Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: SimDels » czwartek 02 lip 2020, 23:44

Marvi - kapitalny pomysł na piec kaflowy(!) i cały zestaw z fajerkami, naprawde genial. Chyba uradnę sobie w przyszłości ;P Ogólnie piękne swojskie wnętrze i chyba mnie do czegoś zainspirzyłaś.
Ari no wiesz jesli to ma być suchar to co ja mam powiedzieć z moim meblowaniem :D Mi się Twój pomysł podoba, przywodzi na myśl troche mroczne rzeczy bo przepisy podejrzane ze ściany paczą (wrzuć kielich stokrotki ,dodaj udo żabki... i czort wie co jeszcze az strach się przyglądać :D ) a waga świadczy o tym, że zamieszkały tam fachowiec tudzież szanowana szeptucha ,wie co robi. Świetny klimat !
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 03 lip 2020, 23:03

@bobas52 - wspaniały pomysł z kuchnią Szeptunki na wolnym powietrzu. Cudne i magiczne miejsce, ale nie mogło być inaczej, bo one oprócz warzenia rożnych eliksirów na poprawę zdrowia, odczyniają również uroki. :hearts/green-heart:

@Kirka - prześliczna kuchnia znachorki, przytulna i pachnąca ziołami. Jest nawet tajemnicza księga, w której skrzętnie notuje swoje zielarskie przepisy. :hearts/green-heart:

@Marvi - piękna kuchnia zielarki, jest kociołek, są ziółka, ale najbardziej zachwycił mnie genialnie skonstruowany wiejski piec. :hearts/green-heart:

@Aericia - osoby wierzące w moc leczenia zielarki, wdrapią się nawet na szczyt wieży. Kuchnia jest urocza i z nutką tajemniczości. :hearts/green-heart:


Moja zielarka jest współczesną kobietą, która robi nalewki, syropki i herbatki ziołowe, wiec ma nowoczesną kuchnię. :02-grinning-face-smiling-eyes:

01 ziołowa kuchnia.jpg
02 ziołowa kuchnia.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 04 lip 2020, 02:29

@bobas52 - miejsce, w którym dzieją się dziwy. Bajkowa, magiczna sceneria przykuwa wzrok, zachęca do snucia opowieści o mocy uzdrawiającej Szeptunki;
@Kirka - to faktycznie inna bajka. Kuchnia bogato wyposażona i idealnie przystosowana do przygotowywania wywarów i naparów z ziół i roślin, które zielarka samodzielnie uprawia;
@Marvi - kuchnia niczym ze starego albumu, czyli kolejna bajkowa opowieść o zielarce, która uwarzy napar, upiecze specjalne ciasto w świetnym piecu kaflowym (fantastyczny pomysł!), odczyni uroki nad kotłem;
@Aericia - stylowa kuchenka na szczycie wieży z różnymi miksturami. Znachorka para się pewnie nie tylko parzeniem ziółek, ale także magią;
@Ktosik - elegancka, słoneczna kuchnia. Od razu widać, że pani domu dba o domowników i zdrowy styl życia.

Mój pomysł na kuchnię zielarki nie ma nic wspólnego z bajkami i czarami. To po prostu proza. W kuchni tej rządzi pani preferująca wegetarianizm, leczenie alternatywne i wierzy w uzdrawiającą moc ziół. Przyrządza więc potrawy wege, napary ziołowe, a przede wszystkim ... nalewki :)
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
.
kitchen.jpg
.
kitchen 1.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 04 lip 2020, 20:22

@Wikki - piękna i klimatyczna kuchnia. Właścicielka pewnie oprócz wegetariańskich dań uwielbia również kwiaty. które tworzą uroczą ozdobę tego pomieszczenia. Nalewek ma już sporą kolekcję, chętnie bym się wprosiła na degustację. :01-grinning-face: :hearts/green-heart:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 04 lip 2020, 22:47

@Marvi - bardzo kreatywna praca. W kuchni, urządzonej jak za dawnych lat, doświadczona zielarka eksperymentuje - łącząc składniki wszelakie. Trochę podpiecze, podgotuje, zaparzy. pomiesza co trzeba, tworząc niepowtarzalne medykamenty :)
@Aericia - klimatyczne pomieszczenie. Na samym szczycie wysokiej wieży w swej małej kuchni zielarka wyczynia cuda, wyczarowując skuteczne leki na różne dolegliwości :)
@Ktosik - piękna, jasna kuchnia, w wiosennych radosnych barwach. Współczesna zielarka dba więc o zdrowie rodziny zarówno fizyczne, parząc ziółka, jak i psychiczne, zabiegając o dobry nastrój :)
@Wikki - kuchnia przytulna z romantycznymi akcentami. Pani domu wie, że samopoczucie domowników jest najważniejsze. Dlatego też pomieszczenie przyozdobiła kwiatami i aromatycznymi ziołami, a na dokładkę rodzince serwuje różniste nalewki :)

