Hotel - SPA "Odessa"

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Hotel - SPA "Odessa"

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 10:57

Hotel - SPA "Odessa"

Nie wiem skąd mi się wzięła taka nazwa :) Ale jest krótka przynajmniej i brzmi ciekawie :a_grin3:
(a tak naprawdę to słuchałam ostatnio piosenki Wysockiego w wyk. Opani - Lot Moskwa - Odessa )

Kamieniczki, które stoją w pobliżu są mojego autorstwa - i oprócz dworca, który jest już w galerii - reszta jest "w robocie"
Domek, który postawiłam na działce Fredrusi, stoi tam rzecz jasna tymczasowo, aby nie było dziury w ogólnym widoku ulicy. Zostanie zastąpiony parcelą Fredry, gdy tylko wyśle swoją pracę do galerii.

Moje SPA jest pod tym linkiem https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false ( to już jest nowy link)

Moje id w galerii to Aschantka, Miśku :)


Ogólny look

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg



Niewiele mi pozostało na tył, zastanawiałam się nad huśtawkami dla dzieci, ale doszłam do wniosku, że nikt do SPA nie chadza z maluchami - poprzestałam więc na ławeczkach i szachach, na które nie było miejsca w środku.

5.jpg



Ciekawie wygląda nocą

6.jpg
7.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 11:10

Cały budynek składa się z pięciu kondygnacji. W piwnicy jest basen. Parter czyli poziom zero, to sauna, jacuzzi, gabinet rehabilitacji oraz gabinety masażu. Obok głównej posesji stoi mniejsza, nieco cofnięta w głąb - to piętrowy hotelik z trzema pokojami i dwoma łazienkami. Na pierwszym piętrze, czyli wysokim parterze jest wejście główne z recepcją oraz kawiarenką i barem. Na tym poziomie jest też taras od tyłu z grillem i stolikami pod parasolem.
Piętro wyżej mamy salę ćwiczeń - są tam atlasy i bieżnie a także maty do ćwiczeń. Mnie osobiście najbardziej na tym piętrze podoba się gabinet do medytacji :)
Na samej górze są gabinety kosmetyczne. Na każdej kondygnacji są łazienki. W sumie jest ich chyba ze sześć.

Zacznijmy od dołu:

Basen

rzut basenu 1.jpg

rzut basenu2.jpg

basen natryski.jpg

basen szatnie.jpg


Pomieszczenie jest na tyle wysokie, by możliwe były skoki do wody

Monia skacze.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 11:16

Parter to gabinety odnowy - masaże, sauna, jacuzzi i gabinet rehabilitacyjny

rzut.jpg
rzut.jpg

łóżka masażu.jpg

gab rehab.jpg

siedz masaże.jpg


Za drzwiami znajdują się sauna i jacuzzi

wejście do sauny i jaccuzi.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 11:25

Sauna i jacuzzi

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 11:39

Wysoki parter to w zasadzie pierwsze piętro :) Ale jest to główne wejście, i jak w szanującym się hotelu i SPA - meldujemy się w recepcji. Z tyłu za nią wita nas kawiarnia i bar. Do kawiarni prowadzi ciasny dość korytarzyk, więc żeby simy się nie blokowały nigdzie - zrobiłam wejście także obok recepcji.


plan 1 p.jpg

widok na recepcję - siedzenia.jpg

recepcja.jpg

baro-kawiarnia.jpg

kawiarnia widok.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 12:59

Na kolejnym piętrze jest siłownia, pokój do medytacji oraz pokój do odpoczynku, no i oczywiście łazienka. Testowałam wszystko moją najnowszą Simką Moniką.


siłownia widok.jpg

pompki.jpg

mostek joga.jpg

joga.jpg


W medytacji pomaga zieleń wokół i szum spadającej wody

pokój do medytacji.jpg


Jedna z łazienek

łazienka joga.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 13:08

Na samej górze są gabinety kosmetyczne - manicure pedicure i stylizacja. Jest obszerny hol, no i rzecz jasna łazienka.

hol kosmetyk 2.jpg

gab manicure.jpg

masaż dłoni.jpg


losm.jpg



-Makijaż poproszę!

makijaż.jpg



- Czy ja mam występować w Rodzinie Adamsów???


makeup jak adams.jpg

upiór kosm.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 13:13

W budyneczku obok jest malutki hotelik - na parterze dwa pokoje jednoosobowe i łazienka, na pięterku mały apartamencik z łazienką i niewielkim holem. Z obu części hotelu jest wejście do SPA, i Simy - leniwce, w większości - zamiast szorować po schodach do recepcji - idą na skróty do hotelu a stamtąd na basen, do kawiarni, czy wyżej!

