Nowy Windenburg - Finisz! Wspólne miasto do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3362
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Budujemy nowe (trzecie) miasto!-to już oficjalne ;)

Post autor: SimDels » sobota 10 wrz 2022, 22:56

@Kropka Fantastyczny projekt! Taki budynek zdaje się będzie doskonale współgrać z ta częścią miasta ciekaw jestem jak będzie wyglądać po postawieniu (niebawem pierwsze relacje z naszego placu budowy ;) ).

@Agusiamal proponuje na razie wybierać po jednej ,zostawiłem dla Ciebie 22 ale jak cos to zawsze możemy zmienić na 1.
Jak w późniejszym czasie zostaną parcele (a przy takiej ilości parceli to prawie pewne) to wtedy będzie można dobrać drugą.

Aktualizacja mapki:

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3496
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 10 wrz 2022, 23:19

Jak by co, to uprzedzam, że buduję latarnię :) Tzn - jako parcelę mieszkalną. Tak na wszelki wypadek piszę, by nie powstało tych latarni pięć :)

A tak w ogóle - co się dzieje z Elą - wie ktoś coś? Nie widzę jej na Originie (a zawsze widziałam, kiedy grała). Nie pisze nic na czacie od dłuższego czasu, zawsze też brała udział w naszych budowlanych zabawach... Martwię się :42-unamused-face:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1798
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 11 wrz 2022, 14:00

Plac budowy posprzątany, można się wprowadzać. Przedstawiam "Zacisze" - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false , które jak sama nazwa wskazuje powstało z myślą o tych, którzy pragną uciec od wielkomiejskiego zgiełku. Gwarantuje ono bliski kontakt z naturą, spokój i wspaniałe widoki okolicy.

zacisze1.jpg
zacisze2a.jpg
zacisze3.jpg

To by było na tyle, pozostałym twórcom życzę dobrej zabawy, samych wspaniałych pomysłów i niech moc będzie z Wami :hearts/heavy-black-heart:

P.S Dobrze, że mamy już SPA & GYM, bo będzie gdzie zregenerować ciało :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Awatar użytkownika
Nicol.K
Twórca
Twórca
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 15:30
Origin ID: Nicollete

Post autor: Nicol.K » niedziela 11 wrz 2022, 18:34

Ahoj všichni :14-face-throwing-a-kiss: srdečně vás všechny zdravím.
Postavit nové město Windenburg je skvělý nápad a pokusím se k vám přidat :a_bravo: Vybrala jsem si malý pozemek číslo 5 .

Přeji všem hezký večer a pohodový nový týden :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3362
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 11 wrz 2022, 23:55

@bobas52 Piekny przytulny domek z ciekawymi rozwiązaniami skojarzył mi się trochę ze współczesnymi domkami z przedmieść miast japońskich choć nie wiem czy to było akurat inspiracją czy tylko mi się tak skojarzyło może zarówno przez bryłę jak i zastosowanie ciekawych okienek na boku i na tarasie z ciekawymi ściankami bocznymi. Piękna natura wokół porastająca także bryłę domu to już znak rozpoznawczy Twoich prac podobnie jak wspaniałe wnętrza tu z bardzo pomysłowym kominkiem :a_bravo:

@Nicol.K Wspaniale, że dołączyłaś do zabawy :) Mapka zaktualizowana :91-ghost:

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » poniedziałek 12 wrz 2022, 09:27

O ja gapa! Widzę, że tu budowa już pełną parą :D Jeśli można to poproszę o pozwolenie na budowę na działeczce nr 25. Bardzo lubię tę wyspę w Windenburgu, powinnam sobie dać z tą działką radę ;) Z góry dziękuję :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 568
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 12 wrz 2022, 14:43

Bardzo się cieszę, że miasto się rozrasta i coraz więcej osób dołącza do budowy. :)

@Kropka SPA & GYM jest wspaniałe, nowoczesne, moi Simowie pewnie codziennie będą korzystać z jego usług. Tym bardziej, że w moim odczuciu panuje tu taki wakacyjny klimat, który zachęca jednocześnie do aktywności, jak i do medytacji i odpoczynku. :D

@bobas52 Bobi, Twój domek kojarzy mi się z ciszą i wytchnieniem, których można doznać jedynie na przedmieściach lub na wiejskich obszarach. Kawka w cudownym ogrodzie, luz i spokojny tryb dnia, gdzie wszystko następuje po sobie w odwiecznym porządku. A praca i czas wolny są wkomponowane w nasz naturalny rytm, czyli prawdziwe... Zacisze. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3362
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 12 wrz 2022, 22:10

Droga @Katel niniejszym pozwolenie na budowę (decyzja numer 25 ;) ) zostało wydane :) Ogromne dzięki, że dołączyłaś do zabawy!

