Bitwa o dom (nazwa robocza)

Dla własnej satysfakcji!
Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Bitwa o dom (nazwa robocza)

Post autor: Vellamo91 » niedziela 10 kwie 2022, 16:58

Jak już wspominałam w jednym poście, próbowałam zacząć takie wyzwanie na oficjalnym forum The Sims, ale się nie udało. Tutaj jednak widzę że dużo się dzieje. Więc może?
Szczegóły są jeszcze do ustalenia, ale generalnie mam nadzieje że większość z was kojarzy ten program z telewizji. Kilka rodzin rywalizowało w umiejętnościach dekoratorskich, stopniowo tworząc swoje mieszkanie marzeń. Na każde pomieszczenie dostawali określony budżet, a całość oceniana była przez trójkę jurorów którzy decydowali o ich być albo nie być w programie. Myślę że to fajny pomysł również na Simsy. A u nas wyglądałoby to tak:

Osoba prowadząca buduje puste, w stanie deweloperskim mieszkanie/dom z określoną ilością pomieszczeń. Pamiętając że musi być ich o 2 mniej niż uczestników. Dlaczego?
W każdym 'tygodniu' (terminy do ustalenia) po zagospodarowaniu wybranego pomieszczenia, jedna osoba odpada. Co jest wynikiem głosowania forumowiczów (tajność do ustalenia).
W pewnym momencie musi więc zaistnieć sytuacja w której na placu boju pozostanie dwóch uczestników i oni będą już oceniani za całokształt (ewentualnie dostaną tylko jakieś dodatkowe mini zadanie). I podczas ostatecznego głosowania poznajemy zwycięzcę. Można nawet wtedy urządzić jakieś spotkanie na chacie czy coś. A zwycięzca taki staje prowadzącym na kolejną edycje.
Na każde pomieszczenie również mamy określony wcześniej budżet i uwaga (!) uczestnicy to nie tylko ludzie ale i simowie. Tacy, których każdy z uczestników stworzy. Muszą mieć ciekawy skład i historię. Na przykład Kasia i Tomek którzy do tej pory mieszkali z rodzicami, ale urodziły im się bliźniaki i na gwałt potrzebują więcej miejsca. Czy jakiś Gienek Loska - nie odkryty jeszcze bezdomny geniusz artysta. Albo Grażynka i Janusz co marzą o spokojnej emeryturze w lepszym miejscu niż ich niszczejąca kamienica. Itd. Każdy uczestnik tworzy taką swoją rodzinkę i przed rozpoczęciem rywalizacji - przedstawia ją na forum. A potem to właśnie pod nich tworzy już całe mieszkanie/dom. A jeśli zwycięży to dzieli się tym jak tam zamieszkali. Czemu nie ;)

To tak na razie tyle. Otwieram ten temat już teraz, bo nie wiem jak potem będzie z czasem, a trzeba jeszcze sporo przedyskutować. Do czego gorąco zachęcam :)

Vellamo91
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: środa 06 kwie 2022, 23:48
Origin ID: Vellamo91

Post autor: Vellamo91 » piątek 22 kwie 2022, 17:44

Widzę że i tutaj cisza w temacie? Byłby ktoś w ogóle chętny?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 22 kwie 2022, 21:02

A może by tak (jeśli mogę zasugerować) uprościć zasady; po prostu wrzucasz mieszkanko lub dom do remontu , przedstawiamy swoje propozycje pokazując np. po 3 fotki , wybierasz najlepsza lub wybieramy wspólnie droga głosowania i wygrany proponuje własną rzecz (w wyjątkowych okolicznościach jeśli bardzo nie chce lub nie ma czasu może powierzyć to zadanie po prostu kolejnej osobie. Można ewentualnie dodać np wątek obowiązku stworzenia także dowolnej postaci do domu lub mieszkanka przeznaczonego do remontu by np fajnie opowiedzieć co lubi dany ludzik by potem wyszło, że ktoś zrobił np zielone pokoje bo Grażynka jest ekologiem więc zapewne kolor zielony ją uspokaja ;P )
Taka propozycja bo wiadomo-im więcej zasad tym mniej chętnych (i odwrotnie im prościej ułożysz zabawę tym czytelniej i wzbudzi to większą chęć, ja np. się trochę pogubiłem i dopiero po przeczytaniu 3 razy wyłapałem wsio bo te 2 pokoje mniej ...no jakoś zakręcone to się wydaje na pierwszy rzut oka choć fakt faktem, uwagę mam ściśle niepodzielną ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 22 kwie 2022, 21:53

Również jestem za uproszczeniem zasad, jeśli oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie. :) Czyli ktoś wrzuca mieszkanko czy dom do remontu, potem chętni pokazują urządzone wnętrza, mogą być to trzy fotki, a na koniec głosowanie. Czas - od tygodnia do dwóch, ale jeśli trzeba to z możliwością przedłużenia, jak przy pozostałych konkursach. Na luzie... I jak na pisał Dels - zwycięzca lub inna osoba, która przejmie jego rolę w razie braku czasu - wstawia kolejny domek. :)

Podoba mi się pomysł z simem/simami i jego/ich historią związaną z domem. Tylko dałabym zasady, że nie musi to być nowo stworzony sim, czasem jakaś historia skojarzy się z ludzikiem, czy ludzikami, których już posiadamy w zasobach własnych. I oni też mogliby być... Ewentualnie można by zastosować, warunek, że musi to być nasz sim, stary czy nowy, ale stworzony przez nas osobiście. :)

Edit: nie chcę tworzyć postu pod postem, więc dopiszę tutaj jeszcze jedną rzecz, która przyszła mi do głowy. Zwycięzca mógłby być w pewnym sensie podwójny. Raz, że wybrany w drodze głosowania. i ta osoba tworzyłaby kolejny dom do remontu. A dwa - wybrany przez twórcę projektu do zagospodarowania i ta osoba mogłaby zastąpić pierwszą w kontynuowaniu rozgrywki, jeśli ta pierwsza nie miałaby czasu.

I tak - w ramach żartu - mój The Bat Manor z hallowenowego wyzwania wciąż czeka na posprzątanie i gruntowny remont... ;) :a_grin2:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”