Mod OMSP

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Mod OMSP

Post autor: Alibali » czwartek 23 kwie 2020, 19:48

Mod OMSP to taki mod, który pozwala na niestandardowe ustawienie przedmiotów na blacie. Takim modem jest m.in specjalna półka z własnym menu (pozwalającym uczynić ją niewidoczną), a także uzyskać bez problemu pożądaną wysokość obiektów, które chcemy ustawić w innym miejscu.

Filmik instruktażowy (w dalszej części dotyczy moda pozwalającego dowolnie manipulować obiektami z gry, który już zaanonsował Wikki w innym wątku w tym temacie)



Link do półki OMSP (to jest skrót od One More Slot Packages)
- przed pobraniem dokładnie przeczytać informacje o tej półce by pobrać właściwą wersję.




Podobny mod w formie pionowych klocków ma severinka - z tym że klocki mają określoną stałą wysokość pozwalającą na postawienie czegoś na konkretnej wysokości, więc trzeba użyć właściwego.

https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1355287/

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 25 kwie 2020, 13:58

Fajnie ale czy to nie oznaczy natychmiast każdej chaty kluczykiem CC?
Jesli tak to dla budowlańców jest to bezuzyteczne. Dla amatorów ktorzy kochaja zapchac chaty ślicznymi drobiazgami CC moze to byc przydatne. Ale idea sprawdzania takiej ilosci CC po kolejnej aktualizacji aby znaleźć te jedno CC co juz jest niekompatybilne z gra i przy probie wejscia na ta parcele wywali nas na pulpit raczej mnie odrzuca na ścianę.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 25 kwie 2020, 16:53

W sumie ten mod pokazuje że teoretycznie w grze twórcy mogliby spokojnie udostępnić takie obracanie przedmiotów (może taki pomysł podchwyci Masse w swoim Paralifes skoro już pokazał, że można manipulowac obiektami jak w programie 3d w zakresie wielkości,rozciągania itd.). Też jestem ciekaw czy takie parcele będa zakluczykowane, może sobie wypróbuje to wreszcie.
Dzięki za info. Sam pomysł żeby takie opcje z gry wyciągnać jest mega
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 25 kwie 2020, 21:50

Jeżeli można podczepić się pod temat @Alibali , to wtrącę swoje przysłowiowe "trzy grosze".

Często oglądając filmiki z budowy na You Toube, pokazywane przez znanych twórców, zawsze dziwiło mnie to jak szybko zapełniają blaty różnościami, po prostu robiąc na nich bałagan.
Dopiero potem dowiedziałem się o istnieniu modu OMSP zwanego popularnie "czerwoną półką" (a przeczytałem o nim na SimsCommunity
https://simscommunity.info/2019/12/06/t ... -tutorial/ ),
Tylko, że autor powyższego poradnika trochę utrudnia sprawę, bowiem w rzeczywistości od razu po dostawieniu półki do blatu, można z niej przesuwać rzeczy. Tak jak to robi RGR-Gaming na filmiku instruktażowym zamieszczonych powyżej przez Alibali
Oczywiście zawsze można podnosić rzeczy i obniżać za pomocą CTRL 9 i Control 0, ale trzeba przyznać, że jest to czasochłonne, pracochłonne i bardzo wkurzające, zaś czerwona półka to świetna sprawa, szczególnie dla budowniczych.
A teraz link do pobrania (ja stąd swego czasu pobierałem, aby przekonać się jak to działa, Półka nie stwarzała problemów w grze).
https://simfileshare.net/folder/40482/
Tam przy pobieraniu pokazuje się data sierpniowa, lecz twórca modu Amoebae podkreśla, aby to zignorować, bowiem jest to początkowa data przesyłania. Mod został zaktualizowany 15.11.2019 r. (po wydaniu Uniwersytetu).

@kreatora i @SimDels jeżeli po użyciu modu OMSP usunie się "czerwoną półkę" to po wysłaniu domu czy też pokoju do Galerii nie pokazuje się kluczyk.
Dowodem na to mogą być prace chociażby Schnuck, która sporo buduje i nie ukrywa, ze korzysta zarówno z modu T.O.O.L (o którym kiedyś pisałem) oraz modu OMS, o którym mówimy teraz.
Przykład: jej najnowszy dom Kingpin
Obrazki z tej parceli
schnuck zbiorcze.jpg
Na pierwszej fotce przykład użycia TOOL, na drugiej "czerwonej półki" (po jej wykasowaniu).
A tu można sprawdzić w Galerii, że kluczyk się nie pojawił
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Nagminnie obu modów używa też RGR_Gaming. I znowu przykład - fotki z parceli IKEA (po użyciu "czerwona półka" została usunięta).
oraz linki do Galerii (kluczyków brak)
czerwona półka zbiorcze.jpg

IKEA
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Hipermarket
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Z tego, co wiem, to istnieje jeszcze jeden mod na swobodne umieszczanie obiektów na powierzchniach. Nazywa się Invisible Slot Filler. Twórca tego modu udostępnił go na Mod The Sims
https://modthesims.info/d/637286/invisi ... faces.html
gdzie można o nim poczytać i go pobrać. Zresztą pobrać ten mod można również tu:

A tu z kolei jest filmik pokazujący jak to działa


Tego modu jednak nie pobierałam i nie sprawdzałem, czy i jak działa.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 25 kwie 2020, 22:21

Dzięki, Wikki, za uzupełnienie tematu. Dodam jeszcze tylko, że w trójce idealnie działał mod OMSP z własnym menu, którym można było obniżać lub podwyższać przedmioty nakładając jeden na drugi - np ksiązki z kubkiem kawy na tacę a tacę na łóżko. Albo stos ksiązek na szafce na tym jeszcze okulary lub kubek etc. Obiekty w trójce nie były "shiftable", więc ten OMSP sprawdza się tam idealnie.
Nie wypróbowałam jeszcze tej czerwonej półki w ts4- więc ciekawa jestem Wikki, czy można ten sam numer zastosować przy jej pomocy. Tzn czy obiekty zsuwane z półki "przywierają" (wskakują na sloty) do blatu", czy też można z innej półki "zsuwać" kolejne, na te obiekty już położone. Kurcze, nie wiem czy jasno to wyłożyłam :P

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 27 kwie 2020, 12:21

Z pewnością chodzi Ci Alibali o układnie rzeczy jednej na drugą. Na You Toube znalazłam filmik autorstwa SimLicy, która m.in. tłumaczy jak używać "czerwonej półki". Tylko filmik trzeba trochę przewinąć, bowiem autorka na jego początku "rozczula się" nad rzeczami z Debuga, natomiast o modzie OMSP mówi od 8:48, a od 9 minuty pokazuje jak ona za pomocą tejże półki układa rzeczy (tu konkretnie talerze) w stosy.



Z tego wynika, że czerwoną półkę podnosi trochę do góry i za pomocą klawisz Alt przesuwa kolejny talerz dopasowując nad już wcześniej postawionym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”