Trójkowe ukochane...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Trójkowe ukochane...

Post autor: Alibali » sobota 12 sty 2019, 19:27

Zachęcona fotką @kreatora Eli z domku, który jest w trakcie urządzania - wrzucę fotkę swojego domku z trójki. Też niedokończony, bo nie wiedzieć czemu gra mi się w dziwny sposób zawiesiła - mogłam kupować, budować, używać narzędzia kolorowania, podnosić ściany i opuszczać, ale - nie mogłam wrócić do trybu życia. Wpadłam na pomysł - wyszłam do edycji okolicy i tam zapisałam. Ale czy zapisał się też dom - tego nie wiem i na dziś odechciało mi się sprawdzać.

Dom powstał w świecie cc - Queenstown - mojej pierwszej wielkiej miłości (jeśli chodzi o światy).
Dom miał być w założeniu włoską willą. Trochę w stronę Toskanii, ale niekoniecznie - wszak mieszka w nim Poirot z sekretarką i swoim kumplem.
Inspirację (luźną) zaczerpnęłam z telewizji - to willa widziana w filmie z Poirotem - w którym udał się na Lazurowe Wybrzeże - nie pamiętam tytułu odcinka. Ale zdążyłam cyknąć focię telefonem. Trochę też nawiązałam do włoskiej willi budowanej w Monte Vista - dawno temu. Okna i pomysł na fasadę zaczerpnęłam od Denizzo z TSR - ale też tylko jako inspiracja a nie kopia.
Więcej fotek nie umieszczę bo wszystko łącznie z ogrodem jest w trakcie budowy.
Screenshot-6.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 12 sty 2019, 19:38

Piekna praca! Teraz kiedy sam probóje (ewentualnie próbowalem choć chyba jeszcze powalcze) pobawić się na powrot także trochę Trojką mam porównanie; budowanie domuw ts3 to ciezka czasocholonna raczej wielodniowa robota dla cierpliwych podług błyskawicznego trybu zabawy w budowanie w ts4 dlatego podziwianie tylko talent ktory pokazujesz tym wspaniałym projektem ale i cierpliwość ,samozaparcie do takiej zabawy potrzebne. Kiedys budowalem w Trojce sporo teraz... szkoda gadać :) wiec ogromny props! A sam projekt piękny, lubie ten element absydy czyli połokrągłe dobudowki ,czerwone daszki pod niewielkim kontem jak na południe Europy przystało, okienka i kolorystyka też tu idealnie pasują, wydaje mi sie że to idealne odtworzenie klimatu regionu. Bije z tego słonce ale i europejskość w klimacie ,szkoda że gra ci sie tak dziwnie zatła. Ja mialem kiedyś inszy problem, gra przestala generować ściany w trybie budowy troche tak jakbym wyczerpal limit cegiel / betonu :D ale to kiedys teraz nie moge nic nawet zacząć co zaczne to kasuje lub wychodzo glupoty wiec jeszcze póki co błedu się nie doczekalem. Może masz jeszcze jakies fotki tego projektu? Piękne jest tu także otoczenie, ukwiecenie i widzę chyba jakiś stawik też.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 12 sty 2019, 20:03

@SimDels Michał - dziękuję. Nie mam jeszcze nic wewnątrz. Właściwie to urządziłam pokoik Poirota - męski minimalizm poszedł najszybciej. Nie chciałam odtwarzać jego mieszkania w Hotelu Whitehaven Mansions - w stylu artdeco, bo do stylu tej willi kompletnie to nie pasuje. Ale pewne elementy przemyciłam.
Pokój Hastingsa wypełniony będzie jego zbiorami z wypraw. Pamiętasz scenę, gdy przytaszczył z jakiejś wyprawy wypchanego, upolowanego przez siebie krokodyla. Wręczył go pedantycznemu Poirotowi jako prezent. A krokodyl cuchnął niemożebnie. Więc takimi właśnie artefaktami zamierzam zapełnić półki w jego pokoju.
Razem z tą parą umieściłam Felicity Lemon - któż będzie im prowadził biuro? :)

