Fairy Nest

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Fairy Nest

Post autor: Alibali » niedziela 10 mar 2019, 13:48

Fairy Nest - dom dla Czarownicy

Kurde - jak sobie poradzić z dachem, kto wie?
Włazi mi dach w tej lukarnie (mansardzie). Nigdzie indziej, tylko tam. Zmieniłam już i zamiast jednej połaci z przodu - dałam dwie boczne. I włazi mi i tak, jak właziło. A co śmieszniejsze - w innych miejscach NIE włazi!
Jak wlezę do gry to zrobię fotkę by pokazać szczegółowiej. Teraz dom jest w fazie budowy. Muszę złapać oddech po tej "pałacowiźnie" - jak by nie patrzećź - pałac swoimi prawami się rządzi i pożera MNÓÓÓÓSTWO czasu! A akurat tego nie mam zbyt wiele.
Teraz pokazuję fotkę - podkreślam - z placu budowy! Nie strzelać więc!

Fairy Nest.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 10 mar 2019, 14:04

Alu aby ten dach nie wlazil jego szczyt musi byc nizszy niz sciana do ktorej jest dostawiony. Ale tak patrze na ta focie i nie mam pojecia gdzie to ci wlazi Najlepiej zrob focie na ktorej ten dach włazący bedzie widoczny. Wtedy latwiej doradzic.
Domek sliczny! Jesli go wyslesz do Galerii z ładna fotką natychmiast bede to nominowac dla Maxisa! Jest boski! I spoko pasuje do Strangerville jako dom naukowca :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 11 mar 2019, 21:13

Odjazdowe chaciszcze! Krag z donic wokół stracha na wróble czyli cobypowiedzieć takiej troche postaci nadnaturalnej z dodatku pogodowego intryguje... Faktycznie klimaty zupełnie insze nie pałacowe ale to właśnie taka dodatkowa (dla niektórych nawet np dla mnie ,główna) frajda z simsowania czyli nauka róznych stylów poprzez budowanie w grze (no i wymyślanie własnych). Nie wiem jak z dachem co tam przeszkadza ale przyparty do muru z rozkazem czepienia sie io coś czepiłbym się delikatnie jeno tego, że choc to budowla fantastyczna to jednak lepiej mi zawsze pasuje tekstura kamienia lub cegły poniżej tekstury drewna w sensie coby cdreniana konstrukcja nie dzwigała optycznie kamienia itd. Ale na delsowe wywody nie zwracaj uwagi lecz buduj czaruj magicznbie do skutku, który juz w sumie widac i zaskakuje. Ps: możnaby przy takim projekcie spróbowac użyć może jakoś tej rosliny-matki z labolatorium (gdybam ze słyszenia bo jeszcze bie zdobyłem owego dodatku) lub dac drzewo fasolowe coby miejsce zamieniało simy w roslinowatych niczym miejsce zaklęte ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 12 mar 2019, 00:20

Michaś, problem z dachem już rozwiązany - dziewczyny miały rację - trza było obniżyć krawędź dachu coby nie wystawała ponad ścianę. Ale wiedzą o tym ci, co budują, a nie Alutka, która od wielkiego dzwonu... Dlatego tak umęczyłam się, gdy okazało się podczas testowania chatki, że Sim stoi i macha łapskami, i za nic nie chce wejść do swojej sypialni, choć pada na pysk!
b.jpg

Problem był z niezgodnością kratek po skosie - też już to rozwiązałam.


Budowa nadal jest w toku - powoli mi to jakoś idzie.

Tak wygląda to za dnia

dzień.jpg


A tak nocą:

noc.jpg

Strach został postawiony, bo mi pasował "stylistycznie" - i chciałam jakoś inaczej zagospodarować te skrzynki z roślinami. Oczywiście - jak na Vimesa przystało - mój nowy lokator rzucił się do uprawy szpinaku :)

ogr.jpg

Zagadał też do Stracha - bo słyszałam, ze ze Strachem można wejść w interakcje.... ale nie spodziewałam się, że one lubią sobie pograć na laptopie! Słyszałam, że potrafią się ożywić, ale że aż tak?

