Le Castellet

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Le Castellet

Post autor: Alibali » poniedziałek 23 sty 2023, 00:17

Storzyłam nową postać wzorowaną na Brigitte Bardot. To druga w kolejności moja ulubiona aktorka, więc tym bardziej należało jej się porządne mieszkanko :) Bardotka zbudowana jest z użyciem mnóstwa cc, to dla równowagi - jej dom nie zawiera ani grama cc :), choć nie powiem, że mnie nie "swędziało" użyć idealnych do tego rodzaju klimatów obiektów Pilar, Simcredible i Severinki!

BB zakupiła na początku swojej kariery dwie posiadłości: Le Castellet i La Madrague. W pierwszej z nich zamieszkała na początku kariery, gdy chciała uciec od swojej popularności i prześladujących ją paparazzich. Potem dopiero schroniła się w La Madrague.
Niestety - nie ma zbyt wiele materiału, by móc odtworzyć chociaż w części ten ostatni dom - Bardotka zazdrośnie strzeże swojej prywatności, czemu się nie dziwię, zważywszy przez co musiała przejść, "dzięki" paparazzim.

Ale nawet gdybym miała więcej fotek ponad te, które umieściłam w mojej opowieści o Bardotce, to niezbyt mi się podoba La Madrague, i ten obecny miszmasz :(


Całkiem przypadkiem znalazłam zdjęcia tego pierwszego domu - Le Castellet.

og.jpg

Znalazłam tylko kilka fotek, ale wystarczyło, by zapalić we mnie iskrę - i tak oto powstała moja wersja Le Castellet. W zasadzie wariacja na temat - bo dom jest mało podobny :(


Moja wersja jest okrojona - w rzeczywistości dom jest dłuższy i położony tarasowo, Czego nie mogłam uzyskać na tak małej działeczce. Bo jedyna, możliwa do zagospodarowania parcela w Tartosie, która wystrojem, klimatem i światłem odpowiada temu domowi, to parcela, 30x30 - oznaczona jako Villa Romanza. więc nie ma zbyt dużo miejsca na rozwinięcie tematu :)

Dom jest kamienny, wewnątrz jednak bardzo jasny, a na zewnątrz i wewnątrz jest mnóstwo zieleni - więc starałam się to oddać w swojej pracy.
W prawdziwym Le Castellet na zboczach wzgórza rośnie winorośl, więc w szczątkowej formie zaznaczyłam to w swojej pracy, aby oddać klimat parceli i okolicy. Drzewka są z debugu (zmniejszane klawiszem [ , nie owocują, więc Sim nie ma nadmiaru obowiązków :) Można je usunąć i umieścić krzaczki winogron, ale podnosiłam teren i nie wypróbowałam jak Sim będzie się poruszał po nim - (czy nie będzie krzyczał i machał łapkami, że nierówno)


Nie miałam fotek budynku od frontu, więc to jest wyłącznie moja fantazja :)

przód.jpg


Zauroczył mnie dom widziany od strony owych tarasów. W galerii - ku mojemu zaskoczeniu - został pokazany od najmniej ciekawej strony - ściany z oknami od sypialni, (na poniższej fotce to jest ta strona, gdzie dołem biegnie ulica i stoi ławeczka). Na dodatek budowę rozpoczęłam - gapa - w porze zimowej, przy bardzo złym oświetleniu.
Zerknęłam jak to będzie wyglądać w galerii - i wyglądało okropnie! Zmieniłam natychmiast porę roku (dzięki ci UI!) i obróciłam dom -tylko na potrzeby wyglądu w galerii.
Gdyby ktoś zechciał pobrać dom do gry - w trybie edycji powinien obrócić parcelę na właściwą stronę. Jest to łatwe, bo parcela ma równe boki - 30x30. Na fotkach parcela jest we właściwym położeniu - tak, jak ją budowałam.

właściwa strona.jpg


winn.jpg


widok.jpg


widok2.jpg


basen.jpg


Wewnątrz, różnicując wysokość podłogi, wyodrębniłam na parterze otwartą kuchnię i hol, który pełni także funkcję jadalni, a także salon i niewielką łazieneczkę.
Nie przozdabiałam nadmiernie ścian, zostawiając je do zagospodarowania samej Bardotce - zamierzam bowiem powiesić jej obrazy. Kariera aktorska była tylko epizodem w jej długim i barwnym życiu, a dla jej menażerii nie ma miejsca. Może wygospodaruję jeszcze miejsce dla lamy - BB ma u siebie w La Madrague stadko kóz :)

rzut parter.jpg


hol1.jpg


hol2.jpg


kuchnia.jpg



Po przeciwnej stronie jest salon z osobnym gabinecikiem, a widoczne schody prowadzą do sypialni na górze. Pod dywanem w salonie ukryłam matę do tańczenia. Duży dywan ją przysłania, ale wystaje rąbek, by móc kliknąć, i wywołać odpowiednie interakcje.

