Uszanowanko!

Fajnie, że do nas dołączyłeś! Albo dołączyłaś - nie dyskryminujemy tu nikogo. Chcielibyśmy cię troszkę poznać. Może coś nam o sobie opowiesz?
Awatar użytkownika
simsbuild
Roznosiciel kawy
Posty: 5
Rejestracja: piątek 03 wrz 2021, 00:01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Origin ID: Tusiuniuniunia
Kontakt:

Uszanowanko!

Post autor: simsbuild » piątek 03 wrz 2021, 19:59

Cześć Wszystkim! :hearts/green-heart:

Mam na imię Marta, rocznik ’99.
W The Sims 3 gram od 31 grudnia 2013 roku. Mimo upływu tylu lat nadal ubóstwiam tę grę. Lubię projektować domy oraz parcele publiczne. Co do urządzania wnętrz - uwielbiam to robić, sprawia mi to dużo radości i też swego rodzaju satysfakcji (#skromność).

Jakiś czas temu utworzyłam kanał na YT, gdzie udostępniam filmiki, na których widać, jak daję się ponieść wyobraźni, tworząc różne parcele.
Moja przygoda dopiero się zaczyna, więc proszę o wyrozumiałość. :10-smiling-face-smiling-eyes:
Wszystko od A do Z zajmuję się sama. Jedynie kolega pomógł mi z ustawieniem OBS Studio.

PS Nie zależy mi na sławie ani pieniądzach. Liczy się dobra zabawa :20-hugging-face: Oczywiście - jeśli macie czas i chęć, to zajrzyjcie tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UCGAc4f ... nAlIO52jnQ
Logo.jpg

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » sobota 04 wrz 2021, 22:48

Hej @simsbuild ! :cat_bye:
Ja pykam w czwóreczkę (I Love It :hearts/green-heart: ) Rocznik młodszy jednak wiek jest tu nieważny :12-smiling-face-sunglasses:
Super, że udzielasz się na YT i dzielisz swoją kreatywnością! Ja osobiście budować czy dekorować wnętrz nie potrafię jednak uwielbiam przerabiać simów (wiadomo, CC Ci u mnie pod dostatkiem :78-smiling-face-halo: )
Mam nadzieję, że znajdziesz tu własny kącik :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 05 wrz 2021, 14:59

Moja przygoda z Simami zaczęła się wraz z przyniesieniem do domu przez córkę simsowej jedyneczki. Dzieci jak to dzieci, szybko straciły zainteresowanie grą, zwłaszcza, że w ich życiu wiele się wtedy działo... Córka zdała właśnie do Liceum Plastycznego i wyjechała z domu na pięć lat, a potem na studia, to samo starszy od niej syn... Zostałam sama z simami - dwójką a potem trójką. Zakochałam się w trójce miłością ślepą i bałwochwalczą. Do tego stopnia, że nawet przez kilka lat moderowałam na oficjalnym forum trójkowym!

Uwielbiam trójkę za to, czego nie miały wcześniejsze i późniejsze odsłony - otwarty świat! Za koło kolorów też, (co wydatnie zmniejszyło moje zasoby cece :cat_mwaha: ). Trójka ma też coś, czego nie ma czwórka, i nigdy mieć nie będzie - coś, co powoduje, że trójkowy świat i simowie wydają się tacy... ludzcy... Ich zachowanie ściśle odzwierciedla interakcje, które w danym momencie zachodzą. Mam wrażenie, że Simowie czują naprawdę. Rozpacz po śmierci bliskiej osoby... Gniew i zazdrość w obliczu zdrady, która naprawdę objawia się burzliwie i długotrwale (niezapomniane policzkowanie wiarołomnego współmałżonka, i ciche dni :). Nie do przyjęcia dla mnie są sytuacje czwórkowe, gdzie w jednym pokoju Mroczny uśmierca mamę, a w drugim - rodzina bawi się, bo akurat trwa przyjęcie. Chwilowy przestrach, i... prawie natychmiastowy powrót do zabawy!

W trójce (tak jak i w dwójce) były powiązania między istniejącymi rodzinami, toczyła się w tle samoistnie jakaś historia. Postaci nie były oderwane od rzeczywistości - były częścią simowej społeczności. W czwórce widzę to dopiero w tej farmowej okolicy, gdzie mieszkańcy się znają (wszyscy) i powiązani są siecią wzajemnych relacji.
Moja gra nie sprowadza się li tylko do grania czy budowania. Lubię wszystkie te smaczki, które objawiają się w trakcie trwania rozgrywki. W czwórce jest to wszystko tak spłycone i powierzchowne, że po krótkiej chwili grania wywołanego zainteresowaniem nowym dodatkiem - wracam do trójki.

