Psychiatrische klinik

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Psychiatrische klinik

Post autor: Marvi » niedziela 10 lis 2019, 01:20

Tym razem bez śmieszkowania. We wstępnym projekcie miałam zrobić szpital. Owszem, psychiatryk, ale też użytkowy, taki z salami, z przyrządami itd. Ale później zadecydowałam, że zrobię opuszczony szpital. Sam budynek imitować ma opuszczony szpital w Owińskach pod Poznaniem (no, żeby dosadnie nie powiedzieć wprost, że zerżnęłam bryłę).
Obrazek
To jest oryginał, a teraz moja makieta.
10.11.2019_00-33-24.jpg
10.11.2019_00-34-41.jpg
10.11.2019_00-35-00.jpg
10.11.2019_00-35-37.jpg
Hol:
10.11.2019_00-36-11.jpg
10.11.2019_00-42-51.jpg
Piwnica:
10.11.2019_00-49-57.jpg
Gabinety:
10.11.2019_00-36-34.jpg
10.11.2019_00-37-55.jpg
Hol i salon na I. piętrze:
10.11.2019_00-38-56.jpg
10.11.2019_00-38-23.jpg
Sala na parterze:
10.11.2019_00-37-25.jpg
I oddział zamknięty:
10.11.2019_00-39-43.jpg
10.11.2019_00-40-07.jpg
10.11.2019_00-40-35.jpg
10.11.2019_00-41-02.jpg
Rzuty:
10.11.2019_00-52-15.jpg
10.11.2019_00-52-09.jpg
10.11.2019_00-50-11.jpg
Link ku galerii jakby coś: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Tyle na dzisiaj (bo to o dwie prace za dużo jak na ten tydzień).
Kłaniam się nisko, co złego to nie ja (nie wiem kto, bo tym razem nie wciągnęłam w ten proceder NIKOGO - nie mam nawet na kogo zgonić ;-;).
Załączniki
10.11.2019_00-37-55.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 lis 2019, 11:31

Marveuszu - trawestując słynne zdanie z jeszcze słynniejszego filmu - rzekę tylko - "jaka cudna...katastrofa!" Pięknie zrujnowałaś wnętrza, zdezelowałaś meble i gabinety, obdarłaś ściany z tapet, a pomieszczenia z "looku" :P
Cudnie! To tyle w temacie!

P.S. A jak ci się udało "zdezelować" podłogę? Nie miałam pojęcia, że można ją oblać czymś zielonkawym, czy w ogóle oblać - oprócz zepsutych kranów, wanien, sedesów i kałuż "wiadomego" pochodzenia :82-smiling-face-smiling-eyes: )
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 gru 2019, 19:52 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 10 lis 2019, 17:09

@Alibali Dziękować pięknie za pochwałę :D
A co do uszkodzeń - w sumie może komuś się przyda do czegoś:

Krótki tutorial o tym, jak demolować
No to tak:
1) Spsuta drewniana podłoga: nic innego, jak wyrwany z debuga model nieudanej rzeźby (bb.showhiddenobjects).
Clipboard02.jpg
2) Spsuta podłoga betonowa czy jakaś tam inna: wyrwany z debuga pakiet archeologiczny.
Clipboard04.jpg
3) Woda, zacieki i inne toksyczne plamy: dywaniki ze Strangeville
Clipboard01.jpg
4) Generalny nieporządek, nieład i bandżaj:
Clipboard03.jpg
No i z grubsza to chyba tyle. Plus jeszcze warto obiekty umieszczać z włączoną kamerą z trójki i z altem nimi kręcić (wtedy można uzyskać "nieporządek i asymetrię"). Ja to zrobiłam jak zrobiłam, ale da się lepiej i jakby ktoś miał życzenie no to na takie rzeczy wpadłam (pewnie z milion innych można wymyślić, ale nie wymysliłam xD).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 10 lis 2019, 18:50

Widzialam taki psychiatryk w Trojce, chyba na bazie tego samego oryginalu i byl cudnie (chyba przez Ambasadorka Alka zrobiony - moze Ala @Alibali bedzie pamietac?) ale Twoj nie jest ani milimetr gorszy. Tamten byl napchany CC prawie az po dach. :cat_mwaha:
Ty CC nie uzyłas ale uzyskalaś podobny mroczny, smętny klimat wnetrz jaki mial i tamten.
Dodatkowo Trojkowy tworca byl doswiadczonym, znanym i cenionym specjalistą od tworzenia takich klimacików a to jest dopiero Twoj drugi taki specyficzny projeky po Polibudzie ktory ma "duszę" a nie tylko mury i meble.
Chapeau bas! :a_bravo:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 10 lis 2019, 19:14