hotel parter hor.jpg
hotel parter.jpg
hot piętro hall.jpg


Praca już jest w galerii - link dałam na początku, jest także w moim poście poniżej.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 28 maja 2019, 13:29

@Alibali
Jest super! Tylko zastnawiałam sie czy dodałas tą specjalną matę dla instruktora Yogi. Tam powinna byc mata instruktora plus 6 mat naprzeciwko, po bo to jest taki uklad albo 2 x po 3 albo 3 x po 2 w mat dla ćwiczących w rzedzie. Przewaznie cwiczy razem 5 do 6 sztuk simów. Ale pewnie dodałaś :)
No i nie widzialam ze dwoch pomiesczczen na obowiazkową saune ale pewnie gdzies tam są :)
Bardzo sie cieszę ze dalas tyle pryszniców. W Spa sim brudzi sie z szybkością swiatła. Basen jest super w tej piwnicy! No i hotelik sie przyda. Praktycznie sim moze nie wracac przez kilka dni do domu o ile ma kase na jedzenie :) Z duza przyjemnoscia odwiedze to w grze jak juz bedzie ten sejf Misia :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 14:13

@kreatora Elu, nie dodałam! Nie było tego w spisie obowiązkowych przedmiotów do SPA, a ja nie wiedziałam, że w ogóle coś takiego jest! Dobrze, że nie wysłałam jeszcze parceli - zaraz to zmienię. Ale gdzie tego szukać - tej maty instruktora? Uff - znalazłam!

Sauna jest - i zdjęcia sauny już wrzucone. Obok sauny jest jacuzzi. Wszystko działa - sprawdziłam. Wrzucałam zdjęcia na raty, bo internet nadal kiepski. A tak na marginesie , ty już to wiesz, o której godzinie najlepiej wrzucić parcelę do Galerii, żeby się nie muliło... Ja się dopiero uczę.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 28 maja 2019, 15:43

Jak dajesz np funkcjonalnosc SPA to zerknij na górny panel menu w trybie budowy po lewej stronie na górze (przepraszam jesli juz to ułatwienie znasz) , tam rozwiń liste i masz rzeczy potrzebne do spa ,szybciej sie wsio znajdzie dzięki temu. Chyba obok zwykłej maty jest ta co Ela mówi.
A tak wogóle to mega kamienice, ta większa wydaje sie bardzo ciężka solidna ,spełnia wymagania stylu wysp ,jest ciekawie "zarośnięta" zielenia i fajnie dyskretnie podświetlona co mi sie bardzo podoba nie mniej na zewnatrz jeszcze bardziej ten mniejszy domek i on mnie szczególnie zauroczył. Świetna parcela i fajny pomysł na 2 budynki w jednym miejscu (jednej parceli). Basen w podziemiach z kolumnada wygląda tajemniczo ,wspaniale zazieleniłas tez kącik w spa. SUper mebelkowanie. Wracając do brył, ten kamienny dom na parceli po lewej stronie na drugim foto jak dobrze zrozumiałem jest jedynie tymczasowy? Fajnie prezentuje się jego bryła zwałszcza szyt dachowy więc fajnie byłoby gdyby pozostał mozliwy równiez do pobrania nawet pozakonkursowo. Ps: bardzop ładna simka kojarzy mi się jakos (i to nawet mocno) z Cher. Zauważyłęm tez drobny smaczek chyba celowy - w "akwarium" przy bambusach w kąciku medytacji chyba widac łapetki za wodnymi ściankami (?) kapitalny pomysł na imitacje rybek (?) Genialne, ciekaw jestem całej Twojej dzielni i po cześci fredrowej także :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 16:08

Dzięki Misza - zaraz poprawię SPA i wysyłam :)

Domek na parceli Fredrusi jest na tymczasem, by fotki nie świeciły tą "wyrwą" To dopiero zarys, szkic - można powiedzieć... Zaczęłam go już kiedyś, nazwałam Mini Mallory - bo jest dużo mniejszy od oryginału "Mallory's" - mojej wersji trójkowej.
Ten właśnie projekt wykorzystała Danuta robiąc swoją Amelię.
Byłam zła, ale pewnie dlatego, że ubiegła mnie :( bo zamierzałam wykonać mój ulubiony trójkowy domek także do czwórki.
Domek powstał na podstawie zdjęcia znalezionego w necie, jest niesamowity - obrośnięty szczelnie bluszczem - sprawia wrażenie domku jakiejś wróżki albo Leśnego Dziada :)

