Historie rodzin w The Sims

Pytania i ciekawostki z gry The Sims Historie
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Historie rodzin w The Sims

Post autor: Alibali » niedziela 10 paź 2021, 12:46

To jest dopiero temat!
Taka mię nagle naszła wątpliwość - czy choć po części znamy historie rodzin, których losy mogliśmy śledzić przez wszystkie odsłony gry The Sims (Bustin Out, Śedniowiecze, MySims, nawet Simcity!)???

Rodzina Landgraab

Jak wiemy - twórcy naszej ukochanej gry The Sims (i jej pochodnych) - wyposażyli na start światy w niej zawarte w mieszkańców - w sumie kilkadziesiąt rodzin. Czasami były to "jednorazowe" twory, przemykające chyłkiem w odmętach tylko jednej odsłony gry, czasami losy postaci mogliśmy śledzić przez nawet dwie serie, ale są wśród nich prawdziwe WIELKIE RODY, taka swego rodzaju simowa ARYSTOKRACJA, której losy sięgają głębiej niż tylko The Sims jeden, dwa, trzy i cztery! Spotykamy je nawet w małych gierkach na konsole i telefon.

Do takich wielkich, kultowych już rodów należą rodziny Landgraab, Alto i Ćwir ( w anglojęzycznej wersji - Goth)

Opiszę Wam tu rodowód najstarszej z nich - Landgraab

W języku angielskim Landgraab znaczyłoby mniej więcej tyle, co złodziej ziemi (to bardzo duży skrót myślowy). Twórcy gry dają nam w kilku miejscach do zrozumienia, że Landgraabowie doszli do majątku nie całkiem praworządnie - np poprzez przejmowanie ziemi od mniej obrotnych współbratymców.

Pierwsza wzmianka o protoplaście rodu - niejakim Gregory Landgraabie - występuje w The Sims2 Pory Roku. Wśród zadań, jakie ma do wykonania Sim w karierze poszukiwacza przygód pojawia się takie oto info:

...Na przełomie wieków Gregory Landgraab, skromny nauczyciel szkolny, nagle dorobił się ogromnej sumy i stał się jednym z najbogatszych właścicieli ziemskich w okolicy. Nigdy tego nie wyjaśniono, chociaż wiele teorii sugeruje nieczystą grę, a Ministerstwo Przygód ma za zadanie (nazwa Sima) rozwiązanie sprawy raz na zawsze. Po wielu badaniach (imię i nazwisko Sima) uważa, że ​​jedna z dwóch osób będzie znała odpowiedzi, których potrzebuje: Spencer Oswald, księgowy Landgraabów lub miejscowy wróżbita, Cygan. Kogo powinien (imię i nazwisko Sima) wezwać na przesłuchanie?...

Wspomniany Gregory pojawia się także w trójkowym Skoku w Przyszłość, w alternatywnym świecie Oasis Landing, ale nie wiadomo, czy to jest TA SAMA postać, czy tylko zbieg okoliczności. Nie ma żadnych informacji o protoplastach Gregorego z Oasis. Być może chodzi tutaj nawet o samego Admirała Landgraaba, bo jego imię nigdy nie zostało wymienione. Natomiast mamy w grze w kilku odsłonach wspominki w postaci obrazu przedstawiającego portret Admirała, zabawkę - dziadek do orzechów, jego zamczysko wraz z mroczną zagadką do rozwiązania i paręwzmianek w różnych okazjach poijawiających się w grze. Nigdzie nie ma słowa o imieniu Admirała!

Demetrius i Dacian Landegraab

W The Sims Medieval: Pirates and Nobles pojawia się rodzina o imieniu Landegraab. Są właścicielami miasta Tredony, znanego jako jedno z najbogatszych miast w królestwie. Jest tylko dwóch członków rodziny, ojciec i syn o imionach Demetrius i Dacian. Tredony i sąsiednie miasto, Aarbyville, są w stanie wojny, a gracz może wybrać sobie stronę w tej wojnie.

Jeśli Demetrius i Dacian są bezpośrednimi przodkami rodziny Landgraab, byliby najstarszymi znanymi członkami rodziny.
Nazwisko Landegrabb brzmi nieco inaczej niż Landgraab, ale to nie jedyne odstępstwo od ogólnie przyjętej przez twórców nomenklatury - bo spotykamy je w grze także w wersji Landgrabb.


Admirał Landgraab

W jedynkowej odsłonie The Sims, The Sims: Hot Date i The Sims: wakacje, Admiral Landgraab jest wymieniany jako inna postać historyczna z rozległą genealogią i tłem.
Park Narodowy Fens Wren na wyspie wakacyjnej jest opisany jako jeden z jego pierwszych jego nabytków kolonialnych.
Na wyspie jako pamiątkę z wakacji, można nabyć dziadka do orzechów o nazwie Admirał Landgraab, także niektóre przedmioty odnoszą się do tej postaci.
Jego portret, który jest dostępny w trybie kupowania, zawiera krótką biografię. Jak już wspomniałam - przez wszystkie odsłony gry nie podano imienia admirała Landgraaba ani jego związku z Malcolmem Landgraabem IV z Bluewater Village i rodziną Landgraabów z Sunset Valley. Jest prawdopodobne, że żył po Gregorym, ponieważ na logikę rozumując - ten odstęp czasowy dałby rodzinie fory na zdobycie majątku i prestiżu, ale nie jest to w żadnym miejscu potwierdzone i pozostaje nam tylko domniemywać :) Jednak admirał Landgraab może być również samym Gregorym. :cat_blink:

Postać i historia Admirała najbardziej rozwinięta jest w trójkowych Wymarzonych Podróżach. Jest on bohaterem części questów, i kilka z nich rozgrywa się w jego zamczysku w Champs Les Sims. Admirał nie jest jednak w tych questach wymieniany jako postać pozytywna. Zanczysko jest pełne zapadni, pułapek i upiorów (mumii), i nawet jego potomkowie z Sunset Valley, którym przyszłoby do głowy zamieszkać w tej posiadłości - nie uchroniliby się przed tymi piekielnymi pułapkami.

Równolegle - w Sunset Valley - żyją bowiem jego potomkowie, którzy należą do jednej z trzech najbogatszych rodzin w mieście.
Rodzina Landgraabów z Sunset Valley składa się z dwojga dorosłych - Nancy Landgraab i Geoffreya Landgraaba. Nancy jest bizneswoman o dość pogodnym i miłym usposobieniu, Geoffrey jest lekarzem zatrudnionym w miejscowej klinice. Nancy jest z urodzenia Landgraabówną, urodziła się w rodzinie Chestera i Queenie Landgraab, a jej rodzinna spuścizna pozwoliła jej zostać wiceprezesem dzielnicy biznesowej. W pewnym momencie życia poślubiła skromnego lekarza o imieniu Geoffrey, który przyjął nazwisko swojej żony ze względu na jego uprzywilejowany status. Geoffrey ma łągodną i wrażliwą naturę.

Mają syna - w wieku dziecięcym - Malcolma Landgraaba IV. Z opisów wynika, że Nancy nie interesuje się zbytnio swoim synem. Malcolm ma silniejszy związek z ojcem, i marzy, by tak jak ojciec - zostać w przyszłości lekarzem. Malcolm przyjaźni się z córką innego bogatego rodu - Holly Alto, mimo iż Altowie są zaprzysięgłymi wrogami Landgraabów.

Postać Malcolma Landgraaba przewija sięjeszcze przez inne odsłony gier z tej serii, ale nie wiadomo, w jaki sposób jest spokrewniony z innymi Malcolmami w The Sims: Bustin' Out i The Sims 2, gdyż jego rodzice nie pasują do drzewa genealogicznego podanego w The Sims 2.

Podczas gdy Malcolm mógł być dzieckiem w okresie Sunset Valley, nie mógłby być tym samym Malcolmem z The Sims2. Możliwe jednak, że mógłby być Malcolmem w The Sims: Bustin' Out i/lub The Sims (na konsole).
To nie pierwsze takie nieścisłości w tej grze - bo w dwójce mamy młodą dorosłą Cassandrę Goth (Ćwir), w trójce jest ona dzieckiem, a w czwórce nastolatką.

W The Sims 3 wspomina się również kilka razy, że rodzina Nancy pomogła założyć miasto. W biografii rodziny jest napisane, że "rodzina Nancy mniej więcej założyła miasto", podczas gdy w opisie Sunset Valley stwierdza się, że ​​Pleasant View ( czyli wcześniejsze dwójkowe Miłowo) zostały założone przez Gothów (Ćwirów) i zbudowane przez Landgraabów".