To jest genialne!!! Szpital jak z najstraszniejszego horroru. Tylko czekać aż pojawią się tam duchy opętanych. Brr, aż ciarki przechodzą!
Fantastycznie został oddany klimat smętnego, opuszczonego, zniszczonego przez czas i zapomnienie miejsca, które nawet w czasie "świetności" było niechlubnym miejscem. Najbardziej jednak zaskoczył mnie pomysł wykorzystania fontann w kształcie kółek jako obręczy łózek przytrzymujących nieszczęśników. Po prostu świetny.
Naprawdę nietuzinkowa praca. Brawo!!!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 11 lis 2019, 01:38

Kapitalna praca, znów architektonicznie klimaty jakoś nam bliższe niż cuda z za oceanu a do tego klimat dewastacji i naznaczenia czasu. Kapitalna praca!
Ostrołukowe okna w roli blend tez fajnie się sprawdziły. Ponownie także piękne szczyty schodkowe - miodne to! Super bryła, idealnie w "moich" ulubionych klimatach. Zapomniałem już, że można tak "zdewastować" sobie wnętrza, świetnie te możliwości wykorzystałaś. Nie wpadłem nigdy np na wykorzystanie kawałków drewna rzeźbiarskiego jako gruzu w domysle np kawałów sufitu które odpadły.
To wszystko pobudza wyobraźnię, naprawdę mega sceneria do jakiejś ciekawej historyji nawet trochę apokaliptycznej. O oryginalnym szpitalu akurat niedawno słyszałęm więc od razu skojarzyłem inspiracyję. Bardzo ciekawe pomysły wewnątrz także z wyposażeniem ; łóżka z kajdanami coby przywiązywać pacjentów (kapitalny pomysł) ,kraty, izolatka tam chyba tez jest i nawet oddział zamknięty za szybą. Pomyslałaś o każdym szczególe. Mi także pozostaje już tylko zabić brawo, genialna praca Marviku! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 11 lis 2019, 13:39

Po Polibudzie przyszedł czas na Psychiatryk :D jak się dobrze zastanowić, to zachowałaś nawet właściwą kolejność :lol:

Żyjemy w ciągłym stresie i siłą rzeczy należałoby się zastanowić co zrobić, żeby nie zwariować. Udowodniono, że stałe i regularne korzystanie z komunikatorów przez dłuższy czas sprawia, że potrzebujemy wyciszenia, w celu bardziej skutecznej selekcji informacji. Chodzi o informacje, które dotyczą ważnych aspektów życia. Podobno są już nawet urządzenia, w których ludzie mogą się zamknąć na jakiś czas i odseparować od wszystkiego. Tyle tytułem dygresji.

Stworzyłaś wspaniałą "ruinę" wewnątrz, równocześnie zachowując piękno zewnętrzne tego budynku. Całość wygląda jakby żywcem została przeniesiona z Owsińska do gry. Zachowałaś miejscami pierwotny kształt budynku i kolejny raz poradziłaś sobie świetnie z dachami.
Pomysł z wykorzystaniem fontann jako pasów oraz dywaników ze Strangeville jako zacieków - doskonały :a_bravo: to uwiarygodniło zniszczenia jakie powstały po pożarze szpitala.
Rozwijasz się w zawrotnym tempie i zaskakujesz pomysłami - oby tak dalej. Będę Ci kibicować i bardzo mocno trzymać :15-raised-fist: , bo to co pokazujesz, jest niewiarygodnie pomysłowe.

Jakie to jest gryfne, no to pyrsk ludkowie :a_beer:

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 30 lis 2019, 03:01

Mam dobry zapłon XD Ale zaskoczyło ;)
Przede wszystkim dziekuję wszystkim za dobre słowa!

