Trójkowe ukochane...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Trójkowe ukochane...

Post autor: SimDels » czwartek 07 mar 2019, 23:04

To jest piękne! Fantastycznie zaoperowałas zestawem romantyczno roslinnym tworząc także andresolkę (nie wiem czy to odpowiednie okreslenie skoro całosc jest i tak pod dachem) i dodając fantastyczne cecowe roślinki. PIękna praca, i wspaniale dosłonecznione fotosy. Super też, że ludziki mogą tu coś posadzić w pustych doniczkach czyli i zajęć nie brakuje.
Doczytałem, że zmieniłas troche koncept odroslinkowywując nieco wnetrze jak dobrze rozumiem. Tak tez wydaje sie bardzo fajnie choc mi sie to zielone szaleństwo bardzo podobało. Faktycznie wygląda tez dobrze taklie połaczenie pokojowego lasku triopikalnego z fortepianem czy poprostu przestrzenia mieszkalną. Wspaniałe.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » niedziela 24 mar 2019, 12:19

Alu, nie pisałam, bo się loguję na forum od czasu do czasu. Piękny jest twój zimowy ogród. Zrób tak jak Ela pisała, daj szklaną ścianę i będzie niesamowicie. Bardzo mi się podobają bluszcze oplatające kolumny i cała altanka oraz zwisające pnącza. Gdybym była simem, to siedziałabym w niej cały dzień :).

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » poniedziałek 25 mar 2019, 20:33

Szklarnia jest przepiękna w połączeniu z trejażem. Każdy uwielbia zieleń. Uznania za cierpliwość przy panelach i wydaje mi się, że cały dom jest nimi pokryty. Ja bym się czegoś takiego nie podjął :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 26 mar 2019, 12:29

Cokolwiek masz na myśli Danielu @dw62801 - myślę, że "podjąłeś się" dużo większego trudu budując swoje pałace :)
Ale obejrzałam uważnie wysłane fotki w poszukiwaniu tych "paneli" - i zabij mnie - nie wiem, gdzie one są. Willa z zewnątrz jest pokryta "tynkiem", a trójkowa ma dodatkowo fragment elewacji w kamieniu. A wnętrz czwórkowego domu nie urządziłam do dnia dzisiejszego ,(z braku a może w nadmiarze) ochoty, bo ciągle uwagę odwraca mi coś innego. Na przykład moje Simy :), których ostatnio skrobnęłam sporo - zapraszam do kącika viewtopic.php?f=14&t=361
Jedyne pomieszczenie z pokrytymi ścianami to wnętrze szklarni (tynki) i salon (tapeta). Którą też już zdążyłam zmienić, bo w międzyczasie doszłam do wniosku, że całkiem nie pasuje.
Fortepian stoi w salonie Miszka @SimDels , a przez to, że robiąc fotkę szklarni musiałam opuścić ścianę - wydaje się, jakby to było jedno pomieszczenie.
A może to jest pomysł, by faktycznie nie oddzielać tej szklarni ścianą? W prawdziwym życiu to by nie przeszło, bo delikatne rośliny egzotyczne by przeżyć, muszą mieć odpowiedni mikroklimat. Ale w Simach każdy odlotowy pomysł możemy zrealizować, i nikt na tym nie ucierpi :) Uśmiałam się z porady na forum oficjalnym - jak sprzątnąć śmieci, które leżą poza obrębem parceli. Ktoś napisał - umieść jako głowę Sima - kosz na śmieci - podejdź simem do tych śmieci - i sprzątnij do kosza. Abstrahując od tego, czy porada jest pomocna, czy nie - czy może być fantastyczniejsza bajka?

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 27 mar 2019, 19:56

Bardzo przepraszam za pomyłkę Alicjo @Alibali ale miałem na myśli parkiet. Każda ćwierć jednej kratki jest obrócona. Miałem na myśli ten dom z zimowym ogrodem.

Piękne simy tworzysz. Mnie nigdy do tego nie ciągnęło. Od początku mam jednego sima i to on zamieszkuje wszystkie moje domy. Czasem zaszaleje i zmienię fryzurę tudzież jej kolor. W światach, w których troszeczkę pobudowałem często muszę czekać by atak klonów wyszedł z kadru... :a_click:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 mar 2019, 15:20

Danielu - w rzeczonym domiszczu tylko ten jeden fragment jest pokryty podłogą - salon. A szklarnia ma posadzkę kamienną. Obracałam rzeczywiście płytki aby stworzyć jakiś inny, ciekawy wzór. Chciałam jak najbardziej ograniczyć cece. Co jest i tak bez sensu, bo rośliny są cece.
Masz rację - teraz to sobie uświadomiłam - nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Nie wyrzucę roślin cece bo one dają niesamowity klimat tej szklarni. Więc i podłogę z powodzeniem mogę dać taką jaka pasuje najbardziej - z moich cece.
Ale obiecałam Eli, że wyślę tę szklarnię bez cece do galerii. Więc i tak podwójną pracę mam zagwarantowaną. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”