Rodzina Landgraabów to „stare pieniądze”, więc jest bardzo prawdopodobne, że odziedziczyli swoje pieniądze po wcześniejszej generacji Landgraabów, którzy założyli miasto. Gra nie precyzuje jednak, kto dokładnie założył miasto. Możliwe, że założycielem miasta jest admirał Landgraab, postać będąca najwcześniejszą wzmianką o rodzinie Landgraab z The Sims. Wcześniejsze postaci o nazwisku Landgraab to wspomniani wyżej bohaterowie Pirates and Nobles (nie wiem, czy to jest to samo co The Sims Średniowiecze) Jednak nie jest on wymieniony w drzewie genealogicznym Landgraab dla serii The Sims, więc Kermit Landgraab, i/lub Kitty Landgraab byli przede wszystkim tymi, którzy zbudowali miasto, kiedy to Gothowie (Ćwirowie) założyli Sunset Valley i Miłowo (Pleasantview).

W grze The Sims - w jej trójkowej edycji pojawia się też postać Magnusa Landgraaba. Jest to postać zła do szpiku. W opisie kariery złodzieja na 10 poziomie w jednym z losowych zdarzeń pojawia się wspomnienie o Magnusie Landgraab. Wydarzenie (zwane okazją) brzmi:

(iSimX) szukał innej pracy, kiedy zauważył, że Magnus Landgraab otrzymuje dostawę drogich, solidnych, platynowych cewek indukcyjnych w jakimś nikczemnym celu. Wykorzystując swoje niesamowite umiejętności udaje mu się przejąć jedną z tych cewek. Magnus nigdy tego nie zauważy, zwłaszcza że jego plany i tak nigdy się nie sprawdzają.

Z opisu zdarzenia można wywnioskować, że Magnus jest złodziejem lub marnym wynalazcą, którego "plany nigdy nie działają".

Ponadto, jeśli Sim pracuje w karierze stróża prawa na poziomie 10, może nastąpić inne losowe zdarzenie, w którym Sim udaremni plan Magnusa przejęcia małego państwa.

W The Sims 3 na konsole PS3 / XBOX360 , Malcolm Landgraab jest osobą dorosłą, która rozwinęła się i przeniosła do Moonlight Bay. Ma żonę Hannelore Landgraab i syna Adriena Landgraaba.

W konsolowych wersjach The Sims, postać o imieniu Malcolm Landgraab jest najbogatszym człowiekiem na świecie, który daje głównemu bohaterowi możliwości związane z obrotem nieruchomościami (naprawianie każdego domu, w którym mieszka, aby sprzedać po wyższej cenie), a później żeni się z Mom Landgraab.

Nigdy nie grałam w wersję konsolową The Sims, i widzę, że ominęły mnie bardzo zabawne historie, i dziwaczne postaci jak owa Mom Landgraab!

W konsolowej wersji The Sims Mom jest starszą kobietą, mieszkającą wraz ze swoim dzieckiem (Simem gracza) w swoim domu. W przeciwieństwie do The Sims Bustin' Out, w tej odsłonie gry można grać własnym Simem. Niestety wg z góry narzuconego scenariusza. Mom doprowadza do białej gorączki gracza a właściwie Sima, który wpadnie na pomysł wprowadzenia się na parcelę, na której mieszka Mom! Mamuśka ma wobec współlokatorów surowe oczekiwania i będzie ciągle narzekać. Jeśli gracz poprosi Mamę o wykonanie jakiejkolwiek pracy w domu (w tym gotowanie, sprzątanie, naprawę itp.), odmówi tego, obciążając w ten sposób Sima gracza. („Nie jestem pokojówką!”). Zmusza też do pracy innych Simów - np przez nakłanianie Sima gracza, aby po niej posprzątał.

Jedyne dwa sposoby na utrzymanie domu w czystości to posiadanie „Meet Major Dormo” na podwórku, lub oczekiwanie na szansę uprowadzenia "Mamy" przez kosmitów, za pomocą podwórkowego teleskopu Horrorwitz „Star-Track”.
Po uprowadzeniu Mom wraca z lepszą osobowością - jako osobowość schludniejsza. Jednak porwanie w trybie fabularnym jest prawie niemożliwe. Czasami mama może zostać zmuszona do gotowania, po zrealizowaniu celu „Gotowanie obiadu” poprzez wymianę lodówki i kuchenki, które nie muszą być tego samego modelu co oryginały. Piszę to ze świadomością, że się ślizgam po temacie, bo za chiny ludowe nie mam pojęcia, o co kaman. Tzn domyślam się, że w Bustin'Out jest coś w rodzaju wyzwań, i nie możemy grać swobodnie.
Mom ma również 4 punkty umiejętności gotowania, co najprawdopodobniej uchroni dom przed wywołaniem pożaru, jeśli ona lub gracz zmusi ją do gotowania.

Gracz może wyprowadzić się z domu Mamy po tym, jak ją zbajeruje, i „pożyczy” od niej §800. Następnie może przenieść się do Mimi's Place lub Dudley's Trailer (w zależności od płci Sima). Mama okresowo odwiedza Sima gracza, ale może być dla niego bardzo okrutna, obrażając go, uderzając i drażniąc. Rzadko przyniesie Twojemu Simowi kwiaty w wazonie. Jednak kliknięcie na niej spowoduje wyświetlenie opcji „oczyść”.

Pod koniec gry Mom wyjdzie za Malcolma Landgraaba, i przeprowadzi się do jego domu, zostawiając „Pozorną starą rezydencję” Sima Malcolma. Będzie [tam] mogła mieszkać ze swoim współmałżonkiem i dwójką dzieci na ostatnim poziomie gry. To sprawia, że ​​mama jest macochą dzieci Malcolma - Mimi i Dudleya.

Dzieci Malcolma - Dudley Landgraab i Mimi Landgraab to niesamowici próżniacy, imprezowicze i spadkobiercy jego ogromnej fortuny. W sequelu The Sims Bustin' Out Malcolm i Mom rozwodzą się, a on wpada w szał, by odzyskać pieniądze i wszystkie dobra, zanim gracz go powstrzyma (????). W zależności od wyborów gracza - senator Malcolm Landgraab może także zostać zabity w ramach rządowego spisku (skąd my to znamy!). W ostatnim etapie gry, Mom wygania Malcolma Landgraaba z jego własnej posiadłości.
Nie wiadomo, w jaki sposób ten Malcolm jest spokrewniony z Malcolmem z The Sims 3. Uważa się, że to ta sama osoba, ale wrogie zachowanie Malcolma Bustin' Out jest sprzeczne z dobrym Malcolmem z The Sims 3! Ta sprzeczność czyni pokrewieństwo mało prawdopodobnym.

W The Sims Bustin' Out mama występuje jako starsza kobieta nosząca zieloną maseczkę na twarzy, a także różowy szlafrok i różowe kapcie w kształcie króliczka. Jest matką Sima gracza, byłą żoną niesławnego Malcolma Landgraaba i byłą macochą Mimi i Dudleya Landgraabów. Mama mieszka w uroczym wiejskim domu otoczonym farmami. W tej grze jest o wiele milsza dla Sima gracza. Choć wciąż trochę zrzęda, mama będzie opiekowała się Simem gracza i przygotowywała jedzenie, ale jeśli chodzi o prace w domu, może być próżniakiem.


Mama Landgraab pojawia się wraz z mężem i pasierbami w galerii (chyba mowa o bibliotece) The Sims 4. Niesie również specjalne przesłanie w swojej ścieżce kariery, które jest dla niej wyjątkowe.
Przesłanie brzmi następująco: „Dobra stara mama! Mama jest pełna bezwarunkowego wsparcia. Zawsze jest przy tobie. Zawsze wspierająca. Zawsze stara się cię prowadzić, wskazywać drogę, kontrolować cię”.

Jej związek z Malcolmem jest dość przeciętny, lubi tylko swoich pasierbów. Jej wygląd jest mieszanką jej poprzednich dwóch stylizacji, ma różowy szlafrok i królicze kapcie z Bustin' Out, a jej okulary, karnacja i fryzura pochodzą z The Sims na konsole.
Technicznie rzecz biorąc, mama jest uważana za samozatrudnioną i nie ma żadnych umiejętności, gdy po raz pierwszy nią zagrasz.Nie będę szerzej rozwijała wątku Mamy - można o niej poczytać tutaj https://sims.fandom.com/wiki/Mom_Landgraab


W The Sims 2 Landgraabowie są wymienieni w pierwszym dodatku, Universytet.
Jeden z akademików na Simowym Uniwersytecie Stanowym nazywa się „Dom Landgraaba”, a tamtejsze tajne stowarzyszenie znane jest jako Towarzystwo Landgraab. Nie wspomina się o powiązaniach, zarówno przeszłych, jak i obecnych, między rodziną a stowarzyszeniem czy samym uniwersytetem.


