Całkowita kontrola nad obiektami w grze

Modyfikacje wpływające na rozgrywkę i interakcje. Linki, opisy i ciekawostki.
Awatar użytkownika
Wikki
Redaktor
Origin ID: WIKKI04

Całkowita kontrola nad obiektami w grze

Post autor: Wikki » wtorek 07 sty 2020, 20:53

Ostatnio zaintrygował mnie mod pod nazwą T.akes O.bjects O.ff L.ot (w skrócie TOOL), którego twórcą jest TwistedMexi.
Na czym ten mod polega? Proszę spojrzeć na screny ppniżej:
.
trzęsienie.png
.
trzęśienie wnętrze.png
.
wnętrze mod.png
Z pewnością każdy obserwator zauważył, że obiekty gry są ustawione w "dziwnych" pozycjach. Np. przewrócona lampa uliczna czy też krzesło, przekrzywiona półka, przedmioty postawione pod kątem (przykładowo) 30 stopni, drzwi "do góry nogami" albo też - na ostatnim zdjęciu - pufy użyte jako poduszki kanapy.
Generalnie TOOL to narzędzie pozwalające przejąć całkowitą kontrolę nad obiektami na terenie parceli lub poza nią.
Dzięki temu modowi obiekty z gry można ustawić wszędzie:
1. poza parcelą, na której aktualnie się znajdujemy, a więc na sąsiedniej lub jeszcze dalszej, na ulicy, chodniku itp.;
Można zobaczyć jak to wygląda na tym filmiku

(wideo jest trochę przydługie, ale nie ma konieczności oglądania go do końca, bo - po paru nudnawych wstępnych minutach - widać o co chodzi).

2. na aktualnej parceli w różnych miejscach (i jak pisałem powyżej) w różnych pozycjach.
Co ważne - obiekty na działce są kompatybilne z galerią i nie są oznaczone jako CC!

Ten filmowy samouczek pokazuje co można modem TOOL zdziałać i jak go używać.

Teraz najistotniejsza rzecz, a mianowicie - skąd mod pobrać.
a/ Generalnie TwistedMexi TOOL stworzył początkowo jako mod pozwalający ustawiać przedmioty poza parcelą. Można o tym przeczytać tutaj
https://www.patreon.com/posts/t-o-o-l-public-28887948

b/ potem twórca dodał do TOOL dodatkowe funkcje, czyli możliwość ustawienia obiektów według własnego widzi mi się.
https://www.patreon.com/posts/30112585
(ale stąd proszę go jeszcze nie pobierać).

c/ W końcu - 15.11.2019 r. autor dokonał aktualizacji i ostatecznie (osoby zainteresowane), mogą TOOL pobrać stąd:
https://www.patreon.com/posts/t-o-o-l-11-15-31592360
(najlepiej pobrać wszystkie elementy, które zostały podane przez twórcę).

Mod pobrałem, testuję go, przyzwyczajam się do jego obsługi. Simy żyją, gra działa bez problemu (oczywiście nie fiksuję z obiektami typu Sim do góry nogami na kanapie, jak to pokazano na filmiku-samouczku).
A może ktoś z Forumowiczów miał już do czynienia z tym modem i zechce coś więcej o nim napisać?

Ps.
Teraz gwoli ścisłości wyjaśniam, że dwa pierwsze screny pochodzą z parceli obrazującej świat (działkę) po trzęsieniu ziemi. Autorem pracy jest RGR_Gaming i można ją pobrać z Galerii, żeby zobaczyć jak to wygląda "na żywo"
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

a także obejrzeć filmik z budowy tychże domów do góry nogami

Awatar użytkownika
Wikki
Redaktor
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 08 lut 2020, 01:26

Powrócę jeszcze do modu TOOL. Pokażę bowiem jakie m.in. konstrukcje dzięki temu modowi można stworzyć przy użyciu zwykłej deski z DEBUG, która normalnie występuje jedynie w pozycji poziomej na ziemi:
14.01.2020_00-44-57.png
14.01.2020_00-46-00.png
Przy użyciu tejże deski, przy jej różnych ustawieniach dzięki TOOL, można także zrobić nowe meble, np przystawkę barową, segmento-półkę, stół do jadalni (meble te zostały skonstruowane przez twórczynię o ID Schnuck i pochodzą z jednego z jej nowszych domów wybudowanych z podstawki)
.
27.01.2020_01-06-23.png
Zresztą Schnuck na swoim kanale na YouTube zamieściła filmik o użyciu modu TOOL . Pokazuje jak wykorzystała ręczniki z gry do zrobienia z nich poduszek na sofie:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 08 lut 2020, 19:04

Dzieki @Wikki , że przedstawiłeś ten mod, bo jest niezwykle ciekawy.
Natknęłam się na niego jakiś czas temu oglądając w grze domek stworzony przez Schnuck. Zdziwiły mnie wtedy te dziwne poduszki z ręczników tak fikuśnie ustawione na sofie. Myślałam, że można takie ustawianie uzyskać za pomocą kombinacji klawiszy na klawiaturze, więc opalcowałam klawiaturę dokładnie, i nic. :03S-face-with-tears-of-joy: Później znalazłam wyjaśnienie, bo natrafiłam na jej film na kanale YouTube. Nie skusiłam się, by to MOD , a w czwórce postanowiłam grać i budować bez takich wspomagaczy. :09-winking-face:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 Nieoficjalne modyfikacje (Mody)”