Dworzec

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Dworzec

Post autor: Alibali » środa 22 maja 2019, 17:25

Wreszcie skończyłam ten dworzec. Uff.

Jest w galerii pod linkiem https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false


Zdjęcia

Widok ogólny dworca

dworzec widok.jpg




Poczekalnia i kasy biletowe

poczekalnia kasy.jpg




Kawiarenka z ogródkiem

ogródek.jpg

kaw wnętrze.jpg

Peron

peron.jpg
perom2.jpg

peron rzut.jpg

peron3.jpg

peron bok2.jpg

peron3.jpg




Kiosk z kanapkami

snak.jpg

Na piętrze jest druga poczekalnia przyjazna dla pasażerów podróżujących ze zwierzakiem (kuweta i miska w kąciku ukrytym za przepierzeniem). Po drugiej stronie jest mały drink bar z wstawionym automatem do gier, a z tyłu baru niewielki taras ze stoliczkami.

Na kolejnym piętrze jest kino i kawiarenka internetowa z malutkim kącikiem dla dzieci - dywanik i zabawki. Nocniki stoją w łazience piętro niżej.
Tych małych elementów nie pokazuję na oddzielnych fotkach, bo i tak jest ich chyba zbyt dużo - bardzo ciężko mi się wczytują.





kino


kino.jpg




kawiarenka internetowa - widok z góry


internet2.jpg

Dworzec działa, ale odwiedzając go z moją simką - testerem pierwszy raz, musiałam zatrudnić sprzedawcę do snack baru i baristę. Nie budowałam parcel komunalnych do tej pory (ta jest pierwsza), więc nie wiem jak to będzie działać u innych - czy w kawiarenkach i barze na dole sprzedawca i barman sam się pojawi, czy trzeba użyć opcji pojawiającej się po kliknięciu na bar (zatrudnij barmana)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 maja 2019, 08:28

Bar karaoke jest w podziemiach dworca.

Zwiedzanie zaczynamy od wejścia, czyli szatni


1.jpg

2.jpg



Bar

3.jpg

3a.jpg


Bar jak widać - działa, a nawet bardzo działa :) , bo znalazłam tam Mortimera mocno "znużonego", z facjatą na posadzce :) Przyszła tam również Bella, chyba w poszukiwaniu nieco "zagubionego" małżonka :a_beer:

4a.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Załączniki
4.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 maja 2019, 08:34

Bar karaoke nazywa się Aquarium, stąd te akwaria i "rybne" elementy wystroju. Pomysł nasunął mi się ze wspomnień z czasów wrocławskich, gdy przy mojej ulicy, w miejscu wyburzonej kamienicy powstała mała knajpka piwna o nazwie Akwarium. Ściany były zbudowane w dużej części z luksferów, dając wrażenie "przezroczystości" wnętrza - jak w akwarium - w sensie dosłownym i w przenośni bo bar opływał w klientów, a właściciel pływał w kasie :) Niestety - tego baru już nie ma, na jego miejscu postawiono inną, koszmarną kamienicę - plombę.
Natomiast nie mogłam tej nazwy zmieścić w opisie działki i zostało tylko Railway station - karaoke club.
Wszystko działa jak należy, ale nie zastanawiałam się nad doborem dodatków, więc sporo tego trzeba mieć, i pewnie nie wszyscy przetestują działanie dworca :( A jeśli mimo braku dodatków dworzec pobiorą, to bar karaoke na pewno będzie działał, ale nie wiem, jak będzie wyglądał :(
Mam jeszcze do zrobienia SPA, więc tam postaram się dodatki dobierać rozważniej.
Postawiłam dworzec po raz kolejny (na innej działce) - akwaria pozostały takiej wielkości jak uprzednio - czyli tylko pomniejszanie akwarium nie działa prawidłowo.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 23 maja 2019, 12:50