salon1.jpg


salon2.jpg


salon3.jpg


piętro.jpg



Starałam się nie zagracić sypialni. W ogóle w całym domu jest niewiele mebli. Za to jest dużo światła, a klimat śródziemnomorski podkreślają jasne kamienne ściany i tynki i jasne mebelki oraz wszędobylskie pnącza.


sypialnia.jpg

syp.2.jpg


Sypialnia jest jedna - BB była samotniczką przez większość swojego życia, otaczając się głównie zwierzętami.

Łazienki są dwie - jedna przy sypialni, widoczna na rzucie, a druga na parterze - obok salonu. Nie jest jakoś specjalnie "wypasiona" - ale użyłam tam kilku drobiazgów z najnowszej kolekcji. Umywalka zaś "zbudowana" jest z kilku elementów :)

łaz dół.jpg

Na jednym z tarasów znajduje się mata do ćwiczenia jogi oraz sztaluga i teleskop, a na drugim - stół do masażu oraz kuweta i drapak dla kota. Póki co - BB mieszka z maleńką kociczką


masaż.jpg


bb4.jpg


bb3 z k.jpg


Zauważyłam, że lokatorka domku najczęściej korzysta z wejścia od strony tarasów, mimo, iż oznaczyłam wejście od frontu domu jako główne :48-astonished-face:


Działka nie jest z tych największych - ma powierzchnię 30x30, jak napisałam - zbudowałam ją w wTartoosie.
Kiedyś zastanawiałam się z Elą - czy rosną tam jakieś rośliny do zbioru prócz lilii. Teraz zauważyłam, że rosną także winogrona i pomidory. Budowę domu zaczęłam w porze zimowej, a wyrosły właśnie pomidory :) W Tartosie jednak śnieg nie pada, podobnie jak Del Sol Valley, Sulani, Oazie i Strangerville.


Wróciwszy po dłuższym czasie do Tartoosy - znów zachwyciłam się jej nastrojowym światłem, urokliwym klimatem śródziemnomorskim, urodą okolicy - podobną do Sulani, a jednocześnie tak różną. Upewniłam się po raz kolejny - że to jest - póki co - najpiękniejsza okolica, jaką stworzono do czwórki.

Od razu słyszę szum morza i czuję jak słońce rozgrzewa piasek - aż do białości... I słyszę (uszami wyobraźni) "Monaco, 28 stopni w cieniu" - słynny "plażowy" erotyk nic nie tracący, mimo upływu lat :) Ta wersja akurat z pięknym podkładem wizualnym :)






okol1.jpg


Znalazłam też ciekawą jaskinię, nawiązującą do tej słynnej w Lascaux, z malowidłąmi naskalnymi. Nie wiem, czy jest to tylko jakieś kolejne miejsce do oglądania, czy też coś tam się może wydarzyć, jeśli Sim spędzi tam więcej czasu.


skała.jpg


Link do galerii - udało mi się w końcu wejść!

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 24 sty 2023, 17:07

Alu, prześliczne to Twoje Le Castellet, powiedziałabym, że dużo ładniejsze od pierwowzoru, przytulniejsze. Oryginał zachwyca monumentalnością i formą, ale te kamienne tarasy wprawdzie z jednej strony fascynują, lecz z drugiej nieco przerażają.

U Ciebie dom nabiera sielskości i uroku, mocno nawiązuje do pierwowzoru, ale jest taki oswojony, przyjazny. Zieleń widzę tu bardziej różnorodną, zaś tarasy (świetnie zrobione swoją drogą) są dużo przytulniejsze, wręcz zachęcają do korzystania z nich, czego nie powiedziałabym o tych oryginalnych. :) Cudna praca! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 24 sty 2023, 18:06

