White Palace

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

White Palace

Post autor: Marvi » niedziela 02 lut 2020, 16:14

Jak zazwyczaj mam ułożony w głowie jakiś storyline, tak przyznaję szczerze, że nie tym razem xD Ogólnie było tak: siedziałam sobie grzecznie i nikomu nie wadziłam (może trochę...), a @Alibali szukała sobie chałpy do zbudowania. Jako, ze węszyła w takich budowlach, które jak dla mnie to "nie, dzięki, to ja Ci je zostawiam", to ja tylko popatrywałam na zdjęcia i się oblizywałam. No i WRESZCIE coś wybrała @_@
...i jakiś czas później (datuję to na średnio-dłuższą, ale nie za długą chwilę) stwierdziła, że nieeee, że nie będzie, bo nie ma cegieł takich itd. No a ja chciałam udowodnić, że się da!
...no ale się nie dało XD
Bez nazwy 1 kopia.png
(dowód rzeczowy nr 1)
Bo faktycznie cegły w ogóle nie chciały grać xD No ale jak już skończyłam bryłę to stwierdziłam, ze coś tam z tego zrobię.
I tym sposobem mamy udawane muzeum xD Udawane, bo kto chciałby się gapić na stare graty?! xD W każdym razie...
Front:
front1.png
front2.png
Tył:
dupa1.png
dupa2.png
Parter:
wloz1.png
wloz2.png
wloz3.png
Taka sala z kominkiem i pianinkiem - jakby przyszły dotacje z Ministerstwa Kultury i jaka miejscowa jednostka kulturalna zorganizowała konczerto xD
piano1.png
piano2.png
piano3.png
Hol z główną salą xD
hol sala.png
sala tronowa.png
Kuchnia i kibel (no bo w końcu przychodzisz tu spędzać czas! xD)
kuchnia.png
kibel dół1.png
kibel dół2.png
kibel dół3.png
Góra:
góra1.png
góra2.png
góra hol.png
02.02.2020_14-55-19.png
Tutaj hyc-hyc na balkon:
balkon.png
Sypialnia możnych:
sypialnia.png
Kameralny pokój muzyczny:
pokój muzyki kameralnej xd.png
Pracownia:
pracownia.png
Tualeta:
kibel góra1.png
kibel góra2.png
Rzut parteru:
rzut dół.png
Rzut 1 piętra:
rzut góra.png
Link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false (jakby się komus na coś miał przydać XD).
I cóż... co złego to nie ja - to złe podszepty z telefona @_@
AHA! I chciałabym wszystkich znawców architektury przeprosić za ewentualne gwałty na sztuce, na koncepcji, na gatunku itd. bowiem siem nie znam i nie do końca się jednak w tym chyba czuję xD Jednak wolę bunkry i przy bunkrach zostanę XD Za powyższy incydent przepraszam i postanawiam się nie tyle poprawić, co już nie dotykac tematu xD
Kajam się i korzę,
Wasza unizona.
Załączniki
góra hol2.png

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 02 lut 2020, 21:37

@Marvi - wiesz już, że bardzo mi się podobała twoja wizja tego dworku - zameczku, i przyznaję bez bicia, że temat wydał mi się za trudny. Udowodniłaś, że dla chcącego i umiejącego...
A wnętrza wyszły jeszcze cudniej. To był strzał w dziesiątkę, że zrobiłaś z tego dworku właśnie muzeum - coś w stylu tego dworku Pollock House, który miałam przyjemność zwiedzać w Szkocji przeszło rok temu.
Pięknie pomyślane i pięknie wykonane. Patrząc na fotkę holu z tymi mównicami (chyba) - przyszło mi do głowy, że podobne urządzenia widuje się przy zwiedzaniu muzeów, gdy nie ma przewodnika i tylko włącza się takie urządzenie gadające, które opowiada o tym, co właśnie widzimy. Takowe właśnie widziałam, zwiedzając muzeum miniatur oraz w Panoramie Racławickiej we Wrocławiu. Brawo za pomysł, a jeśli to przypadek - to jeszcze większe uznanie za intuicję.

