Krótkie historyjki obrazkowe

Zrobiłeś fajne fotki? Wrzuć je tutaj a ktoś na pewno stworzy fajną historyjkę.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Krótkie historyjki obrazkowe

Post autor: Alibali » czwartek 25 kwie 2019, 11:35

Nawet najlepszą imprezę może zepsuć telefon w rodzaju - ty się włóczysz nie wiadomo gdzie, a tu powódź w domu! Wracaj czym prędzej, jeśli nie chcesz mieszkać za chwilę w Arce Noego! A okazuje się po powrocie, że uszczelka puściła...
Lata temu, gdy już wyjechałam z Wrocka, i przyjeżdżałam co jakiś czas z dziećmi - gdy tylko gdzieś dłużej zabawiłam - dostawałam takie telefony od mojej mamy... Zawsze była Drama, bo gdzieś poszłam, i ją ZOSTAWIŁAM!!!! Dziś wiem, że po prostu była zazdrosna o to, że tęsknię bardziej za koleżankami, niż za nią - a ja chciałam po prostu odpocząć od codzienności...
Co do CAS-u - mnie chyba z niego wywalają codziennie w nocy, bo rano się pozbierać nie mogę :68-pouting-face: :a_grin2: :a_angry2: :a_ciiii:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 25 kwie 2019, 11:49

Świetne :D Świat gwiazd jednak nie tak zuoełnie oderwany od rzeczywistości jakby sie wydawało :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 25 cze 2019, 18:11

Iga Solo mieszkała w San Myshuno. Pracowała w Radzie Miejskiej i nawet miała szansę zostać burmistrzem. Jednak zgiełk miasta, zasnuwający go smog i ciągłe festiwale dawały jej się coraz bardziej we znaki. Postanowiła więc odpocząć gdzieś w egzotycznej krainie z dala od cywilizacji. Pojechała do Sulani, najpierw na urlop, ale fauna i flora wysp tak ją zauroczyły, że pozostała już tam na stałe. Postanowiła także walczyć o ekosystem Sulani i chociaż nie podjęła pracy ekologa, to w walce z trucicielami była bezwzględna.

Jak tu pięknie!
komiks ekolog ż.jpg
komiks żó.jpg
Nagle w oddali zobaczyła mężczyznę, który wylewał coś do wody. O nie, to szkodnik!
komiks ekolog.jpg
komiks ekolog 1.jpg
komiks ekolog 2.jpg
komiks ekolog 3.jpg
komiks ekolog 4.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 25 cze 2019, 18:24

I jeszcze coś z życia na Sulani.
Iga Solo należała do osób dosyć rozrywkowych. W San Myshuno często z przyjaciółmi wieczorami balowała i chociaż była zauroczona przyrodą i mieszkańcami Sulani, takiej rozrywki trochę jej brakowało. Dlatego też wieczorami często odwiedzała miejscowy bar, lecz zaniepokoiło ją pewne zjawisko:
komiks bar 1.jpg
Jakie było jej zdziwienie, gdy pewnego wieczoru w barze pojawiły się tłumy tubylców, a konkretnie mieszkanek Sulani w wieku - powiedzmy - leciwym.
Wkrótce wyjaśniła się zagadka, czego tak naprawdę Sulanitkom brakowało :)
.
komiks bar 2.jpg
.
komiks bar 3.jpg

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 26 cze 2019, 11:23

Oba mini opowiadanka fantastyczne :13-thumbs-up: .
Pierwsze śmiało może służyć za instruktaż, jak należy postępować z osobami, które za nic mają dbałość o środowisko :23-clapping-hands: . Drugie natomiast to trafiona w punkt zabawna parodia niektórych zachowań :lol: .

Kto da więcej : - " Międzygalaktyczny statek kosmiczny ! Mało używany !" czy " Wypasiona chata u podnóża wulkanu ! Adrenalina gwarantowana" - dowcip i humor kabaretowy w najlepszym wydaniu. :a_bravo: :a_bravo: Wikki. Zapewniłeś mi dobry nastrój na cały tydzień :lol: .
Lepszego lekarstwa nie mogłam sobie wymarzyć.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 27 cze 2019, 02:41

Bardzo fajna historia ,świetne foty w pierwszym rzucie. Ps akurat dzisiajk przeczytałem choć to nie najnowsza nowina, że w Indonezji na wyspie Bali plaże były bardzo zasmiecone a obecnie sa ponć czyste, wprowqadzono tam faktyczny zakaz stosowania jednorazowych folii i plastiku, wydaje sie, że faktyczmie ten region świata mógł być inspiracją dla zespołu od Simsów.
Drugie story też fajne zabawne no i...chopie cos ty tam za czary odprawił że ci sie takie misiowo-ufowate towarzycho zleciało :O :D Coś czuje że jakies czary około voodo tam musiały gdzies poleciec ;P
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 27 cze 2019, 18:33

Ubawiły mnie obie historyjki. Nie wiem, która bardziej. Obie są świetne. Ale chyba ten gostek, który prawie po ryju oberwał, ale nadal się oblizuje lubieżnie! :) Przypomina mi to scenkę z filmu, dla was archaicznego - "Poszukiwany, poszukiwana", gdy gosposia Marysia w wykonaniu niezapomnianego Wojciecha Pokory daje odpór "Panu" (świetny w tej roli W. Gołas) :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 27 cze 2019, 22:11

Cos o pomysłach mojego nowego ludzika na rozgrywkę z nowa wyspą ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 30 cze 2019, 16:34

Faktycznie Togo ma rację - na tych wysepkach można cuda wyczarować. Pobawić się np. w Robinsona Cruzoe, piratów, odkryć zaginione cywilizacje. Jeżeli chodzi o Majów, to już w swej kolekcji masz trochę projektów tej kultury. Czekam więc aż Sulani zamieni się w starożytną cywilizację w wykonaniu @SimDels :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 05 lip 2019, 16:55

Dzięki @Wikki no teraz już chyba nie mam wyjścia :) Właściwie zacząłem budować już jakies ruinki ,może za jakiś czas coś znośnego z tego wyjdzie (mam takowa nadzieję).