Obrazek

Mapka została zaktualizowana także w pierwszym poście a poniżej pierwsza relacja z udziałem mojego ludzika, który w ramach projektu naszego miasta jest póki co do przygarnięcia jeśli ktoś buduje parcele mieszkalna i chciałby go u siebie "zamieszkać" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ralfi jakoś nie wyświetla mi się w Sims tray importer jako wysłany do galerii (cos się skopsało) więc linka nie jestem w stanie podać ale jest do znalezienia po tagach #simtopiacity3 lub #simtopiapl

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » środa 14 wrz 2022, 14:27

Dzień dobry! Firma Mattoowy Construction & Destruction Sp. z n.n. (Spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnoscią) wyraża chęć kupna działek w centrum miasta tj. 10, 11 i 12 do zagospodarowania publicznego.
Z wyrazami mocnych uścisków i całusków :14-face-throwing-a-kiss:

EDIT:
Wybaczcie, za mój rozpęd - tak to jest jak się nie czyta uważnie. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Póki co poproszę o parcelę nr 12 :14-face-throwing-a-kiss:
Ostatnio zmieniony środa 14 wrz 2022, 21:22 przez Mattoowy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 14 wrz 2022, 16:46

Proponowałabym na wstępie zaklepać sobie jedną, bo jednak jest nas sporo i pewnie znajdą się amatorzy kolejnych parcel ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3362
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 15 wrz 2022, 11:28

@Mattoowy Ogromne dzięki! Miło gościć nam znanego giganta "Mattoowy Construction & Destruction Sp. z n.n." i choć faktycznie wskazane byłyby tu nawet i trzy działki to jednak na razie proponujemy zgodę na jedną czyli "12" i jeśli pozostaną nam w późniejszym czasie "10" i "11" to dołożymy starań aby sprzedaż pozostałych działek była możliwa (jest ich w tym otoczeniu sporo więc szansa jest też spora).

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 568
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 15 wrz 2022, 22:23

Na początku powiem, że szczerze i szeroko się uśmiechnęłam, a potem roześmiałam - widząc pierwszą relację Delsową z placu budowy miasta. Coś ci panowie budowlańcy, czy też fachowcy od robót wszelakich... jakoś dziwnie znajomo wyglądają... A szczególnie jeden... i nawet do twarzy mu w tym roboczym ubranku! :a_grin2:

Pierwszy mieszkaniec, czyli Ralf prezentuje się ciekawie i oryginalnie, ma fryz nie z tej ziemi, ;) ale pasuje mu to, i ten kolczyk w nosie również. :D I jak każdemu z Twoich Simów, Delsie @SimDels - patrzy mu dobrze z oczu. :02-grinning-face-smiling-eyes:

A poza tym, melduję, że...

Siedliszcze wampirów wybudowane, a właściwie odnalezione czy też odkopane, bo budynek do najnowszych nie należy; choć widać, że wewnątrz ktoś próbował remontować, niestety na odświeżenie murów kasy nie stykło... :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:


1. Zewnętrze + piwnice:

siedliszcze11.jpg

2. Piwnic ciąg dalszy + dwie foty z parteru:

siedliszcze22.jpg

3. Pięterko + fota nocą:

siedliszcze33.jpg


Link do Galerii:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Do listopada jeszcze daleko, jednak mam nadzieję, że raczej nic nie strzeli mi do głowy i działki nie przebuduję na nowo. A to dlatego, że trochę nie wyszły mi okrągłe sufity, coś tam jeszcze nie do końca da się chyba budować w tym względzie i widać dziury. :70-serious-face-symbols-covering-mouth: A jako, że to nie do końca odnowiona budowla, to sufity dziurawe... bywa. :D ;)

Edit: Jeśli chodzi o mieszkańców - w planach jest stara wampirzyca, stara wiekiem, bo wygląd będzie miała pewnie ponadczasowy. :D Być może stworzę jej dodatkowych wampirzych lokatorów, bo miejsca trochę jest w chałupie, pomieszczą się... ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3496
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 02:00

Oj wysyp dziś prawdziwy naszej Simtopiacity3 :) Hurtem więc skomentuję to, co już powstało!

