Zbudujemy Grecję?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Zbudujemy Grecję?

Post autor: Alibali » niedziela 25 sie 2019, 22:29

Powiem wam, że trochę mi spowszedniały (czytaj - zbrzydły) te chaty na palach. Postanowiłam sobie "urozmaicić widoki. Co by mogło tu pasować - główkowałam. I wymyśliłam :a_jumping:

Pod powiekami mam ciągle turkus wody jak w tej Sulani - ale w połączeniu z oślepiającą bielą murowanych(!) białych domków w Sarti - na półwyspie Chalkidiki, gdzie spędzałam dawno temu wakacje. A gdyby tak zbudować całą okolicę w tym stylu? Niewielkie budyneczki o zróżnicowanej wysokości, liczne schody, schodki, dużo zieleni wokół... Wszak Grecja tylko w części leży na lądzie - reszta to wyspy i wysepki rozsiane wokół...

Zaczęłam tak (dom jest w trakcie budowy

Grecja2.jpg

grecja noc.jpg


Drugi budyneczek to latarnia, której nie może zabraknąć w porcie!


gr3.jpg

gr2.jpg

latarnia.jpg


Co wy na to - by następną wspólną okolicę zrobić właśnie w takim stylu? Tak czy siak - sama czy z waszą pomocą - przerobię całą okolicę. Na największej działce zaplanowałam hotel. Nie mam aż tyle wyobraźnie jak Gabi, Misiu czy Olivka, ani cierpliwości do dobierania każdego detalu jak Ela, Bobi czy Kropesia z Fredrusią (o której myślę nieustannie w ostatnich dniach - jak tam jej się wszystko udało). Fredra już raz zrobiła przepiękną Grecję...
Nie ukrywam, że posiłkowałam się zestawem Santorini z TSR made by Severinka. Ale w dodatku Strangeville doszły nam okna i inne elementy, które można wykorzystać, jeśli się odżegnujecie od cc... Może ktoś się porwie na zbudowanie ruin świątyni - mamy tyle elementów ruinowych z Selvadorady i innych... W podziemiach mogłaby być kawiarenka albo np galeria sztuki... Hotel to byłoby SPA... Napiszcie, co myślicie ...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 sie 2019, 00:56

Piekne to i latarnia tez super. Fajny pomysł choć przyznam,. że dla mnie osobiście jakoś.. no nie podejmowałem sie jeszcze takiego stajlu w architekturze (chyba mocniej juz "przestudiowałem" p[iramidy majów itd niżli białe miasta o błękitnych kopułkach :D Nie mniej bardzo chciałbym taką wrsje wysp zobaczyć. Czy pomysł sie przyjmie to niech sie wypowiedza inni bo jednak określony byłby tu konkretny styl (być może pozwolisz na nowoczesne budynki gdyby ktoś nie czuł klimatu a chciał sie pobawić bo takowe (nowoczesne) w sumie pasują na upartego i do Grecji (?) (ps. pewnie w przypływie braku cierpliwości do tego rodzaju architektury sam bym walnął jakiś hotel... czy ktoś sprawdzał już jak działa budowanie miuejsca dla turystów na sulani bo ja jakoś jeszcze nie).
Jesli postawisz obowiązkowo jednak na grecję tradycyjną to ewentualnie spróbuję jakas świątynkę wydziabać "bizantyjską" albo cos w podobie jak wyjdzie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 01:31

Delsiku kochany - jeśli się podjąłbyś wspólnej zabawy, to oczywiście w takiej formie, w jakiej ci najwygodniej. I tak się cieszę, że jest pierwszy ochotny! A hotel dla Sulani już widziałam w galerii. Ale w stylu wyspowym. A ja chciałabym, aby przypominał mi ten, który widziałam w Paralii. Tu masz link do map Google do hotelu podobnego w Paralii bo jakoś znaleźć nie mogę tego, o który mi chodzi... https://www.google.pl/maps/place/SKS+Bo ... authuser=0

Tu jest szersza panorama

https://www.google.pl/maps/@40.2639389, ... authuser=0

Trudność z budynkami w stylu modern jest taka, że te w Sulani muszą być częściowo na wodzie - tak są usytuowane działki. Więc to już narzuca określony styl. Nie ukrywam, że chciałąbym tę Grecję bardzo grecką - z ruinką jakąś stylową... I bielą domów. Niekoniecznie z błękitem, bo sam zobacz plażę w Paralii ... Notabene - nasz Pablo jest niedaleko Paralii właśnie :) Myśmy mieszkali po przeciwnej stronie tej wąskiej zatoki, w Sarti.

plaża w Paralii.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 26 sie 2019, 03:41

Ja chetnie popodziwiam, ale budować nie bedę bo mnie odrzuca od panelu budowania ostatnio. Wole grac albo ewentualnie wypichcić jakąs historyjkę.
W dodatku za chwile wyjdzie ten dodatek z magią... I kiedy tu budować?
Wyglada to slicznie Alu, ten twoj pierwszy domek to czysta Grecja dzisiejsza. te schodki , te balkony i tarasiki plus basen i swietne wtrety blekitu w biel. Latarnia tez super :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 11:29

