Two Faces House

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Two Faces House

Post autor: Marvi » niedziela 08 mar 2020, 06:32

Batmanowych głupotek ciąg dalszy. Tym razem luźno inspirowane postacią Dwóch Twarzy (gość miał pół ciała spalone kwasem i doznał rozdwojenia jaźni). Plan oparty jest o wyjaskrawiony koncept "lepszej" i "gorszej" połowy (chociaż w przypadku komiksowego czy filmowego Denta raczej tej "dobrej" strony nie ma). Powiedzmy, ze to taki chaos kontrolowany ;P W filmie "Batman forever" (zdecydowanie odradzam seans) mamy mniej więcej taki obraz wewnętrza tej chałupy:

I o to mniej więcej opierałby się ów koncept ;)

Fronty, tyły no i zboki ;)
front.png
tył.png
08.03.2020_05-51-11.png
08.03.2020_05-50-42.png
Wloz:
wloz.png
Kuchnia (to jedno pomieszczenie ;P):
dobrakuchnia.png
złakuchnia.png
Dobry i zły hol (kolejnosć alfabetyczna xD):
dobro.png
zło.png
Dobry i zły salon:
dobrysalon.png
złysalon.png
Dobra i zła sypialnia:
dobrasypialnia.png
zlasypialnia.png
Dobra i zła toaleta:
dobrykibel.png
złykibel.png
Rzuty:
rzut.png
rzut2.png
Sorki za "dzikie" screeny, ale nie mogłam "złapać kadru", więc ogólnie fotki były robione dronem xD

Link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Kłaniam się nisko, co złego to nie ja (znaczy... tylko w połowie ja :09-winking-face:).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 08 mar 2020, 15:27

Ja mam chyba jakąś odchyłkę bo wolałabym mieszkać w "złym" kawałku tego neogotyckiego zameczku. Zawsze preferowałam pieknie dobrane ciemne kolory ponad wyrafinowane delikatne pastele, które z kolei lubi Alutek :cat_mwaha:
Widać że wsiąkłaś w klimaty horroru i fantastystycznych XIX wiecznych opowiesci. Pierwowzor tego złego i dobrego odnajdziesz w słynnej XIX wiecznej powiesci "Dr.Jekyll i pan Hyde" Louisa Stevensona - jak widac stare pomysły mają sie dobrze i wciąz są bazą dla nowych dzieł.W tamtym okresie tworcy byli zafascynowani swiezo odkryta chorobą schizofrenią.Słynna powieść "Portret Doriana Graya" Oscara Wilde tez jest wariacją na ten temat wiec ten film Dwie twarze to po prostu stary temat w nowej oprawie.
Architektura neogotyku idealnie pasuje do tego typu powiesci i bohatera bo powstala rownolegle do nich - tez XIX wiek.
Mała dygresja:
Akurat powieść Dracula tez powstała równolegle. :cat_mwaha: No ale dla nas simomaniaków przecież wampiry to nic ciekawego - juz wybudowano dla nich pare tysiecy zameczków, choc to ten sam typ XIX wiecznej literatury horroru i ten sam styl architektoniczny,

Swietne klimatyczne dzieło :) :cat_happy:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 09 mar 2020, 22:36