Pięknie dziękuję za miłe komentarze. Moc serdeczności :hearts/two-hearts:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 04 lip 2020, 23:22

Gabi ,pięknie i nowocześnie, bardzo oryginalne świeże podejście do tematu i miodna kolorystyka, bardzo pomysłowo umeblowałaś, duzo się tam dzieje i smaczku dodają dywaniki, mega praca.
Wikki-niesamowity styl! Współcześnie wegetarianie lub osoby poszukujące zdrowego trybu odżywiania są po trosze takimi szamanami jak dawni czarodzieje-lekarze bo każdy z nas może dziś odkryć dawne recepty czy zioła by stosować je jak dawniej ...w naszym współczesnym świecie ,którego nawyki często od tej dawnej wiedzy są oderwane. Świetna praca i ciekawe pomysły z tym ukwieceniem i cała konstrukcja zabudowy kuchni, genialne, zwłaszcza także sposób zabudowania górnej części kuchennych meblościanek.

Ten temat zainspirował mnie do stworzenia całej chałupy a;la średniowiecznej czyli domu alchemika bo to tak jakoś bliskie tematycznie (na razie jeszcze w fazie budowy a raczej meblowania pozostałych pomieszczeń) ;)
Owe wypocinki w galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Załączniki
aa.jpg
aa.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 05 lip 2020, 00:30

Wszystkim uczestnikom dziękuję serdecznie za wspaniałe prace! Jak zawsze mamy popisy kreatywności najwyższej próby! Śliczna kuchnia letnia @bobas52, rustykalna kuchnia @Kirka, gustowna kuchnia na szczycie wieży @Aericia, zielony powiew nowoczesności @Ktosik, ukwiecona kuchnia @Wikki i mroczna, lekko karczmiana kuchnia @SimDels. Drodzy Państwo - chylę czoła przed Waszymi pomysłami i, jak zawsze, kunsztownymi pracami!

A tymczasem w tym tygodniu przedstawiam propozycję mojego true crime'owego freaka Ari :hearts/heavy-black-heart:. Mam nadzieję, że wyzwanie przypadnie Wam do gustu (a może - kto wie - kogoś zainspiruje do "pociągnięcia tematu" i zbudowanie całej komendy policji? :> co, nie ukrywam, ucieszyłoby mnie niezmiernie, bo growy komisariat zbrzydł mi okrutnie).



Szóste zadanie: gabinet detektywa.
Czas realizacji: 1 sierpnia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 2 sierpnia.
Ostatnio zmieniony sobota 18 lip 2020, 23:45 przez Marvi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » sobota 18 lip 2020, 23:44

:bomb: ACHTUNG! :bomb:

Z przyczyny, że wszyscy dekoratorzy są dyntka *a i sama uniżona toże* wydłużam czas o następne 2 tygodnie xD Czyli termin do 1 sierpnia do północy, a nowe zadanie pojawi się 2 sierpnia xD
...chyba że ogólnie dajemy sobie na pozór z tym projektem ;)

Peace :06-victory: & love :hearts/heavy-black-heart:!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 21 lip 2020, 23:51

W takim razie czasu jeszcze trochę jest :) Pojęcia nie mam o tym jak sklecić gabinet detektywa ale tym bardziej może zrobię sobie takie wyzwanie by się przy okazji naumieć ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 22 lip 2020, 16:44

Haha, ja też nie mam pomysłu na ten gabinet - wena się ulotniła, ale może do sierpnia wróci i coś "zmaluję". :D

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 31 lip 2020, 00:14

Długo zastanawiałam się nad tym gabinetem detektywa, w końcu stworzyłam Gabinet Sherlocka Holmesa. :02-grinning-face-smiling-eyes:

gabinet Sherlocka Holmesa.png
02 gabinet Sherlocka Holmesa.png

Pozdrawiam :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 31 lip 2020, 09:37

I moja wersja gabinetu dla detektywa :09-winking-face:

31.07.2020_09-27-21.jpg

31.07.2020_09-30-42.jpg

Awatar użytkownika
olivkasims
Redaktor
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 25 lip 2019, 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Origin ID: olivkasims