Ja tu sobie pisze referat bo dworzec jest poprostu mega... i gdzieś w połowie drogi okazało sie że net mi wywaliło i tymże sposobem komentario poszedł się... w podróż :O
Nie rozpisując się zatem powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno pomysłu na bryłę jak i pomysłowuch rozwiązań na zewnątrz i wewnątrz. Perony mają pomysłowe tablice i mega fajne wyposarzenie, super pomysł z dachem i tarasem. Świetne sa wnętrza, nie widac , żebyć wczesniej nie budowała parceli publicznych bo juz po piuerwszych fotach wnetrz jest iście dworcowy klimat. Jakoś bardzo mi sie spodobała ta podziemna szatnia a pomysł z rybkami jest naprawde super (fajna musiała byc tez ta realna inspiracja we Wrocławiu).
Zawarłaś tak wiele na jednej niepozornej parceli dając miastu dworzec kolejowy czyli swoisty symbol podróży. Wspaniały pomysł i wspaniałę wykonanie Ali! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 maja 2019, 16:17

Dzięki Michał... Miszka, to jest naprawdę moja pierwsza parcela publiczna. Jest tam wiele niedociągnięć, których na pierwszy rzut nie widać, ale już zmęczona byłam w nocy bardzo. Spieszyłam się bowiem, by zdążyć z tą parcelą, zanim mi znowu wywali net. Cały czas idą pioruńskie ulewy - fala za falą, i zrywa się silny wiatr - chyba echa tej trąby. Fotki tak się muliły, że chyba po pięć razy kasowałam każdą i wgrywałam na nowo.
Mogłam dać na górze głośniki z muzyką, ale o tym nie pomyślałam. I parę innych rzeczy. Ale cóż - pierwsze koty za płoty!
Najbardziej z tego dworca podoba mi się poczekalnia na dole - bo i kasy biletowe ma, i tablice z rozkładem jazdy, i ogólny klimat poczekalniowy :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 26 maja 2019, 09:04

Mnie urzekła nie tylko bryła ale przede wszystkim dbałość o detale. Wchodząc na tę parcelę miałam wrażenie, że wchodzę na prawdziwy realny dworzec. Już samo przejście arkadowe ( nie jestem pewna czy dobrze to nazywam) wprowadziło wspaniały klimat ... a potem już było tylko ciekawiej i piękniej.

Nowoczesne dworce pozwalają pasażerom umilić sobie czas oczekiwania na pociągi, możliwością zrobienie zakupów w sklepikach mieszczących się w pasażach dworca, lub spędzenie tego czasu w stylowych kawiarenkach.
Na Twoim dworcu dodatkowo można iść do kawiarenki internetowej, obejrzeć film w dworcowym kinie lub poćwiczyć śpiewanie w barze z karaoke, czego dowodem niech będzie to zdjęcie :)
dworzec4.jpg
to zdecydowanie wychodzący na przeciw potrzebom pasażerów dworzec z mnóstwem rozrywki :
dworzec2.jpg
i ciekawych rozwiązań :
dworzec1.jpg
Nawet brak oryginalnych elementów, które zastosowałaś z dodatku, którego nie posiadam ( Strangerville ) nie popsuło mi przyjemności obejrzenia i zabawy na tej parceli. :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 26 maja 2019, 13:28

