Topala - Opowieści zaginionej cywilizacji.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Topala - Opowieści zaginionej cywilizacji.

Post autor: SimDels » czwartek 30 sty 2020, 11:25

Opowieści o zaginionym świecie inspirowane tematyka Majów, Azteków i podobnych zaginionych cywilizacji Ameryki Południowej i środkowej w formie hmmm... paradokumentu z przymrużeniem oka ;) Taki pomysł chodził mi po głowie już przy tworzeniu pierwszej parceli do przebudowanego na świat fikcyjnej indiańskiej cywilizacji archipelagu Sulani.

Więcej o świecie Topala oraz plik do pobrania (save ze wszystkimi budynkami i mieszkańcami) znajdziecie TU

Topala to fikcyjny świat inspirowany dawnymi cywilizacjami Ameryki jednak niektóre nazwy, miejsca czy opowiastki mogą być inspirowane rzeczywistymi odkryciami lub tak poprostu... moim bzikiem na tym punkcie. Jeśli jesteście w stanie przebrnąć przez kilka minut nudnego miętolenia prowadzącego w każdym z odcinków to zapraszam :X
Zawsze mam obiekcje kiedy już słucham swojego "wokalu" ale cóż... raz Delsu śmierć :D

Cz.1.

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 31 sty 2020, 09:13

"Opowieści zaginionej cywilizacji" to cudowne wprowadzenie do unikatowej historii dawnych realnych cywilizacji, o istnieniu których przypominają nam dziś jedynie pozostałe po nich ruiny licznych budowli, świadczące o rozwoju cywilizacji i bogactwie rytuałów.

Ten filmik (raptem 8 minut),to fascynująca podróż w głąb czasu, gdzie zaginione miasta i ludy znów wibrują życiem. Możemy niczym badacze z fragmentów przeszłości odtwarzać kulturę i wierzenia. Zobaczyć jak w ciągu tysięcy lat rozwijały się miasta, sztuka wojenna, piśmiennictwo, rolnictwo, technika i handel.
Cały dawny świat jawi się tak realnie, że oglądając, ma się wrażenie przeniesienia w czasie. Śmiało można powiedzieć, że to takie mikro kompendium wiedzy o zaginionych cywilizacjach.

Forma jaką zaproponowałeś w postaci filmiku, jak dla mnie, sprawdziła się genialnie. Twój bzik jakim są odkrycia związane z minionymi epokami, jest niczym wirus, który potrafi zarazić każdy organizm o słabym układzie immunologicznym ... mnie zaraził.
Z zapartym tchem czekam na kolejne spotkanie z mieszkańcami wyspy. Otrzymałam to, czego się spodziewałam, a nawet o wiele, wiele więcej. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem pod nieustającym wrażeniem piękna krainy, którą stworzyłeś :a_bravo: i formy w jakiej ją przedstawiasz :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .
page1.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 31 sty 2020, 18:55

Michale - cudny świat, cudnie przedstawiony w filmiku. Ciekawie o nim mówisz, budząc apetyt na kolejne odcinki. Dziś właśnie oglądałam serię pt Dzieje Europy, a w tym cyklu jest odcinek poświęcony podbojom Kolumba i innych europejskich słynnych podróżników oraz opłakane skutki tych podbojów - oczywiście dla Azteków i nie tylko. Serce boli, gdy się nawet tylko o tym myśli... Z wielkim zainteresowaniem oglądałam budynki, które stworzyłeś. Szczególnie ujęlo mnie kwietne sklepienie w świątyni (gdzieś ok czasu 2:29 na filmiku) - cudnie wyszło.
Sama ciągle noszę "pod podszewką" inne pomysły na historie, ale nie wiem, czy kiedykolwiek je urzeczywistnię, bo ciągle coś się dzieje :( Myślałam naiwnie, że na emeryturze to będę miała duuuużo czasu :(

