Tfurczość gry

Strzeliłeś fotkę, która rozśmiesza cię do łez? Albo wzrusza? Podziel się z nami - też chcemy poczuć te emocje!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Tfurczość gry

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 sty 2019, 12:07

Jakiś czas temu postawiłam domek na działce w Wierzbowej Zatoczce zamieszkałej przez rodzinę Bheeda - (made by EA) - młodych Hindusów. Potem domek i rodzinę porzuciłam - nie pamiętam już z jakich powodów.
Dziś postanowiłam spróbować postawić mój trójkowy domek na tejże działce. Weszłam do rodzinki - i co widzę? Dorobili się potomka. Nic dziwnego - wszak Simy rozmnażają się...
Ale powaliło mnie imię potomka - jakże egzotyczne!

Imię.jpg
No, tego się po Bheedach nie spodziewałam!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 14 sty 2019, 15:13

No widzisz Alu,chociaż rodzinka egzotyczna ale potomkowi nadali imię niemal Polskie :) Gratuluję potomka.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 14 sty 2019, 21:31

To jest własnie piekne :D Gra wrzuca randomowe imiona z puli polskich imion. Więc pół bidy jak trafi na jakichś Trzewików czy Kule, ale jak masz tych miastowych hindusów z Misiuno, to jak dowali Przemka, Staszka czy innego Ignacego, to smiech i bieda. Muszę aż zajrzeć do moich randomów (MC ich mnozy masowo XD) i zobaczę ilu z "orientalsów" sie spolszczyło :D Piękny akcent propolski :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 14 sty 2019, 23:07

No to jest zabawne faktycznie :D No ale dla tych (simowych Hindusów) to akurat egzotyką rzeczywiście było to imię bez 2 zdań. Kula swoja droga jest u mnie bardzo popularna to chyba jakiś potezny (simowy) ród jest :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 15 sty 2019, 22:41

U mnie wszechpotężni byli prze pewien czas Wiaderkowie. A gdy grałam w Windenburgu, to na każą parcelę właziła rodzina Villareal, a na głowę rodu bez przeróbki nie można patrzeć. Kiedyś go nawet fajnie przerobiłam, ale zapis dawno zaginął, a nie zapisałam go sobie do Galerii. Zostały tylko fotki... na starym forum :(

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 21 sty 2019, 09:18

Zabawne :03-face-with-tears-of-joy: :03-face-with-tears-of-joy: , aż chciałoby się zawołać ... górą nasi :a_grin2:. Niech żyje Przemek :a_drink:

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 21 sty 2019, 12:16

@Marvi - to mam rozumieć że i w mojej grze teraz simy NPC będą się mnożyć na potęgę,bo właśnie dodałem do gry folder MCC? Aż strach pomyśleć co teraz będzie się działo w mojej grze.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 21 sty 2019, 15:01

Nie, Pablito - (Pablito to po hiszpańsku Pawełek :) ) Generowanie Simów NPC nie ma nic wspólnego z mc commanderem. Rozważamy tu randomowość przydzielania imion i nazwisk, i ich częstotliwość występowania w grze. Jakiś nędzny programista, tworząc spolszczenie gry, dodał do kubełka z imionami i nazwiskami polskie, ale tak pięknie brzmiące, że ... klękajcie narody.
Ale z drugiej strony - ci, co dobrze poznali j.angielski też już zdążyli się przekonać, że pięknie brzmiące z angielska nazwiska czy imiona są zwykłymi w rzeczywistości, jak np Sparrow (wróbel), Baker (piekarz) czy Taylor (krawiec). A imiona typu Barry, Teddy czy Spike nadawane są chętniej psom niż ludziom.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 21 sty 2019, 16:38

Uf,to całe szczęście Alu bo już mnie mały szok zgarnął że simy NPC będą mi się mnożyć na potęgę.
Wiem o tym że Pablito lub Pablo to po hiszpańsku imię Paweł,byłem tam jakieś 10 lat temu a dokładniej w Madrycie. Co prawda bardzo króciutko bo tylko miesiąc,ale może jeszcze kiedyś tam wrócę.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 22 lut 2019, 01:51

Gra od dziś zapisuje fotki z pełnymi danymi. Oto zrzut ekranu - na zwykłym kliknięciu w c nie widać tej zielonej ramki bo to interfejs - więc nacisnęłam printscreen.

Blanche.jpg

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » sobota 23 lut 2019, 00:03

@Alibali wydaje mi się, że zawsze tak było... a może to kwestia ustawień?
U mnie zawsze były zapisywane w ten sposób :cat_huh:
adss.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 23 lut 2019, 13:56

@Fredra Fredrusiu - u mnie też wyświetlał się ten zielony ekranik - tylko nie było w nim wcześniej tylu informacji o fotce.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 24 lut 2019, 05:21

Prawdopodobnie to zrobili po setkach pytan od dzieciakow na EA Help - na amerykanskim nie na polskim.
Polskie dzieci sa zdaje sie bardziej ogarniete. Istnieje niestety tez opcja ze te polskie nawet są mniej ogarnięte od amerykańskich bo nie potrafia znaleźć EA Help aby w ogóle móc zadac te tak ważne pytanie - "GDZIE ZNAJDĘ MOJE ZDJECIA ROBIONE W GRZE????!!! -XD
No a jak zrobili w angielskiej wersji tę zmiane , to i we wszystkich wersjach jezykowych
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotki z gry”