Widzę, że twoja panienka bawi się świetnie! I nie zepsuło jej humoru nieposiadanie Strangeville. To super!
Bałam się o te akwaria, ale dotarło do mnie w końcu, że psują się przy próbie pomniejszania, a nie powiększania. Moja Simka też lubi tam chadzać.
Postawiłam (w celu sprawdzenia ew. bugów) na działce naprzeciw Michasiowej Katedry. Myślę, że tam dworzec nawet lepiej się prezentuje, bo widać od tyłu peron i pociąg :)
Ja to chyba musiałam być zawiadowcą stacji w poprzednim wcieleniu, tak uwielbiam dworce :)
Starałam się oddać klimat MOJEGO dworca - wrocławskiego, na którym można było mieszkać, nie potrzebując wychodzić na zewnątrz. Dziś ten dworzec zmienił się nie tylko zewnętrznie (odnowiono go i pomalowano go z okazji mistrzostw piłki nożnej na ohydny, pomarańczowy kolorek, a był koloru kości słoniowej !) Nie ma już wielu elementów, tak dla niego charakterystycznych np hol główny wyłożony czarnym marmurem, czy takie udogodnienia jak poczekalnia dla matek z dziećmi - z łóżeczkami dla maluchów - bo kiedyś, to się czekało ho ho! - nie to, co dziś :P
Była tam nawet herbaciarnia, elegancka restauracja (oprócz baru), a teraz w ich miejsce - tak jak mówisz - powstała sieć butików i fastfoodów. Ale kino jest - i nadal działa. Są nadal fryzjer, kosmetyczka, cukiernia, apteka... Kocham mój dworzec, co dostrzegłaś w mojej pracy.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 28 maja 2019, 19:09

Piękny ten dworzec, można rzec - jak prawdziwy. Urzekła mnie nie tylko bryła, peron (fantastyczny), ale każde pomieszczenie. Szczególnie niesamowita dbałość o szczegóły. No i oczywiście to, że nie jest tam nudno. Simy mają rozrywek w bród, więc kto by tam chciał wsiąść do pociągu byle jakiego, skoro tak miło jest na miejscu :)
Szkoda tylko, że w Czwórce typ parceli narzuca jej określoną funkcję. Zatem jak określimy parcelę jako kawiarnię, to owszem Simy zjedzą smaczne ciastko, wypiją pachnącą kawę, ale czymś mocniejszym już się nie uraczą :cat_no:
Jeszcze raz warto podkreślić - super praca!!!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 31 maja 2019, 23:38

Dworzec jest prześliczny, dopieszczony szczegółami i wręcz realistyczny, będzie prawdziwą ozdoba naszego Simtopiacity :hearts/heavy-black-heart: Rzadko buduję parcele publiczne, więc tym bardziej podziwiam jak zdołałaś na tak małej powierzchni zaplanować tak wiele ciekawych pomieszczeń. Po przeczytaniu rozkładu jazdy pociągów i zakupieniu biletu w kasie, nasze simy na pewno będą się tam dobrze czuły i dobrze bawiły w oczekiwaniu na pociąg. :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 02 cze 2019, 10:37

@Wikki @Ktosik - bardzo dziękuję za odwiedziny w kąciku i fajną relację ze zwiedzania dworca.
Ciągle mam nadzieję Wikki, że dodadzą do simsów w końcu coś takiego, co będzie funkcjonowało jako dworzec. I wiecie, czego mi w Simsach brakuje - uroczystości pogrzebowej! Takiej prawdziwej, a nie pomachania kosą przez Mrocznego i łups - urna albo nagrobek. A czwórkowe Simyw odróżnieniu od dwójkowych czy nawet trójkowych - nawet porządnie porozpaczać nie umieją :( Tu wspominam Aericiowy "brak dramy" w życiu czwórkowych Simów. To jest dokładnie to! I o ile w innych dziedzinach Simowie wykazują się nad wyraz rozwiniętą inwencją - to w przypadku okazywania głębszych emocji - gra leży na obu łopatkach :(
Może doczekamy tego w piątce? Tylko niech się z tą piątką nie spieszą tak bardzo :(

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 03 cze 2019, 14:14

Bardzo pomysłowa parcela, osobiście bym nie wpadł na pomysł, by zbudować dworzec kolejowy. Bardzo pomysłowe rozwiązania nie tylko zewnątrz ale również wewnątrz (brakuje chyba tylko basenu :03S-face-with-tears-of-joy: )Wielkie brawa za pomysłowość i wykonanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”