Belle Époque

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Belle Époque

Post autor: Alibali » piątek 06 wrz 2019, 14:40

Dałam ten obrazek w innym temacie, ale że źle wkleiłam (nie do ostatniego postu), to został zakryty...

Belle Époque - tak nazwałam nowy dom do jakiegoś nowego otoczenia, które zapewne niedługo powstanie. Pomysł zaczerpnęłam z pewnej gry - Olivka będzie wiedziała, jakiej :) - zrobiwszy zrzut ekranu. Postaram się zrobić więcej parcelek utrzymanych w tym tonie, by nie odstawała. Mam już pomysły na kolejne.

Wszystko jest w fazie budowy - więc całe otoczenie domu jest puste - dopiero powstanie. Ale na chwilę obecną nawet pomysłu nie mam na sam dom. Czy parcela mieszkalna (luksusowa rezydencja), czy komunalna? Rozmiar domku wskazywałby na jakiś luksusowy klub i restaurację w jednym, i o tym nawet myślałam w trakcie budowy, ale nie mam kompletnie pojęcia, jak taki klub i restauracja mają wyglądać. Muszę oblukać jakieś w grze. I czy nie zepsuję wam szyków moim umiłowaniem tego stylu.
Ale co ja pocznę, skoro na pewno urodziłam się 200 lat temu :a_ciiii: :cat_mwaha:

Belle Epoque.jpg
Dom jest bez cc (z bólem serca musiałam wyrzucić cecowe, bardzo pasujące okno! I nabyć - tylko dla jednego okna! - Moschino! To jest dopiero poświęcenie! :cat_sad2:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 wrz 2019, 17:56

Alez dopieścilas wszystkie detale! Te dopracowane daszki, tarasiki, dobrane okna! wyobrazam sobie jak dorobisz ooczenie jakie to bedzie super! Co do wnetrz a dlaczego nie mieszkalne? Pokaze Ci jakie moja znajoma zrobiła wnetrza do wiktorianskiej chaty ktora zrobiła na zamówienie dla innej damy .- Chata duza i to jest super grywalne! Fotke miala kiepska, za duzo dodatkow uzyla. dzieci w Galerii nie lubia tego stylu no i dodatkowo ona nie bawi sie w lajkowanie wiec pobrań malusio ale dom jest wedlug mnie znakomity i wnetrza takie jak powinny być.
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 8789D8E217
Nawiasem mowiac ja "urodzilam" sie albo duzo wczesniej niz ty - w sredniowieczu albo juz w 20 wieku. Nie przepadam za tym okresem architektury ktory Ty preferujesz - no nie kocham i tyle. Moj sim w tej architekturze raczej nie zamieszka :cat_mwaha: Ale życie byloby dość nudne gdybyśmy wszyscy lubili to samo.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 wrz 2019, 19:58

Ta Belle Epoque powstała na zapotrzebowanie (moje własne) na siedzibę dla pewnej principessy - Ka'iulani, którą odtworzyłam w TS4. Z braku odpowiednich ciuchów z "epoki" zrobiłam jej wersję współczesną.
r.png

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 wrz 2019, 20:01

A pokaz jak Ci wyszła?
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 wrz 2019, 20:08

viewtopic.php?f=14&t=361&p=7603#p7603

Nos jej tylko zmieniłam, bo nie podobają mi się nosy w hawajskim wydaniu :P Mam nadzieję, że coś z tego wyszło podobnego :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 07 wrz 2019, 00:31

Piękna praca, rzeczywiście pełna detali i mysle że pasowała by pewnie doskonale również do świata magii z nowego dodatku choć bardzo podoba mi się także inspiracja tą dynamiczną epoką bo wydaje sie że wtedy ludzie byli bezustannie zaskakiwani; silnik parowy, kolej, żarówka i wiele innych "szatańskich" wynalazków pojawiających sie z dnia na dzień, dalekie podróże , statki parowe... świat zmieniał sie wtedy szybko a i architektura nagle rozkwitła na nowo ,chyba wtedy zaczęto budować neohistoryzm czyli w stylach udających starsze ale i wymyślono na bazie inspiracji historia secesję (?) poprzedzoną stylem pierwszych hurtowo budowanych kamienic w Paryzu czyli pierwszą próbą zaprojektowania od razu całych kwartałów ulic ,zabudowy podobnej wysokości i o podobnym detalu. Dziś bez wielu rzeczy z tego czasu nie mielibyśmy życia jakie znamy więc ta fascynacja tym okresem wydaje mi sie zawsze ciekawa
Fajnie jest mieć takiego fiksa na punkcie ciekawego hobby czy stylu np z danej epoki wzwłaszcza kiedy to zafiksowanie przynosi efekty twórcze np w grze. W taki sposób zafiksowanie na punkcie danej rzeczy może byc nawet zaraźliwe ;) Też mam podobne zafiksowanie choć to w moim przypadku więcej wieków do tyłu czyli na punkcie średniowiecza choć to szerokie i ogólnikowe hasło ale zasada pewnie podobna więc myśle, że rozumiem Twoje zamiłowanie w 200% Jesli dobrze odczytuje wszystko co w tym temacie napisane to chyba planujesz przebudowe jakiegoś całego miacha na taki styl? A jesli tak to chyba masz tez pomysł na tworzenie pięknych i ultra realistycznych ludzików. Bo faktycznie Ka'iulani jest zjawiskowa i zjawiskowo realistyczna jak na ts4. Brawo i czekam na więcej relacji z rodzącego sie świata pięknej epoki :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 07 wrz 2019, 23:12

Prześlicznie wygląda ten nowy dom, nawet bez otoczenia w postaci kwiatowych klombów, czy innych dekoracji. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
To na prawdę super, że każdy z nas ma jakiś ulubiony styl i epokę, dopieszczacie wtedy swoje prace na maksa różnymi ciekawymi detalami. Jedynie ja nie wiem w jakim historycznym okresie się urodziłam, bo raz pasuje mi być żoną gnoma, innym razem dusza wędruje po starożytnej Grecji, a jeszcze innym pośród modernistycznych budowli. Chyba urodziłam się w jakimś bajkowym świecie, bo tam wszystko jest możliwe. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 27 lut 2020, 11:14

Belle Epoque ewoluowała i ostatecznie jadłodajnią się stała - obrazki dzieła w temacie Golden Terraces Restaurant :) Princess Ka'iulani musiała się zadowolić willą Beresford Cottage :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”