W dwójkowym dodatku biznesowym Open for Business - Malcolm Landgraab IV zostaje przedstawiony jako kawaler pochodzący z bardzo dużej posiadłości w Bluewater Village. Jego drzewo genealogiczne ujawnia dokładnie, kim są jego rodzice i dziadkowie, ale pochodzi tylko od Malcolma II, a nie Malcolma I.
Malcolm Landgraab IV jest właścicielem klubu Dante i Electronics Supercenter w Bluewater Village. Chociaż jest bogaty, większość jego pieniędzy jest ulokowana w domu i jego wyposażeniu. Widok sąsiedztwa pokazuje, że początkowa wartość netto posiadłości wynosi około 197 000 simoleonów, ale zaczyna z około 28 000 simoleonów w funduszach.

Nie należy też pominąć trójkowego sklepu store. Możemy tam dokupić futurystyczną okolicę Lunar Lakes (Księżycowe Jeziora). Wśród mieszkańców Lunar Lakes widzimy niejaką Christinę Landgraab - starszego naukowca. Ma ona trójkę dzieci, które są klonami - młodego dorosłego Chrisa i nastolatków Chrissie i Christy. Mieszkają w dużym i drogim domu, zaczynają z sumą 10 tys. simoleonów.

Inna okolica ze sklepu store - Midnight Hollow - również ma wśród swoich mieszkańców jakąś gałąź rodu Landgraabów.
Składa się co prawda tylko z Todda Landgraaba, który jest bogatym dżentelmenem, ale nie wiadomo, czy rzeczywiście jest spokrewniony z rodziną Landgraabów, czy tylko dzieli wspólne nazwisko.

Rodzina Landgraabów pojawia się także w trójkowym dodatku Skok w Przyszłość - w Oasis Landing.
W skład rodziny wchodzi Gregory, Cheryl, Tymoteusz, Lara i Plumbot, model U. W przeciwieństwie do rodzin Landgraabów z innych światów, na początku gry nie można grać tą właśnie rodziną.

Gregory ma to samo imię co Gregory Landgraab, który jest wymieniony w karierze poszukiwacza przygód w The Sims 2: Pory roku, jak wspomniałam powyżej.


No i na koniec odsłona Landgraabów w The Sims4 :)


Rodzina Landgraabów pojawia się także i w tej odsłonie gry, której akcja toczy się w alternatywnym uniwersum (świecie równoległym) do poprzednich gier z serii.
Rodzina mieszka w rezydencji w Oasis Springs, i składa się z tych samych trzech członków rodziny, którzy pojawili się w The Sims 3 : Geoffreya, Nancy i Malcolma. Podobnie jak ich poprzednie wcielenia, Geoffrey i Nancy są dorośli. Malcolm jednak dorósł z dziecka do nastolatka. Jedną z zauważalnych różnic między wszechświatami jest to, że podczas gdy Malcolm w The Sims 3 miał cechę dobry, Malcolm w The Sims 4 jest zły ; a Nancy, która była przedstawiana jako snobistyczna, ale ogólnie miła bizneswoman, jest przestępcą zawodowym, czyli postacią negatywną. W tak zwanym międzyczasie, kariera Geoffreya zmienia się z medycyny na tajnego agenta, chociaż jego osobowość pozostaje prawie niezmieniona. To powoduje napięcie w jego małżeństwie z Nancy, gdy okaże się, że działają po przeciwnych stronach prawa ( co sugeruje biografia rodziny).

Pojawia się tam (w Oasis Springs) także kolejny potomek tej rodziny, niejaki Johhny Zest! Że to jest potomek Landgraabów to nawet JA nie wiedziałam :) :cat_blink: (na swoje usprawiedliwienie mam, że nie grywam z reguły postaciami natywnymi z gry :( )

...Wspomniany czwarty członek rodziny Landgraab, Johnny Zest, pojawia się w Oasis Springs w The Sims 4, chociaż nie mieszka z resztą rodziny ani nie dzieli ich nazwiska. Biografia Johnny'ego wyjaśnia, że ​​rodzina wyrzekła się go, gdy ogłosił, że zamierza zostać zawodowym komikiem. I że odtąd teraz cały czas będzie używać swojego pseudonimu.
Nie jest określone, czy Johnny jest synem Geoffreya i Nancy, a zatem bratem Malcolma; czy jest bratem Nancy, czy też jeszcze bardziej odległym krewnym. Jego wygląd i wygląd domu przypomina wygląd zmanierowanego i zwariowanego Dudleya Landgraaba w spin-offach konsoli oryginalnej osi czasu. Ponieważ nie jest jasne, czy „Johnny” to jego prawdziwe imię, czy część jego pseudonimu, możliwe, że jest on wersją Dudleya z alternatywnego wszechświata.

Na zakończenie drzewo genealogiczne Landgraabów obejmujące wszystkie części gry - także te konsolowe


Landgraab_Family_Tree.png
Wszystkie wiadomości zaczerpnęłam z artykułów na simswikii https://sims.fandom.com/wiki/Landgraab_family#History
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 paź 2021, 16:02 przez Alibali, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 581
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 10 paź 2021, 13:07

Interesowałam się trochę historiami niektórych rodzin simowych i przeszukiwałam kiedyś internet w poszukiwaniu info na ich temat. Ale do tak szczegółowych informacji na temat jednego rodu - jakie nam tu przedstawiłaś - nigdy nie dotarłam. Dlatego super jest przeczytać je sobie zgromadzone w jednym miejscu. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 paź 2021, 13:16

Przyznam, że trochę mnie natchnęłaś do tego artykułu wspominając o swojej fascynacji The Sims Średniowiecze, Perci :)
Równie ciekawą rodziną jest rodzina Ćwirów, a jej powiązania i odnogi są równie zaskakujące jak rodziny Landgraabów. Przezabawne koneksje i pokrętną historię ma też ród Agnieszki Zadek vel Zadeckiej. Najmniej tajemnicza, choć z gruntu zła była rodzina Alto. Moją ulubioną postacią twórców gry była brzydka, gruba i ciężarna złodziejka Claire Ursine. Sporym wyzwaniem było nią grać bez modów na pieniądze i spadki potrzeb. Claire nie ma żadnych oszczędności, i prawie natychmiast po zaczęciu grania nią - rodzi dziecko. Nie może więc pójść do pracy, a trzeba wyposażyć pokoik dziecka! Wszystkie paski lecą błyskawicznie w dół, co tu robić! W panice wyprzedawałam okna!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 581
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 10 paź 2021, 13:23

Szczególnie historia Agnieszki Zadek vel Zadeckiej jest wyjątkowo pokrętna! Całkiem się w niej pogubiłam! :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 10 paź 2021, 18:23

Rodzina Alto

Z rodziną Alto stykamy się po raz pierwszy dopiero w The Sims3.
Alto to bogata rodzina nuworyszów (czy jak kto woli - nowobogackich), która zamieszkuje wielką posiadłość, usytuowaną w pierwszej odsłonie* The Sims3 naprzeciw innej ogromnej posiadłości rodzinnej - Landgraabów. Od początku historii oplecionej wokół tych dwóch rodów - są oni swoimi wielkimi wrogami.

Jednak pierwszy raz widzimy Vitę Alto i jej męża Nicka oraz córkę Holly (w wieku berbecia) - w zapowiedzi przedpremierowej TS3 - zabawnym filmiku zatytułowanym "Napad"

Nazwisko Alto to gra słów zaczerpnięta z nazwy programu telewizyjnego Rodzina Soprano (Sopran i Alt to skala barwy głosu)
Pomimo tego, że zostali wprowadzeni dopiero w erze The Sims 3, szybko stali się jedną z bardziej znanych i lubianych rodzin w serii, obok postaci, które mają o wiele dłuższe historie - takich jak Landgraabowie i Ćwirowie.
W sumie rodzina pojawia się siedem razy: raz w podstawowej grze The Sims 3, dwa razy w dodatkach do The Sims 3 (w tym w jednym jako wzmianka o postaci z tradycji), trzy razy w zawartości DLC do The Sims 3, i raz w The Sims 3 na Nintendo DS. Nie pojawiają się jednak w The Sims 4, a szkoda, bo to naprawdę kultowa rodzina dla tej gry - obok Gothów, (czyli po naszemu Ćwirów) i Landgraabów!

