Twin House

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Twin House

Post autor: Alibali » niedziela 25 sie 2019, 21:21

Nazwałam Twin House - bo to podwójny dom, tzn kamieniczki przytulone do siebie. Działka, na której obecnie stoi dom to nie jest ta właściwa - powinna stać na działce obok dworca. Działka wielkości 30x20

Na zewnątrz - dom jest w stylu georgiańskim. Wewnątrz starałam się, aby nie było staroci. Powiedzmy - starałam się :a_grin3:

Widok ogólny

front.jpg

front2-2.jpg

front3.jpg


Ogródki nieco pustawe, zostawiłam je ewentualnym pobierającym do dowolnego zagospodarowania. Uznałam, że powinno być jakieś miejsce do sadzenia roślinek w jednej części, i basen z grillem w drugiej. W ogrodzeniu zrobiłam furtkę, by lokatorzy domków mogli wspólnie z tych "dóbr" korzystać.


twin tył.jpg

tył.jpg

basen.jpg



Rzuty ogólne. Na parterze w każdej kamieniczce jest niewielki hol, kuchnia, salon, łazienka i mały gabinecik.
rzut parter.jpg

Piętro zawiera hol, sypialnię, kolejną łazienkę i dodatkowy pokój - dla każdej z kamieniczek. W części bardziej kobiecej - w części holu jest usytuowana mała garderoba, a dodatkowy pokój może być przeznaczony dla ewentualnego dziecka. W części męskiej - w dodatkowym pokoju urządziłam małą siłownię, w zakamarkach holu jest stolik szachowy oraz piłkarzyki i wygodna kanapa dla graczy.

plan piętro.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 25 sie 2019, 21:36

Zacznijmy zwiedzanie od domku Hillary - tak go nazwałam, bo mieszka w nim obecnie moja podróżniczka - wesoła i rozrywkowa dziewczyna. Starałam się urządzić jej domek kolorowo i w miarę nowocześnie. Od progu więc witają nas dość żywe kolory - moje ulubione - czerwień, biel i czerń rozświetlone odrobiną żółci.
Wchodzimy do maleńkiego holu, za przepierzeniem jest kącik komputerowy pełniący rolę gabineciku. Tylko ozdobne drzwi akcentują, że kamieniczka jest zabytkowa.

hallhilary.jpg

gab hil.jpg

Na prawo jest wejście do malutkiej kuchni z kącikiem jadalnym.

kuchniah1.jpg
kuchniah2.jpg

Salonik

salonh3.jpg
meblościanka hil.jpg

Niewielka łazienka zawiera oprócz kabiny prysznicowej, umywalki i wc także pralkę i suszarkę - żeby dziewczyna nie musiała ganiać do miejskiej pralni z każdym ciuszkiem :) Na parterze jest także wyjście do ogródka, w którym jest parę grządek do zabawy w "ogrodniczkę"

łaz dolnahil.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 25 sie 2019, 21:43

Na piętrze znajduje się sypialnia urządzona w stylu nieco egzotycznym, co podkreślają ozdobne ażurowe elementy ścienne, wzór pościeli i nocny stoliczek. Kolorystyka jest nieco odmienna niż na dole domu.

syphil2.jpg

syph druga sc.jpg


Łazienka przy sypialni jest w podobnej tonacji


łazhil2.jpg


Pokój dla dziecka - lub gościnny

pok2 hil.jpg

pok2-2.jpg


Garderoba

garderoba hil.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 25 sie 2019, 22:06

Część druga jest bardziej stonowana, utrzymana w zachowawczych brązach i beżach z akcentami zieleni.


Hol i kuchnia

kuchn male.jpg
kucnia male.jpg

Salonik z gabinetem jest typowo męski - dużo książek i trochę bałaganu w gabinecie - bo "wszystko musi być pod ręką" W części gabinetowej znajduje się też kocie legowisko z miską i kuwetą, bo pan wprowadził się z futrzaczkiem :) Jest tam też sztaluga bardzo ochoczo wykorzystywana, toteż dom obwieszony jest mniej lub bardziej udanymi "dziełami sztuki".

salon male.jpg

gabinetmale.jpg

Na parterze - jak wspomniałam - jest jeszcze łazienka, również z pralką i suszarką (widoczna na rzucie ogólnym parteru).


Góra to hol

hall male góra.jpg

hall gora male.jpg


Sypialnia - dość surowa stylistycznie.

syp male2.jpg
sypialnia man2.jpg


Gabinet ćwiczeń szumnie zwany siłownią

siłka.jpg

I łazienka

łaz men2.jpg


A tu mały bonusik. Hillary interesuje się akwarystyką i wędkarstwem. Nad swoim akwarium powiesiła dość ciekawy obrazek :) Obrazek nie jest fotomontażem - to skrzyżowanie namalowanego widoczku i deszczułki z rybką do zawieszenia.

rybka.jpg


Link do pobrania w galerii https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 26 sie 2019, 18:53

Cudowna jest ta bliźniacza kamieniczka. :cat_lovely: Idealnie komponuje się z dworcem i tamtejszą architekturą. Ślicznie wygląda bryła i połączenie dwukolorowej cegły.
Wnętrza nie dość, że eleganckie i przytulne to jeszcze kolorowe i radosne, po prostu miodzio. Powiem szczerze, że nie potrafię wybrać, która strona bardziej mi się podoba.
Wspaniała praca Alu :hearts/heavy-black-heart:
Rybka z obrazem tworzą ciekawą całość, można by rzec potwór morski połykający żaglówki. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 21:18

