New Amsterdam

Ubrania, meble, makijaż... Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

New Amsterdam

Post autor: Alibali » wtorek 03 sty 2023, 20:59

Czyli to co Miszki lubią najbardziej :) Nowy Amsterdam (Niziny) autorstwa Martoelle

Starówka wygląda jak w czwórkowym Windenburgu. A wokół pola i poldery (tereny depresyjne, leżące poniżej poziomu morza, wydarte morzu poprzez system wałów i kanałów irygacyjnych "odwadniających" teren) - z rozsianymi tu i tam wiatrakami... Gdzieniegdzie czerwienią się całe zagony tulipanów - jak przystało na Niderlandy - drugą ojczyznę tych uroczych kwiatów. Tak naprawdę pochodzą z azjatyckich stepów.
Pięknie jest w tyn świecie. Klimatycznie i nostalgicznie jednocześnie'! Europejsko zarazem przez te wiatraki :)

Jest dużo zieloności - parków, łąk, pól...

Oto, co pisze autorka tego świata (btw autorów jest kilkoro)

Użyłam średniej wielkości płaskiej mapy.
Jest 69 działek: 39 działek komunalnych - 7 działek z gospodarstwami domowymi - 13 działek bez gospodarstw domowych - 10 działek mieszkalnych, także kilka działek komunalnych - które są całkowicie puste.
Uwzględniono wszystkie parcele komunalne dla osób poszukujących pracy. Większość z nich to królicze nory od EA. Istnieje tylko 5 lub 6 dywaników z króliczej nory od Cazarupt-TSR (http://www.thesimsresource.com/artists/Cazarupt)
Zwróć szczególną uwagę na pakiety rozszerzeń, których potrzebujesz, aby poprawnie zobaczyć ten świat.

Treść niestandardowa czyli cc:
* Nie jestem przyzwyczajona do posiadania wielu niestandardowych treści w moich światach, ale tym razem jest wyjątek. Nie moglibyśmy dać temu światu właściwego wyglądu bez użycia typowych holenderskich fasad i kilku innych szczegółów z zestawu Mutske

http://www.thesimsresource.com/artists/Mutske

Aby ograniczyć liczbę megabajtów, domy Fredbenny nie są umeblowane, ale można pobrać parcele, które stworzyła dla tego świata, z jej ministrony

(http://www.thesimsresource.com/artists/Fredbrenny)

Wiem, że będzie nadal tworzyć dla tego świata, więc zwróćcie też baczną uwagę na jej nowsze pracę.

* Żadne przedmioty ze sklepu store nie zostały użyte i unikałam używania przedmiotów z pakietów akcesoriów, chociaż mam je zainstalowane w mojej grze. Wszystko oprócz Słodkich niespodzianek Katy Perry.



Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek



Link do pobrania

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1348869/

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 03 sty 2023, 22:23

Faktycznie ładne to. Tworząc kiedyś odrobine podobna architekturę z użyciem tych samych szczytów cc zastanawiałem się jak zrobić kanał/ kanały w mieście. Postawiłem na faktyczne dopływy tworzone edycja terenu choć finalnie nie do końca byłem zadowolony z efektu a tu ktoś miał prostszy pomysł by po prostu zrobić fragmenty kanałów na parcelach czyli trochę tak jak można się pobawić i w Czwórce. Efekt finalny mimo uproszczenia jest jednak bardzo dobry i faktycznie całość sprawia wrażenie małej Holandii / Niderlandów. Niesamowite są te wiatraczki i ogólnie twórcom nalezą się wielkie brawa (tak, Delsy bardzo lubią takie klimaty).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 04 sty 2023, 01:34

Miszka wiem, że tworzyłeś świat w podobnym stylu. Taki elblągo- fromborski Gdańsk :)
Zanim cię poznałam - najpierw zobaczyłam twoje miasto gdzieś w necie, i potem ze zdumieniem odkryłam, że autor tego miasta się ukrywa pod twoim nickiem :) :) Powinieneś swoje prace obfocić i pokazać tutaj - dla porządku i kompletu.
Specjalnie umieściłam tu ten Nowy Amsterdam - z myślą o tobie właśnie - a zainstalowałam do gry, aby go oblukać i opisać dokładniej.

Wygląda rzeczywiście fajnie, ale... Te domki z holenderskimi szczytami są tylko przybudówkami do króliczych nor, i aż szkoda, że nie pomyślano o nich, jako o mieszkalnych. Przez to te domki kojarzą mi się z widocznymi w tle Windenburga, gdzie można je podziwiać, ale nie można z nich korzystać.
Kanał, jaki stworzono do zaprezentowania zwodzonego (czy też ruchomego) mostu niezbyt mi się spodobał, przez ograniczenie wynikające z wielkości działki- Twój pomysł by zrobić to poza parcelą, w trybie edycji terenu - wydaje mi się rozsądniejszy. Taka konstrukcja powinna być ozdobą terenu - wtedy jej uroda byłaby w pełni wykorzystana. Generalnie - twórcy starali się odciążyć świat ze zbędnych ich zadniem ozdób, co uważam że odbyło się ze szkodą dla tego świata - można było go zrobić jeszcze lepiej, wykorzystując większą ilość dodatków (rozszerzeń) i akcesoriów.
Sam świat należy - tak jak pisała autorka - do średnich, i jest dość fajnie zagospodarowany. Ma przede wszystkim ciekawe światło, ładny kolor wody i ogólnie jest bardzo zielony. co lubię. Nie pozwiedzałam go należycie z braku czasu, ale to nadrobię i dodam zdjęcia z "wycieczki"
Wiem, że mało osób z naszego forum gra jeszcze trójką, ale zaglądają tu ciągle nowi. w poszukiwaniu ciekawych prac, tematów czy też porad. więc robię ten research z myślą o nich (także).
Ale prawda jest taka, że jak na prawdziwego simowego kolekcjonera przystało - uwielbiam sama wynajdować takie perełki, i przy okazji pokazywać je na naszej stronce.

Ostatnio trafiłam na przeróbki czwórkowych zestawów oraz obiektów z czwórkowych otoczeń - do trójki :) Nawet ruiny z Selwadorady tam są. Postaram się w wolnej chwili pokazać to w osobnym temacie.

Mała uwaga - nie trzeba instalować tych holenderskich szczytów i innych elementów zestawu Dutch od Mutske, bo one instalują się razem ze światem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 3 Obiekty CC”