@kreatora Elu, dziękuję za dobre słowo! Broń boże nie mam zamiaru nawet udawać, że aspiruję do wytrawnych niszczycieli, których nie brakuje w necie ;) Poza tym CC są moimi wrogami (z drobnymi moze wyjątkami), więc i tutaj mi nie po drodze z lepszymi twórcami, którzy są bardziej moze otwarci na pewne klimatyczne rozwiązania. Natomiast to, co cieszy mnie najbardziej to to, że ten projekt mógł wydać się komuś klimatyczny - jeśli Ty tak mówisz, to kłaniam się nisko, dziękuję bardzo i niewymiernie wprost się raduję, cieszę i szczerzę. Dziękować pięknie, nisko się kłaniać <3
@Wikki Dzięki Wiku za dobre słowo! Jeśli faktycznie udało mi się oddać klimat mrocznego, zaniedbanego budynku, to bardzo się cieszę i miło mi niezmiernie, ze tak to odbierasz, bowiem taki był zamysł :) Sprostuję tylko (no jakby ktoś potrzebował w jakichś dziwnych celach tego "patentu"), że to nawet nie tyle są fontanny, ale te obręcze z psów i kotów do tresowania w/w. I tutaj polecam wziąć te największe, bowiem średnie i małe mają "za krótkie nóżki" przez co stapiają się z kołdrą ;) Ale to taka dygresyjka ;)
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odwiedziny i pochwałę! Kłaniam się niziutko :)
@SimDels Delsu, jest mi niezmiernie przyjemnie, ze spodobał Ci się mój psychiatryk! :D Jako ten diabeł tasmański z przyjemnością przystąpiłam do dewastacji wnętrz i, nie ukrywam, ze dostarczyło mi to, przynajmniej początkowo, sporo frajdy (później, jak dotarlo do mnie co ja właściwie wyczyniam, to trochę - przyznam szczerze - poczułam takie niefajne uczucie... bo jednak jest to zainspirowane prawdziwym miejscem i do tego też dochodzi jeszcze jedna kwestia, ale nawet nie chcę jej podnosić, bo w gruncie rzeczy już się za to wybiczowałam i wolę to trzymać gdzieś w środku głowy jako wstyd i brzydotę - wbrew pozorom takie projekty mogą być trochę "trudne do uniesienia"). A na samo "instrumentarium niszczycielskie" wpadłam niechcący jak buszowałam po debugu. Jak to mawiają: "samo się tak zrobiło" ;)
W każdym razie serdecznie dziękuję za wszelkie pochwały! <3
@bobas52 A Tyś jest szutnik co się zowie, bo uchichrałam się z tej kolejnosci jak nie wiem :D Ale istotnie, kolejnosć właściwa, a i Wasza unizona pod koniec swej edukacji rozwazała czy to się czasem nie skończy przymusowym pobytem w takim "sanatorium". No ale nie tem razem! ;)
Faktem jest, ze przy dzisiejszym trybie życia i "przeładowaniu bodźcami" ciężko jest nie rozstroić się kompletnie, ale czasami zastanawiam się też czy to nie jest kwestia (ktorą już nieraz miałyśmy okazję porozważać) pewnego rodzaju stopniowego "osłabiania się" kolejnych pokoleń (czyli poza skalą fizyczną, można by pokusić się o przeniesienie tego na skalę psychiczną). Prawdopodobnie, jak zwykłam każdorazowo zasłaniać swoją indolencję intelektualną i dyletantyzm, jest to zapewne nierozłączna fuzja obu tych czynników (plus masy innych rzeczy, które na nas wpływają). Ale nie będę tu przynudzać, bo jo sem jako ten mityczny szwagier: nie znom się, ale się wypowiem :P
Anyway czy się rozwijam czy zwijam to czas pokaże (jedna czy dwie jaskółki wszak wiosny nie czynią), ale jest mi niesamowicie milo, że wierzysz w moje możliwości rozwoju ;) Obyś tylko nie obstawiła przegranego konia, ejże! ;)
Dziękuję w każdym razie za miłe słowa i, teraz marvicz tytułem dygresji, co godosz, że nie godosz, jak godosz! Jakżem ja o słowie "gryfny" zapomnieć mogła, to nie wiem, ale piynkne, dzioucha, dzięki za przypomnienie! Bo aż się pysk cieszy wyszczerzem prawdziwem jak bum cyk cyk!

Raz jeszcze wszystkim Państwu dziękuję - wszystkim razem, każdemu z osobna - i kłaniam się niziutko *dyg dyg*, po dwa dygnięcia na kolanko dla każdego <3

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 18 gru 2019, 23:42

Budowla zacna i zacnie zrujnowane wnętrza. :cat_yes: Świetnie odwzorowałaś budynek szpitala w Owińskach, a w środku stworzyłaś bardzo realistyczny obraz tych opuszczonych pomieszczeń. Wszystko wygląda tak, jakby czas tu się zatrzymał w miejscu. Pozostały tylko szczątki wspomnień, poszarzałe zdjęcia na ścianach, jakaś misiowa zabawka pod łóżkiem, porozrzucane ubrania i dokumentacja medyczna, a wszystko otulone przez pajęczyny.
Ciii… chyba słyszę jakieś jęki, a może to moja wyobraźnia płata mi figle patrząc na te zdjęcia.
Fantastyczny projekt, praca z klimatem i oddziałująca na wyobraźnię. :hearts/heavy-black-heart: Brawo :a_bravo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”