Dom i parcela w Henford-on-Bagley

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Dom i parcela w Henford-on-Bagley

Post autor: Percival159 » środa 06 paź 2021, 18:48

Cześć! Dziś chciałabym zaprezentować Wam ekologiczno-sielankową parcelę, którą przygotowałam moim Simom do rozgrywania dodatku "Wiejska Sielanka". :) Buduję głównie pod rozgrywkę, nie znam się specjalnie na stylach, więc z góry wybaczcie ewentualne błędy. Najpierw z zewnątrz, czyli dom, szklarnia i nie wiem jak to nazwać, obejście? :)
:05-smiling-face-open-mouth:
Dom Simów24.jpg
Dom Simów26.jpg
Dom Simów28.jpg
Dom Simów27.jpg
Dom Simów23.jpg
Dom Simów22.jpg


:10-smiling-face-smiling-eyes:
A tutaj szklarnia, gdyż moi pazerni Simowie muszą mieć plony i dochody przez cały rok. ;) Dopiero teraz zauważyłam, że gałęzie drzew owocowych trochę przebiły się przez szyby okien, ale nic to, farma moich Simów nie musi być doskonała. :)
Dom Simów25.jpg
:01-grinning-face:
I trochę przestrzeni wewnętrznej. Na pierwszy ogień idzie kuchnio-jadalnio-salon urządzony jako jedna ogromna przestrzeń. Lubię takie otwarte przestrzenie, fajnie to wygląda gdy zejdą się sąsiedzi i znajomi moich Simów, każdy znajduje dla siebie jakieś miejsce i zaczynają się interakcje.
Dom Simów21.jpg
Dom Simów18.jpg
Dom Simów20.jpg
Dom Simów19.jpg
Dom Simów17.jpg
:12-smiling-face-sunglasses:

Pokój jednego z nastolatków...
DomSimów9.jpg
Dom Simów10.jpg
Dom Simów11.jpg
:78-smiling-face-halo:
Sypialnia...
Dom Simów4.jpg
Dom Simów5.jpg
Dom Simów6.jpg
Dom Simów7.jpg
Dom Simów8.jpg
:hearts/blue-heart:
I jedna z trzech łazienek...
Dom Simów12.jpg
Dom Simów13.jpg
Dom Simów14.jpg
Dom Simów15.jpg
Dom Simów16.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 06 paź 2021, 20:35

Niezła posiadłość!
Zgodnie z zamysłem wydaje się faktycznie bardzo grywalna, dużo przestrzeni i interaktywnych rzeczy. Dom solidny i przestronny może się luźno kojarzyć z rezydencjami Tyrolu i chyba jest tak samo przestronny, szklarnia realistyczna funkcjonalna, podoba mi się rozmieszczenie donic, prosty pomysł ale zawsze uporczywie robiłem inaczej (mniej sensownie tak nawiasem mówiąc ;) ). Panele słoneczne i zbiorniki na wodę świadczą o sporej samowystarczalności farmy.
Wewnątrz coś co bardzo lubię czyli otwartość przestrzeni w sensie połączenie jadalni z salonem a wszystko w bardzo przyjemnym domowym stylu ,może po prostu sielankowym i przewaga koloru zielonego. Opcje które doszły relatywnie niedawno do gry czyli gusta także odnośnie kolorów pozwalają na ciekawe eksperymentowanie interakcji sima z otoczeniem dlatego pomyślałem, że być może dałaś także swojej rodzince kolor zielony w ich gusta by lepiej się czuli i chętniej pracowali (sam zacząłem to nie dawno sprawdzać ale jeszcze nie wiem na ile - choc mam wrażenie że trochę to działa kiedy ludzik jest w pomieszczeniu
No a poza tym, obejście z rakietą to już wyższa szkoła jazdy ,Twoje ludziki mają ogromne pole do manewru i przygód przy czym przydałaby się opcja zatrudnienia w grze kogoś tak jak w sklepie do pomocy na farmie (może kiedyś doczekamy się takiej "interakcji przemysłowej) wtedy simowy ludzik mógłby spokojnie odpocząć w każdym odległym uniwersum nawet na innej planecie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 06 paź 2021, 22:03

Śliczna wiejska rezydencja! :hearts/heavy-black-heart:
Dom jest bardzo wygodny i przytulny, a cały teren wokół niego świetnie zagospodarowany. :cat_yes:
Zapewniłaś swojej simowej rodzince wszystko co jest potrzebne do rozwoju i rozrywki.
Szklarnia jest niesamowita, i pomimo eco rozsadników, które same tępią szkodniki i podlewają rośliny, pochłania pewnie sporo czasu na doglądanie jej. Szczerze podziwiam, ja jeszcze nie miałam tak olbrzymiej w swojej grze, choć moi simowie też lubią grzebać w ziemi i zbierać swoje plony.
Wracając do pomieszczeń w domu, to bardzo mi się spodobało urządzenie na otwartej przestrzeni kuchni, jadalni i salonu. Świetnie wydzieliłaś te kąciki i tworzą spójna całość, a to nie jest łatwe.
Super projekt!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 06 paź 2021, 23:57

