Restauracja Golden Terraces

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Restauracja Golden Terraces

Post autor: Alibali » czwartek 09 sty 2020, 18:56

Było zapotrzebowanie na restaurant rodzinny :) Tokusy zameldowały, że rodzina Masiastej nie może pójść kupą na wyżerkę. No to teraz majom i niech nie narzekajom, że drogo, bo nawet z dzieciarnią mogą się wybrać :) Ale całą pracę dedykuję Marveuszowi. Mojej prawej ręce i lewej nodze. Tfu - odwrotnie. Lewej, bo to moja ważniejsza łapa!

Restauracja składa się z kilku poziomów - na dole wielka sala główna, w eleganckim stylu (tak mi się wydaje przynajmniej). Na piętrze kawiarnia i miejsce do potańcówek, także kącik telewizyjny i miejsce do przytulania. Na kolejnym poziomie są puste pomieszczenia z przeznaczeniem wg widzimisię właściciela - może być to lokal mieszkalny lub np klub, czy biblioteka albo jakiś fitness.

Ale po kolei

front1.jpg
lewy2.jpg

Z lewa

bok lewy1.jpg


Z prawa (widoczny kawiarniany ogródek i tytułowe tarasy na piętrze)

front2.jpg

Z tyłu (zawiera plac zabaw)

tył.jpg

Nocą

bok lewy nocą.jpg
front nocą.jpg

Restauracja

wnętrze1.jpg
wnętrze n.jpg


Jak przystało na elegancki lokal - jest i szatnia ze stojakiem z gazetami, po przeciwnej stronie są toalety

szatnia.jpg

Kuchnia

kuchnia.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 09 sty 2020, 19:03

Wnętrza

Jako pierwsza przybyła... Mashaschiro. Aż się zdumiałam - skąd wiedziała, że właśnie uroczyste otwarcie nastąpiło??? Pewnikiem czarownica! :cat_mwaha:

Mashashiro.jpg

goście.jpg
familia.jpg
Ogródek też jest obsługiwany jak należy - nawet w deszczu :)

ogródek.jpg

Piętro

bar.jpg
disco.jpg
kącik.jpg

Rzuty

rzut rest.jpg
rzut piętra.jpg

Na samej górze cały poziom jest nieumeblowany z przeznaczeniem na mieszkanie właściciela. Ale może tam być zupełnie coś innego

rzut lok mieszk.jpg

No i jeszcze dwie fotki nocne - na ostatniej widoczny jest romantyczny kącik schadzek na dachu i obserwatorium

front nocą.jpg
obserwatorium.jpg

Parcela jest w galerii (pierwszą wersję usunęłam, bo musiałam dodać parę drobiazgów - oświetlenie na zewnątrz dokładniejsze oraz pomalowałam "niedorobioną" ścianę https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 09 sty 2020, 23:32

Fantastyczna restauracja Alu :cat_lovely:
Piękny stylowy budynek, z dominująca wieżą zegarową. Uroczy zadaszony tarasik i ciekawe miejsce schadzek na szczycie budynku. Świetnie wkomponowałaś w ten klasyczny obiekt szklane dachy. :cat_yes: Na zewnątrz też sporo atrakcji, więc simowa rodzinka z dziećmi śmiało może tam się wybrać na kolację. Maluchy będą się bawić a rodzice degustować potrawy i popijać winko. Wnętrza restauracji bardzo eleganckie, iście królewskie, ale naszym simom te należy się odrobina luksusu. Mam nadzieję, że to nie rzutuje na ceny. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Piętro z barem i dyskoteką też jest świetnym pomysłem, bo po obfitym posiłku trzeba gdzieś wyskakać te kalorie. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Super projekt :a_bravo:
Chyba go podkradnę, bo sama nie buduję takich obiektów użyteczności publicznej.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » piątek 10 sty 2020, 00:23

