Dom do mojego nowego Sunset Valley

Szukasz swojego miejsca? To jest dobre na początek. Jak się rozkręcisz, dostaniesz swój własny kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Dom do mojego nowego Sunset Valley

Post autor: Krzysiula » wtorek 15 sty 2019, 12:35

Hej!! Dzisiaj chciałabym zaprezentować wam mój nowy dom który wybudowałam do mojego Sunset Valley (Na potrzebe wyróżnienia nazwijmy je na razie Sunrise Valley :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: ) :10-smiling-face-smiling-eyes: Może nie należy on do ładniejszych ale się starałam :) Dom został wybudowany za pomocą czystej podstawki (oprócz lampy kuli, ogordowej)
Screenshot-303.jpg
Screenshot-327.jpg
Screenshot-326.jpg
Screenshot-324.jpg
Screenshot-323.jpg
Screenshot-322.jpg
Screenshot-321.jpg
Screenshot-320.jpg
Screenshot-319.jpg
Screenshot-318.jpg
Screenshot-317.jpg
Screenshot-316.jpg
Screenshot-315.jpg
[/attachment]
Screenshot-313.jpg
Screenshot-312.jpg
Screenshot-311.jpg
Screenshot-309.jpg
Screenshot-307.jpg
Screenshot-307.jpg
Screenshot-306.jpg
Screenshot-305.jpg
Screenshot-304.jpg
Załączniki
Screenshot-308.jpg
Screenshot-310.jpg
Screenshot-314.jpg
Screenshot-325.jpg
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 15 sty 2019, 15:07

Bardzo ladny we wspolczesnym stylu rodzinny domek - rozwojowy, bo wbrew pozorom wcale nie jest maly. Trzy sypialnie , duza jadalnia i jedno pomieszczenie do przyszłego zagospodarowania. Zgrabny designe dobrze zamaskowal jego prawdziwą wielkość. Az łza sie w oku kreci widząc jak wiele rzeczy ofiarowala Trójka w podstawce kiedy to sie porówna z ta nedzą którą my dostalismy na start w podstawce Czwórki. Teraz juz mamy wiecej w podstawce Czwórko dzieki aktulizacjom wszelakim ale nic nie zastąpi koła kolorów z Trójki i mozliwosci przerzucania tam wzorów z przedmiotów na ściany czy odwrotnie. Najbardziej przypadla ni do gustu sypialnia z zielonymi akcentami i tą ciemną podlogą ktora pieknie tam wygląda, a takze salonik w czerwieniach. :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » wtorek 15 sty 2019, 18:48

Bardzo mi miło, cieszę się że komuś się podoba😊 A co do Trójki, racja, w podstawce jest pełno rzeczy, tyle możliwości W SAMEJ PODSTAWCE, że sama się troche zdziwiłam jak zobaczyłam zobie na zdjęcia że serio aż tyle rzeczy w niej jest, a w czwórce - nie oszukujmy się - nawet na początku basenów nie było...
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 15 sty 2019, 20:46

Bardzo ładny i zgrabny domek, i choć wygląda ma malutki , to wewnątrz jest sporo miejsca. Podoba mi się ten tarasik po skosie, i śliczne faktury na ścianach. :)
Ech, brakuje mi tego rekolorowania w czwórce.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 15 sty 2019, 21:34

Malutki domek, a tyle w nim miejsca. Jak ty to zrobiłaś?!? Pięknie ci wyszedł, dobrałaś ładnie detale, ale mam jedną uwagę. Zlitujże się Krzysiula, i nie rób takich fotek, że po oglądzie mam zachwiane poczucie równowagi! A mam bardzo słabe to poczucie w ogóle, więc teraz siedzę i trzymam się krzesła! :) Tabem robi się fotki jedynie wtedy , gdy chcemy pokazać parter i piętro lub inne pomieszczenie dwupoziomowe albo sufit pomieszczenia ma być w nim widoczny w jednej perspektywie. Albo specjalnie gdy chcesz uzyskać efekt rybiego oka.
Mam dla ciebie radę na robienie fotek żeby wyszły dobrze, i na poziomie oczu oglądającego. Zapisz grę i wejdź w tryb budowy (to zapisanie w momencie przed wejściem jest szalenie ważne). Teraz podjedź do pomieszczenia które chcesz sfotografować, podnieś ściany a narzędziem młotka usuń wszystko, co ci przeszkadza w widoku - czy to ściany czy meble zasłaniające widok. I fotografuj sobie do woli i w różnych ujęciach. Potem cofnij te stuknięcia młotkiem aż cofanie stanie się nieaktywne, - czyli dojdziesz do momentu pierwszego stuknięcia w tym cofaniu. Dopiero wtedy możesz przejść do kolejnego pomieszczenia. Wchodzisz na chwilę do trybu życia, zapisujesz parcelę i znów zabawa od nowa. Trochę to więcej czasu zajmuje, ale efekt jest wart zachodu. Jeśli chcesz w danym pomieszczeniu sfocić ścianę, która ci później będzie zawadzać, to zacznij fotki od tej strony, potem przekręć widok. Ale pamiętaj aby każdorazowo przed wejściem w tryb życia cofnąć zmiany czyli te wyburzenia. Żeby się nie pomylić - zawsze rób po jednym pomieszczeniu. Zdjęcia tak robione nie przyprawiają o ból i zawroty głowy.
Jeszcze jedna uwaga - niektóre pomieszczenia są niedoświetlone na fotkach więc na czas robienia zdjęć dostawiaj lampy w takich miejscach, które na fotce nie będą widoczne. Jeśli lampa nad stołem (szczególnie białym) daje efekt jarzeniówki - stół aż wali po oczach tą bielą - to w trybie życia przyciemnij te lampy. Dlatego warto wprowadzić sima tymczasowo na parcelę.
Gdy robisz fotki w trybie budowy - często na zewnątrz przeszkadza siatka, i zresztą zdjęcia z siatką uważane są za nieprofesjonalne - wchodź wtedy w zakładkę narzędzia kolorowania terenu - siatka znika, a znacznik kursora, który może gdzieś się objawić - pokieruj gdzieś w krzaki :) Mam nadzieję, że przydadzą ci się te uwagi.

