Stajnia morskich koni XD

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Stajnia morskich koni XD

Post autor: Marvi » niedziela 13 paź 2019, 23:02

Płoszę Państwa łoto miś - miś jest stłasznie włedny dziś.
Dobra, powiem tak: nie jestem z siebie dumna, ale zrobiłam ogródek i chciałam się pochwalić, ze już wiem gdzie są roślinki XD No w panelu budowania, co nie? :D Ha!
Historia tej historii jest historią skomplikowaną, więc postaram się wyjaśnić tę jakże złożoną sytuację krótko i rzeczowo: otóż chciałam sobie moje małe syrenki, morskie kunie i w ogóle arielki, trytony, gdziesik wprowadzić. No kminię sobie tak: w poprzednim rozdaniu mieszkali w Migdałowym szałasie (taka wielka stajnia, bez kitu, jak hala produkcyjna), ale to chata szpetna, choć bogata (motherlodeentermotherlodeenter). No to gdzie tam, weźcie zacznijcie życie w czymś skromniejszym - pomyslałam sobie - niechże będzie, ze w ramach programu "rodzina na swoim" dostaniecie szałas socjalny XD Ale! Ale marvi nie zna umiaru i jak już zaczęła ryjem grzebać w trybie budowania to zupełnie niechcący wyrychtowała chałupę jeszcze większą XD No bez jaj :/ Ale dobra, jest to chata ciasna, niefunkcjonalna i przaśna XD Niech więc będzie, ze uboga duchem XD

I teraz tak: To jest przód XD "Pszut" ma na celu dowieść, ze już wiem gdzie są roslinki w trybie budowania XD Brawo marvi, atititi geniuszu.
przut.jpg


To jest tył. Widać na nim szklarnię, która być moze nie działa, bo zdjęłam podłogę, ze niby *hycu hycu* po schodkach i w dół.
tyu.jpg
A tu jest taki wypoczynek w stylu wbijają ziomki do syren i mówią: "ej, jak już sobie tu mieszkacie bez starych, co nie, i bez kuratora sobie też mozecie tu żyć, to weźcie zróbmy sobie ognisko, zjedzmy pieczonego kartofla i w ogóle, ej, zróbmy jakiś fun". No, to tutaj mogą, bo można usmażyć kartofla czy coś i można także cztery pikselowe litery na ławce usadzić.
nowypoczynekno.jpg
To je kuchnia z jadalnio, taka przechodnia. Zamysł był taki, ze nie było zamysłu XD I, jak widać, gówniarzęcie porzuciło na stole pracę domową - zaraz zostanie uskuteczniona awanturka w tej sprawie - do lekcyj! - sapnął poirytowany marvicz XD
kuchniojadalnia XD.jpg
Dalej na tej samej ścianie jest barek (bo te małe syrenki nie mają jeszcze kuratora, no nie? więc jak zaczną korzystać z barku to szansa na kuratelę znacząco wzrośnie XD) no i takie kwiotki, ze niby przyroda, naścienny skalniak itp.
nobarekwlesie.jpg
To jest salon, taki dzienny pokój, jest tam aż kanapa i telewizor XD No ale bez przesady z tym rozpasaniem, ostatecznie mogli dostać celę jak w klasztorze i siedzieć w piwnicy - mam gest, a co!
saloon.jpg
Pokój ogiera morskiego - pomarańczowo jak w piecu XD
chopiec.jpg
Pokój klaczy morskiej - zielono jak na łące (skażonej uranem XD).
lasia.jpg
Toaleta u góry - na tyle intymnie, ze uważni, postronni podglądacze mogą z dołu wypatrywać "dolnej połowy" sima, ale nigdy nie dowiedzą się czyja to połowa, bowiem zasłonki akurat zasłaniają twarz XD
sracz.jpg
Rzucik parteru:
rzucik dół.jpg
Rzucik góry:
rzutgury.jpg
No, i taka to jest stajnia morskich koni. Ihahahaha~ prrrr~
Dziękuję za uwagę, kłaniam się nisko, co złego to nie ja (to pół-ludzie, pół-karasie).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 14 paź 2019, 00:37