Piękne miejsce! Willa także mi wydała się dużo przytulniejsza niż oryginał. Dałaś zupełnie inny większy kąt dachów niż ten typowy dla Europy Południowej czy Lazurowego i może także przez to projekt wydaje się jakoś bliższy temu co znamy, fajniejszy. Do tego budynek jest ciekawie zaprojektowany na wzniesieniu.
Pięknie i bardzo pomysłowo zaprojektowałaś roślinność oplayającą budynek od wielu stron a "truskawką na torcie" jest taras z ciekawie zrobiona kratownicą zaieleniona nawet wiśniami.
Nie tylko Twojej Bardotce (świetnej z resztą) będzie się tam znakomicie mieszkać i relaksowac także w basenie ale i przedewszystkim wspaniałych wnętrzach. Tu zaprojektowałaś niesmowitą różnorodnośc poziomów, schody wewnątrz i podesty
Wnetrza także za sprawa kolorystyki i doboru elementów są luksusowe ale i gustownie wyważone, klasa sama w sobie chciałoiby sie powiedziec i widac wyraźnie i tu inspiracje stylem z otoczenia Bardotki (spodobało mi się to okreslenie, wcześniej go nie znałem).
Piękna praca, napewno z tyloma detalami i włozona pasja , czasochłonna i pracochłonna :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Ps: No i znalazłaś simowe Lascaux! Ja go jeszcze nie widziałem, w sumie chyba najsłabiej zwiedziłem włąśnie to otoczenie tzn najmniej siew nim bawiłem ale zdecydowanie zachęciłas żeby znów tam wleźć.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 25 sty 2023, 11:45

@SimDels Miszka, dzięki za dobre słowo o Le Castellet, ale przyznam się od razu bez bicia, że ja te dachy dopiero teraz zauważyłam, gdy mi wytknąłeś, że niepodobne. To nie było zamierzone :( Jakoś tak odruchowo podniosłam je nieco, bo w pierwszej chwili zrobiłam dużo niższe. Na fotce jednak zauważyłam spore zróżnicowanie wysokości dachów, wynikające zapewne z różnej wysokości fundamentów, bo wydają się stać w jednym równym szeregu. Nie mogłam uzyskać tego zróżnicowania bo dachy się zlewały dając mało ciekawy efekt, więc wymyśliłam aby je podciągnąć na różną wysokość nieco bardziej... No i zaczęłam się bawić w to różnicowanie, i popłynęłam :P Gdybym zwróciła większą uwagę na nie, zanim wysłałam do galerii, to byłyby na pewno niższe, jak na włoski czy grecki styl śródzemnomorski przystało. Tak więc choć odarłam cię Michale ze złudzeń, że tak sama z siebie gustownie zadziałałam, to wolałam wyjawić tę smutną prawdę :( Nie mam zacięcia architekta - stylisty :(

@Percival159 Perci - to prawda - te kamienne tarasy są odpychające, i widać to na innych fotkach. które znalazłam w moim ulubionym czasopiśmie (link do artykułu w Werandzie umieściłam w eseju o Bardotce), Nie podobało mi się na tych fotkach zagospodarowanie terenu pod tarasami - takie... oficjalne.Styl jakby niebardotkowy - z La Madrague, BB zanim zdecydowała się na odludzie w Saint Tropez - żyła w luksusach w różnych rejonach Europy, i w tamtym czasie inaczej patrzyła na świat, Ale też chcę zauważyć, że fotki przedstawiają obecny wygląd Le Castellet, a jak wiemy - dom parokrotnie zmieniał właścicieli. Moje zagospodarowanie całości, to coś pośredniego między stylem luksusowym a (przeważającą) wiejską sielanką z La Madrague. Trochę to karkołomne, i wyszło jak wyszło :)
Żebyście wiedzieli, ile nerwów mnie kosztowały te schodki i schodeczki. Co i rusz wszystko mi się rozwalało i obniżony środek holu znikał :( Nie mam wprawy jak Miszka czy Bobi w posługiwaniu się narzędziami budowlanymi - wierzcie mi lub nie - ale ja naprawdę bardzo mało buduję, szczególnie w czwórce.
Teraz dla odmiany zabrałam się za styl grecki :) Doszłam do wniosku, że NIKT jeszcze nie zrobił greckiej nadmorskiej osady. Popchnął mnie do tego jak zwykle - przypadek. Zrobiłam twarzystwo dla BB - która w mojej grze jeszcze nie jest na etapie bycia samotnicą. No i widzę - Grek wyszedł mi jak nie wiem co! Jakiś Odyseusz albo Aquilla??? :cat_mwaha: A akurat na Grekach to ja się trochę znam - mieszkałam kilka lat w największym greckim miasteczku w Polsce :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 25 sty 2023, 19:39

@Alibali
Domek jest rozkoszny :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: - takie mini mansion i wpasował się ślicznie w śródziemnomorskie klimaty Tartosy. Dach podniesiony mi nie przeszkadza i w grze wygląda nieźle choc na foci w Galerii trochę mnie zaskoczył. :cat_mwaha:
Obniżona kuchnia z jadalnią bardzo mi się podoba ale najbardziej podoba mi się otoczenie domu i sam dom z zewnątrz.
Mój jedyny zarzut , ze nie ustawiłaś świateł wewnątrz chaty na zimna biel po kliknieciu Bardotka na byle jaką lampę - pierwszy kolor u gory po lewej w panelu swiateł i sciany zamiast być białe są brudno żółtawe.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 25 sty 2023, 22:42