P.S. Stawu tam nie ma - to tylko żwirek między krzaczorami. Ale podsunąłeś mi pomysł na sadzawkę :)
Chciałam jeszcze zrobić pokój zimowy - zainspirowana @bobas52 Bobinatorowymi pomysłami, ale pokój zimowy na Lazurowym Wybrzeżu?? Ale - czemu nie. Coś wymyśłę...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 13 sty 2019, 11:50

Powinnas to zrobic w TS4 i wyslac do Galerii. Sliczny projekt ♥- chata ogromna . Biorac pod uwagę ze w Trojce masz rekoloroing i przenowszenie wzorów urzadzenie wnetrze moze zabrac i z pół roku :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 14 sty 2019, 12:41

Piękny budynek w śródziemnomorskim stylu, otoczony tym kwieciem wygląda bajecznie. :hearts/heavy-black-heart:
Przyłączam sie do propozycji Eli, byś spróbowała go zbudować w TS4 i wysłać. Do czwórki też jest sporo ciekawych mebelków CC, choć nie wiem czy znajdziesz krokodyla :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 sty 2019, 17:04

Gabi, zaczęłam nawet budowę, ale wchodząc na chwilkę do netu przeczytałam tak straszne wiadomości, że odebrało mi chęć zabawy. Siedzę i płaczę.... To był oprócz Eli chyba także Twój Prezydent, Gabi?

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 15 sty 2019, 20:29

Nie mój, ja mieszkam na południu Polski.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 15 sty 2019, 22:15

Zachęcona waszymi sugestiami @kreatora i @Ktosik i @SimDels - coś tam sknociłam do czwórki. Nawet w dwóch wersjach :)

Pierwsza wersja zostanie sfocona lepiej, gdy minie zima, bo w trybie życia okazało się, że właśnie spadł śnieg :(
Zmieniona jak mi się wydawało tylko troszkę - bryła, okazała się być czymś innym w ogóle. Ale już nie mam siły jej przerabiać. Dlatego powstała wersja druga, w innym otoczeniu i na większej parceli.

wer1.jpg

Drugą wersję rozpoczęłam na innym zapisie - tu jeszcze na szczęście jest jeszcze lato :)


Zastanawiałam się gdzie tę oranżerię umieścić... Z tyłu trochę szkoda, bo parcela dużo traci na wyglądzie. Ale w realu oranżeria jest z tyłu, więc mam dylemat

w2 bez.jpg

a tu dodałam parę ozdóbek na dachu - wydaje mi się, że tak jest lepiej. Zrobić tu otoczenie domu - to będzie dopiero wyzwanie! Parcela póki co jest bez cc - może dam ją do galerii i zrobimy małe forumowe wyzwanie - na zagospodarowanie przestrzeni jedno i na zagospodarowanie wnętrza - drugie - coś jak wyzwanie Kropesi :) Co myślicie?

Biały Dworek.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 16 sty 2019, 01:14

Super !
Pierwsza wersja jest sliczna i nie wymaga zadnej korekty. Zapisz w bibliotece - zapisz gre save as i zacznij nowa gre byle jakim simem. Umiesc dom na parceli letniej i zapisz. W tym sejfie mozesz budowac interior nie zmieniajac czasu z edytu miasta. Zeby lepiej widziec wcisnij g - wtedy masz podglad wnetrz prawie jak w grze z z simem, Potem mozesz wyslac to do Galerii XD Jest naprawde swietny,
Co ja bym zrobila z drugim domem.
Dalabym na te niby wieze z przodu kwadratowa dach dwuskrzydlowy i obnizylabym mocno - dwuskrzydlowe dachy byly jak najbardziej uzywane na poludniu Francji tylko nigdy dachy tam nie byly takie wysokie, Tak samo obnizylabym troche te kopulke zeby to nabralo poludniowego klimatu, za to ten poprzeczny dach z tylu moze bc nawet troche wyzszy, Oranzeria jest Ok i fajnie tam wyglada,
Krawedzie dachow dalabym grubsze - oprocz tego dachu ze szkla - tam bym nic nie zmieniala. Same dachy zrobilabym w bardziej ciemnym czerwonym kolorze prawie wisniowym zeby lepiej kontrastowaly z bielą scian, Acha i jeszcze obnizylabym sciany na 2 pietrze zeby bryla nabrala proporcji, albo podwyszylabym sciany parteru
No ale to ja bym tak zmieniła majac ochote na duzo pobrań XD Ty rób tak jak Ci w duszy gra :)
P.S a wlasciwie dlaczego nie chcesz wyslac domu do Galerii z trybu budowy? Ja wysylam tylko z trybu budowy z edytu miasta
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 16 sty 2019, 01:47