Alez ty jestes samokrytyczna i naprawde bez powodu w stosunku do siebie!
Znalazlaś nie tylko roslinki ale i zaokraglone tarasy! Dodanie tych tarasow na parterze, a takze utworzeni tarasu na pietrze spowodowalo ze prosta bryla wzbogaciła sie i zmienila sie z klocka w uroczy letni domek. Dodanie do chaty tarasow, czy na parterze czy na pietrze znakomicie wzbogaca bryłe, dodaje jej lekkosci i likwiduje wrazenie klocka - no a jeszcze polokragle tarasy ten efekt wzbogacają. Natomiast zabiłas mi niezlego klina. Jak ci sie udalo wybudowac basen a moze to jest fontanna - ta oblozona slicznie kamieniami - na tej parcelI!!
przeciez tam sie nie da! Normalnie szok! Chyba ze to jest staw rybny z debug... ale nie jestem pewna czy toto sa sie umiescic na tej parceli. Tam jest szlaban na wszystko z wodą zdaje sie. Przynajmniej dla mnie.
Roslinki slicznie wzbogacaja kazda chate i ciesze sie ze to polubiłas. Simowi nic po nich ale jak to milo miec ladne rzeczy na screenie. Oko sie cieszy. Ja u siebie pomalowalam piasek pod nimi zielona trawą ale tutaj nawet ładnie kontrastuja z zoltym piaskiem.
Wnetrza sa naprawde ładne - bez cukru - utrzymane w dobrze do siebie dobranych pastelowych kolorach, doswietlone duza iloscia okien są radosne i swietnie pasuja klimatem do letniego domku.
Swietnie dobrane kolorem drzewa szafki w lazience do wanny. Wstawka ciemniejszego tanecznego parkietu w podloge salonu swietna! Podkradne pomysl! W ogóle bardzo ładnie łaczysz ze sobą te drzewo. Kacik kuchenny słodki! Az sie chce usiąść przy tym stoliczku przy oknie i posluchac tropikalnych swierszczy...
Pokoj ogiera radosny i energetyczny w tych pomaranczach. Salonik i sypialnia syrenki sprawiaja wrazenie chlodniejszych dzieki zieleniom. Dobre miejsce by schronic sie przed tropikalnym upalem. Calosciowo odebralam klimat przytulnego domu rodzinnego domu - bez szpanu modern dizajnem. Takiego domu do ktorego sie chetnie wraca i w ktorym milo sie mieszka :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 paź 2019, 20:31

Nie mam siły na długi komentarz.. I myśli jakoś pozbierać nie mogę... Ale jedno napiszę - Marviczu - jesteś nie do wytrzymania! Najpierw się obśmiałam jak norka z tekstu. I z bananem od ucha do ucha oblukałam pracę. A potem pozłościłam...
I czego ty chcesz od siebie, hę?? Domek jest jak się patrzy! I kuchenka śliczna, taka maciupeńka ale przytulna,,, I salonik majo - full wypas bo z telewizorem... I nawet na dywan im starczyło (motherlodeenter) I łazienka dla ekshibicjonistów/podglądaczy (niepotrzebne skreślić)... I łoj dana dana da - w kwiatkach mogą pogrzebać, i nawet pyrkę zwaną szumnie gdzieindziej kartoflem - upiec... Sama bym zjadła... Jedną, bo dwie już mi nie wejdą...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 15 paź 2019, 12:02

Marviczu, skarbie przestań się biczować i daj innym spokojnie ocenić to co tworzysz. Każdy z nas ma inny gust i każdemu może podobać coś innego. Jestem w stanie zrozumieć, że twórca z reguły jest najbardziej krytyczny w stosunku do swojego dzieła (mam tak samo), ale czyż każdy musi być genialny w każdym temacie.

Stworzyłaś śliczny domek w ciepłych pastelowych barwach wpisujący się idealnie zarówno konstrukcją jak i kolorytem w klimat Sulani. Otwarta kuchnia na mini jadalnię, zachęca do gotowania i delektowania się przygotowanymi posiłkami, tym bardziej kiedy można przy okazji podziwiać widoki.
Energetyczny i optymistyczny pokój trytonka utwierdza nas w przekonaniu, że jego właściciel jest osobą aktywną i kreatywną. Natomiast pokój syrenki to oaza spokoju. Zieleń to także symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia, czyli wszystkiego tego czego wszyscy potrzebujemy i szukamy.
Urocza łazieneczka jest dopełnieniem udanego projektu.
Cieszę się :) , że nie tylko znalazłaś roślinki, ale także jeziorko w debugu, które nie tylko ozdabia domek od zewnątrz, ale pozwoli jego mieszkańcom cieszyć się z posiadania rybek duszków i zdecydowanie mniej z piranii.

Jedyne do czego się przyczepię, to do braku linka do Galerii :09-winking-face: reszta jest bez zarzutu. No nic mam nadzieję, że jakoś go znajdę :14-face-throwing-a-kiss:

P.S Dodatkowe brawa za narrację - jak zawsze kapitalna z poczuciem humoru :lol: i dystansem do siebie. Twoje zdrówko :a_beer:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 15 paź 2019, 14:07