Mnie też Elu odrzuca, bo te kamieniczki psychicznie mnie wykończyły do tego stopnia, że zabrakło mi inwencji na wykończenie wnętrz. Żałuję trochę, że nie ograniczyłam się do base game i góra dwóch dodatków. Zawsze o tym zapominam, że nasi forumowicze niekoniecznie mają (i chcą mieć) wszystkie. Twin może więc u każdego wyglądać inaczej, mimo, że nie jest cc.
Dlatego - dla psychicznego relaksu zrobiłam przerwę na budowę tych dwóch białasków, i odetchnęłam! Najwięcej radości miałam przy latarence. Bryła ma tylko jedno cc - jest to kopułka na samym szczycie (element dachowy z Santorini - Severinki) - pomniejszony i uniesiony kodem (ctrl +9) nad tę dzwonnicę meksykańską z gry, bowiem gra odmawiała mi dodania kolejnego piętra :( No i nie ma jeszcze możliwości, by dachy lewitowały :P - a tak tylko można by umieścić taką kopułkę nad wieżyczką). Chyba, że czegoś nie odkryłam jeszcze...
Może mi podpowiecie, jeśli taka możliwość jest - by dodać te kolejne (piąte) piętro -zastąpiłabym wieżyczkę kolumnami i nakryła kopułką z gry. Wtedy mogłabym wysłać latarnię do pobrania w galerii, a nie tylko w załączniku na forum.

No cóż - Grecję dokończę sama w takim razie - powolutku, bez pośpiechu :) To była tylko taka luźna propozycja. Wakacje się kończą, a mi... jest szkoda lata, upałów i ten... Uwielbiam ciepełko, takie lato jak w tym roku to był dla mnie raj! I strasznie mi będzie go brak - przed nami bowiem 7 miesięcy zimna, a w najlepszym wypadku tylko chłodu... Więc oko sobie pocieszę ciepełkiem wirtualnym :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 sie 2019, 11:30

Fantastycznma woda (o rety ja tam chcę) ale plaża wydaje sie malutka (w sensie że wąska) i ciasna zabudowa chyba niekoniecznie zabytkowa (lub wychodzi mój brak znajomości tego rodzaju architektury w południowych miastach) natomiast świątynia stojąca prawie w morzu wygląda ciekawie, może tam była taka troche historia jak w naszym Trzęsaczu czyli morze przez setki lat zjadało po kawałeczku ląd (i zjada nadal) i świątynia oddalona kiedyś od wody dziś stoi praktycznie na plaży :O Superowo.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 26 sie 2019, 19:07

To fajny pomysł, by Sulani przemienić w jedną z greckich wysp. Latarnia i domek cudownie odzwierciedlają tamtejsze klimaty. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Jednak teraz, gdy wyjdzie dodatek z magią, chyba pochłonie mnie całkowicie zabawa w czary-mary. Można do tego tematu wrócić, gdy ludziska już przejedzą się nowościami. :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 21:05

Słusznie Gabrysiu. Nie pomyślałam o tym - skupiona na innych sprawach. Faktycznie - czary-mary mają rzeszę zwolenników, nikogo teraz nie poruszy Grecja i na pewno fora i galerię zaleją za moment różne "potworne" domki. Pora by odkurzyć wasze prace na wyzwanie w karczmie - jeszcze ze starego forum. To wasze prace - i macie pełne prawo je tutaj umieścić. Reklama dźwignią handlu, więc focisze przeklejcie w ilościach hurtowych - ja uwielbiam oglądać takie czarodziejskie wnętrza. Dla twojego domku wróżkowego specjalnie nabyłam "Upiorności" :) Pamiętam świetną pracę Michała - zamczysko takie, nie pamiętam czyje było takie straszne laboratorium - ale zdaje się - Michała... Poprawcie mnie, jeśli się mylę... Warto tu u nas założyć już teraz dział prac, które można wykorzystać właśnie do tego nowego dodatku. Ja się zakręcę w poszukiwaniu stosownych ceców.
Do Grecji jeszcze wrócimy...

Miszka - te plaże są tak zatłoczone tylko w sezonie - wtedy rzeczywiście ludzie leżą jak śnięte rybki - prawie że jedni na drugich. Ciężko znaleźć kawałek miejsca na koc, o leżaku nie wspominając.... O parawaningu w ogóle nie ma mowy - tego zresztą tam nie znają - to nasz nadbałtycki wynalazek. Plaże są w większości kamieniste, i dobrze, gdy kamienie są kamieniami, a nie kawałkami czegoś, co przypomina pumeks i boleśnie można sobie otrzeć...stopę powiedzmy... Nie ma plaż szerokich - prawie wszędzie jest to wąski pasek. Kościółek faktycznie wygląda jakby za chwilę miał się znaleźć w wodzie, i pewnie masz rację, że morze przyszło do kościółka samo... Zważywszy historię Trzęsacza (te resztki też już się zawaliły) - to smutno się robi...A zabudowa to tylko pozory - bo taki zacieśniony pasek hotelików i pensjonacików ciągnie się jedynie wzdłuż wybrzeża. W głębi jest w miarę normalnie, jeśli to malutka miejscowość.. Niestety - blokowiska w miastach to też takie zagęszczenie, jak w miastach arabskich. Domy wyrastają obok siebie tak, jakby sobie na dachach stawały...
Nie bywałam "w świecie" jak niektóre nasze koleżanki, więc pewnie one miałyby więcej do powiedzenia o greckiej współczesnej zabudowie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”