 2020, 23:20

Kurczę, to musi być w takim razie bug, Elu.

Ja zrobiłam Simowi prawie wszystkie studia (całe Foxbury i teraz jestem w połowie Britchester) i on przecież wielokrotnie zaliczał przedmioty, które miał wymaksowane a pojechał na samych szóstkach.
Z tego co ja zauważyłam, chyba nauka na full (czyli musisz mieć nastrójnik "dobrze przygotowany" - dokładnie ten) sprawia, ze studia są już zaliczone na max. Raz mi Simka nie zdążyła oddać pracy semestralnej ale zaliczyła przedmiot na 6, bo wcześniej się go wyuczyła.
Także po prostu posadź Sima przed kompem albo podręcznikiem (komp tańszy) i każ mu ryć aż wyryje wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 10 lut 2021, 15:18

W takim razie masz racje! Nigdy w zyciu bym na to nie wpadla ze o wszystkim decyduje glupi nastrojnik a nie poziom wiedzy,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”