Bilet do raju.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2077
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Bilet do raju.

Post autor: bobas52 » sobota 30 maja 2026, 16:05

Zwiastun do tej historyjki jest w dziale Bobasowe wspominki https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f ... 332#p34332.

Jak zaznaczyłam w zwiastunie nie miałam serca dłużej znęcać się nad Delsikiem :D i dlatego chwilowo dałam mu odpocząć tworząc nową postać i przenosząc akcję do kolejnej okolicy - Sulani.
Ken bo tak się nazywa mój ludziki, nie ma nic wspólnego z Kenem od Barbie. Moim zamiarem było stworzyć postać przypominającą ludność pochodzenia polinezyjskiego, a wyszedł osobnik na pograniczu Europejczyka i Azjaty, który jak się okazało podbił serca rodowitych mieszkanek Sulani i nie tylko.

Zwłaszcza jedna z nich Anita mieszkanka Copperdale zadała sobie sporo trudu aby zwrócić na siebie uwagę Kena. Spotkali się o ile dobrze pamiętam trzykrotnie i po trzeciej randce zakończonej upojną nocą dziewczyna ni stąd, ni zowąd zniknęła. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pojawiła się jak gdyby nigdy nic po jakiś czasie, w odmiennym stanie.


wiadomość 2.jpg
3.jpg

Szczęśliwy ojciec postanowił stanąć na wysokości zadania i po cichu wszedł w związek małżeński oraz kupił nowoczesny dom z wszelkimi wygodami.
Powiem szczerze, że nie przepadam tak jak Persi za wychowywaniem dzieci w grze, to jednak dla tej pary zrobiłam wyjątek. Być może dlatego, że jest to pierwsza para, która praktycznie decyzje życiowe podjęła samodzielnie bez " pośrednika".

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
10 popr.jpg
11.jpg

Życie przynosi dobre i złe chwile, jak na razie tych dobrych jest więcej. Maluch rozwija się prawidłowo... a ja czekam na pierwszą zmianę wiekową :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 30 maja 2026, 18:11

Bobi, no to mamy pierwszgo bobasa (pardon - drugiego :P) na forum! Tych od Eli Kreatory nie liczę, bo to już prehistoria. Nie pamiętam czy Perci wychowała jakieś brzdące, jeśli tak to sorry, nie mam jednak siły przeszukiwać historyjek w poszukiwaniu śladów bosych stópek.
Będziemy śledzić postępy twojego maluszka, cierpieć z powodu wyrzynających się ząbków i przeżywać szkolne porażki. Pedagogiczne też!
Jak maluszek ma na imię - bo chyba nie podałaś.

Co do samowolnego powiększenia rodziny, to właśnie niedawno mnie taka niespodzianka dotknęła. Jak może pamiętasz - stworzyłam dwie pary royalsów _Kate i Williama oraz Megan i Harry'ego - na potrzeby nowo powstałego ogromnego pałacu Howards End (w rzeczywistości pałac nazywa się Howards Castle)
Ponieważ - tak jak w realu - (słowo daję nie maczałam w tym palców ) -Megan nie polubiła się z Kate - przeprowadziłam tę parę do innej posiadłości. Musiałam szybko coś przysposobić, więc trochę mi zeszło simowych dni. I nagle słyszę, że Meg wymiotuje w łazience. Zaglądam jej do brzucha (mc cmmanderem tylko :P), a tam - bliźnięta!
Nowy pałac nie gotowy, a ci się pospieszyli! Byłam bardzo zła! Za pomocą mc commandera "zawiesiłam" ciążę na kołku (jest opcja zatrzymania ciąży w mc commanderze) i zabrałam się za dalszą budowę. Póki co nie zaglądałam do nich, bo spadły na mnie inne obowiązki, ale mam nadzieję, że samowolnie tej ciąży nie odwieszą :P
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3816
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: Miasto kamienic
Origin ID: Dels