Historia rodziny nie jest specjalnie rozbudowana, jednakże ze względu na swoje bogactwo i znaczenie - jest to rodzina usiłująca mieć wpływ na rozwój miasta Sunset Valley. Sugerowano, że oni – przynajmniej Nick i Vita – są „złymi facetami” w mieście. Bo Vita - mimo oczywistości bycia kobietą - ma więcej cech męskich niż niejeden facet! Jest naprawdę złą kobietą.

Miasteczko Sunset Valley, pełne tradycyjnych starych rodzin finansowych, takich jak Goci i Landgraabowie, zaniepokoiło się na poważnie, gdy przybyła rodzina Alto zaczęła wprowadzać zmiany, próbując wykorzenić stare tradycje i zmienić system miasta na bardziej zmodernizowany, korporacyjny. Mieszkańcy Sunset Valley zostali zmuszeni opowiedzieć się po stronie Alto ze swoimi ideałami z przedmieścia, lub Gotów, reprezentujących bardziej tradycyjne poglądy. Altowie nie byli jednak tak zaangażowani w konflikt z Gotami, jak z Landgraabami. Chociaż mówi się, że Altowie zarządzają większością nieruchomości komercyjnych w mieście, rodzina nie zaczyna od żadnych nieruchomości, ale z dużym funduszem rodzinnym na początku gry, i gracz może wykupić niektóre firmy w mieście.

Rodzina jest opisana jako „ Nouveau Riche (stąd nazwa nuworysz) i zła” i idealnie pasuje do opisu. Oboje rodzice są albo podli, albo źli, i są wrogami rodziny Landgraab.
Według biografii rodziny Alto są bezwzględni, nie boją się knuć przeciw tym, którzy stoją wobec nich w opozycji. Są również doskonałym przykładem nowobogackich zachowań, ponieważ w przeciwieństwie do Landgraabów ze „starymi pieniędzmi” - obnoszą się ze swoim bogactwem poprzez ubrania i bogactwo materialne: noszą stereotypowe, bogate ubrania (Nick ma na sobie garnitur, a Vita futro z norek), pozostałe stroje na inne okazje aż krzyczą - „zamożni”!!!. Landgraabowie noszą proste, ale przyzwoite ubrania. Altowie mają wszystko bardzo drogie ale tandetne - mają też najdroższy samochód. Ich willa to wielka rezydencja, która aż kapie od bogactwa, pełna mebli ze złoceniami i przesadnymi ozdobami, półkami na książki, których nikt nie czyta i kosztownymi obrazami, które nie przyciągają jednak wzroku - wszystko w przeciwieństwie do prostej, ale eleganckiej rezydencji Landgraab.
Landgraabowie SĄ bogaci od lat, i nie muszą niczego udowadniać. Altowie swoim świeżo zdobytym bogactwem usiłują zatrzeć niemiłe wrażenie, jakie sprawia ich prostackie zachowanie.

Rezydencja Alto

Alto_Home_1.JPG.jpg


Przeciwieństwem Nicka i Vity jest ich córka Holly, która jest skromną dziewczyną. Ubiera się w zwyczajne ubrania, jej pokój jest prawdopodobnie najskromniejszym pomieszczeniem w całym domu. Holly w odróżnieniu od swoich rodziców, zaprzyjaźniona jest z wieloma mieszkańcami Sunset Valley, ma też mnóstwo przyjaciół w szkole. Na dodatek zaprzyjaźniona jest z synem zagorzałych wrogów swoich rodziców - Malcolmen Landgraabem!


Ta gałąź rodziny Alto, to nie jedyni Altowie występujący w grze.

W The Sims 3: Late Night okazuje się, że potencjalny przodek, Ebenezer Alto, jest założycielem Bridgeport, co może oznaczać, że stamtąd przenieśli się Nick, Vita i Holly. Jest to bardzo prawdopodobne - Bridgeport jest bogatym, przemysłowym miastem, a Altowie również są reprezentantami nurtu industrialnego.

W The Sims 3 na Nintendo DS - Holly Alto pojawia się ponownie w okolicy o nazwie Beacon Bay, ale z zupełnie innym wyglądem i osobowością, którą odziedziczyła po matce, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika z Sunset Valley.
W tym momencie jest żoną niejakiego Dona, który najwyraźniej przyjął jej nazwisko. Jej biografia rodzinna stwierdza, że ​​motto Holly i jej męża, to „bogaci, bogaci, bogaci” i że wiele praktyk biznesowych oddaliło ich od szczęścia i prostego, spokojnego życia.

Ponieważ w The Sims 2 Alexander Goth (jakoś wolę angielską wersję niż polskie durne Ćwir)- jest dorosły, a w Sunset Valley Holly jest już nastolatką, a Mortimer Goth - potomek Alexandra - dzieckiem, to wg tego, w The Sims 3 Holly Alto powinna już nie żyć! A jest dopiero w wieku dziecięcym... Niestety, trochę przykre, że twórcy gry nie założyli jakiegoś scenariusza rozwoju rodziny, i nie ma żadnej chronologii!

W miasteczku Hidden Springs (do kupienia w sklepie store) dowiadujemy się, że Nick Alto ma bogatego brata o imieniu Bert, który mieszka tam od dawna, mając dochody z tajemniczego źródła. Z nieznanych powodów Bert wydaje się ukrywać, prawdopodobnie przed swoim bratem Nickiem i dawnymi znajomymi.

Niektórzy potomkowie rodziny Alto pojawiają się w mieście Lunar Lakes (Księżycowe Jeziora ze store) - są to Trenton Alto, jego żona Eleanor i jego syn Jareth.

Trenton jest „potomkiem prestiżowego klanu Alto”, jak podaje opis rodziny. Jednak jego dokładna relacja z Alto pochodzącymi z Sunset Valley lub Hidden Springs jest nieznana. Pomimo uznania za „bogatych”, rodzina Trentona rozpoczyna grę z zaledwie 10 000 simoleonów. Wartość ich posiadłości sięga jednak193.003 simoleonów, co czyni ich bogatymi.
Trenton jest bezrobotny. Jego żona Eleanor robi karierę medyczną. Opis rodziny wskazuje na pewne napięcie między Eleanor i jej mężem, ponieważ stracił on bardzo w oczach ich bogatych i wpływowych sąsiadów, a ona wciąż jest „w centrum uwagi”. Mimo to Eleonor ma bardzo dobre relacje z mężem. Chociaż - o dziwo - wszyscy, którzy są wrogami Trentona - są przyjaciółmi Eleanor!
Pozostaje jeszcze opis ich syna Jaretha. To dość ciekawy, młody człowiek :) Gdy zaczynamy grę tą rodziną - Jareth jest jeszcze przez moment nastolatkiem zakochanym w gitarze (ma ich niezłą kolekcję w domu!) oraz niejakiej Carly Benton. Za czternaście simowych dni Jareth staje się młodym dorosłym, ale ambicji ma tyle, co kot napłakał, chociaż... kto wie! Jego opis wskazuje, że gra na gitarze to jest wszystko, co Jareth chciałby w życiu robić!


Sunlit Tides ro kolejne miasteczko ze store (a raczej piękna słoneczna wyspa przypominająca Karaiby. Sunlit Tides bardzo przypomina Sulani! :22-thinking-face: ) W tej okolicy również spotykamy członka rodu Alto - niejakiego Griffina.
Udał się on na wakacje, tuż przed przejęciem przedsiębiorstwa rodzinnego. Mimo to pozwolił sobie na zaręczyny z egzotyczną pięknością - Teniką Wahin. Jednak ojciec Teniki nienawidzi Griffina i chce ich za wszelką cenę rozłączyć.
Gdy poznajemy Griffina - jest młodym dorosłym zbliżającym się do wieku dorosły. Prowadzi właśnie biznes. Nie lubi rodziny swojej przyszłej żony, a w szczególności teściowej Sery Wahine i jest wrogiem ojca Tahiny - Leo Wahine. Ciekawostką byłdla mnie rodowód Tahiny - ma bardzo rozbudowaną rodzinę!

https://static.wikia.nocookie.net/sims/ ... 0826203708

Griffin może być spokrewniony z rodziną Alto z różnych wymienionych wyżej sąsiedztw The Sims3.

Ponieważ okolica Sunlit Tides ukazała się dużo później niż podstawka - jest duże prawdopodobieństwo, że Griffin jest potomkiem kogoś z rodu zamieszkałego w Sunset Valley lub Hidden Springs - może być potomkiem Holly Alto lub Berta Alto.

Więcej znajdziecie tutaj - https://sims.fandom.com/wiki/Alto_family

są tam portrety rodziny, różne ciekawostki oraz w zakładkach notki o członkach rodu.