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » wtorek 15 sty 2019, 22:46

@Alibali Dziękuje za rady! 😊 Obiecuje że następnym razem nie będziesz musiała się już trzymać krzesła z obawy przed spadnięciem z niego😂
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 15 sty 2019, 22:54

Cieszę się że masz poczucie humoru, bo zawsze się boję, że oceniając szczerze czyjąś pracę nadepnę niechcący na odciski. Niejedna osoba strzeliłaby focha, jak swego czasu Pawełek - jeszcze na forum Simdistrict. Bardzo mi było przykro, że przeżył przeze mnie wielką traumę. JaktoJest na forum oficjalnym też prawie na śmierć się na mnie obraził :(

Jak dużo zależy od dobrej fotki wiedzą wszyscy, którzy budują i publikują. O czwórkowych fotkach Ela kreatora wie wszystko! I konia z rzędem dam za to, by jej dorównać :) A już o sposobach godziwego wysyłania do galerii to już dla mnie czarna magia. Dlatego pewnie prawie niczego nie publikuję. Pozdrawiam cię serdecznie :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 16 sty 2019, 13:08

Rety czary mary to i ja jakies mam chyba bo sie rozpisałem tu wczoraj a dzisiaj widze że wcieło albo chodze jak lunatyk albo nie załapało publikowanie :O
No to tak skrótowo napisze, że bardzo mi sie ten domek podoba zwłąszcza wewnatrz, kolory sa super, lubie odwaznie z czerwonym ale lubie też (jeszcze bardziej) beże i zielenie harmonie natury jak w sypialni :) Fajnie, że poprzeplatałas tekstury na ścianach, fajny tez jest ten pojedynczy akcent w paski, bardzo pomysłowo także ze ścianami czyli przejścia bez drzwi (robiłem kiedys podobnie bo to daje fajne pdczucie przestrzeni w grze i jest wygodne). Mebelkowanie minimalistyczne i eleganckie zarazem, pieknie i aż by sie chciało tam realnie chwile pobyć.
bardzo fajna praca oczywiście podziwiam tez za cierpliwosc do budowania w ts3 bo wiadomo, że to wymaga sporego nakładu pracy. Naprawde super, czekam na więcej!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 16 sty 2019, 16:21

Łezka w oku mi się zakręciła przy oglądaniu Twojego domku. Od blisko 5 lat nie gram już w trójkę, mimo to darzę ją ogromnym sentymentem.
Twój domek tylko z pozoru wygląda na malutki. Świetnie poradziłaś sobie z bryłą i rozplanowaniem pomieszczeń. Zwróciłam również uwagę na tarasiki, bez których domek straciłby na uroku. Nie boisz się używać odważnych kolorów i świetnie wychodzą Ci ich połączenia z innymi kolorami. Najbardziej spodobało mi się to pomieszczenie.
Screenshot-312a.jpg
Jest energetyczne. Dzięki dodaniu ciekawych tapet uniknęłaś przesady i lekko je stonowałaś. Wielkie :a_bravo:

Awatar użytkownika
Krzysiula
Roznosiciel kawy
Posty: 21
Rejestracja: sobota 19 maja 2018, 20:59

Post autor: Krzysiula » środa 16 sty 2019, 18:17

Jeju, Bardzo mi miło że tak wielu osobom się on spodobał, naprawdę się ciesze 😊 Dziękuje za te wszystkie miłe komentarze 😊
:10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes: :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 21 paź 2019, 10:54

Jeju trójka :cat_happy: Śliczny domeczek. Aż mi trudno uwierzyć,że pamiętam te wszystkie elementy, mebelki, tapety, oj dużo w trójce budowałam w porównaniu z czwórką. No i koło kolorów i możliwość dodania każdego wzoru gdzie się chciało ach...
Domek mega, będzie się w nim dobrze grało. :a_thumbsup:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja pierwsza budowa”