Jeszcze tylu rzeczy nie wiem o tej grze :(

e.jpg


Trochę się boję tej "zagadki" w Strangeville. W pierwszy dzień do mieszkańców domku przyszedł oczywista - Vlad! Czosnek na szczęście ostudził jego zapały konsumpcyjne.

vlad.jpg


Ale nie wiem jak reagować na te dziwne osobniki w konwulsjach pojawiające się w pobliżu... Jeśli Sim wda się z nimi w pogawędkę - czy czegoś od nich nie załapie?
Ela pisała o jakiejś zarazie rozprzestrzeniającej się w mieście... I ostrzegała, żeby mieć rodzinę kilkuosobową, na wypadek "wu" No więc dokwaterowałam mojej Simce towarzystwo- Elusiowego Vimesa - po przeróbce na cece.

raz.jpg


Ale Strach sam się dokwaterował :a_grin2: - całe szczęście, że tylko czasowo.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 12 mar 2019, 00:51

Oja! Jaka fajna magiczna wieża :D Od razu mi się przypomniała chałupka maga ze "Średniowiecza" :D No i widzę, że zarówno strach jak i Władeczek poczuli klimat :D
Widok nocą zapiera dech - definitywnie konkursowy screen z gry :)
Czy jest szansa na pooglądanie wystroju wnętrza in game? Bo ciekawam czy w środku jest równie "magicznie" czy raczej straszno i mroczno. A może wprost przeciwnie! Połączenie czarów z futuryzmem? Hmmm :>
A jesli chodzi o epidemię, to wprawdzie nie mam jeszcze nikogo zakwaterowanego w SV, ale z pobieznych wizyt i dwukrotnego ratowania świata przed zarazą, to nie zaobserwowałam aby simowie zarażali się od siebie. Ale jest też szansa, ze za mało zakażołków drażniłam (jutro tam polezę i zacznę ich molestować - może mi tu jakiego kapitana tripssa sprzedają ;-;). Z ciekawości aż muszę tam kogoś osiedlic i ogarnąć czy jest się czego bać :D Bo w sumie ratowanie świata z doskoku to taki... niepełny etat? :P Time to be fulltime hero! O, i już mam pomysł na mojego Mickeya - będzie walczył z zarazą, a jego małżonka będzie lekarką w SV (normalnie kroi się epic battle jak w "Bastionie" Kinga! huehue!).
Jeszcze odnośnie zarazy to raczej z tego co widziałam (a "drugie podejście" ustawiłam sobie na hard mode), to te pląsawce raczej są niegroźne, łażą, czczą szatana, przemawiają w swoim przedziwnym narzeczu, generalnie są jak Jehowi przed drzwiami - niestrudzenie oferują swojego boga - i ogólnie się gibią jakby jakie tańce świętego Wita uskuteczniali, ale być może za krótko tam wpadałam na misje :< Zresztą ten szmergiel jest temporalny - w sensie nigdy mnie jeszcze nie ubił, a jak sima mego Janusza (XD!) opętało, to za jakiś czas mu przeszło (ale - umówmy się - Janusz sam się prosił, bo wlazł tam, gdzie NIE BYŁ PROSZONY, a mógł zostać w domu i ze szwagrem balustradę wreszcie skończyc, Kryste, co ja z tym Januszem mam :/). Meh, no ogólnie sprawa jest rozwojowa, ja tam muszę iść jeszcze powpychać kij w mrowisko, bo jeszcze mnie ani razu groźba utraty życia nie dopadła (marviczowi groźniejszym jest mróz, bo sklerrrroza, a te głuptaki łażą kaj im się podobi, marvicz rzecze "w prawo", a to mnie tu lewicuje zawzięcie).
Nyah, anyway ja to się piszę na odczytanie jakiejś relacji z eksperymentów w Dziwnowie, więc jakbyś cos eksplorowała i jakieś przygody miała, to ja chętnie :>
I na rekonesans magi-chaty też się wpraszam, ciach, flaszeczka na parapetówkę z rękawa wypada! :> Trza łapac wartko aby o parkiet nie łupnęła ;)

Kłaniam się nisko, co złego to nie ja, to... pewno Władek obwąchujący czosnek! :/ Niereformowalny typek :<

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 12 mar 2019, 12:20

Dzięki Marviczu za odwiedziny. Uśmiałam się przy tym co niemiara. A tak w ogólności - czemu ty jakiejś historyjki nie uskutecznisz? Myślę, że zbierałabym szczękę z podłogi a boki trza by lodem obkładać :)
Domek wewnątrz jest zwyczajny, nie miałam czasu na dopieszczanie go "w stylu" - zakwaterowałam tam zresztą osobników zupełnie niepasujących - bo ani Vimes po liftingu, ani moja czarownico-bardotka - nie wyglądają... A mieli w założeniu wyglądać. No cóż - nie jestem dobra w klocki zwane "Chata za Wsią" ... Fotki wkleję ze środka jak je zrobię.
Ale balustrada je...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 14 mar 2019, 11:26