A poniżej znów cos z cyklu "krótkie historyjki bez sensu" ,obrazki powstały dla serwisu Simholic ,i tworzą dalszy ciąg przemyśleń nad rozgrywką w nowym świecie oczywiście z mocnym przymrużeniem oka ;)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » sobota 06 lip 2019, 11:52

Klata barmana.. pomarzyć też chcę na taka plaże
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 09 sie 2019, 00:21

komiks małżonkowie 1.jpg
komiks małzonkowie 2.jpg
komiks małżonkowie3.jpg
komiks małzonkowie 4.jpg
komiks małzonkowie 5.jpg
Komiks małzonkowie 6.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 09 sie 2019, 01:39

No tak.. wszyscy wiemy, ze mężczyźni umieją zgrabnie poslugiwać się logiką, to po prostu cecha wrodzona jak widać powyżej. Kobiety zaś ktorym logika jest obca wiecznie mają jakieś dziwne pretensje. No po prostu żyć sie nie da!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 09 sie 2019, 11:29

Super tekst Wiki! Aż prawie kawą oplułam monitor... Taa, wszystkiemu winna ta... kawa!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 09 sie 2019, 11:45

Kapitalne :D Mnie przekonuje że kawa rodzi agresje i że żona może się okazac lepsza od innych metod na skleroze :D Superowe
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 10 sie 2019, 09:25

Zgadzam się z męską logiką :09-winking-face: - zdecydowanie kawa wzbudza agresję, bo zwarta w niej kofeina pobudza do działania, nie zawsze właściwie ukierunkowanego :lol: :lol: :lol:... a alkohol relaksuje i rozluźnia :lol:


Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 14 sie 2019, 17:31

:03S-face-with-tears-of-joy: :04-rolling-on-the-floor-laughing: - padłam po przeczytaniu tego . Super komiks Wikki, choć od razu wiadomo, że pisał go facet. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 10 paź 2019, 10:52

W celu odświeżenia kącika kilka zdjęć, które nie zmieściły się w relacjach ze zwiedzania SimtopiCity... oraz przyległych miejscowości :D

19.jpg
20.jpg
21.jpg
Towarzyskie spotkania mieszkańców SimtopiaCity :09-winking-face:
piknik 1.jpg
radość.jpg
converse.jpg
wsciekła.jpg
talent.jpg
truskawka.jpg
oraz pouczająca rozmowa panów Vimesów, która miała miejsce po powrocie Aleca z centrum Handlowego, gdzie wpadła mu w oko blond piękność:
v8.jpg
v9a.jpg
v10.jpg
pragmatyczny.jpg
v11.jpg
Niech humor a czasami refleksja i zaduma towarzyszy każdemu z Was. Pozdrawiam serdecznie. Wasze zdrowie :a_beer: .

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 11 paź 2019, 20:05

Oj cudne fotki i świetne dialogi! :hearts/heavy-black-heart:
Sprawilaś mi wielką frajdę tym reportażem. To takie zabawne oglądać wlasnych simów jako NPC. No i dzieki za dolozenie troche ciała na szkielet Aleca :cat_mwaha:
Jakie nasze simy są takie są - bardziej lub mniej ladne ale i tak sa o niebo lepsze od wyrobów Maxisa.
Gabi Keiko to bogini jak sie ją porowna z mieszkankami Mishuo , ktore tez pretendują do azjatyckich typów urody. Jakby Maxis nie mógł sie przyłozyc i zaludnic tych wszyskich okolic czymś ładniejszym. Ostatecznie mogli idioci wziac z Galerii wyroby cudze uznanych tworców! Toto CC nie ma przeciez! Juz nie wspominam o simach ktorymi gramy bo do nich mamy subiektywny stosunek i póki nimi gramy to są dla nas najsliczniejsze na świecie ale chocby ze wzgledów estetycznych mogli by sie przylozyc! Twoja panna jest śliczna!
P.S.
Teraz dopiero sobie uswiadomiłam ze Alt to przeciez nieco zmieniony ten aktor z mojej historyjki o malzenstwie gwiazdy z sierotką. :cat_mwaha: No ma tam inną fryzurę. Ten tutaj byl ubrany i uczesany z podstawki. Bardzo go lubie i wciaz mieszka w moich grach.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 11 paź 2019, 20:45

O, jak fajnie! Wreszcie coś się dzieje w kąciku :) A dzieje się dużo! Świetne mini historyjki, świetne dialogi.
Bardzo rozbawiła mnie scena Bobi z Vimesem, który wciąż myśli tylko o jednym i skojarzenia ma takie właśnie .. vimesowskie "ręcznik plażowy w Sulani byłby lepszy".
Zresztą dialogi samych Panów Vimesów też są rewelacyjne, jak na przykład odzywka "nie ma takiego wagonika, którego nie dałoby się odczepić" lub "nie jestem cyniczny tylko pragmatyczny" .
Super teksty :catlol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zróbmy sobie komiks”