Dzień dobry wszystkim!

Fajnie, że do nas dołączyłeś! Albo dołączyłaś - nie dyskryminujemy tu nikogo. Chcielibyśmy cię troszkę poznać. Może coś nam o sobie opowiesz?
Awatar użytkownika
Kameleora
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 paź 2021, 19:20
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Kameleora

Dzień dobry wszystkim!

Post autor: Kameleora » poniedziałek 01 lis 2021, 21:17

Witam wszystkich forumowiczów! Nazywam się Beata. Konto Kameleora to ja i moja córka Zosia. Zosia gra w Sims4 od trzech lat. Najbardziej lubi rozgrywkę i tworzenie simów, pomaga mi w budowaniu. Ja zaczęłam grać dopiero w czasie lockdownu. Gdy zamknięto biblioteki, nie miałam co czytać i musiałam poszukać innego sposobu spędzania czasu. Wtedy Zosia poprosiła żebym zbudowała dla jej Simów dom. I zaczęło się: godziny spędzone na graniu, nieprzespane noce :02S-grinning-face-smiling-eyes:. Wcześniej nie grałam w żadną grę i nie wiedziałam, że to taka fajna zabawa. Najbardziej lubię budować, szczególnie z dodatkiem eko (uwielbiam te szczebelki na ścianę).
Podoba mi się to forum, dobrze że jest tu miejsce dla osób w różnym wieku. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do waszej społeczności. Miło mi Was poznać!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 01 lis 2021, 22:39

Witaj Beatko. :) Fajnie, że dołączasz, bo im więcej osób - tym ciekawiej, lepiej. Widzę, że podobnie jak ja, nauczyłaś się grać w Simsy od swojej córki. I Ciebie też... ta gra wciągnęła. Oj, skąd ja znam te nieprzespane noce. :D Super, że budujesz, mam nadzieję, ze pokażesz swoje prace na forum, jak również coś z rozgrywki, jeśli zechcesz. :) Podobnie jak Ty, jestem nowym użytkownikiem, to znaczy piszę tu od niedawna, a teraz będzie nas dwie! :)

Życie Eco jest jednym z moich ulubionych dodatków, dodaje ciekawe elementy do budowania i do rozgrywki. W sumie to nie wyobrażam już sobie gry bez niego. Przez jakiś czas podczas budowania miałam ambicję tworzyć budynki z zielonym śladem ekologicznym i jak najwyższym drobnym zyskiem środowiskowym. :D Oj nie było to łatwe, bo czasem podłogi czy ściany, które mi się podobały miały ślad przemysłowy, albo nie miały zielonego ani zysku środowiskowego, czyli były neutralne. I co tu zrobić, czym je zastąpić? :D Miałam nad czym myśleć. :D

Ponieważ nie gram na koncie córki, tylko na własnym - pomału dokupuję sobie kolejne pakiety i dodatki. Teraz będę ogrywać i sprawdzać "Zostań gwiazdą", "Dzień w SPA" (póki co nie mm pojęcia co się tam robi, więc mam sporo do odkrycia) oraz "Zjawiska nadnaturalne". Cieszę się, bo "nowości" mam teraz tyle, że moi Simowie nie wiedzą w co wpierw ręce włożyć. ;)

Ale grunt to dobra zabawa. :) I mam nadzieję, że Ty również będziesz się dobrze bawić. Nie tylko podczas gry, ale i tu na forum. :) Pisz, pokazuj swoje cudeńka i rób co tylko chcesz! :hearts/heavy-black-heart: :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 02 lis 2021, 00:31

Hejo :) Skoro już polubiłaś granie czy chociażby zabawę w budowanie i zawitałaś do nas to mam nadzieję, że będziesz się fajnie bawić także pokazując swoje rzeczy lub rozgrywkę albo rozmawiając w naszym gronie niekoniecznie o tej grze lub niekoniecznie o grach wogóle choć wiadomo-simsy to tu jednak główna tematyka.
Dobrej zabawy Beato :) Ps: to ogólnie ciekawe że można tak polubić grę jakby z przypadku "na spontanie" :) Dobrej zabawy
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 02 lis 2021, 09:36

Świetny avek :) od razu skojarzył mi się z powiedzeniem, że kobieta zmienną jest :D

Pozdrawiam i zarazem witam nową uczestniczkę naszego forum. To miłe, że dołączyłaś do nas. Baw się dobrze, buduj i pokazuj swoje parcele ... generalnie poczuj się jak w rodzinie.

P.S mam na imię Bożena i wiekowo jestem w granicach stanów wysokich :D, co jak widać nie przeszkodziło mi zachować dziecięcej radości z ulubionej "zabawki", jaką jest gra na symulatorze życia.