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker

Post autor: Marvi » sobota 01 lut 2020, 04:11

...czytała Krystyna Czubówna! :D
ale w sensie, że dobry odczyt! Jak z Naszynal Dżijografik czy cuś, taki pure dokumentals do lokacji - szanuję, że tak bardzo chciało Ci się w temat wchodzić!
Ojejki, nie wiem sama co mam powiedzieć, bo tak: montaż profesjonalny, widać, że sprawnie operujesz kamerą (nie mam pojęcia jak to robisz, ale kiedys się dowiem XD). Zresztą teraz jak już "spróbowałam" coś tam sobie pokręcić - i wyszło jakbym krynciła to w delirium tremens (i tak mogło być! XD) - to tym bardziej jestem w szoku, że się da zrobić to tak płynnie i bez chaosu! Także szacun i kłaniam się nisko, bo mie to imponuje! :61-shocked-face-exploding-head:
Cała historia stworzona (tudzież ówdzież zmodulowana) w detalach, widać w tym przemyślaną koncepcję (co również mi imponuje, bo ja nie mam tyle wytrwałości - i mówię to do tego Delsidła, co to twierdzi, że szybko się nudzi i ma słomiany zapał: chyba, ze miałeś na myśli tylko meblowanie XD to zwracam honor!).
Poza tym muzyka i dźwięki dobrze dobrane, spójne z klimatem, w zasadzie współtworzą ten klimat. Choć mam jedno zastrzezenie (a niech se masz klapa na tyłek, a co, nie będzie tak znowu słodziutko): momentami muzyka trochę przykrywa Ci narracje, w sensie troszkę jest za głośno. Ale to tam dosłownie przy samym początku opowieści, później Ci się struny głosowe rozgrzały (pamiętaj zawsze, ze emisja głosu być musi i rozgrzewkę trza zrobić! XD) i już jest okejkowo (nie, ale serio, może złudzenie, ale wydaje mi się, ze później jakoś się rozbujałeś i mówisz jeszcze pewniejszym głosem - ale pewnie to złudzenie, bo nie wiem na ile podejśc to nagrywałeś: jesli "na roz" to nicely done :D).
I jeszcze smaczek taki, co mi akurat bierze, czyli "wiedza z niebios i od bogów" - mój van danikenomierz zawył :90-extraterrestrial-alien: (bo choć Ci chyba kiedyś mówiłam, ze traktuję to raczej w kategoriach ciekawostki i wiary temu za nic nie daję, to jednak na swój sposób mnie to bierze ;P). Anyway skund ma płynąc wiedza jak nie od przedwiecznych! Na swój sposób lubie tę mityczną poniekąd koncepcję ;D Ale moze już trochę w tym domysle popłynęłam (marvicz widzi to, co chciał widzieć!).
Ogólnie elegancki dokumencik! Wszystko przemyślane, dobrze zmontowane, nasycone treścią. Prosz ja Ciebie:
Obrazek
Po prostu 10/10 i wielką dolewkę prosim!
Czymej tak dalej, mate! <3 Szacun! :09-sign-of-the-horns:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 08 lut 2020, 16:27

Michał, ty to jesteś rasowy opowiadacz i bajarz, bo słuchając historii powstania Topalii , wręcz uwierzyłam, że taki świat kiedyś istniał. Niejeden przewodnik turystyczny pozazdrościłby Ci tak rozległej wiedzy i tak ciekawie przedstawionej. :cat_yes:
Film jest fantastycznie zmontowany, podkład muzyczny idealnie dobrany, a narrator ciepłym głosem odkrywa przed nami tajemnice zaginionej cywilizacji. :cat_lovely:
Zgodzę się z Marvi, że na początku muzyka troszkę zdominowała głos, ale moim zdaniem filmik to i tak mistrzostwo świata. Zresztą patrząc na nasza profesjonalną filmówkę, to polskie produkcje często tak mają, że muzyka zagłusza dialogi, wystarczy przytoczyć scenę w karczmie z filmu Potop.
Miej sobie tego bzika, bo tworzysz wspaniałe prace, którymi niezmiennie mnie zachwycasz. :hearts/heavy-black-heart:
Poza tym większość odkryć powstała dzięki temu, że ludzie mieli bzika na jakiś temat. Zaś teorie związane z powstaniem starożytnych budowli były skrajnie różne, jedni np. twierdzili że piramidy zbudował Jezus, inni, że kosmici.
Wielkie brawa za to co powstało i czekam na dalszy ciąg. :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 24 lut 2020, 18:33

Sliczny filmik :hearts/heavy-black-heart: Genialny podklad muzyczny i super komentarz. Ta kraina jest tak sliczna ze sie nie dziwie ze nie mozesz sie z nią rozstać. Przyznam sie ze u mnie sim obojetnie jakie ma zajecie tez mieszka w tym swiecie, Sam widok z pokoju jego domu przez okno powoduje ze ma sie ochote tam przeniesc z realu, Tu jezscze dodatkowo mamy bardzo pokojowy lud i wspaniale budowle. Wyobrazam sobie jak musiales wisiec nad grą aby tubylcy ci sie nie przebrali w portki i marynarki. :cat_8D:
Kawal wspanialej roboty a kraina wprost z legend. :cat_happy:
ORIGIN ID Kreatora

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delsowy świat wyobraźni”