Lewej, bo masz mie za lewaka, a przecie ksiunżeczkę partyjną to mi pałą na komendzie z dupy wybili. Ech, nikt tak nie całuje jak Breżniew <3
Jezdem mile zaszczuta, tfu, zaszczycona, gdyż ależ i ponieważ azaliż w związku z powyższym itd ^^ (Tobie smycz, a mie kaganiec XD)
(otworzyłam notatnik xD "te dwie niecnoty to kłopoty" XD)
Na wstępie chciałabym powiedzieć, żem jest cham nieuczony, więc ogólnie architektura to nie jest za bardzo mój konik, ale ponieważ nie znam się, to się wypowiem z miłą chęcią XD A tytułem usprawiedliwienia dodam, iż realizuję tutaj zasadę "docere et delectare" z naciskiem na silne "et" i z deficytem 2x "d" ;)
Sama bryła to już mie z konia zrzuciła (i uderzyłam głową w szafkę nocną). Mnogośc faktur i rozmaitych kształtów rozwala puszkę z mózgiem na protony szoku, neutrony zachwytu i elektrony kwiku, co razem łączy się w euforiastyczny atom zachszokwikzmu - no w sensie, ze mi to kopara spadła gdziesik pod biurko i polezę jutro do roboty bez ryja - no, to dobre wieści dla świata akurat xD Poza tym blichtr, przepych, elegancja, a wszystko ze smakiem - ni ma kiczmeństwa. W sensie przy takich budynkach zdaje mie się, że o przekroczenie granicy w bogactwie zahaczającym o bezguście jest całkiem łatwo, ale udało się bez. I tutaj załączam pieśń triumfu:

XDDDD! taki koncept XD
Ponadto na osobny akapit zasługuje przeszklony dach tworzący kopułę i - jeślim głupstwo palnęła to proszę bić po nogach, bo po głowie to już "daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia" - ogródek letni. Można połowicę, pod pretekstem oglądania nieba, zaciągnąc pod drzewko, na ławeczkę i... nie wiem, pokazać jej kolekcje tazosów z Pokemonami czy coś ;) Świetne rozwiązanie, które - moim zdaniem - dodaje bryle lekkości.
Bardzo dobry plan z ustawieniem zjeżdżalni - małe piekielniki, zamiast drzeć ryja na sali, mogą udać się do strefy zabaw, a tam istnieje szansa, ze porwie je czarna wołga i po kłopotach! Znaczy się też wystarczy jak po prostu pójdą tam się drzeć, ale pomarzyć też mozna ;)
Poza tym subtelna, ale dopieszczona zieleń wokół i na samym budynku podkreśla zaczarowany klimat tego miejsca <3 (spec od ogrodów przemówił, prosimy zostawić wotywa na tacy).
No i cóż, i samo wnętrze: kunszt, bogactwo, styl - tak najkrócej mozna by bylo je podsumować. Ciężkie kotary na oknach dodają intymnosci wnętrzu, częściowo przysłaniają (ale NIE ZASŁANIAJĄ) eleganckiej stolarki. Szykowne meble, ładnie wkomponowane kolumny, dużo zieleni, która wnętrze ożywia, a także dywany, które wnętrze ocieplają (przełamują zimną posadzkę). Zresztą dywany i rośliny sprawiają, że wnętrze, które mogłoby zostać uznane za chłodne, stało się całkiem przytulne, intymne i gustowne. Jeszcze jakby tam jaką salę kominkową doprawić, to już w ogóle ;) Ale to już mogłoby być jednak pretensjonalne (marvi, japa paziu).
Na pietrze część "imprezowsza" - dalej nie miejsce dla dresiarstwa, ale już można potańczyć, cosik wychylić ;) Nooo... jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało, to w sumie dobra miejscówka na wesele XD Na dole kultura pilnuje fasonu, u góry napruty jak szpadel szwagier wycina hołubce XD A zażenowana mlodzież, chyłkiem popijając sok z gumijagód, niebezpiecznie zbliza się do sziszy ;) A później "wietrzeje" przy flipperach ("a gdzież, pani matko, jaki alkohol? my tu z chłopakami w space invaders młócimy: wujek widział, wujek potwierdzi... jak wytrzeźwieje").
Takze całość mi się całkiem składa <3 Tylko, że "marian, tu jest jakby luksusowo" ;) Obawiam się, że moja zdemoralizowana holota (dopóki ogłady nie nabierze - o ile w ogóle ten dzień nastąpi XD) będzie miała bana na wejściu (chyba, ze chociaż dla niepoznaki jaki garniak im, bodaj jeden na spółę, zorganizuję).
I jak już mówiłam: mie zatkało! Budynek jest po prostu genialny :o Kurna, koronkowa praca, tu gzymsik, tam jakis detalik, tu donicka, tam arrasik - pelen synkretyzm i to spójny synkretyzm, który nie zahacza o nuworyszowskie, burzujskie, pretensjonalne bufonady: po prostu mariaż klasyki z nowoczesnością; taki powiew młodości w starych murach.
Well done! <3
(a za wypadniętą koparę i za łoców wytrzeszcz, to się spotkamy w sądzie przy okazji sprawy o zwrócenie kosztów leczenia xD)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 10 sty 2020, 13:07