Parafrazując także przedmówców... brak mi do Ciebie sił Marwiczu :X Przeca to jest całkiem niezła chałupa, świetny parcel dla Sulani, bardzo dobrze prezentuje sie juz od pierwszej foty (i to bez krzty cukru omawiając) duże oknicha ,ładna bryła, nie widze tu powodów do takiejż krytyki jakąż sobie wystawiłaś :O
Wnętrza sa świetne, lubie ten pomysł by wewnatrz używac łuków międzykolumnowych (nie wiem czy ma to jakies fachowe okreslenie twórców gry), tu fajnie jest odgrodzona kuchnia w ten sposób, wygląda to naprawde super. Świetny haus ,porzuć że skromnosć i dawaj więcej :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 16 paź 2019, 01:30

Kochane moje misiaki, dziękuję za miłe słowa <3 To jest naprawdę fajne, jak człowiek ma poczucie, że mimo iż nie jest królem, to ugoszczą go po królewsku <3 Zaszczyt jest to!
@kreatora Elu, za całą wczorajszą rozmowę na czacie, to jestem Ci zobowiązana po czasy wsze - no nie odkupię tego, love <3 Przemocarnie to miłe <3
Stawik ukradłam z debuga i obłożyłam chaszczami (teraz - podjudzona Waszymi niezdrowymi zapędami "dendrofilskimi" - sadzę kwiaty jak opętana), ale to chyba Ci wczoraj pisałam. Skoro "wesole wariacje" na temat tarasów są dobrze widziane, to spróbuję się częściej na to szarpnąć. Postaram się powłączać Twoje rady - dzisiaj jak wrzuciłam ten pokój, to to jest tak naprawdę część mieszkania, więc nie miałam za bardzo pola manewru na modyfikację kształtu, ale jak tylko mnie najdzie na jakąś "większą bryłę", to postaram się poprawić ;)
Dziekuję za mile słowa, walę czołem o podłogę.
@Alibali Ej, mogłam im obciąć subwencję, ale szkoda typów XD Niech żrą warzywa kopane - nam może hajsu na to niebawem nie starczyć XD Niech se żyją XD Ale jeśli Ci buzia drgnęła w uśmiechu, to cieszem siem <3
@bobas52 Ja pozwalam oceniać - tylko bardzo nie bijcie ;-; Lubię sobie tarczę zabudować, bo troszkę mniej boli *ajć ajć*.
No taka stajenka. Dziekuję, że chciałaś na to zerknąć. Linka nie wrzucę, bo nie umiem ;-; Ale, jako ze dupy nie urywa, to nie będę ryć jak dzik w ziemi, zresztą chyba znalazłaś <3 Za co też dziekuję <3 Dziękuję za wytrwałość, fajnie, że Ci się chciało! <3
@SimDels Delsu, te łuki są ekstra XD Znaczy ja mam na tym punkcie opętanie, bo mi Ukyo pokazała i teraz jestem fanka bezbrzeżną XD Nie ma zabawy bez łuku :DA poza tym oni tam zyją XD Znaczy w stodole też by zyli, ale zyją na poziomie XD W każdym razie fajnie, ze chciało Ci się zerknąc <3

Dzięki aniołki za komenty <3 Fajnie, ze nie dostaliście torsji ani nic <3 (znaczy jakbyście dostali torsji, to ja zrefunduję leczenie, ale tylko po pierwszym i jedno naraz ;-; moim marzeniem jest refundować leczenie torsji wszystkim, niezależnie od pory miesiąca).
Kłaniam się nisko, co złego to nie ja.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 17 paź 2019, 01:31

Marviczu, powinnaś być z siebie dumna, bo ten domek jest naprawdę bardzo ładny. :cat_yes: Swoją kolorystyką i kształtem, ślicznie się wpisuje w krajobraz Sulani. Jak już inni zauważyli, fajnie przyozdobiłaś go tarasami i zielenią wokół. Ja lubię zielsko, więc bez względu na to czy to dżungla, czy plaża, zawsze u mnie jest zielono. Też tak mam, że czasem nie umiem się opanować, i sadzę je jak szalona. :cat_mwaha: Co do wnętrz, to szalenie podoba mi się sposób w jaki wydzieliłaś malutką kuchnię, jest odrębnym pomieszczeniem, ale z bardzo swobodnym dostępem z każdej strony. Stolik pod oknem to również strzał w dziesiątkę, chętnie jadałbym tam śniadania podziwiając cudne widoczki. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Obydwie sypialnie radosne i urocze, zresztą tak jak wszystkie pomieszczenia. Świetny wyspowy domek. :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 17 paź 2019, 11:58

