Własny biznes na parceli MIESZKALNEJ!

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3602
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Własny biznes na parceli MIESZKALNEJ!

Post autor: Alibali » sobota 18 maja 2024, 17:28

Pisałam już o tej modyfikacji autorstwa niezmordowanej Little Miss Sam, zachęcając Perci do przetestowania jej, ale znalazłam dziś na Curse Forge obszerny opis działania tej modyfikacji - tak dokładny, że chyba tlko cielę nie zrozumie.

Modyfikacja ta ma także polskie tłumaczenie już wbudowane, więc nie trzeba się gimnastykować.


Możemy ją pobrać tu

https://www.curseforge.com/sims4/mods/live-in-business

Niezbędne do działania tego moda jest pobranie biblioteki skryptów umożliwiających nowe interakcje i umieszczenie po rozpakowaniu bezpośrednio w mods - nie głębiej.'

https://www.curseforge.com/sims4/mods/xml-injector



Z tego, co przeczytałam można prowadzić wszelakie formy działalności. Można prowadzić kawiarenkę (albo herbaciarnię, jeśli masz Licealne lata). Można mieć sklep spożywczy i sprzedawać zebrane plony oraz ugotowane potrawy. Można prowadzić salon meblowy, sklep akwarystyczny, sklep z odzieżą, sklep jubilerski, sklep z rękodziełem. Wszystko zależy od posiadanych dodatków (rozszerzeń, pakietów i akcesoriów)Można prowadzić własną galerię sztuki i sprzedawać własne obrazy, własne wyroby rękodzielnicze (hafty, robótki). Można prowadzić księgarnię i spredawać w niej także własne książki.
Możńa mieć własną klinikę weterynaryjną, hotel dla psów, przedszkole, bar, fitness klub (uczyć np yogi)... I wiele wiele wiele innych.
Sama jestem zainteresowana - jak by np funkcjonował Dom spokojnej starości - mogłabym zrealizować scenariusz jesnego z bardzo tajemniczych odcinków serialu o pannie Marple. Myślę nad tym od czasów Domów pod wynajem :)

Wklejam tekst jak leci z automatycznego tłumaczenia (trochę gdzieniegdzie poprawiłam)

Żyj w biznesie

Ten mod dodaje do gry wiele cech, które pozwalają na prowadzenie firm w domu!

Ogólne informacje:

Znajdziesz nowe opcje dotyczące prowadzenia własnego biznesu przypisane do drzwi, łuków i bram, gdy użyjesz jednej z wielu opcji prowadzenia biznesu, jego otwarcia i zamknięcia. (Więcej informacji w szczegółach cech działki)

Goście, którzy się pojawią na twojej parceli (którzy się odradzają), są wzorowani na NPC-ach, pojawiających się na rzeczywistej rzeczywistej parceli. Ich zachowanie jest takie samo, jak na oryginalnej działce wspólnej.

Pamiętaj, aby zamknąć inne drzwi, jeśli nie chcesz, aby Twoi goście wchodzili do Twojego domu itp.! Osobiście mam ogrodzenie wokół mojej działki z bramą, która jest zamknięta dla wszystkich innych, gdy otwieram swoją firmę. Mam również firmę na zabezpieczonym obszarze na mojej działce, więc kupujący czy klientela mogą wchodzić tylko tam.

Uruchomienie własnego biznesu spowoduje pojawienie się NPC na Twojej działce domowej. W zależności od wielkości Twojego gospodarstwa domowego, wielkości działki, zwierząt domowych, obiektów na działce, sąsiedztwa itp. może to powodować opóźnienia, jeśli Twój komputer nie jest w stanie obsłużyć wszystkiego! Używałam tego na moim bardzo dobrym komputerze, który działał bardzo płynnie, a także na moim laptopie do gier, gdzie tu i ówdzie występowały drobne opóźnienia.

Technicznie rzecz biorąc, możesz użyć kilku cech tej parceli na jednej parceli. Jak kawiarnia w dzień i klub w nocy. Ale nie polecam otwierania więcej niż jednej firmy w tym samym czasie!