Niesamowita i duża praca! Bajkowo piękny kwartał miejski z charakterystyczną wieża zegarową (super pomysł!) I mnóstwem ciekawych szczegółów i rozwiązań ,fantastyczne. Podoba mi się pomysł że szklarnią na dachu nic dziwnego, że Masachiro nie wytrzymała i z ciekawości wpadła na wizytację lokalu jeszcze przed otwarciem 😀 wewnątrz min kuchnia jak prawdziwa i rodem z kuchennych rewolucji ,jest klimat! Wspaniała stylowa sala, widać tu Twoje zamiłowanie do barokowych czy raczej wiktoriańskich wystrojów. Piękne. Tarasy ,ogródek niepiwny ,szatni też nie mogło zabraknąć. No i klubu tanecznego gdzie tokusy a raczej Toudy i Madachiry wyszumią się do woli :) Genialna praca
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » piątek 10 sty 2020, 16:06

Masahiro widzę, wpasowała się jak ulał (ciągle zapominam, ze zapisałam ją jako supergwiazdę XDDD), restaurację pobrałam i odwiedzę, jak tylko włączę simsy i rodzinka mi zgłodnieje <3

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » piątek 10 sty 2020, 20:35

Świetny budynek, taki nieco szalony ale wszystko do siebie bardzo pasuje. Wygląda jakby odważny i utalentowany architekt postanowił nieco unowocześnić starą budowlę. Wyszło super!
Wnętrzami tonowanie i bardzo grywalne, bo dużo tam przestrzeni i łatwo sterować kamerą. Bardzo fajne patenty z dachami szklanymi - to drzewo na górze jest świetne. I miło, źe pojawił się kącik dla najmłodszych. Rewelacja!
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 10 sty 2020, 22:53

Super retro bryła z klimacikami wiktariońskimi. Tarasik pod szklanym daszkiem no i ta szklana kopuła z roslinnoscia w srodku. Teoretycznie retro ale szkło to juz ukłon w strone współczesności.
Wnetrza wspaniale! Super przestronne, bardzo eleganckie i stylowe swietnie dopasowane do stylu samego budynku, Jadalnia - perełeczka z tymi eleganckimi stylowymi szarymi krzesłami.
Przemyslana w kazdym szczegole - super pomysl na kacik dla dzieciakow.
Zdaje sie maksymalnie grywalna, bo jak widać nie czeka sie zbyt dlugo na kelnera :)
Sliczna praca.
Musze pobrac i oblukać ta wersje numer 2 bo mialam pierwszą :D
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 11 sty 2020, 15:30