_____________________________________
* napisałam o umiejscowieniu posiadłości Altów i Landgraabów w pierwszej odsłonie TS3 nie bez przyczyny. Gdy ukazały się Zwierzaki, nie było już sensownego miejsca w Sunset Valley na umiejscowienie stadniny i innych obiektów związanych ze szkoleniem koni, i pierwotna lokalizacja obu rezydencji została zmieniona.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3400
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 13 paź 2021, 23:18

To bardziej rozbudowany temat niż sądziłem (że też ci sie chciało to wszystko tak na łopatki rozłożyć i nam tu wyłożyć).
Nigdy nie zwracałem za bardzo uwagi na te gotowe rodziny w tym te kultowe a tymczasem trzeba przyznac że w każdej z tych historii jest sporo zamysłu, nawet w nazwach (nazwiskach) kryją się niezłe kombinacje!
Tym bardziej złożone sa te historie że w poszczególnych otoczeniach odnajdujemy kolejnych potomków z danej rodzinki. Te relacje ,odmienny stosunek córki i rodziców do kontaktów ze "zwykłymi" mieszkańcami jak w Trójce w domu Alto i inne takie smaczki to praktycznie jak gotowe historie lub zaczątki więc może celem tworzenia owych dynastii było właśnie pobudzenie wyobrażni u gracza i taka podpowiedz by tworzył własne historie. Mam wrażenie że te historie i liczba potomków... najbardziej rozbudowane jest to chyba w Trójce gdzie relacje rodzinne zawędrowały nawet w kosmos... Historie sięgają z jednej strony gwiazd a z drugiej średniowiecza, w fajny sposób połaczono wiele wątków.
Zaintrygowało mnie to SimCity ale faktycznie były tam jakies postacie nazwiska... chyba teraz z ciekawości i zainspirzony Twoim artykułem zwróce wększa uwage na to co dzieje sie w tle nie tylko w The SIms
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 14 paź 2021, 20:41

Myślę, @SimDels Miszka, że twórcy gry mimo różnych niedociągnięć - włożyli sporo wysiłku, by połączyć jakoś te swoje - czasem nie do końca udane - rodziny.
Sporo jest ciekawostek i smaczków, opiszę w tym wątku tylko te najciekawsze, ale gdyby chcieć się przyjrzeć bliżej, to odkryjemy, że te niezwykłe powiązania to niezła plątanina i mieszanka wybuchowa.
Bardzo mi się podobało opowiadanko jednego z naszych forumowiczów - Krevetsona @krewetson1987 (produkującego nie tylko na nasze potrzeby, ale także i na forum oficjalnym)
wklejam link, bo może Perci @Percival159 zainteresuje się skądinąd bardzo fajną historią viewforum.php?f=99
Otóz Krevetson opisał w bardzo naturalny sposób, bez przerabiania postaci całkiem ciekawe story. Obserwujemy poczynania bohaterów tak, jakbyśmy wyglądali oknem na ulicę i obserwowali życie naszych ludków jak jakaś ciekawska babcia z łokciami na poduszce w niejednym miasteczku :)
Podziwiałam jego podejście do gry, bo mnie za każdym razem aż palce świerzbią, by przerobić te co bardziej nieudane twory EA. Krevetson pozostawił je takimi, jakimi są. I okazało się, że można na tym oprzeć naprawdę fantastyczną story. Uwielbiam historyjki bardzo - co widać choćby po tej miłości do simowych rodów i rodowodów :)
Następną rodziną, którą opiszę będzie rodzina Ćwirów )Gothów) - ale troszkę mi zejdzie, bo nie mam nadal komputera, a lapek jest też na ostatnich nogach (z jakiegoś powodu zaczął się bardzo przegrzewać) - tak więc wybaczcie, że nie komentuję nawet w kącikach - robię tylko to, co niezbędne póki co.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 581
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 14 paź 2021, 23:36

@Alibali Alu, dziękuję za polecenie, na pewno zajrzę. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 24 lis 2022, 23:43

Obiecałam Wam, że wrócę do historii największych rodów z The Sims, więc to niniejszym czynię :)


Kolejną wielką rodziną o bardzo rozgałęzionym rodowodzie jest rodzina Ćwirów (z angielskiego - Goth)


Najstarszym Simem, a właściwie Simką w tej rodzinie jest Lady Ravendancer, której rodowód sięga średniowiecza.
Simka ta parała się magią i czarnoksięstwem, jest autorką Księgi Magii, którą możemy otrzymać wraz ze specjalnym trójnogiem w płatnym pakiecie Biblioteka Gotycka z trójkowego store. Księga ta występuje również w czwórce.

Generalnie rodzina Ćwirów, a właściwie jej żeńska populacja - ma powiązania z magią i te napomknienia przewijają się przez wszystkie odsłony gry.
W trójkowej okolicy Moonlight Falls mieszkają trzy wiedźmy (czarownice), które są z domu Crumpelbottom (polska wersja tego nazwiska to Zadek lub Zadecka). A Agnieszka Zadecka to siostra Kornelii Ćwir (Goth)!

Drzewo genealogiczne rodziny Ćwirów wskazuje na długą linię bogatych biznesmenów, polityków i naukowców. Większość męskich przedstawicieli rodziny Ćwirów widywana jest w garniturach i ubraniach biznesowych, podczas gdy kobiety zazwyczaj preferują długie i eleganckie suknie. Szczególnie elegancko przedstawiana jest Bella Ćwir.


%3Fwir_Kaliente_drzewo_genealogiczne.jpg


Wróćmy jednak do początków rodziny Ćwir. Ciekawostką jes to, że historia tej rodziny Miszka@SimDels ma swój początek w Simcity! Kiedyś pytałeś mnie o to - więc wśród rodzin zamieszkujących Simcity i coś tam znaczących wymienione jest nazwisko Goth (lub Gotycki - nie jestem w stanie teraz tego sprawdzić, bo choć mam SimCity400, to już nie miałabym siły tego wgrywać. (Nie liczę tu wspomnień przewijających się w całej serii The Sims, sięgających średniowiecza, gdyż Lady Ravendancer występuje tylko w opisie przedmiotów. Czytając opisy przedmiotów można się właśnie wiele dowiedzieć o historii rodzin i ich powiązaniach. W tym miejscu jestem pełna podziwu dla twórców gry, bo trzeba było się nieźle nagłowić, by te wzmianki i wspomnienia nie były wzajemnie się wykluczające, sprzeczne i bezsensowne.

Ale wróćmy do protoplastów rodu Ćwirów.

Wiele lat temu w SimCity mieszkał Viktor Ćwir. Po śmierci ojca wyjechał wraz z matką z rodzinnego miasta i założył nowe - mniejsze, położone w malowniczej dolinie. Nazwał je Sunset Valley. Ta okolica (o tej nazwie) występuje w The Sims3.
Viktor miał co najmniej dwie żony - Lolitę i Genowefę (w oryginale - Gretel)


Tak wyglądali Viktor i Genowefa w dwójce
Victor_Goth.jpg
Gretle_Goth.jpg


A tu Viktor w trójce

Victor_Goth_w trójce.jpg


Wiktor miał syna Gwidona Ćwira. który ożenił się z Kornelią z domu Zadkówną (z ang. Crumpelbottom)

korn i Gunter.jpg
Gwidon j Kornelia zamieszkali w jedynce w otoczeiu pierwszym zawierającym starówkę

ot1.jpg
starówka.jpg


oraz córkę Kunegundę vel Fridę Ćwir - starą pannę, (która uciekła z domu nie chcąc być przymuszana do ślubu z którymś z Landgraabów), a która zamieszkała z wujem Samuelem i jego żoną w trójkowym Moonlight Falls

Frida_Goth.jpg


brat Viktora - Samuel Ćwir, ożeniony z Olivią.
(O Samuelu i jego żonie dowiadujemy się dopiero w trójce, w dodatku wróżkowym -Nie z tego świata.SamuelG.jpg
Olivia_Goth.jpg
Dowiadujemy się z różnych napomknień. że po przeprowadzce właśnie ów Viktor Ćwir założywszy osadę, nawiązał kontakt z rodem Landgraabów, którzy mając fortunę ufundowali większość parcel publicznych w Sunset Valley.