Zainstaluj głównego moda i następujące cechy parceli, które chcesz mieć w grze (jedną tylko do wyboru i ewentualne niezbędne dla tej działalności elementy, jak np uniform dla weterynarza - z kilku opcji kolorystycznych musisz zdecydować się tylko na jedną):

Live in Cáfe (wymagana EPka Get Together)

Aby otworzyć, potrzebny jest bar espresso na działce

Otwarcie Live in Cáfe umożliwi pojawienie się Gości kawiarni

Kawiarnia czynna jest całą dobę

Kiedy Twoja kawiarnia jest otwarta, możesz zbierać dochody za pośrednictwem komputera lub tabletu (zakres 1.500 ~ 1.750 $) raz dziennie/w gospodarstwie domowym

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój/jedzenie w kawiarni, jeśli użyjesz mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).

Opcjonalne dodatki - wybierz po rozpakowaniu z dołączonych do moda plików:

Właściciel psa i psy jako goście kawiarni (Dodatek LIB Cáfe)

Ten dodatek umożliwi także poijawianie się właścicieli psów i ich psów.

Mieszkaj w Barze

Otwarcie Live in Bar umożliwi pojawienie się Gości Baru

Bar czynny jest całą dobę

Kiedy Twój bar jest otwarty, możesz zbierać dochody za pośrednictwem komputera lub tabletu (zakres 1.000 ~ 1.250 $) raz dziennie/w gospodarstwie domowym

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój barowy/jedzenie, jeśli skorzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).


https://www.curseforge.com/sims4/mods/m ... es/5189029

Mieszkaj w Klubie

Otwarcie Live in Club umożliwi odrodzenie się Gości Klubu

Klub może być otwarty całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za wejście dla każdego Sima w przedziale od 1 $ do 999 $

Możesz także zarabiać pieniądze za każdy sprzedany napój barowy/jedzenie, jeśli skorzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – nie jest potrzebny Get to Work, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).

Mieszkaj w przedszkolu

Otwarcie Twojego przedszkola Live in Daycare pozwoli na natychmiastowe pojawienie się od 5 do 8 małych dzieci (musi istnieć na świecie!)

Pozostaną do 12 godzin, jeśli wcześniej nie zamkniesz Przedszkola. Prawdopodobnie nie zostaną na noc, jeśli Gra tego nie lubi

Przedszkole może być otwarte całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za każde dziecko w przedziale od 1 $ do 999 $

Opcjonalny dodatek

Więcej maluchów – spawnuje 3–5 kolejnych maluchów

Żyj w siłowni

Otwarcie Live in Gym umożliwi odrodzenie się Gościom Gym

Siłownia może być czynna całą dobę

Za pomocą opcji na drzwiach możesz ustawić opłatę za wejście dla każdego Sima w przedziale od 1 $ do 999 $

Możesz także zarabiać pieniądze na mentorowaniu Simów lub prowadzeniu zajęć jogi, jeśli korzystasz z mojego zaktualizowanego moda „Więcej miejsc do kupienia” (wymagany jest tylko główny pakiet modów – Nie musisz zabierać się do pracy, jeśli nie chcesz kupować działek społeczności!).



Live in Pet Daycare (potrzebna EP Cats & Dogs)

Do otwarcia wymaga miski dla zwierząt lub legowiska dla zwierząt na działce

Otwarcie żłobka Live in Pet pozwoli na natychmiastowe pojawienie się 3-7 psów i 3-7 kotów (musi istnieć na świecie!)

Pozostaną tam do 12 godzin, jeśli wcześniej nie zamkniesz Przedszkola dla zwierząt.

Opieka nad zwierzętami jest czynna całą dobę

Za pomocą Opcji na Drzwiach możesz ustawić Opłatę za każde Zwierzę w przedziale od 1$ do 999$

Możesz trenować zwierzaki, a także robić z nimi Parcour.