Marvik, Toje samobiczowanie staje sie powoli legendarne. Zawszeć lepiej najpierw przyznać się do fuszerki a potem zbierać pochwały niż spadać z wysokiego konia.
Masz swój styl budowania domków i mimo, źe ja wolę to robić inaczej (wielu z Was nie wie, że to jest czasem tak, że Marvi udostępnia mi na skajpie swój ekran i widzę w czasie rozmowy, co ona tam buduje i zaczynam jej narzucać trochę swój słuszny światopogląd - tu zwiększ, tu przestaw, tu okno daj, co tak mało miejsca, daszek zrób inny, pomaluj tę ścianę o tu, TERAZ, blablabla, ona ma fo mnie cierpliwość Hioba!). Na szczęście uparta to sztuka i dobrze a odkąd uświadomiła mi, że jej rozkazuję to zawarłam nieco japę i się mniej udzielam ("eeee, dobra, wiem, wiem że się rządzę, zawrę już japę i cicho siedzę!" I serio się staram!).
I dobrze, bo prawda jest taka, że to budowniczy ma się dobrze czuć w swoim dziele bo to on potem tam będzie grał i ludziki przestawiał a nie ja! Świetnie że jest różnorodność w stylach a nie wszystkie są jak z szablonu, z poradnika na yt czy skądśtam.

Domek jest serio bardzo przytulny a pomieszczenia zmyślnie rozmieszczone. Mi osobiście też najbardziej podoba się kącik jadalny. Już widzę siebie jak tam sobie oglądam znad zupy szalejący tropikalny monsun. Świetne też są obie sypialenki, serio bardzo małe i tu brawa dla autorki za zmyślne ustawienie wszystkich niezbędników (wyro i biurko to wszak podstawa!). No i każdy z pokoi ma swój mały tarasik wychodzący na morze! Zasypiasz i budzisz się widząc morskie fale... zaczynam się zastanawiać, czy lepiej byłoby mieć apartament na szczycie wieżowca czy może wlasnie taką chatę w tropikach, z widokiem na ocean...
Obrazek

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 17 paź 2019, 12:31

Najpierw przeczytałem opis, potem obejrzałem obrazki, w końcu pobrałem chatę i ... bez lukrowania przyznaję, że mnie zauroczyła :cat_lovely: Teraz już na stałe zagościła na sulanickiej ziemi, bowiem idealnie wpisuje się w krajobraz wyspy.
Nie będzie wyjątkiem opinia, że najbardziej podoba mi się przytulna kuchnia i stolik obok okna. Chętnie usiadłbym przy nim z czarką ichniejszej kavy i w blasku zachodzącego (albo wschodzącego) słońca podziwiał taplające się w oceania syrenki (byle były wiotki, a nie typu Ursuli z Małej Syrenki :) ). Chętnie zająłbym także pokój morskiego ogiera (nie, nie to, że jestem ogierem - hmm może kiedyś :a_grin3:), ale to pomieszczenie jest takie energetyczne! Zaś co do łazienki - simowe ludziki mogą się co najwyżej w wannie zapikselowane pokazać, a nawet jeżeli cenzurę im zdjąć to i tak nie bardzo jest co podziwiać, ale łazienka jest funkcjonalna i dużo w niej miejsca. I jeszcze podoba mi się kącik telewizyjny - skromny, ładnie zaaranżowany.
Na prawdę bardzo udana praca!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 17 paź 2019, 22:57

@Ktosik Zielsko jest nawet spoko *teraz zabrzmiałam jak rasowy degustator cannabis sativa XD*. W sumie nawet się przekonałam do sadzenia krzoków i chaszczów - w simach zaleta jest taka, ze jak posadzisz krzoka to niezależnie od pogody *rimtimtim na dobre i na złe~* skubaństwo rośnie i nie ususzysz *nie ma suszu! to jak my będziemy pali... nie, ciii, złe skojarzenie* :D Niech sobie krzaczyska rosną, a co tam ;D
Fajnie, ze nie jest to nawet takie tragiczne i coś Ci się tam spodobiło :D
@Aericia Ja wiem, ze to stajnia, ale Ty mnie tu żadnych koni nie imputuj XD Bo będę rżeć *ihahaha prrr~*
Tak, potwierdzam, Ukyo steruje moją ręką w wielu przypadkach i zazwyczaj steruje dobrze, ale ja jestem nieusłuchana XD Jako rasowy beton jestem niezwykle nieczuła na sugestie i trzeba czasami przywalić udarem i czteroma spiekami naraz, bo nawet kijem czy pałką nie pomoże XD Ale wiesz ziomek, że nie mozemy się we wszystkim zgadzać, bo by było booooooring~
Ej, bo jedno co trza przyznać to to, ze te widoczki czwórkowe są ekstra! DRT! (dają radę team)
@Wikki To ja się bardzo cieszę, ze Ci przypasowało!
I totalnie zgadzam się z tym, ze zdecydowanie korzystniejsze byłoby podziwianie Arielek wszelakich anizeli Urszul :D Ach, są jednak pewne kanony i nie ma co fifoczyć, że nie ;)

Dzięki za dużo miłych opinii, to naprawdę miło się czyta <3 Obiecuję się jeszcze poprawić! *ale jeszcze nie dziś ;)*
Pozdrawiam, co złego to nie ja, to na pewno ktoś inny :<

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”