Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: SimDels » niedziela 04 sie 2019, 14:50

To prawie finisz :) Co nowego?

Koncepcja parku i muzeum w jednym no i koniecznie z wieżą, sam nie wiem skąd ten pomysł, ale wersji wieży była cała masa w przeciwieństwie do tego co pod nia czyli wodospadzików i małęgo parku bo taki zamysł był juz od początku. Ostatecznie wieża to wariacja na temat dopasowania stylu do modernistycznej dzielnicy plus zajawka w tzw stylu bauhaus (przedwojenny chyba zazwyczaj ceglany modernizm ewentualnie niech mnie ktos poprawi) Nie wiem na ile to się może spodobac ale raz kozie śmierć ,zdajmy się na komentatorów którzy mieli okazję odwiedzić to miejsce ;)

Oddzielnie eksperymentalne parko-muzeum jest do pobrania tu: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 04 sie 2019, 16:11

:a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: za pomysł, za zaangażowanie i za kolejny ciekawy projekt, który mimo braku windy :03-face-with-tears-of-joy: wygląda imponująco.
Cieszę się, że widać światełko w tunelu i że w niedalekiej przyszłości nowe miasto z bliskimi sercu ludzikami zawita do gry :a_jumping:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 05 sie 2019, 23:04

Wszystkie projekty są fantastyczne!!! Świetnie, że oprócz pięknego centrum, będziemy mieli również super muzeum w cudnym parkiem. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 sie 2019, 09:25

Już wróciłam i zabieram się za chwilę za ostatnią parcelkę mieszkalną obok dworca.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 06:09

Muzeum park niesamowite Misiu! Z piaskownicą ojej..! A ja wciaz mam tylko jednego Vimesa wybranego... :a_sad:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 24 sie 2019, 02:02

No i poszło. Trochę z pośpiechu ogródki z tyłu niedopracowane, ale wyglądają tak, jak zazwyczaj ogródki z tyłu kamienic w wielkich miastach :P Dom nazywa się Twinhouse gdyż są to bliźniacze kamieniczki w georgiańskim stylu.

Tutaj tylko kilka fotek poglądowych - resztę dodam jutro lub pojutrze w moim kąciku Ala buduje.

twinhouse front.jpg

front2.jpg

twin tył.jpg

tył1.jpg

basen.jpg



Rzuty ogólne


plan parter.jpg

plan piętro.jpg
Uwaga - parcela widoczna na fotce (miejsce na mapie) jest zajęta już przez Karo. Ten domek tam był pierwotnie przeznaczony, ale parcela OBOK dworca, jedyna niezabudowana) jest takich samych rozmiarów i tam należy postawić domek. Ja tam mam zbudowany jeszcze niewykończony domek i nie chciałam go usuwać, więc parcela tymczasowo została, więc trochę mylące są fotki, bo przedstawiają te kamieniczki w innym ujęciu niż należałoby je sfocić. Gdy ten drugi domek dokończę to przeniosę parcelę u siebie, natomiast wy możecie postawić ją we właściwym miejscu od razu.

Link do pobrania w galerii
https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 24 sie 2019, 11:09

Wspaniała praca! Domek pobrany ,zabieram się zatem za ostatnie prace nad zapisem gry pozostałe tylko pytanie:
czy ktos chciałby zadedykować jakiegos konkretnego sima miastu ewentualnie wskazując miejsce zamieszkania.
Jesli nie to moge wybrac losowo simy każdego z Was i dokwaterowac do miasta :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 24 sie 2019, 12:08

Ja wrzucę tę parkę, która obecnie zamieszkuje Twin House . Zadomowili się tam i fajnie wyglądają ich interakcje. Co prawda jak pójdą do galerii to historia postępu ich znajomości chyba przepadnie (?), ale umiejętności jak pamiętam - nie. Panna Hilary (bez cc wygląda niestety inaczej) - to wyluzowana dziewczyna, a pierwsza umiejętność, którą zdobyła (serio - sama bez myszy) - to taniec!
Chłopak zaś sam zabrał się ochotnie za malowanie obrazów, i bohomazy spod jego ręki gęsto oblepają oba hausy. Z różnym skutkiem (wzrokowym - głównie) :12-smiling-face-sunglasses: :04-rolling-on-the-floor-laughing: :cat_ooo: . Nie miałam bowiem czasu na szukanie waszych pięknych obrazów cece - niecece, które czasami widuję w waszych pracach.
Domek Fredry samotnie zamieszkuje alter ego pewnej aktorki, ale bez cc to nie będzie ona, więc nie wiem, czy cecowe prace będą brane pod uwagę i czy ją w ogóle pokazywać..?