Dziękuję wszystkim za miłe słowa i wsparcie ( @Tokusa natchnęła mnie, by tę starą już pracę w ogóle wygrzebać z odmętów mojego komputera, A @Marvi delikatnym kopnięciem w zadek zachęciła do kończenia, gdy już konceptu nie stało)
@SimDels @Ktosik - Michaszku i Gabi - pochwała takich jak Wy Mistrzów Kielni to wielki zaszczyt, ale spieszę wyjaśnić, że praca nie powstała tak całkiem bez podpowiedzi. Zaczątkiem pomysłu była ilustracja w stylu steampunk, czyli lekko współczesny wiktorianizm, czyli to, co Alutki uwielbiają najbardziej):)

Oto owa ilustracja:

steampunk.jpg
Więc @Aericia - ktoś, kto swą myśl przelał w tę ilustrację, był jeszcze bardziej szalony niż ja. Ale to miłe szaleństwo, bo steampunk cały jest taki zakręcony. Śrubki, pokrętła i rury. I różne wystające żelastwo... To jest to!

Przywłaszczyłam więc sobie tę wizję, i zakupiwszy Moschino (kupiłam tylko dla tych półokrągłych okien, i to za pełną cenę! :() zabrałam się do budowania. Wykorzystałąm też podpowiedź Michała (jego patent) na wyższe budynki. Wieża powstała na "podeście" powstałym z podniesienia terenu. Dało to możliwość zróżnicowania wysokości dachów i daszków. I byłam zadowolona... I nastąpił dzień szósty... Czas zagospodarowania środka :( Bo cóż by tu w środku umieścić... :( Na dom mieszkalny za duże... Drugi dworzec??? - wystarczy już jeden :( Kościołowi Michała nie doskoczę... SPA też już jest... No i jakoś po drodze zapał jakby się rozmył... Dopiero gdy Tokusy zaczęły narzekać na ciasnotę lokalowo-konsumpcyjną - przypomniało mi się, że onegdaj wielką landarę wybudowałam, i że zmieści się tam Mashashiro z wszystkimi pokoleniami :P
@kreatora Elu - ta pierwsza wersja zasadniczo nie różni się od tej obecnej, ale dopiero po wysłaniu dopatrzyłam się, że kawałki ścian pozostały niedomalowane. Więc po zedytowaniu i uzupełnieniu niedoróbek dołożyłam jeszcze kilka obrazków.
Pamiętałam też Elu o twoich uwagach odnośnie ciasnych wnętrz uniemożliwiających poruszanie się kamerą, więc starałam się zostawić więcej przestrzeni na wszelkie manewry.
Jak przez mgłę przypominam sobie, że MOŻNA było ubrać kelnerów w zaprojektowane stroje oraz ustalić menu i ceny oraz rodzaj obowiązującego stroju. Kurde - niech mi ktoś podpowie, jak to się robiło, bo mi hałastra włazi w strojach prosto z plaży! Chciałam też, by restaurant oferował kuchnię molekularną, by można było zebrać kolekcję zdjęć tych potraw. No i za diabła nie wiem jak to zrobić. Tzn myślę, że chyba jak się kupi ten restaurant, to się ma prawo decydowania o reszcie. Ale wtedy to już chyba nie będzie parcela publiczna, czy tak? Słaby ze mnie budowniczy, bo podstaw nie znam :(

Mam też prośbę do chętnych na umeblowanie tego cóś, co pozostawiłam na górze. Może to być lokal mieszkalny, jeśli rzeczywiście restaurant będzie funkcjonował jak należy po zakupieniu działki. A jeśli nie - to przeznaczenie lokalu zostawiam w waszych rękach. Swoim meblowaniem wnętrz nie chcę wam zepsuć smaku, zwłaszcza że po obejrzeniu wnętrz Kropesi, Gabrysi, Bobinki, Michała, Eli, czy Marviczowskich psychiatrisze i innych to nie doskoczę (zwłaszcza mając 1,50 w kapeluszu), i mie się odechciewa...

