..wschód słońca w Selvadoradzie..? wiejski krajobraz z Windenburga..? proszę bardzo :)

Strzeliłeś fotkę, która rozśmiesza cię do łez? Albo wzrusza? Podziel się z nami - też chcemy poczuć te emocje!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: ..wschód słońca w Selvadoradzie..? wiejski krajobraz z Windenburga..? proszę bardzo :)

Post autor: SimDels » niedziela 12 sty 2020, 18:21

Piękne. To miasto jest naprawdę super i Gabi też fajnie to pokazałaś. Kilka fotek niżej zrobiłem przy pierwszym zwiedzaniu. Da się tam fajnie połazikować po zakamarkach czy poszaleć bicyklem ale tym bardziej jakoś rzucił się w oczy ten brak parceli budowlanych (że mało) i mnogość nieedytowalnej tkanki miejskiej choć na pocieszenie trochę bardziej osiągalnej dla sima niż w otoczeniach z podstawki.Z 3 dzielnic najbardziej spodobała mi się ta "a'la Amsterdam" choć i "Eynburg" z kamiennymi neogotykami niczego sobie. Nowoczesna sposobała mi sie jak nigdy wczesniej na fotkach Gabi bo jakoś w grze najmniej zwróciłem na nia uwage. Chyba tam były gdzies te pokoje w gotowych budynkach do przemeblowania?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze coś z Granitowych Kaskad nr2 czyli magicznego :)

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 19 sty 2020, 11:57

Krajobrazy większości okolic zdecydowanie wyglądają wspaniale, bo wygląda na to, że jedynie na tym skupili się twórcy gry.
Za każdym razem jak oglądam zdjęcia graczy, od nowa urzekają mnie sfotografowane miejsca, ponieważ każdy z Was potrafi wychwycić sprawnym okiem fotografa najciekawsze i najwspanialsze widoki.

@Alibali Alutku pytałaś w jakim programie obrabiamy zdjęcia aby były bardziej wyraziste - ja posługuję się PhotoScapem, który jest prosty w obsłudze i daje spore możliwości zarówno obróbki zdjęć jak i tworzenia komiksów czy kolaży.

Sporo zdjęć z uniwersyteckiego miasteczka zostało już pokazanych, dlatego ograniczę się do dwóch ujęć:
ruiny zamku.jpg
biblioteka i jej otoczenie.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 22 sty 2020, 20:19

Piękne zdjęcia :cat_lovely:
Macie rację otoczenie i krajobrazy zrobili ładne, każdy znajdzie tam jakieś "smaczki" , niestety większość to atrapy i nie dość, że nie można tego przebudować, to jeszcze nie można się tam dostać simem. Nie rozumiem, czemu tych świetnych ruin w centrum uniwersyteckiego miasta nie zagospodarowali tak jak te w Windenburgu. Początkowo myślałam, że po zapisaniu się do tajnego stowarzyszenia, można będzie tam się przenieść simem, to byłoby super. :)
@Alibali - Alu ja obrabiam zdjęcia w GIMP-ie, te robione w pomieszczeniach dobrze oświetlonych niekoniecznie, ale te na zewnątrz są w czwórce marne, więc trzeba je trochę wyostrzyć lub rozjaśnić.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » niedziela 26 kwie 2020, 00:33

Cudne zdjęcia, niesamowite ujęcia! Dopiero teraz dostrzegam, jak The Sims $ims 4 jest piękne pod względem grafiki. Graficy artystyczni tej odsłony Simsów naprawdę odwalają dobrą robotę.
Jednak to Wy Moi Mili prezentujący uroki simowego świata macie wyjątkowy dar pokazania tych cudów. Wszystkie, ale dokładnie wszystkie zdjęcia zapierają dech w piersiach.Nie mogę się na nie napatrzeć. O istnieniu niektórych miejsc nie miałam nawet pojęcia!
Przy okazji mam pytanie (może trochę durne, ale wybaczcie laikowi) - jak takie zdjęcia są robione. Niejednokrotnie bowiem są przedstawiane miejsca, do których normalnie simem czy bez sima nie można się dostać. Są zbliżenia terenów, których w czasie zwykłej rozgrywki nie widać?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 26 kwie 2020, 01:59