I jeszcze jedna uwaga - nie zaznaczyłam tego w opisie Twin House - użyłam tam kodu MOO oraz pomniejszałam i powiększałam obiekty. Nie wiem jak dom zachowa się po pobraniu - czy sięcoś nie poprzestawia - dajcie mi znać, bo troszkę się martwię. Ale już nie chciałam zabierać domu z galerii i go ponownie umieszczać, bo migiem 13 osób go pobrało, i było już za późno na manewry. Nie chciałam powtórzyć błędu z wysłaniem willi Florence - gdy poprawiając - wysyłałam ze trzy razy...

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 24 sie 2019, 17:24

Piękne te kamieniczki! Tak jak napisał Dels - koronkowa robota.

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 25 sie 2019, 11:25

<wpełza tam bezwstydnie> w sumie dałoby radę jeszcze gdzieś wcisnąć moje małżeństwo Toudowe? Bo tak no, nie ma nigdzie mojej rodzinki, więc tego ten (ino bym musiała na szybko zrobić wersję bez cc)~

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 00:49

Poszła para do galerii - Xawier i Hillary :) Hillary Marshall to moja ukochana podróżniczka. Uwielbia zwiedzanie dżungli, łowienie ryb i taniec! Jest szalona i czasami niezrównoważona, ale też zabawna i z poczuciem humoru. Xavier Monticello to poważny młody człowiek, trochę melancholijny, ale ma duszę artysty - po swoim ojcu, Włochu, słynnym producencie stylowych i szalenie drogich mebli dla arystokracji simowej społeczności :) Xavier lubi też zwierzęta - opiekuje się bowiem kotem o wojowniczym imieniu - Geronimo!

Do pobrania w galerii https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Zrobię jeszcze tę parę w wersji cc, bo Hillary bez cc to zupełnie nie ta sama Simka.

Tokusu - całym sercem jestem "za" aby Toudy zamieszkały w Simtopii! Byłoby super ciekawie i międzynarodowo, bo Xavier Monticello to pół Włoch! :a_smile: Zrób wersję bez cc i z cc, bo ja kcem Toudów z cecami!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 sie 2019, 01:03

@Tokusa dawaj ich! Możesz okreslic gdzie mają zamieszkać lub zostawić ich w moich łapkach to ulokuje w pierwszym wolnym hausie (te od Vikiego na dole mapy np sa wolne)
@Alibali SUper dziękii! Jutro ich zamiekszma bo dzis juz odlatuję.

Jutro także pojawi się zaktualizowana mapka i jeśli cudem dam rade czasowo to być może pierwsze materiały z ukończonego miasta. Na razie zdradze że naprawde wygląda to nasze miasto fajnie ,zwłaszcdza zimą jakoś robi mega efektowne wrażenie!
Dzięki za wspaniałą zabawę wszystkim i efekty naszej pracyt niebawem także na krótkim filmie (być może dwóch).
Załączniki
04.08-tile.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 26 sie 2019, 03:31

Ok - to ja jutro wysle braci Vimesów, poznym wieczorkiem, bo nie wyrabiam ostatnio. Beda ukryci pod CC choc zadnych cc nie maja ale to MCC daje ten kluczyk. Jak ich pobierzesz to im ten kluczyk powinien zniknac i mozsz bez tykania ich wrzucic ich do ich rezydencji:)

Edit Vimesi juz w Galerii ale mozna ich pobrac tylko z Galerii z gry bo maja kluczyk. Sa na tagu Simtopiacity Nie są bracmi - nigdy nawet w grze nie byli braćmi ale przed zapisaniem sprawdzilam im preferencje zeby byli na 100 wielbicielami wylacznie pań. Jesli te ustawienie pozostanie po ich pobraniu to nie ma opcji zeby sie soba nawzajem interesowali ani zadnym facetem. Dorzucilam im jednak panienke nastoletnią.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 26 sie 2019, 18:37

Alu, piękna ta bliźniacza kamieniczka :cat_lovely:
Michał, co do rodzinki, to wybrałam do tego miasta azjatycka parkę. Możesz ja umieścić w moim domku, lub gdzie indziej. Jak Ci będzie pasowało. W Corvo Bianco jest sporo miejsca, tam mogą być nawet dwie rodzinki, bo są trzy sypialnie i pokój dla dziecka. Ach, i jeszcze drobna prośba do Ciebie, w willi są przy basenie prowizoryczne leżaki, czy możesz je wymienić na normalne, bo gdy budowałam jeszcze nie było leżaczków w grze. <dzięki>
Tu jest link do galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 018BE268BC