Gwoli wyjaśnienia jeszcze dodam, że Marviczowa banda wylazła na dach i tam dała czadu, symultanicznie kopcąc zioło... A mi wyleźć i na ławce samodzielnie na dachu posiedzieć - nikt nie chciał. Kliknąwszy jednak na rułę, znaczy obserwatorium - sim włazi tam i obserwuje, więc jakaś użyteczność tego dachu jest :)

Aaa.. i jeszcze dodam, że mam idealnie pasujące okna i szklany dach (zielony!), i w ogóle idealne tapetki, jeno mi Marvi dała po łapach, co bym z cece nie wyskakiwała, bo ona nie ręczy... No to nie dałam :(

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 19 sty 2020, 11:30

Kłaniam się nisko, bo połączenie elementów nowoczesnych z klasycznym stylem nie każdemu się udaje. Tobie wyszło znakomicie. Stworzenie obserwatorium na dachu ze szklanym dachem dodało całości pazura.
Wnętrza eleganckie i stylowe oraz pomysłowo rozplanowane. Ładna kolorystyka całości zachęca do odwiedzania tego przybytku, tym bardziej że zadbałaś dodatkowo o dzieciaki, które zwykle szybko się nudzą i nie lubią zbyt długo siedzieć przy stole :D .
Wspaniały i bardzo dokładnie przemyślany projekt, wielkie brawa :a_bravo:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 07 lut 2020, 10:24

Alu! Ale cudo! Świetny pomysł z tym wkomponowaniem lunety na dachu,no meeega obserwatorium. Ach już szukam miejsca u siebie gdzie by wstawić to cudo, muszę zobaczyć to w grze

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 08 maja 2022, 20:07

Golden Terraces otrzymało drugie życie dzięki dodatkowi ślubnemu oraz projektowi zbudowania drugiego wspólnego miasta. Mam nadzieję, że nie zrazi budowniczych konieczność nabycia wieeeluuu dodatków aby móc cieszyć się tą parcelą w takim kształcie, jak ją stworzyłam.
W wątku wyzwania umieściłam tylko kilka fotek odnowionych Złotych Tarasów, więc tutaj wklejam ich więcej, by zobrazować zmiany. Zmianą jest umieszczenie Złotych Tarasów na większej działce. Uzyskaną przestrzeń wykorzystałam na mini park od strony sąsiadującej działki (a pięknie komponuje się z Michałowym Ratuszem), a z prawej strony poszerzyłam kawiarniany ogródek o miejsce do zawierania ślubu w ogrodzie.



Złote Tarasy - Restauracja (a obecnie takżei Miejsce Ślubów) w dzień:


13zz.jpg



i w nocy

15zs.jpg

widok.jpg



Widok z góry


plan.jpg


Nie wiem czy nie przesadziłam zadaszając stoły dla gości oraz parkiet do tańca, a także łuk ślubny, jednak ze względu na częste deszcze goście mogliby umknąć z imprezy, a tak - nie ma wymówek, że stroje i fryzury zmokną lub sprzęt grający się popsuje :) Jeśli ktoś uzna, że za dużo tego - można usunąć.


8s.jpg

9s.jpg

10s.jpg

11s.jpg

12z.jpg


W niewykorzystanych pomieszczeniach drugiego piętra są obecnie dwa nieduże apartamenty dla nowożeńców z kominkami, jedna duża łazienka z wanną - wspólna dla obu apartamentów oraz dwa osobne w-c. W holu jest miejsce na odpoczynek od hulanek i swawoli, można sobie pograć w tenisa stołowego (jak kto jeszcze będzie miał siłę) lub pooglądać w spokoju tv.
Młodzież ma do dyspozycji kawiarnię na pierwszym piętrze z karaoke, gry zręcznościowe, ( no i jeszcze tę lunetę na dachu :a_ciiii: ).