@kreatora - Elu - ja go w jeden wieczór zrobiłam i wysłałam głęboką nocą! Nie pomyślałam ze zmęczenia o światłach :( Biję się w piersi - zawsze przypominasz o tym świetle... Ale można sobie już w grze samemu ustawic :) Pożałowałam poniewczasie, że nie zrobiłam tego domku na parceli weselnej - byłaby winnica z prawdziwego zdarzenia, i dom może miałby lepsze proporcje. Ale już nie będę przerabiać. Bardotce dobrze się tam mieszka :)
Teraz mam Greka na tapecie :) A nawet dwóch, bo mi couple wyszło o_o
I grecki domek im nawet zrobiłam :) Nie wiem jak wy te schody wykręcacie, ale mi za nic nie chcą się skręcić na taką wysokość. jaką sobie zamierzyłam :( Może jest jakiś sposób, sztuczka?

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » sobota 28 sty 2023, 17:19

Sielankowo i urokliwie. Może troszkę zbyt ciemna część z drzewkami, ale podejrzewam, że gra już sama tak ustawia, tzn. mocno wzniesionego terenu nie pozwala zazielenić i wygląda tak mocno wykopkowo.
Chyba też wybrałabym Twoją wersję zamiast oryginalnych tarasów — te bowiem dają nieco wrażenie hotelu, kurortu, nowobogactwa. Same w sobie złe nie są, ale jakoś przytłaczają rozmiarem i nieco gubią wzrok. Może to przez białe leżanki? U Ciebie jest więcej tajemniczości i nostalgii. I nawet przez to wysokość dachów nie przeszkadza, choć tu akurat nie wiem, czy nie wolałabym oryginalnych, niższych.
Wnętrza jasne, stonowane, wygodne, fajnie wystrefowane za pomocą różnic wysokości. Pasują i do tematu, i do lokatorki. Lubię takie załamania, zakamarki w środku. Kuchnia powinna uradować każdego smakosza — jest duża, kompletna, fajnie oddzielona.
Na zewnątrz — dużo zieleni, łagodzi cały ten luksus i rozmach (wbrew pozorom, duże mieszkania też potrafią przygnębić, nie zawsze przestrzeń cieszy, więc trzeba umieć ją obłaskawić).
Fajna sprawa! :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 28 sty 2023, 18:29

Dzięki @Frisska za odwiedziny w kąciku. Doceniam, bo to naprawdę rzadkość, gdy ktoś z nowych użytkowników zada sobie trochę trudu i poodwiedza kąciki innych.

Wyjaśniam w tym miejscu, dlaczego ten bok z winnicą jest ciemny. Otóż szukając odpowiedniego kształtu i wielkości krzaczków mających udawać winorośle, zmniejszyłam do najmniejszego możliwego rozmiaru duże drzewa. Zmniejszyły się do kulistych krzaczków, które miały przypominać te przycinane w prawdziwej winnicy, ale... rzucają cień taki, jakby nadal były duże! To zaciemnienie zniknie, gdy ktoś, kto pobierze parcelę - usunie te drzewa, i nakaże lokatorowi posadzenie np drzewek cytrynowych albo krzaczków wonorośli. Te z gry jednak są za małe i nie bardzo mi pasowały. Znalazłam właśnie cecowe prawdziwe (harvestable, czyli owocujące) pnącza winorośli, a także drzewka oliwne i moja lokatorka będzie mogła zająć się winnicą z prawdziwego zdarzenia. A w połączeniu z Basementalem i modem na nową żywność - będzie mogła produkować prawdziwe wino i oliwę:)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » wtorek 31 sty 2023, 18:54

Ano, staram się wpadać. Śledziłam Was już dawniej, przed rejestracją, a też o to w tym wszystkim chodzi, żeby się wspólnie nacieszyć tworzonymi dziełami. Te mocno archiwalne tematy już sobie odpuściłam (byłoby za dużo dobywania szpadla), ale gdy coś się pojawia na bieżąco, to przypominam sobie, żeby pokibicować (głównie w dziale budowlanym, jak widać, ale to głównie on mnie interesuje ;)). Wiem, jak to cieszy, kiedy kogoś zainteresuje Twoja dłubanina. ;) Zwłaszcza, jeśli tyle pracy się włożyło (i to widać!). :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 09 lut 2023, 08:30

Znakomicie wychodzą Ci te wille :a_bravo: .
Czujesz ich klimat, co z kolei przejawia się w dbałości o każdy detal, zarówno architektoniczny jak i wnętrzarski. Śmiało można powiedzieć, że -to jest to, co tygryski lubią najbardziej.
Podsumowując kolejna wspaniała praca :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”