Post autor: SimDels » sobota 30 maja 2026, 18:22

Baldzo ladne psem pani :12-smiling-face-sunglasses: :a_bravo: Bardzo przyjemna relacja bo fajnie się patrzy na Twoje ludziki w takim szczęściu a raczej wokół małego szcęścia co wyciąga rączki coraz bardziej zapominając, że ma nóżki i może samo (chodzić) :) Do tego jeszcze Sulani czyli chyba najbardziej rajski zakątek do życia jaki mógł im się przytrafić :) Traymam kciui za dalsze ich przygody, oby podobnie radosne i beztroskie (jak to w rajskim zakątku ;) ) :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek tu na forum oraz na SDW i BSR.
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 963
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 30 maja 2026, 20:03

Bobi, jakie cudne fotki zamieściłaś w komiksie! Kolorowe, optymistyczne. Piękny dom mają Twoi Simowie, a że oni sami są wyjątkowo ładni to już chyba pisałam w tym drugim wątku. Jeśli chodzi o tworzenie postaci - jesteś mistrzynią. :)

Urocza rodzinka, a tatuś bardzo sprawnie angażuje się opiekę nad maluszkiem. Rozbawił mnie tekst o nóżkach i odpowiedź Kena: "Spokojnie, przypomnę mu o nich w odpowiednim momencie". :D Zabrzmiało to groźnie, ;) choć tak naprawdę chodziło pewnie o to, że będą razem grać w piłkę, czy chodzić na wyprawy. Historyjka zapowiada się super i ciekawa jestem, jak będzie wyglądał ten szkrab, jak dorośnie. :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

@Alibali Alu, wychowywałam dziecię policjanta (tego co w piwnicy ziółka hodował oraz tajemnicze napoje pędził) i złodziejki. :D Doprowadziłam chłopaka do wieku nastoletniego, wymiękłam przed balem maturalnym. Ale historyjka skończyła się wcześniej, jak dzieciak stał się małym dzieckiem chyba, sama już nie pamiętam. ;)
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2077
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 31 maja 2026, 11:09

Dziękuję wszystkim za ciepłe przyjęcie nowej rodzinki :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss: .

Do zmiany wiekowej maluszka pozostało 18 dni simowego kalendarza, więc siłą rzeczy trochę potrwa zanim będę mogła pokazać jak zmienia się jego postać... na imię dałam mu Dennis.

Mały rozrabiaka jest szalenie ruchliwy i jak się okazało lubi być noszony na rękach. Poza tym jest niesamowitą przylepką. Uwielbia jak każde dziecko bawić się, a po tatusiu odziedziczył ciekawość świata.

latanie.jpg
żółw.jpg
pantomima.jpg

Jak można nie kochać tego brzdąca. Teraz już wiecie, dlaczego zrobiła wyjątek i postanowiłam przejść wszystkie etapy jego rozwoju:

przytulaski1.jpg
z rączki do rączki.jpg

Nawet dorośli popełniają błędy. Okazało się, że Ken nie doczytał jakie jedzenie można podać dziecku.

fast food.jpg

Pogodnej niedzieli wszystkim życzę i zadowolenia z zabawy simami, paraludkami i czym tam jeszcze gracie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 maja 2026, 11:53

Pewnie skojarzenie z filmem Dennis rozrabiaka zaowocowało tym imieniem. Skądinąd mam też (miłe) skojarzenie z tym imieniem, znałam bowiem pewną sympatyczną Denise.

Słodki ten maluszek faktycznie. Szkoda, że ja takich w realu nie miałam :P Tzn dopiero najmłodsza wnuczka nadrobiła te przytulaśne zaległości.

Ken popełnił podstawowy błąd karmiąc maluszka fastfoodowym paskudztwem. Ale to się zdarza nawet bardziej doświadczonym członkom rodziny. Nie będę tu przytaczać co i rusz dykteryjek z mojego rodzicielskiego podwórka, ale i bigosem zdarzyło się karmić niemowlaka!

Mały Dennis zapowiada się na kolejnego simowego przystojniaka, i nie powiem - będę niecierpliwie czekać te 18 dni - ale znając siebie to JUŻ bym sprawdziła w CAS-ie, jak się będzie prezentował w przyszłości.