3.jpg

1.jpg

2.jpg

4.jpg

6.jpg




Pozostało jeszcze na najwyższej kondygnacji obok tego szklanego dachu - jedno niezagospodarowane pomieszczenie, które można wykorzystać w dowolny sposób, w zależności od inwencji gracza- np na gab.kosmetyczny, saunę lub niewielkie mieszkanko dla właściciela lokalu.


dach.jpg


Niewielki pas zieleni oddzielający Złote Tarasy od Miszkowego Ratusza (cudo!) robi tutaj za park, bo w połączeniu z drzewami u Miszki - optycznie daje wrażenie dużo większego.
Popełniłam jednak przez nieuwagę mały błąd. Postawiłam dla dzieciarni okręt piracki a podobny obiekt już tam jest - na placyku z tyłu budynków. Nie ma już chyba sensu wysyłać do galerii Tarasy z kolejną poprawką, więc niech każdy wstawi tam sobie inny obiekt dla dzieciaków (lub dorosłych) wg własnego uznania, lub np rozsadniki :)


park.jpg


Nie chciałam dodawać kolejnych funkcji lokalowi przez zagospodarowanie tego pomieszczenia obok dachu , bo i tak miałam zagwozdkę z zaszeregowaniem parceli do kategorii lokalu weselnego. Z równym powodzeniem można oznaczyć ją jako kawiarnię, klub karaoke, czy - jak uprzednio - restaurację.
Sprawdzałam w grze - wszystko działa jak należy - szefowie kuchni jedynie nie spieszyli się do stanowisk pracy, ale widziałam, że i u Perci trodno im było podjąć decyzję - czy wziąć urlop na żądanie, czy jednak zakasać rękawy w kuchni.
Gdy lokal był jeszcze restauracją, ustaliłam mu menu na kuchnię molekularną i obowiązkowe stroje wieczorowe ( w końcu doczytałam, jak to zrobić :P ). Ale jako lokal ślubny chyba to działa inaczej - stroje i menu określa się podczas planowania uroczystości.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 09 maja 2022, 10:25

Alu, z przyjemnością obejrzałam fotki. Złote Tarasy mam już u siebie i wyglądają wspaniale. Szklany dach budzi podziw, różnorodność bryły zachwyca.

Twój budynek wraz z ratuszem Delsa stanowią piękne centrum miasta. Bardzo podoba mi się sala restauracyjna, doskonale dopasowałaś kolory. Ogólnie, wnętrza są pełne przepychu, a to akurat do tego rodzaju parceli bardzo pasuje.

Uroczo prezentuje się przestrzeń parkowa między domem weselnym a ratuszem, naturalnie wkomponowana w całość, dodająca miastu jakże potrzebnych – terenów zielonych.

Niektóre elementy mi zniknęły, niektóre gra podmieniła, ale charakter budowli został zachowany. Rozbawiła mnie sytuacja na tym piętrze, gdzie jest pokój rozrywkowy z telewizorem. I masz dwie kanapy z wypasionym stolikiem. Tymczasem u mnie kanapy zostały, a stolik gra wymieniła na najtańszy i najprostszy z możliwych. :D :D :D To, czego zabrakło, lub gra podmieniła na dużo gorsze – uzupełnię po swojemu.

Wprawdzie dokupuję brakujące pakiety i akcesoria, ale nie nabędę wszystkiego naraz. Ale sukcesywnie będę dostawiać oryginalne wyposażenie.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 09 maja 2022, 11:46