Oh maj gothicness... Dałaś czadu Marvi! O ile po obejrzeniu poprzedniego zamczyska w grze zastanawiałem się nad asymetrycznie położonym dachem wieży (a doczepie się, ot co! :D Delsidło sie rozbestwiło) o tyle tu wszystko wydaje się idealnie symetryczne no i wspaniale przeciwstawne bo taki koncept to mega fajny koncept ukazujący jakby jedna bryłę ale w dwu rzeczywistościach równoległych... Bardzo jaskrawe te kontrasty także wewnątrz i fajnie że od razu tak zestawiłaś je na fotkach. To wręcz piękny pastelowy dom dla barbie momentami lub vs baja dla tego jak mu tam... brzydala co go zawsze na starcie wywalam z gry, Vlada znaczy ;) I mi bardziej odpowiada klimat tej drugiej części ale w obu dałaś czadu z wnętrzami, i tu i tam jest pięknie i bardzo bogato.
To mogłaby być fajna sceneria dla jakiejś historyji lub filmu (niekoniecznie związanego z nietoperzami). Nawet ogrody są niesamowicie skontrastowane, kapitalne dzieło!
Wracając do wnętrz to ja chcę mieć taką sypialnie w realu :cat_sad3:
Trochę zaskoczyło mnie to, że obie wersje nie są oddzielone od siebie ścianą co zresztą może się przydać przy tworzeniu ciekawej historyji w tym miejscu acz jeśli zamieszkają tam dwie rodziny np. dziad Vlad z dzieckami i obok nieświadoma niczego słodka Su to efekty bez ścianki przedziałowej mogą być nieprzewidziane albo co gorsza całkiem przewidywalne :O
Sama bryła całości jest świetna, fajne są te wieżyczki zwieńczające obie połówki choć kopułkom i całości chętnie przyjrzę się jeszcze w grze. Nie ględząc dalej ,brawo Marviczu, jest super, pomysłowo i z jajem! :a_bravo: Teraz po tych ostatnich pracach to już czekam niecierpliwie na nowe pomysły ,bardzo lubie zamiłowanie do tego co stare i zaniedbane i Ty to także świetnie oddajesz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 10 mar 2020, 02:07

Powiem Marviczu tak. Gdy ogłosiłaś chęć budowy w tym rozdwojonym delirium, to zwątpiłam w logiczną i spójną całość przedsięwzięcia. Jakoś nie umiałam sobie wyobrazić tego składankowego zameczku. Słodki-słony, jasny ciemny, duży mały - to jakoś do mnie przemawia, ale ckliwy i groźny - już gorzej... Całe szczęście, że nie wygłosiłam tego ex caetedra, bo by było po mnie. Jak zwykle wyszło świetnie. Bryła domu jest super, pięknie urządziłaś wnętrza, a w ogrodzie dałaś po prostu czadu. To co ja mam powiedzieć teraz?
No - powiem tak - teraz, moja Pani - podeślę ci moją Latarnię do umeblowania. I bez wykrętów, że nie umisz...

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 13 mar 2020, 22:40

Kurcze, aż mnie zęby zabolały jak zobaczyłam ten fragment filmu. Sorki, ale musiałam to napisać.
Jednak wszelkie boleści złagodziło oglądanie twojego projektu. Bryła domku rewelacyjna, fajne dachy, wieżyczki i różnorakie ozdoby. I pisząc całkiem szczerze, wcale się nie "gryzą ze sobą" te dwa odmienne oblicza. Wnętrza też ślicznie urządzone, jedne słodziutkie, drugie mroczne. Już nie pierwszy raz zauważyłam, że masz duże wyczucie w doborze kolorystyki i dodatków, wszystko ze sobą ładnie współgra. Nie mogę się zdecydować, którą stronę bym wybrała, więc zamieszkam w kuchni, i w zależności od nastroju będę gotować "żabie oczyska" lub słodkie babeczki. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Świetny pomysł i świetne wykonanie :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 19 mar 2020, 14:24

Po raz pierwszy mam problem z komentarzem, ponieważ bardziej niż na samą konstrukcją projektu, zaintrygowana jestem jego symboliką :22-thinking-face: , która przedstawia dwoistość natury ludzkiej.
Ten bliźniak symbolizuje dwie przeciwstawne cechy: dobro i zło. Jest kwintesencją tego z czym mamy do czynienia w życiu codziennym, i co stanowi część składową naszej natury.
Oglądając go przypomniał mi się utwór Budki Suflera, który swego czasu śpiewała Izabela Trojanowska: "Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym, tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim. Tyle samo prawd ile kłamstw pośród mijających dni, że sam diabeł nie odróżni ich" ... takie skojarzenie.
Wybór zależy tylko od nas, którą drogę wybierzemy. Czy pójdziemy prostą i łatwą, czy trudniejszą ale dającą więcej satysfakcji, kiedy osiągniemy sukces. Jakie cechy przeważą w nas samych. W obecnych czasach nie jest łatwo pozostać wiernym swoim ideałom i zachować człowieczeństwo. Ale dosyć filozofowania, bo żaden ze mnie Sokrates czy Arystoteles.

