Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: SimDels » czwartek 13 cze 2019, 22:27

Stosownie do nazwy stosownym będzie zauwazyć, że elegancja jest naprawde elegancka, świetna przeszklona bryła z narożnikiem dodającym charakteru tak jak ścianka z zielskiem (super pomysł). WNętrza tez naprawde super (bez cukru) zwłąszcza ba 3 i czwartym fotku bombastiko.Świetny projekt :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: , super że niebawem poleci następnym wtedy już zostanie nie wiele do finiszu :)
A no i opisy faktycznie tez eleganckie zwłąszcza tekst o kamerce w kiblu (fakt, czasem trudno wymanewrowac fajny widok) :D Brawo za całosc dziewczyny :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 14 cze 2019, 14:16

Jeszcze coś, zaczniemy od mapki na której pokaże jak to u mnie wygląda. Jeśli parcela Marvinki i Aris miałaby być w tym drugim miejscu to przestawie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 14 cze 2019, 18:05

W dzielnicy VI kolejne dziwy. Dels z partnerką gadu gadu na ławeczce i nawet nie zauważyli, że obok wyrósł kolejny modern :)
ULTRA jest już w galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
ultra.JPG
Niestety, zdjątko z galerii, zaś szczegółowych fotek w kąciku na razie nie zamieszczę bowiem dzisiaj padł mi laptop (nie chce się skurczek właczyć :a-angry3: . Teraz korzystam ze staruszka z 2008 roku, a on Czwórki nie uciągnie. Plus tej sytuacji taki, że popykam za to w Dwójkę i starsze gierki :a_grin3:

Natomiast odnośnie tworzenia ludzików, to melduję, że oba domy - Max i Ultra są do zasiedlenia, więc gdyby ktoś zechciał stworzyć simy skłonne w nich zamieszkać, to byłbym heppy :01-grinning-face:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 14 cze 2019, 18:50

Super, że to będa chaty wolne do zasiedlenia a drugi projekt tez mega fajny z ogromna chęcia podejze go sobie w grze. :a_bravo: Dzięki!
Ps mam nadzieje, że lapik jakos odżyje, może to tylko kwestia zakurzenia+temperatura (tak kiedys miałem w swoim)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 15 cze 2019, 22:43

Kolejny domek na wyzwanie, tym razem dedykowany wstępnie rodzinie Stormrage (sądząc po pokojach dzieci).
Całość jest szaro-niebieska, nie wiem czym inspirowana. Chyba tylko dlatego, że lepiej czuję się z szarymi ścianami (odkąd Chojrak nieprzyjemnie skomentował mój pokój na starym forum, hehe).

To już wkleję foty, bom padnięta i mam już dosyć tego projektu.
1 copy.jpg
2 copy.jpg
Salonik:
3 copy.jpg
Kuchnia:
4 copy.jpg
Na prawo od drzwi jest wejście na schody, na basen, do toalety i na małą siłownię, a we wnęce biurko i komputer.
5 copy.jpg
Na górze pralnia:
6 copy.jpg
Pokój kąpielowy(nic więcej się nie zmieściło, więc jak ciśnie, to źle trafiłeś! :<
7 copy.jpg
Wyjątkowo nudna sypialnia rodziców:
8 copy.jpg
Wejście do pokoju dzieci. Ten po lewej zajmuje młodszy synek. Znaczek nad drzwiami mówi, "proszę tędy". ;)
9 copy.jpg
Pokój nastolatka zbuntowanego:
10 copy.jpg
I dziecięcia niewinnego:
11 copy.jpg
I na koniec tarasik z częściowo krytym basenem:
12 copy.jpg
W galerii będzie niebawem, więc zapraszam.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 16 cze 2019, 14:18