Dzięki Ktosiku za wsparcie duchowe... Bałam się bardzo, że oczopląsu dostaniecie od tych barw cygańskich u Hillary. Ale tak jakoś pasowała mi ta kolorystyka do jej buńczucznego charakterku. I chciałam zrobić za wszelką cenę coś nowocześniejszego niż wiktoriańskie wnętrze.. :cat_mwaha: Wiem, że środek domków jest poniżej waszych cudownych i gustownych wnętrz, a jak zobaczy ten miszmasz Kamelia, to pewnikiem padnie trupem :cat_happy:
Ale na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że wcale takich wnętrz nie urządzam. W ogóle nic nie urządzam i na dobrą sprawę to nawet nie wiem, co mam w trybie budowy bez cc. Ela kiedyś mi zrobiła wykład o ilości godzin spędzonych nad doborem tapet, podłóg, mebli i duperelek... Dopiero teraz mogę ocenić jej wiedzę :)
No a teraz - po wykańczających wakacjach nie mam jakoś siły ani weny na zaprojektowanie ludzko wyglądających pokoi. Zresztą - skutecznie mnie zniechęcacie swoim poziomem :cat_mwaha2:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 28 sie 2019, 14:17

Po prostu cudna jest ta kamienica, a właściwie dwie kamieniczki. Toż to prawdziwe perełki architektoniczne!
Wnętrza z kolei urządzone bardzo przytulnie, idealnie odzwierciedlające upodobania mieszkańców. Kolorowo i miło w części, którą zamieszkuje Pani, zaś trochę ascetycznie w mieszkaniu Pana. No i oczywiście świetnie połączone kolory (szczególnie atrakcyjnie wygląda czerń z żółtym). Jest też wiele ciekawych rozwiązań dot. połączenia mebli. Kapitalna jest meblościanka z części pierwszej.
Super projekt i super wykonanie!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 28 sie 2019, 17:09

Dzięki, Wikki. Miło, że komuś się moje szaleństwo kolorystyczne spodobało :) Mam jednak ogromną ochotę opróżnić cały domek i dać go do pobrania w takiej czystej wersji, albo poprosić np Bobinkę lub Gabi o urządzenie. Bardzo bym chciała zobaczyć to w cudzym wykonaniu. Sama czuję się w meblowaniu współczesnym bardzo niepewnie. Daj mi wiktoriańskie wnętrze, to będę radośnie pływać!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » środa 28 sie 2019, 21:06

@Alibali Alu, domek prześliczny! Zakochałam się <3
Mam tylko jedno pytanie- czy działa on jak apartamenty z Miejskiego Życia? Bo z tego co kojarzę takich nie można stworzyć (chyba że z modami?), stąd moja ciekawość @-@

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 28 sie 2019, 23:10

Nie - niestety jest to dom tylko umownie podwójny. Ale lokatorom można zablokować drzwi, i nie będą wtykać sobie nosów. Zablokować można też furtkę w ogrodzie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 28 sie 2019, 23:30

Obejrzałęm go bardzo dokłądnie w grze i pofilmowałem sporo (z ponad 500 ujęć z selekcji zostało kilkadziesiąt wiec na filmie tego nie widac, budynek w głównej roli pojawia sie chyba tylko raz) i pwoem tak - to jest piekne. Masywna, faktycznie w klimacie brytyjskim/szkockim,
Podoba mi sie podział na 2 mieszkanka (najbardziej lewa strona patrząc od fasady chyba za taką trochę surowosc i fajna kolorystykę choć lewa rozpromieniona radosnymi kolorami też jest super dopracowana). Włozyłąś w to mase pracy ale efekt jest świetny. WKomponowała sie znakomicie w pejzaz dzielnicy dopełniając go znakomicie.
To blokowanie drzwi to fajny sposób nawet na to by bawic sie w totalny apartamentowiec (jedna duża rodzina lub grupa wspólokatorów stworzona w CAS może udawac kilka).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 29 sie 2019, 21:06

Dzięki Michał za ciepłe słowo o moim Twinie. Dziś zwiedzam nasze miasto, i rozdziawiam się na każdym kroku w centrum handlowym. Dałeś czadu, Michał (nie wiem czy to wspólna praca z Kropesią, czy tylko twoja). A ja tu narzekałam, że mam bliźniak do zagospodarowania!

Awatar użytkownika
DreamSky
Roznosiciel kawy
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 13:39
Lokalizacja: DE
Origin ID: DreamSky1302

Post autor: DreamSky » piątek 30 sie 2019, 12:46

Piękna kamieniczka :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Grałabym w obu częściach jak szalona :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Chyba jakieś lekko męskie usposobienie, bo bym chętniej zamieszkała w części przeznaczonej dla pana niż pani...

Podziwiam i składam wyrazy uznania autorce, że udało jej się tak pięknie i pomysłowo zaaranżować obie połówki budynku :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 30 sie 2019, 16:48

Dzięki @DreamSky Postanowiłam, że wyślę do galerii Twin House w wersji nieumeblowanej - zniesie to przede wszystkim konieczność posiadania tak wielu dodatków.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 31 sie 2019, 09:20

Zastosowanie pomysłu na dwie kamienice w jednej jest nowatorski. Przychylam się do opinii @DreamSky i wybieram męską część kamienicy, z uwagi na zbliżone mojej kolorystyce pomieszczenia. Natomiast zaplecze domu zdecydowanie kobiece - czyli ogródek z roślinkami :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Świetna praca Alu :13-thumbs-up:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 31 sie 2019, 11:28

Bobinko, dzięki za odwiedzenie domku. Poważnie zastanawiałam się, czy nie wejść z tobą w kooperację w urządzaniu wnętrz. Ty jesteś specjalistką od takich dziupli :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”