Fantastyczne. Bardzo podoba mi sie każda z wersji ,szczególnie fajnie wygląda ta oranżeria na ukosie, piękna robota tak jak cała bryła! Ładne wejście i proporcje, dużo się tu dzieje. Naprawde super więc jak najbardziej wysyłaj i działaj a co do wyzwania to też ciekawy pomysł. Aby oddać zamierzony klimat otoczenia to faktycznie możnaby jak zasugerwała Ela odrobinke obniżyć dachy znaczy spłaszczyć ale tylko troszkę i oczywiście pozostawiając jak jest ten szklany bo to jest piekne. Wspaniała praca.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 16 sty 2019, 01:51

Ok Elu i Miszka - uwagi słuszne - spróbuję zastosować zmiany jutro, jak wrócę z tego cholernego pogrzebu. Dziś już idę w bety. Wy - jak widzę - dopiero zaczynacie "dzień pracy". Więc miłego simowania :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 25 sty 2019, 11:11

Oba domki, ten trójkowy i czwórkowy w dwóch wersjach są prześliczne. Mimo tego, że gustuję raczej w parterówkach ( chyba z lenistwa :D ) to skusiłabym się na takie cacko, tym bardziej że ma oranżerię :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Więc jak najbardziej kończ i wysyłaj ...nawet bez wyposażenia. Fajnie będzie móc pobawić się w aranżowanie stylowych wnętrz, takich bardziej pałacowych. Mam już nawet pomysła :02-grinning-face-smiling-eyes:
stylowe pałacowe wnetrze.jpeg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 13 lut 2019, 22:36

Alu, obie czwórkowe wersje są fantastyczne! W tej drugiej bardzo ładnie wkomponowałaś oranżerię, i dom stał się bardziej misterny z tym ganeczkiem i ozdobnymi oknami. :hearts/heavy-black-heart:
Bożenka się już skusiła na aranżację pałacowych wnętrz, wiec dokończ go i wysyłaj go do Galerii. Naprawdę szkoda, by się zmarnował i zakurzył w bibliotece. :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » wtorek 26 lut 2019, 20:44

Przepiękne domy ,w zimowej i letniej scenerii :). Widok letni ukazuje całe piękno i jest efekt WOW. Świetna jest ta szklarnia czy zimowy ogród, sama noszę się żeby coś takiego zbudować. Chętnie zobaczyłabym wnętrza a szczególnie ogrodu zimowego albo sali do picia herbaty, czy co tam przyjdzie na myśl żeby zrobić z pomieszczeniem o szklanym dachu.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 26 lut 2019, 22:15

Zrobiłam wnętrze tej oranżerii czerpiąc inspirację z Winter Garden znajdującego się przy People's Palace w Glasgow. Tam był przepiękny trejaż - takie wsparcie dla pnączy ale też pewnego rodzaju organizator wnętrza. Bardzo mi się to podobało i w zasadzie zaczęłam z tą oranżerią mając tamten ogród pod powiekami (byłam w nim w październiku ub. roku). Dziś już nie mam siły wkleić fotek, bo trzeba je jeszcze obrobić, ale zrobię to jutro, więc zajrzyj wieczorkiem do kącika.