@Aericia
Bardzo mi sie spodobal ten domek! Bardzo fajne rozwiazanie bocznej strony bryły - te wysuniete z dachu dwa piera z tarasami od strony wody. Moze nawet podkradne pomysł . Tylko dachy mogłyby byc odrobine nizsze Szegolnie ten jeden co sterczy w gore. Jeszcze nie wysłalaś to mozesz obnizyc!
Wnetrza miód malinka - przestonne , a ja to kocham. Bardzo ladna kuchnia z tymi blekitnymi kafelkami. Sypialnia rodziców - no co ty od niej chcesz! Jest utrzymana w jednym stylu i kolorystyce. Jak sie chce dac swojemu simowi lozko +10to do wyboru sa tylko dwa - albo te klasyczne wyrko, albo z odblokowanych nagrod wyro w stylu "wiejski stolarz to zrobił" . Wiele osob nie dba o wygode sima i wpakuje nawet niewygodne lozko byle by mu kolorem i stylem pasowalo do pokoju ale Ty chyba tak jak ja masz blokade w tym temacie i musi byc wygodne lozko dla zapracowanych rodzicow w chacie!!!
Swietny pokoj nastolatka, polotwarta pralnia ale bedaca osobnym pomieszczeniem - super idea! Ale najlepszy dla mnie pokoj dzieciecia. Z charakterem! Od razu widze kogos w typie Eurona jako lokatora tego pokoju :cat_mwaha:
Wiem.. wiem - nie lubisz budować ale jak sie juz przymusisz do wejscia w panel budowania to widać ze potrafisz stworzyc cos naprawde ładnego, tylko, ze Ci sie nie chce tam włazić. Wolisz grać :hearts/heavy-black-heart:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 cze 2019, 12:41 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 16 cze 2019, 18:32

@Aericia ładny , estetyczny. Bardzo rodzinny na dodatek. Szkoda że nia ma rzutów bo uwielbiam tak oglądać. Kuchnia i salon na dobrym poziomie natomiast nie do końca rozumiem własnie ten pokój lda dziecka małego . Podoba mi się tez bo taki drapieżny ale czemu ? Coś z nowych dodatków?
Co do Eli tematu łóżkowego to każde dostępne powinno miec co najmniej trzy opcje wyboru wygody. I oczywiście ceny do tego też 3 . Pasuje Ci estetyk wybierasz jeszcze do tego opcje cenową i gotowe

@Wikki dostałam w spadku działkę po sąsiedzku czyli moderny mamy w dzielnicy tak? Postarm dopasować się stylem
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 16 cze 2019, 19:19

No,no jak widzę miasteczko pięknie urosło i już posiada pierwszych mieszkańców :)
@Aericia bardzo ładna i estetyczna chata,nawet wykorzystane kolory są w moim ulubionym odcieniu,super praca.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 17 cze 2019, 01:39

Świetna chata (i bez cukru) bardzo spodobały mi się także zielone "zewnętrza" zresztą podobnie jak w poprzednim projekcie sa genialne , z wyczuciem i świetnymi wodospadzikami.
Poza tym elegancko i fajny kącik do prania jest. Lubie otwarte przestrzenie w sensie , że np fajny kącik biurowy bez zastawiania ścianami co ułatwia zabawe ludzikami (no i chyba tez focenie przy okazji).
Super projekt.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » środa 19 cze 2019, 23:47

19.06.2019_23-23-05.jpg
Małgosia konta Małgosia czyli po 3 latach pierwszy dom
ciężko się budowało, dużo się nie pamięta ale co tam
domek basegame na działce nr 21, podeślę plik jak ktoś mi powie jak
19.06.2019_23-10-51.jpg
19.06.2019_23-10-20.jpg
19.06.2019_23-11-58.jpg
19.06.2019_23-12-27.jpg
19.06.2019_23-13-52.jpg
19.06.2019_23-14-33.jpg
19.06.2019_22-26-09.jpg
19.06.2019_23-26-00.jpg
19.06.2019_23-17-14.jpg
18.06.2019_22-12-26.jpg
19.06.2019_23-07-45.jpg
19.06.2019_23-16-24.jpg
19.06.2019_23-24-46.jpg
19.06.2019_23-25-41.jpg

PS obiecuję że na tej działce kupionej od Eli pójdzie już na bogato
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 20 cze 2019, 10:09