Fajny projekt. Przypomina mi zamek Roszpunki:
tapeta-na-telefon-zamek-roszpunki-2.jpg
w połączeniu z odrobinką chatki Baby Jagi:
domek-baby-jagi101.jpg
chociaż to ostatnie jak sobie wygooglałam wyszło mi wyjątkowo smaczne :catlol:

Z przyjemnością obejrzę efekt końcowy i nie ukrywam, że ciekawa jestem również wnętrz. Pozdrawiam i czekam na focie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 14 mar 2019, 22:08

Pieknie, pomysowy ten dwupoziomowy dach i przejście - pomost choc jak pokazałas dostarczyło i problemów. Zauwazyłem ostatnio, że na przejście ludzikowi np ze schodów do drzwi nalezy dac nie jedn,a a 2 kratki minimum czyli tak jak zrobiłas przy wejściu do tego zaczarowanego zamczyska ,bo czasem własnie potrafi sie zaciac i machać ręcoma oczekując deszczu lub nie wiadomo czego ;) Trzymam kciuki za magiczna chate i też jestem ciekaw efektu końcowego, cos czuje po tym strachu na wrócle że sporo sie tam zadzieje po wejściu ludzikiem i zajęc nie zabraknie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 15 mar 2019, 20:58

Domek wyglada magicznie i naprawdę szkoda, ze nie zrobiłaś wersji bez CC bo jest sliczny i miałby powodzenie w Galerii. Pieknie skomponowana bryla z dachami, ślicznie wygladają obrośniete pnącymi rózami mury. Nawet na dzis ten minimalistyczny ogród kolo domu swietnie się komponuje z caloscia i dla mnie by wystarczył - nic bym tam juz nie dodała . Super pomysł z tym ustawieniem rozsadnikow pod kątem.
Jacka po liftingu wcale bym nie poznała - u Ciebie wygląda swietnie z tym CC i poprawkami. U mnie dopiero po tygodniu i poprawianiu w grze wyglada wreszcie znośnie. Boziu co ja sie nameczyłam zeby mu poprawic w oryginale prawie "zanikający" profil i zeby wygladal z boku na trojwymiarowego goscia - nie wycinankę, a jednoczesnie zeby nie odjechac za daleko od oryginału. XD Tu razem z Twoją śliczną blondynką tworzą ładna parę. No i on tu wygląda , ze jest wyzszy od niej - wciaz masz ten mod na wzrost?
Wspaniała praca i naprawde szkoda, ze nie masz zaciecia do budowania w Czworce i nie dasz sie poznać w Galerii, bo robisz piekne i oryginalne domki. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 mar 2019, 20:24

Dzięki @SimDels Miszka, @bobas52 Bobinko i @kreatora Elu za miłe słowo.
Elu - jak ci kiedyś mówiłam, jeszcze na starym forum, że Galeria - a w zasadzie wysyłanie tam czegokolwiek - interesuje mnie zerowo - to chyba nie wierzyłaś do końca. A tak jest. Odwiedzam Galerię od WIELKIEGO DZWONU! Poszukując czegoś konkretnego - jak np tygrys, lampart czy obrazki cece - nie cece. Simy bez cece interesują mnie w zasadzie też w niewielkim stopniu, ale postanowiwszy któregoś razu odwiedzić rodzinę Villareal i poprawić wygląd tego oryginalnego "ojca" rodu - a nie chcąc obciążać gry rodziną, którą grać i tak nie będę - zrobiłam bardzo fajną wersję całej rodzinki bez cece. No, prawie - bo wszystkim dodałam ludzko wyglądające brwi SClub i rzęsy Kijiko! Na te - made by EA dla facetów - nie da się patrzeć. No nie da!
A że mam defaultowe oczy i stopy (śliczne seksowne stopy necrodoga) - to Villarealowie "sami" się w to ubrali na dzień dobry w CAS. No więc mają na sobie - jak na moje standarty prawie zero cc :a_laugh2:
No i teraz jak mi Villarealowie włażą pod obiektyw, to przynajmniej nie strzącha mnie z obrzydzenia. Grubego Huberta pozostawiłam grubym - w jakimś celu twórcy gry takim go stworzyli. Jednak smutny jest i ciągle szlocha, że nikt go nie lubi, i nikt nie kocha (rymnęło mi się niechcący)

Domek "Fairy Nest" też ma prawie zero cece. Gdybym go dziś otworzyła w czystej grze - nic by pewnie nie stracił na wyglądzie.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 18 mar 2019, 07:11

