Jak stworzyć idealną parę zakochanych Simów

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Jak stworzyć idealną parę zakochanych Simów

Post autor: Aericia » piątek 16 paź 2020, 19:39

Tu szybciutko opiszę jak za pomocą moda Wicked Whims można stworzyć parę, która chętniej zaflirtuje (nawet sama z siebie, choć tu trzeba poczekać, to nie Dwójka, niestety) i będzie miała w statusie Extremely Attractive (ekstremalnie atrakcyjny).
(przepraszam za jakość screenów. Uwsteczniam się i jakoś do D je zapisałam). :/

1. W bibliotece wybieramy sobie naszych Simów. Mogą być z różnych rodzin, to nie ma znaczenia.
1.jpg
2. Następnie w CAS robimy z nich małżeństwo.
(To samo trzeba zrobić z nastolatkami - dorastamy ich "sztucznie" w CAS i łączymy w parę. Potem już w grze znowu ich odmładzamy ale TYLKO do nastolatka. Dziecku znika ustawienia atrakcyjności i całość nie zadziała).
Wprowadzamy ich na jakąś parcelę. Robimy PAUZĘ (lepiej żeby nie zaczęli konwersować).
2.jpg
3. Klik na Sima i w menu wybieramy Attractiveness z charakterystycznym sercem w kształcie magnesu.
3.jpg
4. Generate preferences - generujemy czym nasz Sim będzie się kierował przy wyborze partnera/partnerki.
Select Preferences - tu możemy sobie podejrzeć co lubi lub czego nie lubi nasz Sim.
4.jpg
5. Wybieramy Generate All Sims Peferences i zaznaczamy naszą parkę (resztę odznaczamy, jeżeli są na zielono).
Można tez wybrać Generate Sim Preferences (znaczenie na niebiesko) ale wtedy czynność trzeba powtórzyć na drugim Simie).
5.jpg
A tak to wygląda po zaznaczeniu:
6.jpg
6. Teraz wybieramy czym nasz Sim ma się kierować.
Mozna jego preferencje oprzeć na:
1. Wyglądzie obecnego partnera/partnerki (i to pierwsze zaznaczamy).
2. Na wyglądzie rodziny (chyba matki i ojca, nie używałam ale może być ciekawie).
3. (potem dopisze bo nie mam pojęcia co tam dalej jest, nieczytelne). :D
7.jpg
7. Teraz wybieramy na ile mod ma wpłynąć na gusta Simów. Jeżeli wybierzemy wersje "light" mod ustali tylko to, co się Simowi podoba. Jeżeli trzecią - mod doda jeszcze to, co Sima odrzuca.
8.jpg
8. Warto jeszcze sprawdzić czy zadziałało. Jak widać Simce podobają się tylko czarne włosy (takie ma przecież mąż). Po prawej stronie można sobie ręcznie odznaczyć pozostałe kolory, większa szansa że będzie wierna. ;P
9.jpg
9. Na koniec wchodzimy w menu MCCC i wybieramy Związki - następnie rozwiedź się (Simom wyskoczą smutne nastrójniki) a na końcu Wyczyść wszystkie związki.
Simowie się nie znają, można zacząć zabawę.
(Nastrójnik po rozwodzie można usunąć modem MCCC, dajemy Kody - Modyfikuj informacje o Simie - Kontrola nastroju - Usuń nastrójnik (wybieramy z listy smutek po rozwodzie). Uwaga, raz mi się bugnęła gra przez to więc wole zostawić ich z tym smutkiem. Można też użyć UI Cheats (jeśli ktoś ma).
10.jpg
A teraz już sobie gramy jak chcemy. :) Możemy ich rozdzielić na dwie rodziny a atrakcyjność nie powinna ulec zmianie. Od razu ostrzegam - fajerwerków nie będzie (to nie Dwójka, niestety) i możecie niespecjalnie odczuć, że będą za sobą na początku latać. Miło jednak wiedzieć, że się sobie podobają i nawet mają o tym info w swoich panelach w Znajomościach. ;P Fajnie jesli ukochana jest ekstremalnie atrakcyjna i serce mu bije do niej niż zaledwie średnia czy very unattractive (bardzo nieatrakcyjna - bywa że Sim dostaje wtedy nastrójnik nieswój z sercem - magnesem i informację, ze paskudy go otaczają i jest chory).
Raz jeszcze przepraszam za jakość zdjęć.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 17 paź 2020, 03:56

Piekne dzieki zaten poradnczek :hearts/heavy-black-heart:
Dodam tylko ze aby usunac smutny nastrojnik bez zadnego ryzyka ze gra sie zbuguje wlazimy w MCCC cheat (na simie) i kupujemy 1000 punktów satysfacji. Za te punkty po bożemu kupujemy w nagrodach regulator nastroników, ktory sim wypija i voilà sim jest jak nowo narodzony. a o żonie i rozwodzie zapomnial
Czasem zapominamy ze zamist kombinować z modami wystarczy siegnac po proste rozwiązanie do kupienia sklepie nagród XD

Co do mnie probowalam to ustawic na dziewczynie z innego domu dla mojego sima i strasznie mi sie pokickalo - nie mialam poadnika XD
Jakos ustawilam preferencje na samym simie jednoczesnie zaznaczjac ze podobaja mu sie tylko kobiety,
Skutek ? Uwazal za atrakcujne tylko simki bez biustu, muskularne z wydatnymi nosami i o meskim wygladzie.Generalnie brzydoty z mojego punktu widzenia Poddalam sie ,,,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”