Lazurowy Pałac

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Lazurowy Pałac

Post autor: Marvi » wtorek 03 lis 2020, 02:06

Ajwaj, w sumie to nie taki on znów lazurowy ;P Ale ze wstawkami! A to już prawie-prawie ;)
Plan był prosty jak marmolada na toście: potrzebowałam pałacu dla księciunia, bowiem CHCE MI SIĘ ZNOWU GRAĆ (onieonieonie, aż wzięłam sobie parę dni wolnego na tę okoliczność xD). Ale po kolei: zaczęło się od pomysłu na wyzwanie dotyczącego syreniej sypialni. W sumie syrenkami mało grałam, więc zrobiłam syrenkę. No i mnie olśniło: wyśniła mi się koncepcja na gejmplej. Gejmplej jest równie prosty jak i plan (czyli jak marmolada na toście): syrenka ma weltschmerz, bo kocha ślady cywilizacji na której mieści się jej leże, ALE przez swoją klątwę "syrenizmu" nie może uwolnić się ze swej tajni. Skazana jest tylko na podziwianie skrawków "naziemnego" życia, których pozostałości zatopione są wodą. Codziennie składa ofiary z owoców i rybek by przebłagać bogów i klątwę przełamać. Jej marzeniem jest podróżowanie "per pedes" przez swiat i zgłębianie dawnych cywilizacji. Nie wie jednak, ze gdzieś po drugiej stronie świata mieszka samotny książe, który również marzy o podróżach i... no cóż, o kobiecie, która towarzyszyłaby mu nie tylko we włajażach, ale podążałaby u jego boku przez życie. On również, wyczytawszy w manuskryptach o tajemnych rytuałach, składa pod posągiem ofiary, które przywołać mają go niego wybrankę serca. Czy bogowie zatem wysłuchają ich próśb i zetkną ze sobą na największej z podróży - podróży przez życie?
Marvicz nierychliwy, ale sprawiedliwy, więc... Disnej! *.*
Ale ja nie o tym miałam... No bo jak już ten gejmplej mi się wyśnił, książe się zabóstwił, część scenografii była gotowa, no to pozostała kwestia zakwaterowania księciunia. Zatem po poszukiwaniach odpowiedniej inspiracji padło na Pałac w Kozłówce (dzięki Aluś za przebrnięcie ze mną przez casting xD) luźno przeze mnie... odwzorowany. Toteż przedstawiam oryginał...
muzeum-zamoyskich-kozlowka.jpg
...i moją wariację na temat wraz z wnętrzami:
front.png
tył.png
sala tronowa.png
jadalnia.png
kuchnia.png
pientro.png
biblioteka.png
sypialenka.png
garderoba.png
srajda2.png
srajda1.png
syp1.png
kib1.png
syp2.png
kib2.png

Rzuty:
parter.png
piętro1.png
góra.png
piewnica rzut.png
No i tak to wygląda. Dodatkowo zezwalam sobie na prywatę i serdecznie dziękuję @Alibali za pomoc z poddaszem i za ogarnięcie dachów, które psotnie poddasze mi "bugowały". Dzięki Aluś!

Linkeł do galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

+bonus:
Osoby dramatu xD
oni.png
Kłaniam się nisko i co złego to nie ja - to disnej xD

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 lis 2020, 17:40

Gigantyczna, wspaniala budowla! :cat_lovely:
Bardzo wiernie odwzorowana bryła - a to jest naprawde sztuka - śliczne stylowe wnetrza plus klasyczne, eleganckie oogrody zamkowe z nieodzownym ogrodem warzywnym. Książe - bardzo przystojny brunet i śliczna , smutna syrenka. Zeby ci sie tylko chciało choc same screeny pokazac z ich bajecznej historii Nawet bez tekstu.Sama historyjka obrazkowa Bardzo chcialabym to zobaczyć.
Wspaniala praca iwietny pomysł na game-play. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 03 lis 2020, 19:17