Ogrody to zawsze moja pięta achillesowa. A ty po raz kolejny udowadniasz, że potrafisz zrobić je cudownie - o ile ci się chce. Niech ci się więc częściej chce - nie tylko stawiać ruiny, czy bunkry i zapadliska. Chociaż... Tak się złożyło, że każdy na tym forum ma jakieś swoje specialite de la maison. Moim są wiktoriańskie klimaty. Eli i Gabi - nowoczesne bryły. Miszka ma swojego azteckiego konika, Tokusy mają mangę i anime,

a Ty - jesteś Mistrzem Rujnacji ( i Odbudowy:))
Fanfary - tratatatatam!!!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 03 lut 2020, 07:40

Wyszło stylowo i pięknie. Gratuluję pomysłu zrobienie z tego pałacu muzeum. Sale pałacowe, które będą zwiedzać turyści wyposażane zostały, jak przystało na muzeum, w eksponaty odpowiadające minionym epokom. Wspaniałe barokowe meble we wszystkich wariantach: barokowe fotele, krzesła, komody, stoły, taborety, lustra, obrazy i inne. Wszystko tu jest spójne tematycznie, nie ma pomieszania różnych eksponatów.

Zachwyt wzbudza także ogród, który cudownie dopełnia całość budowli.Wręcz zaprasza na spacer po ogrodowych dziełach sztuki. Z prawdziwą przyjemnością obejrzę to dzieło w grze, pod warunkiem, że Galeria zacznie wreszcie działać.

Składam wyrazy uznania :a_bravo: . Jesteś przykładem, że jeśli czegoś się chce, to można to osiągnąć.
cytat.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 lut 2020, 00:46

Zadanie chyba nie było łatwe sądząc po obrazku z oryginalna bryłą ale stworzyłaś mega ciekawą prace. Willa wydaje się potężna, potężniejsza od inspiracji głównie chyba za sprawą jakby dodatkowego piętra więc to już prawdziwy pałac (z ogrodem pałacowym zresztą :) ). Bryła jest bogata w detale i z ciekawa wieżycą. Super tarasy, idziesz jak burza i realizujesz niesamowicie swoje projekty.
Wnętrza sa piękne, zazdraszczam cierpliwości i wyczucia klimatu. Tu najbardziej zaskoczyło mnie sklepienie w długiej sali. Wygląda to naprawdę mega (i skłania by nawet taki leń jak ja podejrzał to sobie w grze). Apropos jeszcze klimatu; coś mi się zdaje że tam na pewno coś straszy lub będzie bo dla zjaw to także idealne miejsce przy okazji :)
Bardzo pomysłowa i duża praca. Motywujesz do działania i dzięki także za to. Bardzo chętnie obczaję w grze.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 08 lut 2020, 15:45

Ulala, jaki śliczny pałacyk, a ogrody niczym w Wersalu :cat_lovely: Nadziabdziałaś się z układaniem tych krzaczków. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Z jednej strony szkoda tak piękny dom przeznaczyć na muzeum, ale gdy zobaczyłam urządzone przez Ciebie pomieszczenia, to pomysł bardzo mi się spodobał. Są realistyczne i przypominają mi wszystkie te muzealne wnętrza, które kiedyś tam gdzieś zwiedziłam. Pięknie je wyposażyłaś, wielka dbałością o rożne szczegóły, barierki, tabliczki informacyjne, fajnie wyeksponowane meble, wszystko to tworzy idealny klimat. Super praca!!! :a_bravo:

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 22 mar 2024, 13:06

@Marvi Aż mi się oczy świecą z zachwytu :).

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 22 mar 2024, 23:01

@Nisełka miło słyszeć <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”