@Kropka - piękne i eleganckie SPA. Zrobione ze smakiem, wycyzelowane - jak to u ciebie zazwyczaj. Moja Simka na pewno spędzi tam długie godziny wraz ze mną :) Ale uśmiechnęłam się na widok szyldu (neonu) z nazwą twojego SPA - skojarzył mi się ten napis ze słowem Ratatuj :D (A ten film bardzo lubię i sympatycznego Szczurka)

@bobas52 - Bobinko - czyż mogłam się spodziewać czegoś innego? Parcelka z tak dokładnie wyważoną ilością zieleni, drewna, kremowych i beżowych dodatków, że już samo to nastraja relaksująco, a nie tylko zacisznie :a_drink:
Odpoczywają moje oczka po tym misz-maszu, jaki urządziłam w mojej latarni :)

Przy instalowaniu parceli zakrzyczało mi komunikatem, że nie posiadam jakiegoś obiektu, i wlazłam do galerii, by przy opisie parcelki sprawdzić, czego nie mam. Okazało się, że nie mam odjechanego sprzętu streamera (użyłaś jakiegoś głośniczka z tego zestawu). Niestety - mimo, iż kupiłam Licealne lata w mediaexspert - nie dostałam tego zestawu w prezencie. Ktoś pisał, że należy reklamować, ale ja już nie mam paragonu. Trudno więc... obejdzie się cygańskie wesele bez marcepanów :P


@Percival159 Perci - ależ to jest prawdziwe zamczysko, a nie jakaś tam parcelka! Mroczne pokoje, wszędy jakieś wampirze pamiątki... Groźno i straszno do momentu... zejścia do piwnicy :) A tam - wbrew oczekiwaniom - całkiem miły entourage - jak nie w podziemiach :48-astonished-face: Twoje wampirki będą mogły pocinać sobie w ping ponga w wolnym od gryzienia czasie. Albo podgryzać rybki, gdy im zabraknie ludzkiej krwi :)
Nigdzie nie zauważyłam rzeczonych dziur! Powiedz od razu - chcesz zbudować DWIE parcele :) :cat_mwaha:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1798
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 16 wrz 2022, 19:13

Relacja z placu budowy, gdzie budowlańcy bardziej skupiają się na rozdawaniu autografów niż na samym procesie budowy nie wróży aby inwestycja została oddana w terminie :lol: . Czyżby panowie pomylili profesje ?

@Percival159 zamek wampirzej familii to wspaniały zabytek architektoniczny, który na pewno przyciągnie chętnych do zwiedzenia go. Oby tylko nie skończyło się to nadmiernym przyrostem populacji wampirków :D Znakomity projekt i wykonanie :a_bravo:

@Alibali Alutku ten głośniczek faktycznie dodałam w ostatniej chwili, bo nie zajmuje dużo miejsca a daje rozrywkę na maksa. Dodatek tak jak Ty kupiłam nie na Originie tylko w Empiku. O ile przy farmerskim życiu odpuściłam sobie obiecane dodatki, to w tym wypadku postanowiłam zawalczyć. Wyłuszczyłam naszej pomocy EA o co mi chodzi... i prawdę mówiąc nie wiem co zadziałało, w każdym bądź razie po dwóch dniach dostał z Empiku kody do obiecanego zestawu streamera.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3496
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 20:01

@bobas52 Bobi - już nie zawalczę, bo nie mam paragonu, a tylko on jest podstawą do otrzymania tego zestawu - tak ktoś pisał, chyba na DOT-ce. Nie udowodnię bez paragonu, że kupiłam dodatek w wymaganym czasie. Pal licho ten zestaw. Nie mam Wilkołaków i też pewnie jak ktoś użyje obiektów tam zawartych, to będę miała problem, ale nie kupię tego tałatajstwa za obecną cenę. Nawet jeśli można wyłączyć furię i sikanie po podłodze :P Może jak będzie obniżka... Ale to musiałaby być duuuża obniżka!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3496
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 20:24

Uff - odłożyłam kielnię, i wysłałam Latarnię w świat, czyli do galerii. Latarnia ma w nazwie Simtopiacity3 więc łatwo ją będzie odnaleźć.