Awatar użytkownika
Silvaborealis
Pisarz
Pisarz
Posty: 103
Rejestracja: środa 18 kwie 2018, 11:57
Origin ID: SILVAbOREALIS

Post autor: Silvaborealis » piątek 01 mar 2019, 13:47

Czekam z niecierpliwością, bo ciekawa jestem a uwielbiam wszelkie szklarnie i oranżerie i zimowe ogrody. Są dla mnie w pewien sposób magiczne .

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 02 mar 2019, 00:38

@Silvaborealis - sorry, że nie wywiązałam się wczoraj z zobowiązania, ale rehabilituję się niniejszym. Podkreślam - cały budynek i szklarnia są w fazie "budowy" - nic jeszcze nie jest przesądzone - gdzie i jak będzie stało.

Fotki powstały z wielkim nakładem (musiałam wyburzać ścianę by fotnąć ten gąszcz w odpowiednim ujęciu - Ela pewnie będzie też psioczyć za opuszczone ściany, ale inaczej się nie dało. Zastanawiam się czy nie przeszklić ściany graniczącej z salonem, by optycznie przedłużyć salon o tę szklarnię. No i moje oczy (wiadomo, że nie simowe) taki widok będzie cieszył.

Szklarnię - jak wspomniałam - a właściwie ten trejaż - oparłam o wzór podpatrzony z "reala" - Winter Garden przy People's Palace w Glasgow.
W szklarni znalazło się mnóstwo egzotycznych roślin - kwiatów i drzewek. Jest też mała naścienna fontanna, i ławeczka, by móc sobie przysiąść po trudach oprzątnięcia tego gęstowia. Są też ozdóbki typu klatki (puste!) na ptaki, czy urocze latarenki. No i są donice na rośliny, by móc w pełni korzystać z dobrodziejstwa szklarni - nie tylko cieszyć oczy.


szk1.jpg

szk2.jpg

sz3.jpg

szk6.jpg

sz4.jpg

szk5.jpg

szk7.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 05 mar 2019, 18:07

Alu cudna ta szklarnia!!! Koniecznie, koniecznie przeszklij ścianę tego salonu , gdzie stoi fortepian ! Zestawienie tego klasycznego wnetrza z zielenia na zewnatrz jest tak piekne ze az bolą oczy!
Obrazek
Wcale nie łatwo jest zaaranzować takie pomieszczenie gdzie wszystkie rosliny , elementy ozdobne i kwiaty harmonizuja idealnie ze soba. Stworzyłas piekne wnętrze! :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 mar 2019, 19:47

Elu - doszłam do wniosku, że nikt nic mi nie napisał w temacie, bo z grzeczności boi się powiedzieć, że napchałam tam zieleniny i brzydko to wygląda. I już zdążyłam wywalić połowę i przerobić tę szklarnię - zresztą z dobrym skutkiem - tak myślę, bo więcej miejsca zyskałam na skrzynie z roślinami.
Ściana jest przeszklona, tyle, że dałam te okna co i w szklarni, bo jakoś nie pasowały mi okna "zwykła szyba" - ale po namyśle spróbuję z tymi zwykłymi.
Tapetę też zmieniłam w salonie, ale chyba to nie był najlepszy pomysł. W ogóle w umeblowanie tego domu napotkałam tak twardy opór materii, że pożałowałam, że nie oddałam go Bobi do urządzania. Ale doszłam do wniosku - nie wiem czy słusznego- że niech w końcu doprowadzę coś do końca!
Z tą szczytną ideą poszłam i zbudowałam domek dla panny Marple! Może w trakcie meblowania tegoż - najdą mnie jakieś pomysły na tamten :)

A to szklarnia po remoncie (mam akurat tylko jedną fotkę)

szk.jpg

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 07 mar 2019, 08:32

Uwielbiam zieleń w pomieszczeniach. Mając takie miejsce przypuszczalnie spędzałabym tam większość czasu. Bo nic tak korzystnie nie wpływ na nasze zdrowie, jak cudowna roślinność :hearts/green-heart:
Brawo za pomysł i za wykonanie :a_bravo: Harmonijnie piękna jest ta szklarnia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”