Chałupkę umeblowałaś ciekawie - i zupełnie nowocześnie.

zaintrygowało mnie bardzo to coś, widoczne na zdjęciu z podpisem o żurawiu i czapli. Na lewo na kanapie czy też obok - pomyślałam w pierwszej chwili, że postawiłaś tam wolierę dla motyli, potem zauważyłam, że chba to coś ma nadbudowę i wygląda raczej jak wspornik - kolumna z muru. Na koniec zauważyłam drwa, i pomyśłałam, że to pewnie kominek przeszklony, ale obok jest kanapa chyba, i nie mogę rozkminić tej konstrukcji, bo wygląda, jakby kanapa była równaz podłogą, czyli poduszki rzucone na podłogę. Nie obawiasz się tej bliskości kanapy i ognia? Mi już zdarzyło się w grze podpalenie zbyt blisko stojącego mebla. O ile to jest kominek i kanapa, bo w końcu nie wiem, czy dobrze to rozumiem.


W ogóle to daj też trochę więcej fotek z wnętrz :)
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2077
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 31 maja 2026, 14:11

Alu, dom w którym mieszka rodzina, to pobrany od #schnuck01 - Modern Family Beach House - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

00.jpg

Tym razem posiłkowałam się Galerią, bo ze zrozumiałych względów :a_grin2: nie było czasu na budowanie... :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 963
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 31 maja 2026, 16:07

Ken jest naprawdę świetnym ojcem, widać jego czułość i miłość do synka. Mam wrażenie, że ma więcej cierpliwości niż mamusia. A, że popełnił błąd z jedzeniem? Każdemu się zdarza. Grunt, że przeprosił i obiecał poprawę. Choć mina Dennisa na ostatnim zdjęciu, gdy spogląda na rozmawiających rodziców jest świetna! :D Przy tekście "Pobawimy się w zabawę: z rączki do rączki" przyszła mi do głowy myśl: tylko nie upuśćcie! ;)

Mały przystojniaczek tu rośnie i charakterny na dodatek. 18 simowych dni do zmiany wieku to jeszcze trochę czasu, ale spokojnie poczekamy, a maluszek niech się zdrowo chowa i zdobywa nowe umiejętności. :)
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 299
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 31 maja 2026, 16:36

Cóż , wczorajszy komentarz wcięło.
Pierwsze co robisz ze fotki są tak czyste i ostre, zdradź sekret.
Podoba mi się Pani domu, kobieta z charakterem, te krótkie włosy i sposób ubierania tylko to potwierdzają. Podoba mi się ze postacie sa takie realne, te chodzenie w skarpetkach po domu np , super
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 maja 2026, 18:21

Kami, że też zwróciłaś na ten szczegół uwagę. Podziwiam cię, i jednocześnie wiem, z czego to wynika. Ja nawet nie potrafię opisać domu osoby, którą odwiedzam. A moja kuzynka potrafi powiedzieć, ile żarówek było w żyrandolu. Gdy zbieram z mężem grzyby, to nie znajdę, jak nie nadepnę!

Skarpetki to oznaka, że w tym domu dbają o porządek. Że podłogi są tak idealnie czyste, że białe skarpetki będąc swoistym "czujnikiem" nie mają prawa się zabrudzić, przynajmniej nie po pierwszych 15 minutach :P
W polskich domach różnie z tym bywa, ale słyszałam (bo nie byłam), że np w fińskim domu to norma! Nikt po domu nie chodzi w obuwiu, ani nawet w kapciach - tylko w skarpetach, i to najczęściej białych. Finki pewnie mają to we krwi, tak jak Ślązaczki, które nałogowo myją okna. Bratowa mojego męża myje raz w tygodniu!

I ty nie przyglądaj się skarpetkom Kami, tylko bier się za granie! Jak wszyscy to wszyscy - babcia też! Tzn ja - bo już babcią jestem i to pięciokrotną! Zachęcona przez sukces genetyczny Bobi doprowadzę ciążę moich arystokratów do końca, i zobaczę, co z tego wyjdzie (tzn krzyżówki Mulatki rudego białasa :P)
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2077
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 03 cze 2026, 10:23

Kami, korzystam do obróbki zdjęć z programu PhotoScape v3.7 w pierwszej kolejności wyostrzam do 4, potem w zależności od potrzeb podświetlam do 25, następnie na jasności wzmacniam kontrast do średniego i ostatnie co robię to zmieniam rozmiar zdjęcia do 1000/563. Zdjęcia zapisuję jako jpg.