Live in Vet Clinic (wymagana EPka Cats & Dogs)

Potrzebuje otworzyć stół do badań weterynaryjnych na działce

Możesz teraz otworzyć swoją przychodnię weterynaryjną w domu. Klinika weterynarza działa nieco inaczej niż zwykła klinika w grze. Aby leczyć pacjentów, możesz rozpocząć badanie poprzez opcję Tabela badań („Rozpocznij badanie…”). Nie potrzeba tutaj żadnego powitania. Kontroluj liczbę pacjentów, abyś mógł zamknąć klinikę weterynaryjną i móc leczyć ich wszystkich. Obecni Pacjenci na Lotnisku nadal pozostaną (przez jakiś czas). Po otwarciu kliniki weterynaryjnej pojawienie się pierwszych pacjentów i właścicieli może trochę potrwać. Otrzymasz powiadomienie, gdy pojawi się pacjent, aby wiedzieć, który pacjent powinien zostać zbadany w następnej kolejności. Leczenie zwierząt domowych kosztuje 25 $. Nie zobaczysz tej opcji w Interakcjach tak jak na oryginalnej parceli kliniki weterynaryjnej, ale i tak zostaniesz obciążony opłatą.

obraz

Zarobisz 500 - 1.000 $ na Pacjenta.

Możesz zatrudniać/(i zwalniać) pracowników za pośrednictwem nowego menu kołowego „Live in Business” – Zatrudnij/Zwolnij… na drzwiach. Pracownicy mogą być nastolatkami i starszymi, ale miej świadomość, że jeśli wybierzesz Nastolatki lub Sima, który ma już pracę, może się zdarzyć, że czasami nie dotrą do pracy lub przyjdą później. Używałem Teens jako pracowników i prawie zawsze się pojawiali, nawet jeśli był czas szkolny.

Pracownicy pojawią się po otwarciu kliniki weterynaryjnej (może to zająć trochę czasu, jeśli zatrudnionych jest więcej niż jedna osoba), ale nie opuszczą sami po zamknięciu kliniki weterynaryjnej. Pozostaną, dopóki ich nie zwolnisz za pomocą opcji Zarządzanie - Odrzuć interakcję na samym pracowniku. Każdy pracownik kosztuje 250 $ dziennie. Pracownicy nie mogą robić wszystkiego. Domyślnie będą czyścić, naprawiać i napełniać miski dla zwierząt. Możesz zlecić im wytwarzanie smakołyków, które następnie możesz umieścić w maszynie weterynaryjnej i sprzedać właścicielom zwierząt. Domyślnie nie będą nosić mundurów, ale możesz skorzystać z poniższej listy dodatków do strojów, aby pozwolić im nosić jeden z czterech możliwych kolorów mundurów. Jeśli nie chcesz już korzystać z kliniki weterynaryjnej LIB, zwolnij swoich Pracowników.

W sekcji Zamów na komputerach znajdziesz nową opcję zakupu, w której możesz kupić stół do badań weterynaryjnych i leki do stacji chirurgicznej. Zostaną one dostarczone pocztą.

Znane problemy: Czasami zwierzęta schodzą ze stołu egzaminacyjnego i trzeba je ponownie umieścić na stole, aby kontynuować egzamin (zdarza się to również w placówkach weterynaryjnych). W zależności od kilku powodów (inne mody, sytuacje losowe itp.) może się zdarzyć, że połączenie między zwierzakiem a jego właścicielem zostanie zerwane lub właściciel opuści szkołę przed zakończeniem egzaminu, przez co Twój Sim nie będzie mógł wystawić mu rachunku. Wtedy udaję, że robię dobry uczynek wobec tego zwierzaka ;)

Opcjonalne dodatki

Więcej pacjentów w klinice weterynaryjnej (dodatek do kliniki weterynaryjnej LIB)

Jeśli czujesz, że nie masz wystarczającej liczby Pacjentów, możesz to wykorzystać, aby zwiększyć szansę na pojawienie się większej liczby Pacjentów.