Działka na której postawiłam latarnię (na mapce oznaczona jako 22) położona jest na wyspie w Windenburgu, i ta lokalizacja idealnie moim zdaniem pasuje pod tego typu budynek


Tak oto się prezentuje:


1 Dom i latarnia.jpg


kuchnia2s.jpg


salon1.jpg


resztę zdjęć można pooglądać w moim kąciku


https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f ... 142#p20142


koszt parceli to 179 962 simoleony



link do galerii


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false



Edit - sorry, że nie doczytałam (jak zwykle) i dałam nieprzepisową ilość fotek :(
Ostatnio zmieniony niedziela 18 wrz 2022, 19:56 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 17 wrz 2022, 11:31

Pobrałam Wasze parcelki i obejrzałam dokładnie wszystkie kąty :D
@Kropka Twoje SPA jest fantastyczne, aż żal człowiekowi że simem nei jest i nie może osobiście skorzystać :D
Zaciszny domek @bobas52 również urocze cudeńko :)
Wspaniała. klimatyczna wampirza rezydencja @Percival159 też już u mnie stoi, choć póki co nikt w niej nie mieszka. Właściwie to do żadnego z domków jeszcze nikogo nie wprowadziłam, bo spodziewam się, że cześć z nas zmajstruje też rodzinki do swoich domków.
Latarnia @Alibali oczywiście też już stoi i strzeże bezpieczeństwa na okolicznych wodach. Wnętrza w niej są śliczne :)

No i moja mała chałupka w cichym zakontku winderburskiej wyspy - Bonaventa:
Rodzinka do domku jest w planie :)
Link do galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Domek jest otagowany #simtopiacity3, jakby link nie zadziałał.
Załączniki
buenaventa1.jpg
buenaventa2.jpg
buenaventa3.png
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 568
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 17 wrz 2022, 12:27

O tym, że latarnia @Alibali czyli Alutki bardzo mi się podoba, pisałam w budowlanym wątku. :D Klimat morsko-oceaniczny to jest to! I odpowiadając na Twoją sugestię, Alu - nie wiem czy chcę drugą parcelę. Za to chętnie bym remontowała tę jedną w nieskończoność, a dokładnie postarzała ją, czyli raczej odwrotność remontu... :09-winking-face:

@Katel - O Twoim domku napiszę tak: niezwykła uroda w prostocie formy i kojących oko, ciepłych barwach. Delikatność i naturalność. Pięknie zgrywa się z otoczeniem. :D Jeszcze nie pobierałam, ale dziś to zrobię, jak ogarnę naprawę gry. :) Do mojego wampirzego siedliszcza stworzyłam wampirzycę i jej syna nastolatka, jeszcze tylko muszę wybrać im stroje. Tak, że mieszkańcy do zamieszkaniu w siedliszczu już się szykują...

@bobas52 Bobi, w dworze zamieszka wampirzyca z synem, bez partnera na stanie, więc rozmnażanie będzie miała nieco utrudnione, mam nadzieję... Tak, że wampirza populacja nie powinna się nadmiernie rozrosnąć. :09-winking-face:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1798
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 17 wrz 2022, 16:35

@Katel domek już pobrałam i jak tylko skończę ten komentarz, wchodzę do gry aby go postawić i nacieszyć się jego wspaniałymi, przytulnymi pomieszczeniami.
Bonaventa moim skromnym zadaniem wspaniale wpisuje się w klimat wyspy i z powodzeniem może stanowić zarówno domek mieszkalny jak również daczę wypadową dla mieszczuchów, którzy tęsknią za morską bryzą :13-thumbs-up: .


P.S @Percival159 chociaż nie do końca to miałam na myśli, pisząc o powiększeniu się populacji wampirzej :D ... mam tylko cichą nadzieję, że nowi lokatorzy będą równie mało chętni do podgryzania :D ... jak spokojny Vitalij :09-winking-face:

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 568
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 17 wrz 2022, 17:37

@bobas52 :D :D :D Z tego co pamiętam, to żaden z moich wampirzych Simów nie miał mocy/umiejętności zamiany innego sima w wampira. Vitalij również. Ci nowi też nie będą jej posiadali. Rozmnażać się mogą jedynie naturalnie, czyli poprzez bara-bara. ;) Choć w MCCC można było chyba ustawić, ile ma wynosić populacja wampirów, tak coś mi się zdaje, że to kiedyś robiłam.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”