Post autor: olivkasims » piątek 31 lip 2020, 17:16

Mój detektyw Cormoran Strike niedawno rozstał się z narzeczoną (data ślubu była już wyznaczona).Wynajął tani pokój na poddaszu , który musiał posłużyć jako gabinet i część prywatna czyli sypialnia z wydzieloną łazienką . Gabinet wyposażył meblami z odzysku oraz kilka swoich własnych szpargałów , pamiątek ,zdjęć ...ect. Właśnie przysłali mu na dwa tygodnie stażystkę z Urzędu pracy , wiec zmuszony był dostawić biurko dla pani stażystki . Bardzo lubię kryminały na papierze i celuloidzie więc temat mi przypasował , dzięki Marvi za dobrą zabawę przy tworzeniu tego pokoju :05-smiling-face-open-mouth: Z uwagi na ograniczoną ilość fotek w temacie nie pokazałam części prywatnej , ale pokój jest w galerii jak by ktoś był ciekaw gdzie sypia Cormoran :12-smiling-face-sunglasses:
31.07.2020_16-31-12.jpg
31.07.2020_16-31-36.jpg

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 01 sie 2020, 18:01

@Ktosik - piękny, stylowy gabinet. Tak nastrojowo urządzone miejsce na pewno sprzyja dedukcji i rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych zagadek.
@Kropka - elegancki gabinet, urządzony z przepychem. Od razu widać, że klientela detektywa nie skąpi kasy.
@olivkasims - przytulny i interesująco urządzony gabinet osoby na dorobku. Chociaż życie osobiste nie szczędziło detektywowi rozczarowań, to z pewnością się jeszcze odkuje. Pomoże mu w tym stażystka? :)

Nikt nie pamięta jego imienia i nazwiska. Nikt nie wie skąd się pojawił. Nikt nie zna jego przeszłości. Jedni mówią, że jest to były Gromowiec, drudzy, że znany sportowiec. Jeszcze inni zaś twierdzą, że nie nic z tego, to na pewno potomek Rutkowskiego. Natomiast jego klienci zgodnym chórem wołają - to świetny fachowiec, znający się na swojej robocie. Detektyw z Newcrast. Specjalizuje się w poszukiwaniach rzeczy i osób zaginionych. Zaginął kotek - zgłoś się do detektywa z Newcrast, a na pewno odszuka sierściucha. Narzeczony dał dyla sprzed ołtarza - idź do detektywa - wykopie niewiernego choćby spod ziemi. Dziadek gdzieś ukrył testament przed rodziną - tylko detektyw wygrzebie wolę staruszka z najciemniejszego zakamarka. Zlecenia przyjmuje w swoim biurze, usytuowanym na obrzeżach miasta:
- część oficjalna dostępna dla klientów
detektyw gabinet.jpg
- pomieszczenie tylko do pracy detektywa i jego zaufanego pomocnika - tajemniczego Don Pedra z Krainy Deszczowców:
detektyw zaplecze.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 02 sie 2020, 06:05

@Ktosik Bardzo stylowy pokoj Holmesa i slicznie urządzony, Ale najbadziej zaskoczył mnie sam Holmes - wypisz wymaluj Holmes z ostatniego serialu BBC ktory oglądam - chyba sie na nim wzorowałas? :hearts/heavy-black-heart:
@Kropka To jest pokój dedektywa o sławie swiatowej! Wczoraj rozwiązywal sprawe zaginionego słonia w Indiach , dzisiaj wpadł na chwilę do swojego wytwornego biiura w Nowym Jorku. ktore swoim wystrojem udawadnia jak wysoki jest jego status ale juz walizka spakowana, bo pewnie juto juz będzie w Rzymie szukajac oszusta ktory sprzedal naiwnemu amerykanskiemu milionerowi ,krolowi hot dogów Coloseum. :hearts/heavy-black-heart:
@olivkasims Nowoczesny bez zbednych ozdóbek ale ze smakiem urzadzony gabinek dedektywa ktory sciga miejscowa mafie. Nawet jak mu to z zemsty zdemolują to finansowo go nie zabije. :hearts/heavy-black-heart:
@Kirka Teoretycznie ten dedektyw szuka zaginionych kotków ale to tylko przykrywaka, bo tak naprawde to członek Archiwum X specjalzujacy sie w wykrywaniu kosmtów, Słabo sie jednak zamaskował bo w jego miejscu pracy mozna znaleźć obiekty i uzadzenia dziwnego przeznaczenia i bardziej przypomina ono laboratorium niz streotypowy gabinet dedektywa. Mozna zgadnąć od razu, ze to dedektyw od UFO. :) :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » niedziela 02 sie 2020, 14:02

Wspaniałe gabinety detektywów! Serdecznie wszystkim dziękuję za wzięcie udział w tej szóstej edycji wyzwania. A tymczasem pora na...