Niesamowity budynek a charakterem mega bogaty w detale, super, że dostał druga szanse na zaistnienie i myślę, że będzie hitem balów w mieście :)
Świetnym akcentem jest wieża zegarowa , pomysłowo wygląda także wejście ze szklanym dachem i dopasowanymi półkolistymi oknami.
Jak przystało na tarasy, nie brak tu tychże i każdy jest nieco inny co ubogaca budynek a dodatkowego smaczku i efektownego postarzenia dodaje roślinność na fasadach.
Fajnym pomysłem jest szklany dach z obserwatorium i roślinnością co przywodzi tez na myśl mała palmiarnię na dachu. Po kliknięciu na lupę, rzeczywiście sim może pobiec do obserwatorium i cieszyć się nieziemskimi widoczkami a jakby tego było mało, mamy tu przecież salę ślubów z parkiem również dostosowanym do przyjęć, bardzo ładna przestrzeń z kwiaciarnią na miejscu!
Wnętrza są pełne niesamowitego splendoru, przepychu rodem z XIX wieku, stylowe łazienki, salony choć nie brakuje tez innych bardziej orientalnych stylizacji w drugim apartamencie i ta stylizacja tez mi się bardzo spodobała. Super, że jest tu także przestrzeń mieszkalna więc nawet turyści czy nowożeńcy mogą się zatrzymać by spędzić tu fajnie czas mając do dyspozycji stół do tenisa (tez bardzo ładny zakątek z akwariumowym stolikiem) ,kawiarnię a nawet karaoke. Świetna praca i będzie też pięknym wyraźnym akcentem tej dzielnicy :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 09 maja 2022, 15:46

Dziękuję @SimDels Miszka i @Percival159 Perci za miłe przyjęcie mojej odnowionej parcelki. Ciekawa jestem jak będzie się prezentować w waszych grach. Bardzo jestem do niej przywiązana, bo zrealizowałam w niej kilka moich marzeń i ulubień!

Schyłek XIX wieku i początek XX wieku, to mój ulubiony okres w sztuce - tzw fin de siecle, zwany secesją lub trochę późniejsza secesja zwana art deco... Kocham twórczość malarzy z tego okresu, rzeźbiarzy i architektów! To także czas, gdy triumfy święciła Światowa Wystawa zorganizowana w Londynie, w 1886r. przez królową Wiktorię a właściwie jej męża - ukochanego Alberta.
Na potrzeby tej wystawy powstała świetna szklana konstrukcja, która według wszelkich znawców praw fizyki nie miała prawa się utrzymać, a jednak wytrzymała! Uwielbiam tę konstrukcję oraz ideę tej wystawy! Gdy zobaczyłam pokazaną wcześniej ilustrację - od razu wiedziałam, że ja MUSZĘ to zrobić! Przymierzam się jeszcze do budynku Światowej Wystawy - ale już jako palmiarni w parku lub ogrodzie botanicznym:


Obrazek


Moim kolejnym ulubieniem jest ten okres w naszych dziejach, gdy wynalazki powstawały jak grzyby po deszczu, gdy uruchomiono kolej, gdy swoje odkrycia ogłaszali jeden po drugim, jak na wyścigi - Maria Skłodowska Curie, Roentgen, Rutheford, Bell czy Tesla... I lubię, gdy to wszystko wplatane jest w nasze najnowsze trendy architektoniczne i dizajnerskie - jednym słowem - kocham steampunk!
Ta parcela łączy w sobie te wszystkie moje ulubienia, tak jak mój ukochany kanadyjski serial detektywistyczny "Detektyw Murdoch", którego akcja toczy się w Toronto, w tym właśnie okresie, a częstymi tematami serialu są owe wynalazki.

Perci - najważniejszym obiektem dla wyglądu całości Tarasów są okna z Moschino. Resztę sobie uzupełnisz powoli.

Miszka, apartamenty na górze są bardzo skromniutkie w porównaniu z twoim super wypasem w Ratuszu! Podziwiałam tam każdy detal, każdy element - przemyślany i dopasowany. Nawet przebogate tapety! Tak samo przestrzeń społeczną u Perci. To było dopiero wyzwanie. Zewnętrze u ciebie Perci powala!
Mój malutki parczek jest dość ubogo wyposażony, choć przyznam, że celowo nie ładowałam do niego zbyt dużo, bo przecież każda parcela komunalna w Simberku będzie miała mnóstwo atrakcji, to po co jeszcze szpikować nimi park! Ale nie zwróciłam uwagi, że ten okręt piracki jest już na placyku publicznym, więc proponuję by okręt w parku czymś innym zastąpić, ale sama nie wiem czym. Może każdy u siebie wymyśli coś innego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”