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » wtorek 02 lis 2021, 13:30

Hejo hejka! :cat_bye:
Super, że zdecydowałaś się na nasze forum! Jest tu naprawdę różnorodność.. Wiekowo zwłaszcza. Ja np. jeszcze jestem w kategorii "naście" (choć to ostatni rok :44-pensive-face: ) i tak jak pokochałam simsy tak uwielbiam Was moi drodzy i czuję się tutaj wyśmienicie. Mam nadzieję, że również poczujesz się tu jak w domku :hearts/heavy-black-heart:
Miłego! :78-smiling-face-halo:

Awatar użytkownika
Kameleora
Roznosiciel kawy
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 paź 2021, 19:20
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Kameleora

Post autor: Kameleora » sobota 06 lis 2021, 23:45

Dziękuję Wam wszystkim za ciepłe powitanie :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 07 lis 2021, 10:03

Doczłapałam i ja. Mam na imię Alicja, i jestem jak Bobi zaszeregowana do "stanów wysokich". Parsknęłam śmiechem na to określenie, bo "w naturze' jestem raczej niewielkich rozmiarów (jeśli chodzi o wysokość :P) A jeśli brać pod uwagę to, co Bobi miała na myśli, to pomyślałam, że przekroczyłam "stan alarmowy" :)

Bawię się na tym forum doskonale od dawna, i cieszę się, że dołącza do nas kolejna osoba do zabawy. Witamy w naszym gronie - razem z córką :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 08 lis 2021, 14:51

Witaj Beatko :hearts/heavy-black-heart:

Jesli chodzi o wiek to mozesz mi mówic per Matuzalem i czuc sie przy mnie prawdopodobnie młodziutko :D Jestem najstarsza na tym forum ale wewnatrz pozostalam w przedziale 30 -40 max - (niestety opakowanie nie pozostalo i dodatkowo nawala ).
Kiedy po raz pierwszy zetknęłam sie ze społecznością simmaniaków - a było to latek około 20 temu to byłam strasznie niesmiała i sama siebie pytałam "co ja tu robie/" wśród prawdopodobnie nastolatków i dzieci. Po czym sie okazało ze to te dzieciatka były raczej mniejszością bo simsy to ukochana gra głownie seniorów, ktorzy nagle w wieku dojrzalym zarazili sie nia czesto od własnych dzieci. Jak ja zarazilam sie grą Diablo od potencjalnego zięcia ktoremu wisiałam na plecach denerwując go niepomiernie okrzykami grozy podczas jego pojedynków z potworami, Więc w końcu mi kupił w prezencie The Simsy1 abym sie od niego odczepiła. Komputer niestety musiałam sobie kupić sama XD
I tak simsy z wyjatkiem sims 2 ktore ominelam z powodu nawalu pracy w realu towarzyszyły mi przez większą czesc zycia oraz miłosc do flaków komputera ktore badalam z namietnością pragnąc poznac te wiedzę tajemną ktora pozwoli mi sie uniezalaznic od cholernie drogich serwisów komputerowych i "pozal sie boze" ekspertów z tych serwisów :D
Aby się cieszyc w pełni zyciem na forum wsród podobnych tobie milosmików tej gry powinnas opanować sztuke fotografii - czyli jak przetworzyc to co sfociłas w grze w cos co sie daje umiescic na forum. I spoko nikt z nas tego na starcie nie umiał :)
Potrzebny ci do tego bedzie prosty program graficzny Photoscape - wbrew pozorom jest latwy do opanowania.
https://download.komputerswiat.pl/grafi ... photoscape
W sktocie tworzysz na ekranie komputera nowy foldero nazwie Pobrane (lewym myszy na ekran komputera - opcja Nowy > Folder ) Ustalenie nazwy folderu - lewym myszy na nazwe folderu opcja - zmień nazwe
Ten folder wskazujesz jako miejsce docelowe pobranego programu sciezka Ekran > Pobrane
Nastepnie klikasz na pobrany program aby sie zainstalował
Zdjecia z folderu Zrzuty ekranu (folder gry) przekladasz do innego stworzonego przez siebie folderu o nazwie na przykład Focie a potem klikasz na ikonke Photoscape - odszukejesz folder focie i zaczynasz eksperymenty, (kadrowanie , zniejszenie , ostrosc, rozswieltlenie i tak dalej) Nie ma ograniczen wiekowych aby nie mozna sie bylo tego nauczyc . ja sie tego nauczylam w wieku emerytalnym :) Jak juz nauczysz sie obrabiac fotki to szybciutko nauczysz sie tez (ewentualnie z naszą drobna podpowiedzią ) jak je wklejac na forum
A potem bedziesz mogla nam juz pokazywac swoje sliczne domy ;0 :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 11 lis 2021, 04:56

Cześć i czołem! Ja z kolei, odwrotnie od resztki, mentalnie czuję się jakbym wisiała nad grobem, ale to trwa już tak długo, że aż pożal się boże xD Przygodę z simsami rozpoczęłam od pierwszej części i, z różnymi przerwami, trwa ona do dziś ;) Noce też były zarywane, ale jak grzeszyć to po ciemku! (eee, znaczy się mam na myśli lenistwo i takie tam ^^").
Mam nadzieję, ze będziesz się dobrze bawić w naszym gronie i że, po obszernym wprowadzeniu Eli, będziesz się dzielić z nami swoimi pracami :D
Witam zatem chlebem i sul-sulą! :D

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 11 lis 2021, 13:16

Cześć Beato :hearts/heavy-black-heart:
Serdecznie witam na forum i życzę dobrej zabawy. Znamy się już troszkę z Galerii i bardzo się cieszę , że do nas dołączyłaś. :01-grinning-face:
Pozdrawiam - Gabi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”