Nie orientuję się jaki posiadasz program do obróbki zdjęć. W każdym bądź razie ten polecam, sprawdził się na programie operacyjnym Windows10 i teraz na Windows11.


Kolejny dzień w raju zaczął się od :

taka żona to skarb.jpg

Dennis natomiast odkrył zalet patelni:

patelnia.jpg

Dało się też zauważyć, że rodzice nie do końca podzielają metody wychowawcze :

bezstresowe wychowanie1.jpg

Spokojnej środy wszystkim życzę i pogodnego święta Bożego Ciała.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 963
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 03 cze 2026, 22:34

Bobi, dzięki, że podałaś informację, jak obrabiasz fotki. :hearts/heavy-black-heart: Też mam PhotoScape. Przyda się, bo Twoje fotki są świetne. :) Kolory takie czyste i żywe. Zachwyciły mnie widoki z okien, jakie ma Twoja rodzinka. Coś pięknego. Fajnie jest patrzeć na tę rodzinkę i relacje między ludzikami. Choć przy pierwszej fotce, przy zwrocie "przestań się moczyć", moje pierwsze skojarzenie (przed kawą jeszcze) było zupełnie inne, niż miała na myśli Anita. I byłam przekonana, że ona mówi to do syna. Dopiero potem zauważyłam Kena za oknem! :D :D :D Śmiałam się z samej siebie. :D
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 04 cze 2026, 10:33

Oj @Percival159 Perci, nie tylko ty tak pomyślałaś :) Ale potem naszła mnie refleksja (zanim zobaczyłam Kena w wodzie), że mama coś za ostro mówi do dziecka, które nie opanowało jeszcze nocniczka. A Kena trudno było posądzić o takie faux-pas! :a_rolling: Dopiero za chwilę zarejestrowałam okiem widok w basenie :)

.
swietne scenki @bobas52 Bobinko. Ale Anita wygląda mi na bardzo zasdniczą osóbkę. Skąd w niej taka surowość? Mam swoją teorię, ale na mój użytek jedynie, więc nie będę tu dywagować.

Zaciekawiła mnie fotka z patelnią. Jak to się stało, że malec chwycił patelnię? Gra sama to wymyśliła? Pewnie tak - ale jaka to interakcja, w jakich okolicznościach?

Przyłączam się do chóru podziękowań za porady dotyczące photoscape. Twoje fotki rzeczywiście mają wspaniałą ostrość i barwy...Korzystam z tego programiku jedynie podczas tworzenia historyjek. Dymki tworzy się tu super łatwo. Ale fotki obrabiam w innym - photofiltre, który ma sporo narzędzi do obróbki, ale jak to ja - jak mi ktoś nosem nie dziobnie w ekram i nie pokaże palcem... Spróbuję wg twoich wskazówek :)

U nas dziś pochmurnie i zapowiada się na deszcz. Dawno wyczekiwany... Święto więc zapowiada się raczej domowo :)
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2077
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 04 cze 2026, 12:08

@Percival159 Perci, dobrze jest zacząć dzień od Twoich komentarzy, tym bardziej kiedy wychodzą takie chochliki sytuacyjne :lol: :lol: Podejrzewam, że gdybym przybliżyła widok za oknem, gafa nie miałaby miejsca :D

Alutku @Alibali zabawy z patelnią są integralną częścią gry, nie ma na to opcji, po prostu czasami dzieciak z nudów :lol: zamiast zabawki łapie się za patelnię i radośnie nią wywija, albo robi totalny bałagan chlapiąc farbkami po podłodze. Póki co Dennisowi nie przyszło jeszcze do głowy "dekorowanie mieszkania" w ten sposób... widocznie wszystko jeszcze przede mną :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bobasowe wspominki”