53ll5x.jpg


A to moja trójkowa wersja

chky1.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 28 maja 2019, 19:38

Cudna, cudna i jeszcze raz cudna praca. I ta dbałość o każdy detal. W SPA (podobnie jak na Dworcu) Simy znajdą wiele atrakcji. W przybytku mogą przebywać godzinami, a nawet całymi dniami i z pewnością nie będą mieć nastrójnika "znudzony". Na przykład pływanie w tak eleganckim basenie to prawdziwa przyjemność (bez obawy nabawienia się jakiegoś choróbska), zaś wyparowywanie tłuszczyku w ekologicznej, pełnej zieleni saunie to i zdrowe i przyjemne. Potem tylko relaksujący masaż, super makijaż i można szpanować w okolicy, albo wybrać się na Festiwal Miłości, by poszukać swojej wielkiej miłości. A nie, nie, to nie ta odsłona The Sims. W Czwórce pikselowe ludziki nie mają miłosnych preferencji. Tu się wszystko dzieje z musu i właściwie pod dyktando myszki (przynajmniej ja mam w grze takie jakieś bezpłciowe osobniki) :a_sad:

Wracając jednak do SPA - nasze forumowe miasto wzbogaci się o cudowne relaksacyjne miejsce. Naprawdę podziwiam umiejętności i cierpliwość w tworzeniu tak fantastycznych projektów.

Ps. nie wiem tylko, czy Simy będą chciały się myć w kabinach prysznicowych, znajdujących się przy basenie, oddzielonych jedynie półściankami. Zazwyczaj w takich sytuacjach (gdy ktoś na nich patrzy) przepędzają się wzajemnie machając łapkami, a potem mają nastrójnik "zawstydzony". Skoro jednak wszystko zostało przetestowane , to mogę się mylić.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 22:17

Wiesz @Wikki - nie sprawdziłam tego, i pewnie masz rację :( A właśnie wysłałam SPA do galerii - jest pod tym linkiem

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Jedyne to jest na pocieszenie, że na tej parceli jest jeszcze sześć łazienek zamkniętych, więc w razie czego... :) Dziękuję za zwrócenie uwagi. Nasi simtopowcy, wiedząc o tym, na pewno poprawią w swojej grze ten mankament - mam nadzieję. Dziękuję też za tak ciepłe przyjęcie moich wypocin, bo naprawdę ciężko mi to idzie, i "krwawym potem" jest zroszone :P

Edit: Bobi sprawdziła - simy prysznicują się bez problemu. Myślę, że wtedy jest machanie łapkami, gdy jest wanna (albo w-c). Wtedy jest większa potrzeba intymności.

Poprawiłam też funkcjonalność jogi. Nawet nie wiedziałam, że na parceli publicznej coś takiego jak instruktor jogi funkcjonuje. Nie przyjrzałam się tej drugiej macie sądząc, że to tylko rekolor tej pierwszej :a_grin2:
Z przyjemnością @kreatora Elu obserwowałam, jak moja Monia ćwiczy pod okiem instruktora - dzięki za kolejną podpowiedź. Dodałam także kasę sklepową w recepcji - z nadzieją, że pojawi się przy niej jakiś NPC "robiący" za recepcjonistę SPA :)

@Fredra Fredrusiu - zrób tak by z zewnątrz pasowała do całej naszej dzielnicy, a w środku pełen modern! Tak zamierzam zrobić tę parcelkę z podwójną kamienicą obok SPA - działka nr 9
Zauważ, że na fotce z dworcem jest domek, który odbiega stylem od tych ciężkich, georgiańskich klimatów. Raczej bardziej pasuje do tego pałacyku Florence w stylu włoskim. Możesz postawić cokolwiek chcesz, bo głównym stylem naszej Simtopia City ma być kompletny brak stylu :P - w sensie jednorodności :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 29 maja 2019, 09:02

Cudowna wiktoriańska konstrukcja domu i wypasione wnętrza, które dopiero dzisiaj sobie w spokoju obejrzę (nie tylko na zdjęciach :09-winking-face: ).. no i zakosztuję relaksu, bo zabukowałam sobie pokój w hotelu.

Biorąc pod uwagę z ilu atrakcji będę mogła skorzystać, mój pobyt tutaj może znacząco się wydłużyć :D Jednego już teraz jestem pewna - reklamacji nie będzie :D
masaże to lubię.jpg
inne uciechy cielesne 1.jpg
sportowe wyczyny1.jpg
coś dla ducha i ciała1.jpg
Wizyta się opłaciła. Do domu wróciłam NOWA JA :hearts/blue-heart:
Ostatnio zmieniony środa 29 maja 2019, 13:22 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 29 maja 2019, 11:00