Siódme zadanie: pokój fana motoryzacji.
Czas realizacji: 15 sierpnia (do północy).

Kolejne zadanie pojawi się 16 sierpnia.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 sie 2020, 00:15 przez Marvi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 sie 2020, 00:23

Ja na razie tylko pogratuluje wspaniałych prac jestem pod ogromnym wrażeniem,tym bardziej, że temat wydał mi się jednak nie łatwy. Oli szalenie nowocześnie ale jakoś przytulnie i domowo mimo funkcji, Kirka zaskoczyła mnie mnogością wyposażenia i detali co w tej kolorystyce wygląda kapitalnie. Kropka i Gabi poszłyście w czysta elegancje klasyki, gabinety rodem z początków poprzedniego wieku, bardzo mi się to spodobało. Mam nadzieje że tym razem jakoś sie dołączę i ciekaw jestem pomysłów w tym etapie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 07 sie 2020, 21:25

@SimDels - świetna pracownia alchemika utrzymana w stylu średniowiecznej izby :)
@Ktosik - idealne odwzorowanie XIX wiecznego gabinetu literackiego detektywa. Nie ma w nim nawet krzty współczesnych wynalazków :)
@Kropka - bardzo elegancki, bogato wyposażony gabinet detektywa wyższych sfer. Czysty luksus :)
@olivkasims - świetny zamysł zagospodarowania przestrzeni nieco "podniszczonymi" rzeczami. No, bo skoro detektyw dopiero zaczyna karierę więc najpierw musi zarobić na lux :)
@Kirka - pomysłowy podział gabinetu na część oficjalną i roboczą detektywa, który ma sporo zleceń. Część oficjalna zapełniona aktami, natomiast ta robocza to istny arsenał najnowszych wynalazków podsłuchowych i szpiegowskich :)

W związku z aktualnym wyzwaniem stworzyłem pokój dla ... przyszłego fana motoryzacji. No, ale przecież rozwijanie pasji od czegoś trzeba zacząć :)
Maluch wyruszył więc w pierwszą podróż

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... maxis=true
.
podróż 1.jpg
.
podróż 2.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 07 sie 2020, 22:19

@Wikki
To jest fantastyczna unikalna kreacja! Zachwycila mnie twoja umiejetność stworzenia iluzji przestrzeni w tym pokoju. Te przeniesienie dalszego ciagu drogi na ściane jest absolutnie fantastyczne! ! Chwilami przestrzzeń sciany i podlogi tak łącza sie ze sobą, że trudno zgadnąć gdzie sie kończy podłoga a zaczyna ściana! Tak jest w wypadku nie tylkoj drogi ale i tego "jeziorka" stworzonego z dywanu. Nawet ta kanapa stworzona z foteli jakos imituje dla mnie przystanek autobusowy, a misio wcale nie tworzy dysonansu w tym obrazie, Naprawde nie wiem jak ci sie to udalo. Juz nawet nie wspominam o cudnej kolorystyce przypominajacej dziecinne obrazki. Biblioteczka jako stacja benzynowa! Padlam!
Genialna, cudowna praca! Obojetnie ile pobran to będzie miało to jest dla mnie i chyba długo będzie najbardziej kteatywna praca jaką kiedykolwiek widzialam Mistrzostwo swiata!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 11 sie 2020, 18:17

@kreatora - dziękuję za wnikliwą analizę pracy detektywa z Newcras. Od razu widać, że przed specjalistą nic się nie ukryje (nawet ściśle strzeżone tajemnice :) :) )
@SimDels - miło było przeczytać, że budowlanego fachowca zaskoczyłam :) :)

@Wikki ten pokój to po prostu opowieść o podróży. Kolorowy, ciekawie urządzony, wiele kreatywnych pomysłów. Zatem szerokiej drogi maluszku :)

„Proste drogi są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców”,
„Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy jedziesz zbyt wolno”
Takie i inne maksymy znanych kierowców przyswaja sobie nastoletni fan motoryzacji, który kiedyś z pewnością zostanie "Mistrzem kierownicy"
rajd 1.jpg
rajd.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”