Viktor jak wspomniałam - miał prawdopodobnie wcześniejszą żonę - Lolitę, która przedwcześnie zmarła (nie wynika to jednak jednoznacznie z opisu - Lolita mogłaby być jego pierwszą żoną. ale też córką jego brata Samuela, a nawe tsamą Lady Ravendancer, gdyż Ravendancer to nazwisko, rodu, a imię Lady nie jest wymienione). Jej nagrobek znajduje się na rodzinnym cmentarzu w trójce - na działce Ćwirów w Sunset Valley , i tę parcelę nawiedza jej duch. Lolita zmarła w wyniku porażenia prądem . W grobie pochowani są także Victor i Genowefa oraz córka Wictora - Kunegunda (albo Frida). Taki pochówek we wspólnym grobie sugeruje bliższe związki. Jednak nie jesteśmy w stanie określić tego dokładnie - jakie są powiązania Lolity z resztą rodziny Ćwirów, ponieważ nie pojawia się ona w drzewie genealogicznym i nigdy nie została wspomniana w żadnej poprzedniej grze The Sims . Jednak można ożywić jej ducha (za pomocą kodów lub przywołując dżina za pomocą starej zakurzonej lampy dostępnej w skrzyni nagród za pkty szczęścia, i nakazując mu ożywienie konkretnego zmarłego Sima.


Tk wyglądała owa Lolita jako duch w trójce

duch Lolity.jpg


I po "ożywieniu"

Lolita_Goth.jpg

Lolita%27s_regular_appearance.jpg


A tu jej garderoba - widać nawiązania do stylu Lolita goth

ubiór Lolity.jpgTrochę ciekawostek związanych z Lolitą Ćwir - co w nawiązaniu do tego, że nie wiadomo, kim tak naprawdę jest - już samo w sobie jest ciekawostką, że tyle o niej wiadomo :)

Lolita jest jedynym Simem na rodzinnym cmentarzu Ćwirów w The Sims 3 , który nie umarł ze starości.

Ma tych samych ulubieńców co Olivia i Samuel Ćwirowie - (jeśli przyjąć, że była żoną Victora, to Samuel był jej szwagrem). .

Jej imię może być nawiązaniem do powieści Vladimira Nabokova „Lolita” z 1958 roku.

Jej imię jest również podobne do nazwy japońskiego stylu mody ulicznej „Gothic Lolita”. Nie jest pewne, czy odniesienie jest zamierzone, ponieważ ubrania Lolity tylko niejasno przypominają ten styl.

W niemieckiej wersji gry ma dokładnie takie samo imię jak Frida Goth, a Frida (Kunegunda) - w trójce jest córką Victora.

Imię Lolita jest zdrobnieniem hiszpańskiego imienia Dolores , co oznacza „smutek”.


Po jakimś czasie Wiktor Ćwir poznał Genowefę (w oryginale - Gretel), w której się zakochał, i z którą się w końcu ożenił. Doczekali się syna - Gwidona (oryginalnie - Guntera), i córki - Kunegundy. (W oryginale - Fridy)
Gwidon, dyrektor finansowy dużej korporacji poznał Kornelię Zadek. (W późniejszych odsłonach gry zmieniono nazwisko Zadek na mniej ośmieszające - Zadecka.
Ożenił się z tą Kornelią i wiódł w miarę spokojne życie. W trójce widzimy go jako męża, i ojca chłopca o imieniu Mortimer.

Z kolei Mortimer poznał Bellę Kawaler, córkę Jokasty i Wacława Kawalerów. Ich dzieciństwo przypada niechronologicznie na The Sims3
Bella była towarzyszką jego zabaw. Młodzi szybko się zakochali i zaręczyli. W czwórce widzimy ich już jako bogatych ludzi mieszkających wraz z córką Casandrą i synem Aleksandrem w eklektycznym zameczku położonym w Wierzbowej Zatoce.


Kornelia i Gwidon Cwirowie w jedynce są staruszkami, (i noszą nazwisko Gotyccy), Mieszkają wraz z dwoma kotami - Hekubą i Menelaosem

korn i Gunter.jpg


W The SIms na konsole Gotyccy przeprowadzają się do dzielnicy (sąsiedztwa) nr 1 (The Sims 1 Unleashed czyli jedynkowe Zwierzaki) z powodu pożaru i zniszczenia ich własnego domu, i są zmuszeni zamieszkać wraz z synem i synową - W Bustin' Out Mortimer z jakiegoś powodu wyprowadza się jednak wraz z żoną do SimValley. W dwójce Mortimer mieszka już w Miłowie,


W pierwszej odsłonie gry Bella Ćwir nie wiedzieć czemu nazywa się Majka Ćwir, a Mortimer nosi imię Henryk!
Tłumaczom zabrakło konsekwencji i wyobraźni, bo w późniejszych częściach jedynki widzimy ich już jako Ćwirów mieszkających w otoczeniu pierwszym, przy SimLane. A Kornelia i Gwidon - rodzice jej męża oraz ich koty noszą nazwisko Gotyccy., więc konsekwentnie - Bella i Mortimer też powinni nazywać się Gotyccy. Wolałabym żeby tak przetłumaczono to nazwisko - zamiast Ćwir.
Bella jest żoną Mortimera i matką Kasandry. Rodzina ma doskonałą sytuację finansową, a córka wspaniale się uczy. Ćwirowie mieszkają w niedużym, gotyckim domku przy SimLane. Majka - czyli późniejsza Bella to elegancka i wysportowana kobieta uwielbiająca grać w golfa. Jej zdolności - gra na fortepianie i malowanie - wskazują na to, że jest bardzo kreatywną i utalentowaną osobą. Interesuje się również zjawiskami paranormalnymi.


Tak wyglądała Majka Ćwir oraz jej mąż Henryk w jedynce

BellaGothS1.jpg
Mortimer_Goth_29.jpg

Tutaj z całą rodziną - w jedynce


jedynkagot.jpg


A tutaj na okładce Sims1 Abrakadabra sugerującej, że Bella ma coś wspólnego z magią (ma to w zainteresowaniach)

Jfffffffffffffffffffbvdssssrt.jpg


A tutaj - już jako Bella - w dwójce na playstation (ogólnie w dwójce jest widoczna tylko w drzewie genealogicznym)


Bella_Goth_-_PSP.jpg


Natomiast tak ją przedstawiono w Bustin' Out


Bella_Goth_The_Sims_Bustin%27_Out.jpg


Tu - razem z Mortimerem (chyba najfajniejsza wersja Mortimera)

Bella_and_Mortimer_out.jpg

Dopiero w trójce dowiadujemy się czegoś więcej o Belli.
Bella Ćwir z domu Kawaler (w oryginale nazywa się Bella Goth z domu Bachelor). Jej rodzicami są Jokasta i Wacław Kawalerowie, ma jeszcze brata Michała, który w trójce już nie żyje.

W jedynce poznajemy ją jako dorosłą, w dwójce jest tylko o niej mowa, gdyż zaginęła, i tylko czasami pojawia się na parceli, ale to wielka rzadkość. W trójce jest dzieckiem. i towarzyszy jej taki opis - Bella to zapewne najlepiej ubrana dziewczynka, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Zawsze wygląda prześlicznie, gdy biega wokół i rozmawia z innymi dzieciakami, dorosłymi i wszystkimi, którzy jej słuchają.


Bella w trójce
Bella_Bachelor_29.jpg

W czwórce jest młodą dorosłą, znów żoną i matką. Ciekawa jestem, czy pojawi się w piątce, i jakie będą jej losy? Może tym razem Bella i Mortimer będą staruszkami?


W Bustin Out Bella pracuje jako statystka w horrorach w show-biznesie. Jeszcze nie mają dzieci z Mortimerem. Poza pracą lubi grać na pianinie, a także czytać książki. Jej ulubionymi zajęciami są plotkowanie i dręczenie swoich przyjaciół. Ma zupełnie inną osobowość niż w pozostałych grach. Poza tym, to jedyna część, w której jej znakiem zodiaku jest Baran. Jednak przez wszystkie odsłony gry Bella nosi bardzo charakterystyczny ubiór - czerwoną, dość wyzywająco skrojoną sukienkę ledwie zakrywającą biust.W grze The Sims 3 rodzina mieszka w Sunset Valley, której akcja toczy się około 50 lat przed The Sims 2 i 25 lat przed The Sims.
W tym czasie składa się z młodych dorosłych Gwidona, Kornelii i małego Mortimera. Ćwirowie są tu już przedstawicielami starej zamożnej elity - są to tzw „stare pieniądze”, co oznacza, że ​​odziedziczyli swój majątek po wcześniejszych pokoleniach. Mają fundusze w wysokości 50 000 simoleonówi mieszkają w dużej wiktoriańskiej posiadłości obok cmentarza Przyjemny odpoczynek.
Tak wyglądały domy Ćwirów w jedynce, jedynce Zwierzaki, dwójce i trójce


Domy3Fw.jpgGoth Manor był pierwszym domem zbudowanym w Sunset Valley i jest najważniejszym i najdroższym budynkiem tego miasta.

%3FwirHouse.jpg


Jak wspomniałam przy okazji opisu rodziny Landgraab - Gothowie założyli Sunset Valley (Dolina Zachodzącego Słońca) ale to Landgraabowie je zbudowali.