Nowe pokolenie graczy, które wyrosło na czwórce, a które nie zna trójki ani dwójki - nawet nie wie, że ta gra została tak straszliwie okrojona i spłycona... Moje wnuczęta, które wyrosły już na czwórce nawet nie chcą odpalić trójki podczas pobytu u mnie na wakacjach - odrzuca ich wysiłek, jaki trzeba włożyć, by Sima ubrać, czy coś zbudować. Zachwyca ich za to pewna umowność czwórki, bajkowa sceneria, bajkowy wygląd postaci, bajecznie łatwe (w stosunku do poprzednich odsłon) budowanie i posługiwanie się CAS-em. Nie wiedzą, że mamy w czwórce też za to wystawiony rachunek - zamknięty świat, bajkowe domki w tle , do których nie można wejść, bajkowe uczucia i bajkowe emocje. Nie mówiąc o najgorszych włosach simowych postaci, jakie się mogły przyśnić! Choć akurat trójkowe też nie są najlepsze... Gdyby nie cece... :)

Ale ad rem. Cieszę się, że znalazła się jeszcze jedna trójkowa maniaczka. Na forum jest kilka takich osób, które aktywnie grają - ale przyznających się oficjalnie do miłości do trójki jest więcej. Dels ma mnóstwo pięknych trójkowych budynków na swoim koncie, Ela Kreatora jest twórczynią kultowej już dla naszego mini forum historyjki i jej głównej postaci - amanta z rodu Vimesów, którego historia sięga trójki, ale i w czwórce ma dalsze i nawet bardziej udane życie erotyczno - uczuciowe :) Zajrzyj do kącika historyjkowego koniecznie!

Co do trójkowego budowania - nie mamy śladów ani dowodów na bogate w tym zakresie budownictwo. Większość prac naszych forumowiczów została na innych wcześniejszych forach - Create, SimsDesign czy nawet oficjalnym. Szczególnie żal mi "przepadniętych" z powodu likwidacji forum SimsDesign prac Kamelii. Kami już nie jest aktywnym graczem, pochłonęło ją realne życie, ale może gdzieś jeszcze dokopiesz się do jej prac :) Ale spieszę uzupełnić swój post - są przecież trójkowe prace naszego Delsa! Nie tylko parcele, ale nawet całe światy!

Zerknij tutaj

http://sims3delsworlds.blogspot.com/

Ja sama nie budowałam wiele, bardziej grałam i tworzyłam swoje własne historie. Moją ulubioną postacią trójkową była Diana Moore primo voto Abnest. A drugą postacią a raczej parą postaci byli słynni podróżnicy - Alex i Maks Malory. Mam też ulubioną okolicę, którą gram niezmiennie od wielu wielu lat - to jest L'Isle of Gallahad (Wyspa Gallahada) stworzona przez niezwykle utalentowane kreatorki z SimsDesignAvenue - dawno nie istniejącej strony. Innym ukochanym światem jest St Claire - też z już nieistniejącej strony... Gdybyś chciała się z nimi zapoznać - i wgrać - to napisz na pm lub w swoim kąciku, bo wierzę, że go zaraz u nas założysz :)
Ostatnio zmieniony piątek 10 wrz 2021, 16:53 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 05 wrz 2021, 17:30

Serdecznie witam kolejną duszyczkę, która uzależniła się od gry TheSims. Sama w tą kultową grę zaczęłam grać od jedynki (pirackiej wersji). Tak się składa, że przeszłam wszystkie kolejne jej wydania i z największym sentymentem wspominam TheSim2, które grafikę miało taką sobie, za to rozgrywką bije na głowę wszystkie pozostałe edycje.
W moim posiadaniu jest cała kolekcja TheSims2, TheSim3, a obecnie zbieram prawie wszystko co dało graczom do dyspozycji EA z Thesims4 ( z małymi wyjątkami :09-winking-face: ).

Budować zaczęłam (górnolotne określenie) dopiero teraz, bo zdecydowanie preferowałam rozgrywkę.

Życzę dobrej zabawy i udanego pobytu na naszym forum :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 07 wrz 2021, 02:11

Hejo! Z chęcią zajrzę na Twój YT jednak mam nadzieje, że podzielisz się jak najwięcej swoją zabawą także na forum. DObrej zabawy ! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
simsbuild
Roznosiciel kawy
Posty: 5
Rejestracja: piątek 03 wrz 2021, 00:01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Origin ID: Tusiuniuniunia
Kontakt:

Post autor: simsbuild » piątek 10 wrz 2021, 01:09

Z racji późnej godziny napiszę tylko tyle:
Dziękuję Wam za tak ciepłe przywitanie :hearts/heavy-black-heart:
Postaram się udzielać tutaj na forum :)

Gdy pora będzie normalna, dodam od siebie coś więcej w tym wątku :)

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » piątek 10 wrz 2021, 23:10

Spokojnie, na godziny nie musisz patrzeć, ważne, że chcesz podzielić się z nami swoimi myślami! :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 11 wrz 2021, 21:20

To i ja choć spóźniona sie przywitam :) :10-smiling-face-smiling-eyes:

Trójke kocham do dziś za to samo co Ala napisała w swoim poscie ale już nie chcę do niej wracać . Znowu zbierać te wszyetkie CC , znowu pobierac mody i znowu sie denerwować gdy sim wracajacy z zagranicy utknie mi po drodze i muszę resetować co sie da aby sie zjawił pod chata. Jesli sie zjawi ..

Czwóreczka jest pozbawiona głebi i wszyscy to wiemy ale za to nie musze zapisywać co 10 minut gry z obawy ze zaraz mnie z nej wywali. No i ma cudowny panel budowania i to co budowalismy w trojce ani sie umywa do tego co mozna stworzyc w czworce pomijajac oczywiście brak koła kolorów. Budując w Czworce naprawdę mozna tworzyc cuda i przenosic budynki z realu w świat simsów. I za ten panel budowania Czwórkę tez pokochałam. (Jestem Czworkowy budowklaniec i czesto moje domy ladują w Galerii.) Simy zaś nie wymagaja CC koniecznie aby były akceptowalne choć Ala sie pewnie ze mną nie zgodzi :D

Baw sie tu dobrze i czuj sie jak u siebie w domu :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się!”