Czy Ty w ogóle wiesz ze wcale nie musisz usuwac folderu mods z gry zeby parcela nie zapisala sie jako CC. Simy to inna bajka ale na parceli wystarczy nie uzyc CC albo wyjac to z niej i domek jest czysty :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 18 mar 2019, 12:24

Dzięki za podpowiedź, Elu. Będę musiała wysłać ten domek choćby dla ciebie. Ale mam teraz w domu poważne zagrożenie życia i zdrowia :a_laugh2: - mąż odgrażając się przez ostatnie dziesięć (!) lat, że weźmie się za remont - orzekł, że właśnie się bierze w tym tygodniu. I to od mojego pokoju! Nie wiem, ile z tych gróźb jest realnych rzeczywiście - ale zagrożenie istnieje. A dojście do kompa będzie utrudnione na pewno.

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 25 mar 2019, 20:24

Bardzo pomysłowy dom, prawie jak z baśni. Bajkowego klimatu na pewno dodaje fasada porośnięta wszechobecną zielenią. Świetny pomysł z donicami ogrodowymi otaczającymi drzewo od frontu. Czy możesz nam pokazać zdjęcia wnętrz?

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 05 kwie 2019, 00:04

Cudny jest ten domek dla czarownicy, choć i wróżka śmiało mogłaby w nim zamieszkać. Bardzo pomysłowa konstrukcja z różnymi daszkami i wieżyczką misternie ozdobiona zielenią, po prostu bajeczka. Mini ogród wokół drzewa jest genialnym pomysłem, idealnie tam pasuje. Urocza praca Alu :hearts/heavy-black-heart:
Nie mam nowego dodatku, ale co do Stracha na wróble, to faktycznie jest z niego maniak komputerowy. Jak tylko ożywał, to zaraz leciał okupować biurko, więc musiałam mojej rodzince sprawić dodatkowy komputer. :03S-face-with-tears-of-joy: Czasem coś tam posprzątał, ale ma jedną cenną zaletę, że wchodząc z nim w interakcję, sim podwyższa swoje umiejętności ogrodnicze. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 04 maja 2019, 00:42

Piękny, po prostu piękny zaczarowany domek. Posadowiony gdzieś na uboczu, gdzie zwykły śmiertelnik nie ma możliwości dotarcia, a jeżeli nawet znajdzie się jakiś śmiałek, to biada mu!
Zapląta się w bluszczu porastającym dom albo zagubi wśród krętych korytarzy lub ożywający strach go przepędzi. A w wieży na pewno siedzi księżniczka, czekająca na swego wybawcę.

Zresztą, jak widać na dalszych zdjęciach, to księżniczka ta już swego księcia odnalazła :)

Jestem oczarowany Fairy Nest :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 06 maja 2019, 02:01

Dzięki Gabi i Wiki za odwiedzinyw kąciku. Fairy Nest to takie maleństwo z pozoru, bo całkiem sporo w nim miejsca. Posadowiłam ten domek w Strangeville - bo bardzo pasuje do tego niesamowitego otoczenia, trochę groźnego...Ale nie tam mrocznego i ciemnego jak Forgotten, choć zastanawiałam się przez moment, czy nie umieścić tego domku tam właśnie. Ale doszłam do wniosku, że słabo go tam będzie widać, a poza tym to takie narzucające się zbyt dosłownie skojarzenie z ciemnymi mocami... A to miał być wesoły domek :)

Elu - coś z twoją poradą odnośnie nieusuwania folderu Mods nie wyszło mi na dobre, bo mimo zdjęcia całego cece - inna moja parcela przy próbie wysyłania pokazywała sie z kluczykiem i byłam zła jak osa, że nie użyłam ceceków a galeria mi je wytyka! Dopiero gdy wyjęłam CAŁY folder Mods - gra zapisała parcelę i wysłała - czystą.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 17 maja 2019, 19:18

Ciekawy projekt domku @Alibali :)
Jaka szkoda że mimo posiadania laptopa przy sobie nie mogę ja wejść do gry :( Tutaj jest tyle ciekawych budowli do odwzorowania że szok.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 19 maja 2019, 11:38

Ale czemu nie możesz. Przecież grę można uruchomić nie poprzez origin,tylko klikając bezpośrednio na ikonkę gry - nie musisz mieć połączenia z internetem! Ja sobie doskonale bez neta grałam w szpitalu :) Tylko musisz chwilkę poczekać zanim gra skuma, że nie przez origin tylko offline każesz jej się uruchomić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”