Rodzina Ćwirów w The Sims 2 składa się z Mortimera w wieku emeryta, dorosłej córki Kasandry i znacznie młodszego syna Aleksandra. Zamieszkują dużą willę w Miłowie. Bella została uprowadzona przez kosmitów na dachu domu Dona Lotario, obserwując gwiazdy przez teleskop. Jej zniknięcie stanowi główną zagadkę Miłowa. Wkrótce koło Mortimera zaczyna się kręcić jedna z sióstr Kaliente. Belli nie widzimy w rodzinie, ale w drzewie genealogicznym widać jej kolorowe zdjęcie, co świadczy o tym, że Bella żyje - w przeciwnym wypadku byłoby szare.

W trakcie rozgrywki w rzadkich przypadkach Bella może przyjść sama z siebie na parcelę. Nie ma żadnych punktów osobowości, choć w jej wspomnieniach przewijają się jej bliscy. Jeśli gracz zdecyduje się przywołać ją za pomocą kodu, po wyjściu z rodziny i ponownym wejściu na parcelę Bella zniknie i pojawi się komunikat: Ten Sim umarł na innej parceli i powróci jako duch. Jej zdjęcie w drzewie genealogicznym stanie się szare, a Kasandra i Aleksander dostaną wspomnienie o jej śmierci. Jednak na parceli nie pozostanie żaden nagrobek.

Nie wiadomo, dlaczego po uprowadzeniu przez obcych Bella nie powróciła na parcelę na stałe. Jedynym kosmitą, który pozostawił swój ślad w Miłowie, był Sonda Zapylacz 7, dziadek sióstr Kaliente. Pokrewieństwo z obcymi, jak również opis rodziny (...czy to tylko zbieg okoliczności? Siostry Kaliente przybyły w przeddzień zniknięcia Belli...) sugerują, że Dina i Nina mogły mieć swój udział w porwaniu. W grze pojawia się także dowód obciążający Dona Lotario, w którego mieszkaniu żona Mortimera była widziana po raz ostatni. Zarówno w albumie, jak i w panelu wspomnień widać, że jego romantyczne interakcje z Bellą zakończyły się niepowodzeniem.


Na miejscowym cmentarzu w trójce spoczywają Olivia i Samuel Ćwirowie. Są to - jak napisałam wyżej - zmarli, ale "grywalni" simowie spokrewnieni z "naszymi: Ćwirami. Mieszkają w Moonlight Falls, które doszło do trójki wraz z dodatkiem "magicznym" Samuel umarł w wyniku zatrucia się żelkami (lub otrucia), natomiast Olivia rozpaczając po stracie męża przez nieuwagę poraziła się prądem, przy okazji podpalając dom wraz z lokatorami - w wyniku pożaru zginęła także kuzynka Samuela - Frida Ćwir. Są pochowani na cmentarzyku rodzinnym przy rezydencji Gothów, ale ich duchami można grać w Moonlight Falls. Mieszkają tam wspólnie z duchem Fridy oraz jedyną żywą Simką - wróżką

Oto ta rodzina

moonl.jpgBella Ćwir w The Sims 2 na PlayStation Portable

Gdy Simowi jadącemu przez pustynię psuje się samochód, trafia na stację benzynową. Żeby naprawić auto, należy najpierw wejść do sklepu i porozmawiać ze sprzedawczynią. Ta sprzedawczyni to Bella Ćwir. W rozmowie przyznaje, że uciekła od rodziny, bo chcą ją porwać kosmici. Wyznaje też, że nigdy nie kochała Mortimera i wyszła za niego tylko dla pieniędzy.

Jeśli Sim zapyta ją o pomoc w dojeździe do Dziwnowa, to powie, że nie chce tam wracać, a także że sprzedała swój dom za 213 §.W The Sims4 W tej części zostaje opowiedziana alternatywna historia Belli[1] [2].

Bella jest młodą dorosłą i pracuje jako analityczka wywiadu w karierze tajnego agenta. Jej aspiracją jest zostać Duszą towarzystwa. Na początku gry przyjaźni się ze swoimi dziećmi oraz mężem, w którym jest zakochana z wzajemnością. Ma 2 poziom charyzmy, programowania (jest to umiejętność potrzebna w jej karierze) oraz sprawności fizycznej. Zostało jej 20 dni do stania się dorosłą.

Wspólnie z mężem Mortimerem oraz dziećmi Kasandrą i Aleksandrem mieszka w Wierzbowej Zatoczce. Wygląda tak samo jak w poprzednich częściach gry.


Goth_family3.jpg


EA w ramach odświeżania rodzin zmieniło wygląd rodziny, i teraz wyglądają tak

czwórka got.jpg


W The Sims Social Bella występuje pod angielskim nazwiskiem - Goth. Zamieszkuje Littlehaven, nowe miasto, w którym żyje po akcji przebiegającej w drugiej części gry.

Bella straciła wszystkie wspomnienia, a także nie wie, co się z nią działo, zanim trafiła do miasteczka. Mimo to jej tutejszy przyjaciel oraz rodzina poinformowały ją, że zaginęła. Dlatego zaczęła poszukiwać informacji dotyczących jej zniknięcia, a także istnienia UFO.


W The Sims Mobile
W tej części gry Bellę można spotkać w każdej dzielnicy miasta. Jest to pierwsza postać, którą poznaje Sim gracza. Może stać się grywalna. Nie ma męża ani dzieci.


Ciekawa jest ewolucja samej Kasandry


W jedynce jest dzieckiem, które zamieszkuje rodzinną rezydencję Ćwirów w Otoczeniu 1 razem ze swoimi rodzicami. Na co dzień nosi ona białą koszulę, ciemnoniebieską spódniczkę, czarne buty i duże, okrągłe okulary. Według jej biografii osobistej, jest ona cichym i spokojnym stworzeniem.The Sims (na konsole) Kasandra jako dziecko mieszka ze swoimi rodzicami w domu przy Alei Simowej 5. Wygląda podobnie jak w komputerowej wersji gry. Wciąż ma czarne włosy spięte w dwa kucyki, białą koszulę i czarne buty, jednak jej spódniczka jest czarna, a zamiast swoich klasycznych, okrągłych okularów, nosi okulary przeciwsłoneczne z różową oprawką.

Cass z 1.jpg

W The Sims 2 - od czasów The Sims minęło ponad 25 lat, Kasandra jest dorosła. W tej części gry zamieszkuje rezydencję Ćwirów w Miłowie, razem ze swoim starzejącym się ojcem i o wiele młodszym bratem. Na co dzień Kasandra nosi długą, czarną sukienkę, wysokie buty a jej włosy są związane w dwa kucyki.


cas z 2.jpg


Kasandra jest zaręczona z Donem Lotario w którym jest szaleńczo zakochana, jednak wydaje się być nieświadoma tego, że jest on miejscowym łamaczem serc i ma związki z wieloma innymi kobietami w mieście. Jest również nieświadoma tego, że jej dobry przyjaciel i sąsiad, Dariusz Marzyciel, jest nią zauroczony.

Podobnie jak jej ojciec, Mortimer, Kasandra pracuje w karierze naukowej na trzecim szczeblu jako badaczka. Gdy zaczynamy grę - Kasandrze zostało 26 dni do zmiany na następną grupę wiekową.W The Sims 4 przyjaźni się jedynie ze swoimi rodzicami i bratem. Nie zna nikogo więcej. Do zmiany grupy wiekowej na młodego dorosłego zostało jej 13 dni. Ma 2 poziom umiejętności gry na skrzypcach. Jest ubrana w koszulę i spódniczkę w kratę, przypominające mundurek szkolny oraz okulary. Po odświeżeniu wyglądu przez EA prezentuje się najlepiej z całej rodziny

Kasandra_Ćwir_2022.jpg


Ciekawostki o Casandrze

Cassie nie była przekonana do związku jej przyjaciółki - Marysi - z Danielem Przyjemniakiem.

Na zdjęciu w historii otoczenia Kasandra ma inną sukienkę niż w czasie gry. Dodatkowo, sukienka ta jest niedostępna w podstawowej wersji gry.

W The Sims 2 Kasandra ma tę samą grupę wiekową, co jej matka.

W The Sims 2 Kasandra jest zaręczona z Donem Lotario. Jeśli zagramy tak, że od razu wezmą ślub - Don zostawi ją przy ołtarzu.
Jeśli chcesz, by był z Kasandrą, musisz zmienić mu aspirację życiową, lub poprawić ich relacje.

Kasandra i Marysia Przyjemniaczek są jedynymi dorosłymi postaciami w Miłowie, które mają przynajmniej jednego żyjącego rodzica.