Strój kliniki weterynaryjnej (dodatek LIB Vet Clinic)

Możesz wybrać jeden z czterech możliwych strojów, które będą nosić Twoi Pracownicy: Blue Multi, Brown Multi, Plum Multi lub Mint Multi. Wybierz i zainstaluj tylko jeden!

obraz

Na żywo w sklepie

Dzięki tej cesze Partii Klienci (1-3 na godzinę) będą pojawiać się, gdy Live in Store będzie otwarte. Ustaw przedmioty do sprzedania, aby klienci mogli je oglądać i kupować, jeśli podoba im się to, co widzą. Niektórzy Klienci kupią jeden Towar, niektórzy będą kontynuować zakupy, a niektórzy nie kupią wcale.



Ten Sklep powinien działać bez zainstalowanego dodatku DLC Get to Work, ponieważ został zbudowany od podstaw. Ale oznacza to również, że działa zupełnie inaczej. To raczej „Sklep samoobsługowy” bez Pracowników i bez konieczności interakcji z Klientami. Możesz sprzedawać tylko określone Obiekty, które można zebrać lub wytworzyć.

Nowe menu ciast na drzwiach „Live in Store”

W tym menu ciasta znajdują się 4 opcje umożliwiające ustawienie narzutu dla Twojego sklepu. Wartość domyślna to 0%, ale można ją ustawić na 25%, 50%, 75% lub 100%. Należy pamiętać, że im wyższa marża, tym mniejsza szansa, że ​​klient coś kupi.

Aby przyciągnąć więcej Klientów (2-6 na godzinę) do swojego Sklepu, możesz zarezerwować krótkoterminową lub długoterminową kampanię internetową w Simcity Online. Krótkoterminowy kosztuje 25 $ dziennie i trwa 2 dni. Long Term trwa 7 dni i kosztuje tylko tyle, co Cena za 6 dni (150 $). Reklama Twojego Sklepu również zwiększy chęć zakupu!

obraz

Co można sprzedawać w Twoim sklepie Live in Store?
Przedmioty rzemieślnicze:

Płótno - Sprzedawaj własne obrazy w swojej własnej galerii.
Stolarka – możesz sprzedać wszystkie wyroby z drewna, jakie możesz stworzyć za pomocą stołu do obróbki drewna, w tym obiekty wykonane za pomocą mojego moda Więcej wyrobów z drewna. Niektóre interakcje są wyłączone w przypadku samodzielnie stworzonych instrumentów, więc Twoi Simowie nie powinni używać ich samodzielnie, gdy są wystawione na sprzedaż.
Książki napisane samodzielnie — sprzedawaj swoje książki bezpośrednio klientom. Na Twoich książkach znajdziesz nową interakcję „Kopiuj książkę”, która pozwoli ci kopiować książki nieco taniej i umieści je w Twoim ekwipunku bez wykonywania interakcji przez Twojego Sima. Pamiętaj, aby zachować oryginał i sprzedawać wyłącznie kopie! Niektóre interakcje, takie jak Czytaj, Odłóż, są wyłączone w przypadku książek wystawionych na sprzedaż, więc nie musisz się martwić, że Twoi Simowie lub Pokojówki będą je ciągle odkładać.
Artykuły frabrowane
Artykuły robione
na drutach Rzeźbione dynie Mikstury
ziołowe
Królestwo magicznych mikstur
Zabawkowe roboty, miniboty i quadkoptery
Kompozycje
kwiatowe Sera
Ściegi krzyżowe,
Konserwy wełniane, Gigantyczne plony od małych do dużych, Jerry/Dżem, Mleko i
Biżuteria z jajek

obraz



obraz

Przedmioty kolekcjonerskie:
Artefakty Skamieniałości Skarby
Kryształy Metale Obcy Przestrzeń Skały Przedmioty z autografami Owady Pisanki Moi Simowie Cukierkowe czaszki Plakaty miejskie Pocztówki Kule śnieżne Żaby Odbitki kosmiczne Muszle Sulani Skarby Zdjęcia


(Przedmioty modyfikacji piwnicy)

Materiały eksploatacyjne:

Jedzenie (w tym miód)

Butelki z nektarem (DLC Ranczo dla koni)
Wystawione na sprzedaż jedzenie nie będzie już dotykane przez Twoich Simów. Polecam korzystanie z ekspozytora detalicznego, aby żywność dłużej była świeża. Żywność wysokiej jakości będzie miała większą szansę na zakup. Zepsuta żywność nie będzie kupowana przez Klientów.