To jest niesamowite, że mimo tak długiej przerwy od gry potrafisz tak nowatorsko wykorzystywac rzeczy w grze tworząc tego rodzaju cudo, bardzo podoba mi się to wykorzystanie chińskiej rybki naściennej jako przepierzenia na schodach naprawde genialne. Bryła też świetna ,kolorystyka fajnie wszystko podkreśla skrótem das is genialisz, powrót w super stajlu kami :)
Co do wysyłania pliku, możesz kliknąc na pełną edycję posta i wtedy będziesz mieć na dole opcje "załączniki". Dodaj w taki sposób spakowany wcześniej do zip lub rar domek (napewno pamiętasz progs o nazwie trayimporter on ułatwi sprawę. Wtedy w tym lub innym temacie gdzie to dołaczysz plik będzie do pobrania bezpośrednio stąd.
Osobiście używam inszej metody, daje linka do pliku na dysku google ale jest tym ciut więcej "pitolenia" :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 21 cze 2019, 09:38

O jaki fantastyczny projekt :D.
Przerzuciłam temat pobieżnie i jestem pod wrażeniem urody nowego miasta.
Sama dopiero wróciłam do gry po dłuższej przerwie. Po tym jak mi zepsuli narzędzie do malowania terenu po prostu straciłam chęć do budowania i do gry też, bo generalnie jak nie buduję to i nie gram. Narzędzie w końcu udało mi się odzyskać (po formacie dysku i wywaleniu wszystkich starych sejfów. Nadal mamy z córką drobne błędy w CAS i w trybie budowy/kupna. W budowie przy filtrowaniu obiektów, ustawienia raz wchodzą a raz nie. Np. za każdym razem jak włączam grę to inny filtr jest zbugowany, raz mogę filtrować wg dodatków, a innym razem ten albo inny filtr nie daje się odpalić. Podobnie jest z recolorami w CAS. Jedne wchodzą a inne nie. Ale po odzyskaniu malowania terenu te błędy mi aż tak bardzo nie przeszkadzają. Nauczyłam się z nimi żyć, więc coś tam sobie ostatnio buduję.

Tutaj z przyjemnością Wam pokibicuję, bo projekt zacny a i wykonanie fantastyczne :)
@Kamelia, kochana mogłabyś udzielać lekcji z kreatywności. Zawsze mój największy podziw budzą prace twórców, którzy tworzą takie cudeńka korzystając wyłącznie z zawartości gry. Prace z modami są również piękne, ale co tu kryć, z nimi nie sztuka zrobić domek cacko ;). A tu jeszcze te rewelacyjne ilustrujące postępy komiksy :D.
@Aericia szarości i biele bardzo fajnie wyglądają w simowych projektach, tym bardziej, że kolory to w każdym oświetleniu wyglądają inaczej i czasem naprawdę trudno je sensownie spasować. Często mnie irytuje przy meblach, kiedy identyczna szafka postawiona w innym miejscu w pokoju wygląda jakby była z innego kompletu.

Szkoda, że nie ma już wolnych parcelek, ale może po prostu innym razem a teraz tylko sobie po podziwiam :).
Ostatnio zmieniony wtorek 25 cze 2019, 19:11 przez Katel, łącznie zmieniany 1 raz.
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 21 cze 2019, 10:33

Super,że zajrzałas @Katel . Myslę,że prawdopodobnie będa jeszcze kolejne wspólne miasta (mam bynajmniej takową nadzieję) więc będzie możliwość zabawy także z Tobą w budowanie wspólne a na razie jakbyś miała chęć to możesz stworzyć rodzinkę najlepiej do max 4 osób /osób z zwierzakami i wskazac num,er parceli mieszkalnej na która chciałabyś zameldować swoich podopiecznych wtedy podzielisz sie ta rodzinką ze światem kiedy udopstępnimy nha forum całe miasto (w formie zapisu gry) :)
Ps: może opcja "napraw grę" po kliknięciu na orygin pomoże? Raczej nie powinno nbyć taklich błóędów w filtrach. Ela może podpowie ci też co bezpiecznie usunąć z folderów w razie problemów tak by nie psuć sobie niczego ale oczyścić ze zbędnych plików
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 22 cze 2019, 09:40

Już nie mogę się doczekać finalnego zapisu nowego miasta. Wiedziałam, że będzie wspaniałe a mimo to - wspólny projekt okazał się absolutnie zaskakujący, znacznie wykroczył poza to, czego można było się spodziewać :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 23 cze 2019, 17:17