@Marvi, cieszę się przeogromnie, że JEDNAK przełamałaś się, i zechciałaś ten przepiękny pałac pokazać tutaj szerszemu naszemu simtopiańskiemu towarzystwu. Przysięgam siarczyście - na psa urok! - każdy kawałek drewienka, każda cegiełka użyta do budowy tego cuda jest po stokroć tego warta - a zdjęcia nie odzwierciedlają nawet 50% urody rzeczonego pałacu, jego wnętrz i cudownego ogrodu! Zwłaszcza ogrodu! I Marv - za zdjęcie tej prześlicznej różanej altany należy ci się przetrącenie uszu! :a_hatecomp:
Czy specjalnie wybrałaś taką fotkę, żeby nie można było dojrzeć w pełni urody tego miejsca i docenić kunsztu twórczyni?
Ileż ja się nad tą altanką nazachwycałam i nacmokałam, to tylko moje żydowskie serce wie! No cymes, cymes, proszę ja szanownego klienta. Uj, a jakie to z przodu cudne, a jak z tyłu ładnie leży! Uuj, cymes!

Wnętrza są wystarczająco królewskie, by księciunio czuł się jak ryba (nomen omen) w wodzie! Najcudniejsza pod słońcem jest kuchnia i jadalnia, ale i pozostałe wnętrza również nie odbiegają od wysoko postawionej poprzeczki. Ale wszystko przebija ów wspomniany, przecudny ogród!
Ty mie się teraz nie wykręcaj ino bier a chyżo za uprawianie grządek, a nie tylko furt seksu! Znaczy - simowie niech się bierą! :cat_mwaha2:
I tak jak Ela - dołączam się swoim żabim (obecnie) cherlawym skrzekiem - ty się bier za wyprodukowanie istoryi! My chcemy oglądać, jak się księciunio zabierze za realizację swoich tęsknot i wizji. Jak się zabierze za odkrywanie syrenich sekretów! I jak wyprodukują się małe księciunie i cudne syreniątka. Hehe - nie będziemy śladem niejakiego Toma Peepinga zaglądywać przez okna, ino wparadujem się prosto pod łóżko! :a_tounge2: :a_grin3: :a_laugh:

Ale żarty na bok! Chcemy historyji. Chcemy Disneya! Nie trza nas było podszczuwać tym cudnym pałacem! :a_tounge:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 03 lis 2020, 23:31

Mega ciekawy plan na granie (powieść uwiecznioną jakoś z gry też?) i motywacje do tworzenia w grze także scenerii; tu masz duże pole do popisu w ramach tworzenia fragmentów dawnych światów a pierwsza (właściwie druga po genialnym gniazdku syrenki) praca naprawdę zachwyca. Pałąc jak najbardziej ma sporo wspólnego z oryginałem sądząc po fotach ale że zdecydowałas się na zupełnie inne ubarwienie to w tych szaro-niebieskościach bardzo kojarzy się z wątkiem syrenim i ogólnie z zacna bają.
Wnętrza są rewelacyjne ,garderoba jak z Disneja i świetme chyba dosć duże sale pięknie udekorowane. Długi stól zapowiada ucztę mim że w tym czasie w kuchni dzieją się dziwne podejrzane rzeczy :O
Ksiażę będzie tu mieć jak ryba w... albo syren (nie pamiętam ale jakoś mówiło sie na męskie ryrenki).
Z góry widac także wspaniały ogród ,kawał dobrej roboty.
Reasumując, wspaniała i bardzo duża praca @Marvi :a_bravo: Bardzo jestem ciekaw czy pojawią sie jeszcze jakies lokacje do owej historyji, zacnej i intrygującej wielce :a_bravo:

Edit: z opóźnionym zapłonem otworzyły mi się zdjęcia z "bohaterami dramatu" a zatem i za nich jeszcze raz :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 13 lis 2020, 08:59

Pałac jest przepiękny. Bryła naprawdę świetnie odwzorowana, a chociaż budowla do małych nie należy nie sprawia wrażenia ciężkiej. Idelany pałac, godny ksiąciunia :D Przepiękne wnętrza, a po mojemu duże pomieszczenia wcale nie łatwo urządzić ze smakiem. Tym bardziej, że jak patrzę po fotkach, to wcale nie są jakoś specjalnie napakowane dekoracjami. Wszystkiego jest z umiarem, to daje wrażenie doskonałej elegancji. No i super historyjka pod ten gameplay :D Brawo, brawo, brawo :a_click: :a_bravo:
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Bożena
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 19 lis 2020, 21:47
Origin ID: Bozena2
Kontakt:

Post autor: Bożena » wtorek 24 lis 2020, 20:58

Łał ,prześliczne odwzorowanie pałacu,bardzo duży i ciężki projekt ale wszystko idealnie wyszło.Gratulacje.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 01 gru 2020, 00:16

Patrząc na ten Lazurowy Pałac, szczęka opadała mi na podłogę, i westchnęłam z podziwu, bo ja takich olbrzymiastych parceli w życiu bym się nie podjęła budować. :cat_no:
Wspaniale go odwzorowałaś, i choć to olbrzymi budynek, to kolorystyka i śliczne zdobienia nadają mu lekkości. Ogród jest iście królewski, urocza altanka, pomysłowe i śliczne fontanny, oraz klomby kwiatowe (wreszcie wiem, gdzie można zastosować te dywany, jakoś nigdy nie miałam okazji ich użyć), które idealnie tam pasują.
Wnętrza również zachwycają elegancja i królewskim przepychem. Szalenie podoba mi się jadalnia i sypialnia z piękną garderobą.
Muzykalny Księciunio i urocza Syrenka są śliczna parą, mam nadzieje, że nam zafundujesz jakaś historyjkę o nich. :01-grinning-face:
Wspaniała praca :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 22 mar 2024, 12:57

@Marvi Czaderskie pałace :). Ale, przyznaję, nie rozpoznaję stylu architektury. Czy to barok? I pytanie: jak rozplanowałaś co gdzie jest, tj. które pomieszczanie na którym piętrze wewnątrz pałaców i które "przybudówki" (stajnie, itp.) gdzie na zewnątrz?

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 22 mar 2024, 23:16

@Nisełka szczerze mówiąc nie byłam pewna, ale googlnęłam i wychodzi na to, ze to klasycyzm- przynajmniej oryginał, bo moja wariacja na temat to sama nie wiem xD

Co do planowania pomieszczeń, to przyznam szczerze: nie pamiętam. W ogóle nie jestem dobra w zagospodarowaniu przestrzeni. Zazwyczaj jak robię takie rzeczy, to w pierwszej kolejności próbuję odwzorować "zewnętrze" - żeby się okienka w miarę zgadzały, bryła była podobna, dachy były w miarę okej (a to jak mi to wychodzi, to już jest odrębna kwestia).
Natomiast później to się staram jakoś sobie poprzypominać jakie pomieszczenia były w budynkach, które widziałam (czy to na żywo czy w filmach) i improwizuję. Nie za bardzo umiem w rozwiązania architektoniczne, więc przeważnie wychodzą mi zwykłe prostokątne pomieszczenia. Zupełnie się na tym nie znam, więc lecę na freestyle'u ;)
Z kolei ogrody i inne takie pomieszczenia "gospodarcze" to jest moja zmora. Dziewczyny zaświadczą, że zawsze migałam się od tego ;) Ale weszły mi na ambicje i zaczęłam kombinować i robić jakieś klombiki czy altanki, ale to też zazwyczaj jest improwizacja. Tak naprawdę nie ma tam jakiegoś przemyślanego planu, tylko metodą prób i błędów staram się coś podobierać. Np ten domek jest sprzed konikowego dodatku, więc stajenki tutaj nie ma, ale potrzebowałam miejsca do hodowania roślin, więc wcisnęłam szklarnię xD
Także sorki, niestety nie udzielę żadnych cennych rad w kwestii budowania i projektowania - tutaj polecam @SimDels, @bobas52 @Alibali @Kropka @Agusiamal @Ktosik @kreatora (jeśli chodzi o klimaty Średniowiecza to w szczególności Delsu jest tutaj kozakiem, a wszelkie pałace to konik Ali).

No i dziękuję za miłe słowa oraz za zainteresowanie moimi budowlami :) Pozdrawiam <3

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » sobota 23 mar 2024, 11:25

@Marvi Spoko :). Mam podobnie, dlatego do swojego projektu ( tu link https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=96& ... 220#p26220 ) szukam zawczasu przykładowych planów zamków w Europie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stalkerowskie budowle Marvi”