Ryby Ryby
można sprzedawać w Akwariach. Włóż rybę do akwarium i „Wystaw rybę na sprzedaż” poprzez interakcję w akwariach. Klienci będą kupować ryby bezpośrednio z akwarium. W sklepie detalicznym można również sprzedawać ryby.


Rośliny żniwne (kompatybilne z roślinami CC, które mają dodaną funkcję „GardeningSkillPlant”).
Możesz sprzedawać rośliny żniwne bezpośrednio z krzaka lub drzewa. Jeśli na krzaku/drzewie zostanie aktywowana opcja „Wystaw plony na sprzedaż”, Klienci będą je zbierać samodzielnie. Jeśli użyjesz mojego moda Auto Gardening i włączysz funkcję Auto Harvest, krzewy/drzewa wystawione na sprzedaż nie zostaną zebrane.


Interakcje „Wystaw na sprzedaż” z wyjątkiem ryb i plonów - pokazują cenę detaliczną, w tym narzut itp., więc możesz już widzieć ile zarobisz, ale jeśli zmienisz jakiekolwiek ustawienie po wystawieniu towaru na sprzedaż, cena może się oczywiście zmienić.

Opcjonalne dodatki

Wyślij do ekwipunku
Dzięki temu dodatkowi niektóre przedmioty zostaną wysłane do ekwipunku klienta, zamiast zostać zniszczone. Płótno, wyroby z drewna (które można umieścić w ekwipunku Simów) i książki są dostępne dla tego dodatku. W ten sposób stworzone przez Ciebie Przedmioty rzeczywiście zostaną zakupione przez Klientów. Bądź świadomy, że masz mody, które oczyszczają ekwipunek nie granych NPCów itp., te przedmioty również mogą zostać usunięte.

Ryzyko Kleptosów
Dzięki temu dodatkowi Klienci z cechą Kleptoman mogą nie płacić za Przedmioty, które „kupują” ;)

Pudełko na jajka/Pojemnik na mleko (Cottage Living)
Dodatek, w którym dochodzą opcje otrzymywania mleka/jaj (z ekwipunku Sima). W jego ekwipunku musi znajdować się wystarczająca ilość składników), aby umieścić 10 sztuk każdego w pudełku na jajka/pojemniku na mleko, które można sprzedać

***

Opcjonalne dodatki

Dodatek Lot Challenge
, który zmienia cechę Lot w Wyzwanie parceli, ponieważ możesz mieć tylko trzy Cechy parceli, ale nieograniczoną liczbę Wyzwań parceli

***

Często zadawane pytania

Czy możesz to zrobić dla weterynarza, handlu detalicznego i restauracji?

W aktualizacji dodałam klinikę weterynaryjną i sklep detaliczny. Restauracja jest znacznie bardziej skomplikowana niż Vet & Retail. Nie jestem więc pewna, czy będzie to w ogóle możliwe. Wiele interakcji itp. jest zablokowanych na terenie restauracji, co utrudnia korzystanie z funkcji gry. Jednak nie miałam jeszcze czasu, żeby naprawdę się rozejrzeć.

***

Języki:

Angielski (domyślny)
U mnie niemiecki
Dansk Sighuberta
Japoński autorstwa Maru Dada
Portugalski autorstwa Ana Carolina, meldrin
Włoski autorstwa Rory
Chiński przez hi007097
Hiszpański autorstwa leo3487
Szwedzki przez hellogreeny
Polski przez フェアリーテイル
Rosyjski Tr. przez texsss, Rinke
Francuski autorstwa Lorraine3055/CandymanGaming
Chiński uproszczony autor: an/ MonicaJ
Tłumaczenie czeskie: taien/Xeria
Włoski autorstwa Zomboide
Holenderski autorstwa angel2evil

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”