Pomysł sam w sobie jest nietuzinkowy. Konstrukcja zamczyska i zastosowane ozdobniki podkreślają jedynie jego finezję.
Niejednokrotnie podkreślałam, że zdecydowanie opowiadam się po jasnej stronie mocy :) ... i tego się będę trzymała. Z uwagi na fakt, że ktoś kiedyś dał mi zrozumienia, że aby komentować należny pobrać i obejrzeć dany projekt z bliska - pobrałam i przetestowałam go moją dziewczynką. Ciekawa byłam przede wszystkim jej reakcji,i tego jaką stronę wybierz - kobiecą czy męską.
Zaskoczyło mnie, to że swoje pierwsze kroki skierowała w kierunku ciemnych pomieszczeń. Dopiero potem zorientowałam się, że zamiłowanie do komputera kazało jej tam pomaszerować. W damskiej części nie uświadczy się tego typu sprzętu :D ... nie rozumiem zupełnie dlaczego ;)


Widać, że dawno nikt w męskiej kuchni niczego nie gotował, bo pająki zdarzyły utkać tam sobie śliczną sieć :
pajaki.jpg
Głód sprawił, że Meggi upiekła sobie paluszki chlebowe w damskiej części, natomiast tosty przygotowała po męskiej stronie :D .
pieczenie w damskiej częsci.jpg
tosty w męskiej części.jpg
Wszelkie zabiegi upiększające oczywiście odbyły się w damskiej części oraz na spoczynek udała się do damskiego pokoju:
typowa kobietka.jpg
śpimy bez koszmarów.jpg
Co mnie zupełnie nie dziwi, bo zasnąć ze świadomością, że nad głową mieści się sala upiorności :o byłoby trudno.
sala upiornosci.jpg
Z uwagi na fakt romantycznego usposobienia Meggi i brak chwilowo znajomości zauważyłam jej niepokojące zachowanie:
marzenie.jpg
Zarówno pomysł jak i wykonanie na 6+ :a_bravo:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 06 kwie 2020, 22:10