Podczas grania rodziną Przyjemniaczek, Kasandra zawsze odwiedza ich pierwszego dnia.

W The Sims 3 prawdopodobnie występuje na okładkach książek z gatunku dramat, np. " Unikanie zobowiązań."

Kasandra ma wspomnienie, iż zaprzyjaźniła się z Marysią Przyjemniaczek w dzieciństwie, ale w trakcie gry kobiety są w różnym wieku - Kasandra jest na początku dorosłości, a Marysia prawie na końcu.

W ekspresowej dostawie do The Sims 4 z maja 2022 roku wygląd Kasandry oraz pozostałych członków jej rodziny został zmieniony.


Dla dopełnienia obrazu rodziny warto jeszcze wspomnieć o najmłodszej latorośli rodu Ćwirów - Aleksandrze.

Aleksander nie występuje w The Sims 1 na pc ani na konsole, ani też w Bustin Out. Za to w dwójce jest już kilkuletnim chłopce, więc można domniemywać, że urodził się między jedynką a dwójką - gdzieś w SimsValley :) zanim jego rodzina przeprowadziła się do Miłowa. Jest synem Mortimera i Belli Ćwirów.
Spokojne życie Aleksandra załamało się, wraz ze zniknięciem matki porwanej przez kosmitów.
Mogłoby się zdawać, że wychowywany przez staroświeckiego ojca - naukowca, będzie równie ponury, jak on, przypuszczano również, że chłopak pójdzie w jego ślady i zostanie naukowcem, w dwójce interesował się bowiem naukami ścisłymi i odnosił liczne sukcesy w szkole.

Jego wygląd ewoluował tak jak pozostałych członków rodziny, ale główne cechy nie zostały zmienione - ciemne krótkie włosy, okulary i eleganckie ubranie "chłopczyka z dobrej rodziny"

Tak wygląda Aleksander w dwójce, gdy zaczynamy grę tą rodziną

Aleksander_%3Fwir.jpg


A tak w trójce - zanim zmieniono mu wygląd

AlexGothTS4.jpg

A tak po zmianie na lepsze (według mnie - na gorsze!)

Aleksander_Ćwir_2022.jpg
Aleksander w dzieciństwie był bardzo podobny do swojej siostry, gdy ta mieszkała jeszcze w SimLane - nosił okrągłe okulary, miał krótkie włosy i niezbyt ciekawy, wręcz sztywny ubiór. Interesował się m.in. okulistyką i matematyką, nauka szła mu bardzo łatwo.
Jako młody dorosły w dwójce - idąc na studia (wiek młody dorosły w dwójce dostępny jest tylko po pójściu na studia), Aleksander miał długie, ciemne włosy oraz wysoki, duży kapelusz, przypominający ten, który w młodości nosił Gwidon Ćwir. Jego osobowość zmieniła się i z nieco ponurego chłopaka stał się przyjacielskim, ambitnym Simem.

W The Sims 4 jest dzieckiem, i przyjaźni się tylko ze swoimi rodzicami i siostrą. Nie zna nikogo więcej. Po wejściu do rodziny widzimy, że zostało mu 13 dni do stania się nastolatkiem. Opanował 4 umiejętności: Kreatywne (poziom 1) Motoryczne (poziom 1) Społeczne (poziom 1) Umysłowe (poziom 1).

Ciekawostki o Aleksandrze

W The Sims 3 w księgarni można zobaczyć nazwiska autorów książek. Aleksander nĆwir jest autorem Morderstwo w Miłowie, chociaż akcja The Sims 3 toczy się, gdy jego rodzice są dziećmi i autora nie mogło być na świecie :)

Kiedy w The Sims 2 Aleksander idzie na studia, pojawia się filmik, w którym przedstawiony jest on z matką lub ojcem. Jednak nie przywraca to Belli do gry (czasami to Mortimer występuje w filmiku).

Kiedy wyślemy go na studia lub zwyczajnie podrośnie, ma nadal swoje stare okulary. Kiedy je zdejmie, straci je.

Kiedy Aleksander podrośnie, widoczne jest, że nie ma on rysów twarzy "odziedziczonych" po rodzicach. Ma zupełnie inną twarz. Podobną ma miastowy Sim Gerwazy Żeberko.

Don Lotario został przeniesiony do Riverview wehikułem czasu. Możliwe, że Aleksander także z niego skorzystał i napisał tam książkę :)

Chociaż Aleksander doskonale się uczy, to jego siostra Kasandra Ćwir i ojciec Mortimer Ćwir uważają go za trudne dziecko. To pewnie z powodu porwania Belli przez kosmitów.
Aleksander był emocjonalnie bardzo z nią związany - np jeśli przywołamy Bellę kodem, a ona umrze, jedynie Aleksander ma po niej żałobę.

Losy Aleksandra jako dorosłego możemy śłedzić w The Sims3 na konsolę Nintendo. Mieszka tam w okolicy o nazwie Beacon Bay i ma żonę - Cecylię Ćwir :)

Mam tylko malutkie ikonki przedstawiającą Aleksandra jako dorosłego i Cecylię


Aleksander%3Fwir_NintendoDS.jpg

Cecilia_Goth.jpg
W grze przewijają się jeszcze Simowie o nazwisku Ćwirko (Gothier), które zostało przetłumaczone na podobnej zasadzie, co nazwisko Ćwir. Przykładowymi Simami z tym nazwiskiem są Leonid, Stefan, czy Waldemar.

Natomiast w grze MySims znajdują się trzy obrazy przedstawiające ludzi podobnych do niektórych członków rodziny Ćwir, obrazy noszą tytuły: Mortimer, Alexander i Bella.


W dodatku trójkowym Rajska Wyspa pojawia się Gloria Goth - pokojówka.

W Monte Vista - otoczeniu, które można kupić w trójkowym store - pojawia się Chiara Goth, pracownica opieki społecznej.
Ostatnio zmieniony piątek 25 lis 2022, 20:13 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lis 2022, 02:57

W póżniejszym czasie dodam jeszcze jedynie ciekawostki o innych rodzinach, które powtarzają się w dwójce, trójce i czwórce. Tych rodzin przewinęło się przez grę zbyt wiele, by je wszystkie opisać tak dokłądnie, jak te trzy wiodące.
Ostatnio zmieniony piątek 25 lis 2022, 20:27 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3400
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 lis 2022, 17:43

Rety i Tobie się to chciało wszystko zebrać tu razem :O Ciekawie są te opowieści i w sumie fajnie, że twórcy gry od początku próbowali odrobine sfabularyzować tak dowolna zabawę jaką jest The Sims. Gotyccy brzmiałoby faktycznie fajniej niż ćwir, który polskim uszom chyba często kojarzy się trochę jak "kuku na muniu" ;P
Fajnie śledzisz losy członków dynastii i odniesienia do nich nawet w innych spokrewnionych grach. Można by z tego zrobić nie jeden scenariusz nawet na długi serial.
Ps.czwórkowa Bella jakoś bardziej mi sie podobała przed zmiana wyglądu.
Teraz oglądając screeny mam wrażenie, że simy jedynkowe są trochę podobne do tych dwójkowych. Nabrałem po tym wszystkim ochoty na kolejna próbę z Sims3 by odwiedzić miasto założone przez Gotów/Ćwirów :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lis 2022, 20:27

Miszka, jestem prawdziwą miłośniczką tej gry, i urodzonym szperaczem. Zrobiłam to z wielką przyjemnością :) Siedziałam wczoraj do trzeciej w nocy, by napisać tę historię. Stąd tyle literówek i małych rzeczowych błędów, które dziś starałam się poprawić. I dodałam uzupełnienie w postaci losów Aleksandra Ćwira.

Równie ciekawe są losy Diny i Niny Kaliente oraz Dona Lothario. Ale to może kiedyś - przy innej okazji. Na oficjalnym forum wykonałam też kawał roboty ukazując losy rodziny Zadeckich (vel Zadek). Sama z ciekawości przywołałam do życia męża Agnieszki Zadek - Eryka Darlinga, którego nagrobek jest na terenie jej posiadłości. Dzin przywołał do życia dość przystojnego blondyna :) Nie wiem dlaczego Agnieszka nie przyjęła nazwiska męża (Darling) sama nosząc nazwisko dość nieciekawe (we wszystkich językach) :P

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3596
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 23 maja 2023, 22:18

Twórcy gry obiecali jakiś czas temu odświeżać swoje postaci.Takiemu "odświeżeniu" została właśnie poddana rodzina sióstr Kaliente.

W wolnej chwili opiszę te nieco demoniczne siostrzyczki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims Historie”