Ok, lecę po kolei. Budynek jest piękny. Świetnie wygląda ta biała wysunięta do przodu część z dekoracyjnym oknem na dachu. Kojarzy mi się z poddaszem z filmowej adaptacji "Mała Księżniczka". No dobra - może tamto poddasze nie było najszczęśliwsze ale cały film piękny♥ Obficie porośnięta zielenią elewacja wybitnie pasuje do spa, jest bardzo odświeżająca.
Dalej basen w podziemiach. Oh boi! Nie dzieje się tam za dużo kolorystycznie ale przez to basen nabiera jakiejś takiej monumentalności. Widzę w głowie pokój wyrzeźbiony z jednego kawałka marmuru, awesome.
Gabinet do rehabilitacji mnie zastrzelił :31-face-open-mouth: Miałam wiele spa w swojej grze ale pierwszy raz widzę, żeby ktoś wpadł na taki pomysł. Cool! (choć perspektywa rehabilitacji kula do kręgli mnie rozbawiła xD ) Muszę się czegoś czepić - w końcu pracuje na tytuł marudy roku - część zabiegowa kojarzy mi się szpitalnie :( To chyba kwestia kolorów bo przecież w lecznicy nie uświadczysz uroczego kącika z akwarium w stole :cat_huh:
Sauna - petarda! ♥ Jak do tej pory mój ulubiony pokój ♥
Restauracja / kawiarnia bardzo miłe, pokój kosmetyczny dużo bardziej relaksujący niż zabiegówka :P Pokoiki hotelowe urocze ♥
Kolejne świetne miejsce jeśli chcesz żeby twój sim wyszedł z domu ale nie musiał zaraz do niego wracać by zaspokoić potrzeby. Mamy wszystko i jeszcze więcej♥

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 29 maja 2019, 15:12

Powiem tylko tyle - czuję się zaszczycona tym, że moja praca wzbudziła szczere zainteresowanie. Do tej pory wszystko co robiłam - robiłam tylko dla siebie, czasami tylko - sprowokowana - pokazywałam jakieś fotki :P Dziękuję pięknie @bobas52 Bobi za kapitalną fotorelację i uwagi odnośnie małych niedociągnięć. I za wierne sekundowanie mojemu "raczkowaniu", pobudzaniu energii i ratowaniu padniętej "psyche"... :) Wszystkich zresztą proszę o uwagi zważywszy, że nie ma nauki bez dobrego nauczyciela.
Dziękuję Fredziu @Fredra za przemiły komentarz. Zresztą wszyscy jesteśmy tu dorośli i nikomu nie trzeba osładzać pobytu na forum, bo sami je sobie - dla siebie - założyliśmy. Więc Maruda Fredzia - marudź sobie ile chcesz :)

Uwaga - Bobi zwróciła uwagę, że może tak być, że górna część ściany wodnej w pokoju medytacji może przeszkadzać w wykonywaniu pedicure na fotelach znajdujących się piętro wyżej. Trzeba kodem MOO i ctrl + 0 obniżyć nieco tę ścianę, jeśli wylezie zbyt wysoko. Albo - tak jak Bobi zrobiła - przestawić odrobinę fotele, wtedy "usługa" masażu stóp może być wykonana bez zakłóceń.
Może się zdarzyć jakaś niedomalowana ściana lub brak jakiegoś elementu, czego nie dostrzegłam ze zmęczenia. Sama znalazłam fragment takiej ściany - całe szczęście - jeszcze przed wysłaniem :P . Proszę zgłaszać uwagi, to poprawię i wyślę do galerii jeszcze raz.
Na swoje usprawiedliwienie dodam (prócz tego raczkowania w temacie), że bardzo się spieszyłam, by te dwie parcele zrobić możliwie szybko - gdyż wyjeżdżam na prawie cały czerwiec, i raczej przy komputerze nie mam szans w tym czasie posiedzieć. A mam jeszcze dwie parcele do oddania :(

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 30 maja 2019, 13:15

Okej - usunęłam parcelę z tą "kłopotliwą" ścianą wodną. Daję link do poprawionej wersji. Dodałam przy okazji trochę prac Kropesi "na temat" :)

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 31 maja 2019, 23:47

SPA, to kolejna perełka do naszego miasta. :cat_yes: Wprawdzie nie mam wszystkich dodatków i gra mi część elementów podmieniała, ale i tak wygląda rewelacyjnie!
Super projekt Alu :hearts/heavy-black-heart:
Kurcze, przez Wasze prace chyba będę musiała dokupić pralki, chomiki i to zarażone miasto, bym mogła podziwiać parcele w całej okazałości. :03-face-with-tears-of-joy:

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 03 cze 2019, 14:30

Kolejny super projekt. Alu świetnie wyszła Ci porośnięta roślinnością elewacja budynku. Wszystkie pomieszczenia są bardzo przytulne i szczegółowo zdobione, ale najlepiej wyszła Ci sauna. Twoi simowie chyba też tak sądzą, ponieważ nie bardzo chce im się dreptać po schodach do siłowni:
Bez tytułu.png

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”