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 26 sie 2019, 19:32

Ok wymienię leżaczki. Vimesów sprawdze niedługo a póki co małe podsumowanie i ogromnie dziękuję Wam za udział w naszej zabawie :)
Finisz niedługo po wprowadzeniu rodzinek :)

Pozwoliłem sobie stworzyc nowy poprawiony herb miasta, litera S nawiązuje do nazwy forum i gry a symbol drzewa jest zainspiorowany zielona junglowa szatą forum i drzewem jako symbolem czegoś pozytywnego. Drzewo to uniwersalny symbol, mysle że bardzo pasuje do naszej simowej przestrzeni :)
Na razie dwie widokówki z miastem w pierwszym poście i coś jeszcze poniżej :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 26 sie 2019, 21:35

Ja nie wytrzymię! Miszka - ty Czarodzieju! Mój pociąg jedzie! Hurra! Hurra! Hurraaaaa!!!!
Notabene - jak by to pięknie wyglądało, gdyby EA się postarała! Cudo!Już słyszę - ding - dong! Proszę siadać, drzwi zamykać! Ooodjaaazd! Jedziemy na wycieczkę po Simlandii! Tfu - Simtopii!!!
Pomysł boski! na ten gif! Zachowam go sobie na pamiątkę... A gdyby tak wysłać tym matołkom od EA - proszę - zrobiliśmy Wam gotowca - i nawet symulację - jak to działa! Dodajcie go do którejś okolicy, bo jak nie, to sprzedamy pomysł Aleksowi! :cat_mwaha: :cat_mwaha: :cat_happy:

P.S. Herb miasta jest świetny. I widokówki są reprezentacyjne bardzo. Dzięki Miszka - bo to ogrom mrówczej pracy. Ale ile mamy z tego wspólnej radości :a_bravo: :a_beer: :a_jumping:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 27 sie 2019, 00:05

Wow! Fantastycznie wygląda nasze miasto w zimowej szacie, a filmik z ciuchcią wymiata!!!
Podziękowania należą się wszystkim za udział we wspólnej zabawie, ale głównie Michałowi za pilotowanie całego projektu i świetną oprawę graficzną. Barwo :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 27 sie 2019, 01:12

Misiu jestes boski! Pociąg mnie zabił! :cat_lovely:
Od razu proponuje wybrac Cie na burmistrza! :a_click: Mysle ze inni mieszkancy tez idee poprą. Trzy głosy juz masz - rodzina Vimes jak jeden mąż, a raczej jak dwóch mężów z panienką juz oddaje głosy na Ciebie. No i teraz pytanie stulecia a gdzie jest do cholery ratusz? Zapomnielismy o ratuszu!!! :cat_sad:
Ale prawdziwa zabawa sie zacznie dopiero jak zaczniemy grać w tym sejfie. Jak bedziemy nawzajem poznawać swoich simów i publikować reportarze pokazujące naszych simow we wnetrzach naszych domów i rozne zabawne relacje ktore miedzy nimi powstaną. Wreszcie bedę miala okazje poznac odobiscie Toyde - o ile dobrze pamietam imie i jego piekna malzonke. A takze azjatycką parę Ktosika i piekność Alutka, ktora bedzie chyba ciezko przezywac utratę CC oraz jej przystojnego lokatora. No i juz cieszę się na spotkanie ze slynnym niedoszłym bodygardem Victarionem, ktorego juz mialam przyjemnosc poznac w mojej grze poprzedniej :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 27 sie 2019, 01:32

Dzięki :) To rewelacyjny pomysł by pokazywać tu swoje screeny np sytuacje zaistniał w czasie rozgrywki w mieście Elu :) Byłoby fajnie by temat żył w taki sposób dalej swoim zyciem także po opublikowaniu sejwu bo wtedy będziue taką swoista kronika zdarzeń.
Toudy mają swój domek, Vimesy też, niebawem postacie Kropki i może wybiore także jakies losowe innych użytkiowników forum tak by była to jak najbardziej nasza zbiorcza pamiątka :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 27 sie 2019, 18:57

@SimDels Nie zapomnij o rodzince Ari !!!! Simptopia city bez braciszkow? Wykluczone!Jest na tagu #simtopiacity w Galerii z tego co pamietam!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”