Mam pewien pomysł. Mam jak wiecie - dość napięty plan na najbliższe miesiące i dwie parcele do skończenia. Jedna ztych parcel to bliźniacze domy - kamieniczki obok SPA w stylu pasującym do SPA i do dworca. Fredzia zbudowała starter również w tym stylu. Jeśli Katel byłabyś zainteresowana zbudowaniem domu (parcela obok dworca) nie odbiegającego stylem od tej dzielnicy - to odstąpię ci chętnie tę działkę. To nie tak, że podjęłam się zadania i to mnie przerosło, bo już zbudowałam dom na tę działkę - pozostało go jeszcze wyposażyć. Ale równie dobrze może to być dom do pobrania "luzem" - bez naszej Simtopii. Nie mam parcia na budowanie :) No i dlaczego Alicja ma być panią na "włościach" czyli na aż czterech parcelach, a @Katel nie mieć swojej.
Jeśli Katel nie jest zainteresowana, to dokończę zaczęty domek po powrocie. Natomiast te "bliźniaczki" są już w trakcie meblowania.

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 23 cze 2019, 19:21

Super , zostało mniej niż wiecej jak się @Katel zgodzi. Ja postaram się jeszcze tą parcelke po @kreatora zrobić w stylu jaki narzuciły dziewczyny, takim współczesnym
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » poniedziałek 24 cze 2019, 10:57

@Alibali byłabym ogromnie wdzięczna i zachwycona. Dla mnie to szansa, żeby się choć minimalnie zapisać naszym miasteczku. To parcelka mieszkalna, prawda? Jeśli propozycja nadal jest aktualna to ja bardzo chętnie ją przygarnę :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 24 cze 2019, 14:10

@Katel jesli masz mod "More CAS columns" or "Wrench Icon Hider" to wywal go bo jest juz niekompatybilny z gra i wlasnie psuje CAS i tryb budowania w sposob jaki opisalaś
Narzedzie malowania udalo Ci sie odzyskac po patchu EA , ktory wreszcie uwzglednil karte graficzna jaką posiadasz i dostosował gre go tej karty, Tak wiec ta cala zabawa z wywalaniem sejfow chyba byla niepotrzebna. Narzedzie malowania zreszta u niektorych z ta kartą nawet przed tym patchem dzialalo ale w trybie okienkowym gry. Nie chce mi sie teraz szukac jaka karta byla odpowiedzialna za ten blad - ale fakt jest ze nie twoje dzialanie go zlikwidowaly ale patch EA. :a_grin3: Caly twoj pech polegal na tym ze w twoim komputerze tkwila ta wlasnie nieszczesna karta karta graficzna do ktorej EA nie dostosowala narzedzia malowania.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 24 cze 2019, 21:40

W związku z ostatnimi zmianami co do własności parceli zaktualizowałem mapkę w pierwszym poście i poglądowo wstawię także tu. Kurcze pozostało już tylko 5 parceli :)
Zgłaszajcie tu linki do pobrania zwłaszcza w przypadku umieszczenia parceli w innym miejscu niz w galerii (w takim wypadku najlepiej pod hastagiem "simtopiacity").

Stan obecny:

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » wtorek 25 cze 2019, 19:26

@kreatora prawdopodobnie miałaś rację, że za problemy z narzędziem odpowiedzialna była karta. Lapek był niestety nieco wysłużony i to mógł być powód. Aktualnie mam simsy zainstalowane na nowszym sprzęcie (stary połynął w rejs z synem i moimi starymi simsami). Na nowym wszystko działa jak należy i na wet grafika hula na najwyższych obrotach, gdzie na starym wszystko samo się z marszu ustawiało na "średnie". Tych drobnych błądków CAS i w filtrach też już nie ma.
Co do modów, to na starym lapku nie miałam absolutnie żadnych, kolejna wskazówka, że to jednak a na tym zaryzykowałam i dzisiaj zapakowałam sobie jeden. Mianowicie taką czerwoną półeczkę która pomaga poustawiać dekoracje na mebelkach. To raczej nie powinno powodować żadnych sensacji, chociaż jeszcze tego nie sprawdzałam. Mam jednak nadzieję, że nie, bo generalnie to nie ingeruje w samą rozgrywkę i przydaje się wyłącznie w trybie budowania, a właściwie w trybie meblowania.

Ślicznie dziękuję za przydział na działeczkę i pewnie jeszcze dzisiaj coś zacznę dłubać :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”