Na wstępie wszystkim dziękowam za odwiedziny! i za ciepłe słowa (oj nie wiem czy takie zasłuzone znowu). A co następuje i jak dalej:
@kreatora a bo zło zawsze lepsze! (źlejsze? xD) Faktycznie końcem zeszłego roku miałam romance z XIX wiekie i poodświeżałam sobie te wszystkie bajania mroczne (moim odkryciem jest Sheridan Le Fanu, który wprawdzie poodświeżał i nieco poszerzył pewne tematy, ale jakoś został zapomniany. w każdym razie biseksualna seksolatka Carmilla jest zawsze spoko ;P). I drugim faktem jest to, że w Batmanie jest kilka nawiązań do klasyki (poza Two facem "zainspirowanym" Jeckyllem i Hydem, jest jeszcze Joker ewidetnie zaczerpnięty z ekranizacji "Człowieka śmiechu" Hugo, tj. filmu "The Man Who Laughs" - ten pierwszy komiksowy Trefniś to toćka w toćkę filmowy Gwyplaine; Mad Hatter zaczerpnięty, jak sama nazwa wskazuje, z postaci Szalonego Kapelusznika z "Alicji w krainie czarów" Lewisa i kilka takich kalk popkulturowych pokroju Scarecrowa, Clayface'a czy Pingwina), więc to musiało się skończyć umoczeniem się w XIX wieku ;P Nawet mimowolnym, bo ostatecznie jakoś nie planowałam ;P Anyway cieszę się, ze to nie jest takie ostatnie :D
@SimDels a widzisz! Tam połozyłam dachy, a tutaj nie zauważyłam, ze mi się na froncie tapeta jednym paskiem połozyła XD Zawsze coś! ;P Anyway faktycznie można by dom śmachnąć na pół jakąś ścianą i zrobić sobie z niego mrocznego bliźniaka ;P Po jednej stronie zębacz krwiopijca, a po drugiej niewinna dziewoja, co jeszcze nie wie w jakiej bajce się znalazła ;P Fajnie, ze się nawet spodobiło :D
@Alibali no, ja bym się tak na Twoim miejscu nie zarzekała, że nie zostało zwerbalizowane, bo trochę było, a i ja sama zwerbalizowałam zastrzeżenia co do nadmiernego "synkretyzmu" ;P Ale wisz jak jest: zawsze można wybrać sobie adekwatniejszą połowę i tą drugą przerobić :D Czyli Ty bierzesz róż, a ja wracam do ciemności i mroku ;P Dziamkuję jednakowoż, żeś w marvicza nie zwątpiła tak ostatecznie <3 I dziękuję za odwiedziny!
@Ktosik oj tak, zaczęłam oglądać "Batman forever" i dobrze, że przysnęła w połowie, bo by mi wszystkie plomby poszły, a cinszko teraz jakiego wracza od uzębienia przytulić na dłużej (co przypomina mi, ze powinnam iść z paszczą do weterynarza, bo mi teraz kontrola co półroczna wypada ;-; już mnia ta zupa z nietoperza wkurza :/). Ale ale! Cieszę się, żem Cię przynajmniej tym projektem nie dobiła, bo bym się musiała zaciągnąc na galery xD Dziękuję i kłaniam się nisko <3
@bobas52 Bobi, cho, pofilozofujmy sobie razem, wiem że lubisz, kuci kuci, a tititi~ *to jest ten moment, kiedy powinnaś zdzielić mnie przez łeb, ale wierzam żeś jest człowiekiem kultury o stoickim spokoju i powściągniesz xD*. I powiem Ci tak, już teraz, na spokojnie: jak dodawałam ten domek, to właśnie wzniósł się we mnie taki bulgot, bo - nie bójmy się tego okreslenia - STANĘŁAM W ROZKROKU. No tak mniej więcej. Jakoś mi się kleiło budowanie, bo ogólnie ostatnio mam silne wahnięcia od jasnej strony mocy do ciemnej. Ta ciemna głośniej krzyczy, ta jasna trochę przygasa, ale generalnie chyba życie to taki proces balansowania między jednym, a drugim wahnięciem. I to w sumie jest smutne, ze jak źle wymierzysz, to możesz się wykopyrtnać na tą ciemniejszą stronę, a z niej ciężej się wykaraskać. Ale z drugiej strony chyba cały sztynks polega na tym żeby przynajmniej próbować wkitrać się na słoneczną stronę. Chociaż na chwilę. Chociaż troszkę. I może nie jest to tak w 100% w temacie, ale mnie się z kolei przypomniał taki kawałek Republiki:
"Po linie idziesz sam
I w całym cyrku cicho tak
I krok za krokiem musisz iść
Nie masz odwrotu musisz spaść
Wszyscy czekają żebyś spadł
Wędrujesz po to żeby spaść
Balansujesz po to żeby spaść
Ta cisza jest dla ciebie"
I chyba nie będzie to spora nadinterpretacja jeśli powiem, że cały dynks polega na tym, aby nie dać im satysfakcji i nie spaść, a przynajmniej nie od razu. Chyba tak to działa. Chociaż nie wiem, ja jestem bliźniakiem, a bliźniaki to chaos ;P
Anyway dzięki Bobi za odwiedzinki i za pobudzenie mojego bezmóżdża do wydania jakichś przedagonalnych podrygów - zwłaszcza, ze zbieram się już 2 tygodnie do sapnięcia czegoś mądrego, a wyszło jak zwykle. Kłaniam się i dziekuję za oddelegowanie simki-eksploratorki na zwiedzanko :D Ech, już nie chcę się powtarzać, ale mea culpa, utrwaliłam niechcący stereotyp, ze babie próżność, chłopu kompa ;P Takam jest wlasnie genialna ;P Ale na usprawiedliwienia dodam, że wolnosc polega na tym, ze jak baba sobie chce spocząc w tej trumniarni to nie ma sprawy, a jak chłopu spieszno do toaletki, to też nie bronię! ;P Ech, pogrążam się ;P

Jeszcze raz wszystkim dziekuję <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”