@Kirka a przydatne jest kliknięcie "TAB" w trybie życia i wtedy strzałkami klawiatury możesz swobodnie przemierzyć cała mapę nawet do jej abstrakcyjnych granic :)
W celu zrobienia fajnych ujęć przyda się tez myk, który znam od niedawna; w trybie życia po kliknięciu TAB kiedy już mamy dany fragment miasta możemy dość precyzyjnie i łatwo unieść się lub obniżyć wciskając klawisze "Q" i "E" (jeśli nie pomyliłem). Trzymam kciuki za Twoje foty i zwiedzanie światków simowych. Mimo wad tej gry ,wizualnie faktycznie wyglądają te otoczenia bardzo fajnie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 27 kwie 2020, 21:18

Pięknie sfocone to miasteczko uniwersyteckie. Aż szkoda, że twórcy gry nie pokusili się o zrobienie w pełni grywalnego otoczxenia w takim stylu. Można by pokusić się o przerobienie Windenburga w całości w tym stylu. Może takiego wyzwania podejmiemy się na forumie w niedalekiej przyszłości? Co Wy na to?

Przejrzałam wszystkie fotki uniwersyteckie bardzo uważnie, i dodaję taką, jakiej tu jeszcze nie ma :)

tęcza.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 27 kwie 2020, 22:03

Aleś chyciła momenta :) :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 28 kwie 2020, 06:01

Tęcza po burzy wygląda cudnie, zwłaszcza w grze :23-clapping-hands:

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » poniedziałek 08 cze 2020, 08:13

07.06.2020_16-08-33.jpg
07.06.2020_16-09-41.jpg
07.06.2020_16-17-17.jpg
07.06.2020_16-17-26.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 cze 2020, 11:48

Przepiękne te fotki @olivkasims - piękne kolory, i ostrość. Echh, kiedy ja się naumiem :( Gdy widzę takie fotki - myśle - kurcze - czy my mamy tę samą grę? :a_grin3: Przecież jeszcze TEGO nie widziałam :65-flushed-face: Napisz więc jeszcze Olivko z jakich miast te widoczki, żeby takie gapy jak ja nie musiały się biedzić :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 09 cze 2020, 12:43

Fantastyczne. Chyba te otoczenia są najfajniejsze jesienią a Myszkowo nocne robi wrażenie!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 09 cze 2020, 13:58

Jakie śliczne fotki *.* Nie mialam pojecia, ze ta gra jest az tak cudna *.* Gratuluję fotograficznego wyczucia!

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 09 cze 2020, 13:58

Alicjo pierwsze dwie fotki z Uniwersytet Foxbury a dwie nocne to San Myshuno dzielnica dla bogaczy i widok na miasto w dole :02S-grinning-face-smiling-eyes: Dziękuję za miłe słowa @SimDels i @Alibali

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 09 cze 2020, 13:59

:02S-grinning-face-smiling-eyes: Własnie pisałam odpowiedz a tu jeszcze jedna pochwała wpadła tenkjuju @Marvi

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 cze 2020, 14:40

Dzięki Olivko... Nie byłam pewna tego miasta z oceanem. Czy to nie Del Sol. Tak czy siak - zdjęcia przecudne. Czy masz jakiś sekret? Chodzi mi o obróbkę :)
Ostatnio zmieniony wtorek 09 cze 2020, 20:24 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » wtorek 09 cze 2020, 17:56

:22-thinking-face: Sekret? Jak dobrze rozumiem chodzi o sekret dotyczący zdjęć z gry ,jeśli tak to nie ma żadnego sekretu każdy może zrobić takie fotki przy pomocy TAB :05-smiling-face-open-mouth: obróbka jest taka że w Photoshop trochę rozjaśniam fotki i pomniejszam ,czasem dodaję ramki z Photoscape :01-grinning-face:
Ostatnio zmieniony środa 10 cze 2020, 09:03 przez olivkasims, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 cze 2020, 00:04

Podpowiem uzupełniająco (wszak sam ciapa nie wiedziałem tego do niedawna) ,że na klikniętym TABie można tez opcjonalnie unieść się płynnie w górę lub dół wciskając ; Q i E
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » sobota 13 cze 2020, 09:43

Nie wiem czy to już efekt dbania o ekologię czy zawsze tak było :81-face-finger-covering-closed-lips:
13.06.2020_09-38-41.jpg
13.06.2020_13-45-47.jpg
13.06.2020_16-19-00.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 15 cze 2020, 01:59

@Alibali , @olivkasims - piękna tęcza i piękna zorza polarna. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Lubię tu zaglądać, bo zawsze zaskoczycie mnie jakimiś ślicznymi fotkami z gry. :)

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » piątek 19 cze 2020, 09:38

Start rakiety :02S-grinning-face-smiling-eyes:
19.06.2020_09-32-11.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki z gry”