@SimDels dziękuję. :)

Bardzo ciekawy pomysł z testowaniem nowych opcji kolorów. Sama na to nie wpadłam, choć… wszystkie moje Simy lubią kolor zielony, ale to tylko dlatego, że ja jestem jego fanką i jakoś samo tak wyszło, całkiem nieświadomie. I wiesz, coś w tym może być. Rodzinka, którą aktualnie gram od niedawna mieszka w nowej lokacji i faktycznie… nastrójniki mają mocno pozytywne, wiele razy dziennie biegają pielęgnować ogród,młodzież sama z siebie robi dodatkowe zaliczenia licealnej pracy domowej oraz z własnej woli ćwiczy programowanie i grę na instrumentach. Poza tym cała rodzina zgodnie, bez mojego udziału, poddaje recyklingowi każdego śmiecia i pilnuje porządku na parceli. Być może to trochę za wcześnie na wyciąganie wniosków, dlatego jeszcze trochę poczekam.

Jeśli chodzi o ułożenie donic w szklarni, to wierz mi, miałam je ustawione już na wiele sposobów i nieraz musiałam coś zmieniać, bo się okazywało, że Sim nie ma dostępu do rośliny. Obecnie dostęp już jest z każdej strony, ale czy to jest to najbardziej ekonomiczne ustawienie, to nie wiem.

Rakiety i obserwatoria darzę ogromną miłością, zresztą mam jednego Sima naukowca (mędrzec i głupiec jednocześnie wg Wicked Whims) i a drugiego, nastolatka z cechą poszukiwacz przygód. I ten drugi, gdy rakieta była jeszcze w budowie z własnej woli i z dziką radością biegł do niej i wykonywał interakcję „buduj”. A jakie fajne dymki, związane z kosmicznymi podróżami pojawiały się nad jego głową. :D

I fakt, przydałaby się opcja zatrudnienia kogoś na farmie do pomocy, może kiedyś twórcy gry się na to zdecydują.

@Ktosik dziękuję za miłe słowa :10-smiling-face-smiling-eyes: :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Tak, szklarnia wymaga sporo pracy, na szczęście mam wśród moich Simów ochotników, których nie trzeba do tego zaganiać. Uwijają się bardzo sprawnie, jak te mróweczki... :09-winking-face:

***

Dorzucę jeszcze trochę dodatkowych fotek, by pokazać jak jak wygląda całość w środku. Tak naprawdę to miał być taki dom-dom, niezbyt wyszukany, miejscami wręcz prosty, ale przyjazny, kojarzący się ciepłem, spokojem i powrotami z dalekich podróży, balang i imprez do rodzinnej chaty. ;)

Tutaj rzut z góry na parter, jak widać cała lewa strona to narzędzia i maszyny wszelakie. W zależności od potrzeby są w użyciu.
Światło w pomieszczeniach zmieniłam na nieco chłodniejsze i widzę, że już nieco inaczej wyglądają kolory, choć zielony nadal przeważa.
Sim1.jpg

Domowa przestrzeń twórczo-naukowa + kąt dla zwierzaka…
W starym domu ściany obwieszone były półkami, na których stały wszelkie możliwe barwniki oraz ogromne ilości kostek woskowych, pszczelich i sojowych. Tu jeszcze tego nie zdążyłam zrobić. Ale mam w planach jeszcze nieco zaśmiecić tę przestrzeń.
Sim7.jpg
Sim8.jpg
Sim9.jpg
Sim10.jpg
Przedpokój...
Sim12.jpg
Sim13.jpg
Sim14.jpg
Rzut na piętro…
Sim2.jpg
Pokój dziadka… który ma dzierganie na 10 poziomie i robi aspirację pana włóczki. Pracuje jako zawodowy ogrodnik, gotuje najlepiej z całej rodziny, a w wolnych chwilach maluje obrazy i wystawia je na plopsy (ma już 9 poziom malowania, a za swoje prace kosi niekiedy ogromną kasę) ;) To człowiek typu: Jak się nie da, skoro się da! Wszystko da się zrobić!
Sim3.jpg
Sim4.jpg
Pokój drugiego nastolatka, który idzie w kierunku ekologii (ma cechy mistrz ekologii i fanatyk ekologii) oraz ogrodnictwa; już jako dziecko wstawał rano i z własnej woli przed szkołą wyrywał chwasty i podlewał rośliny w szklarni. Byłam w szoku, gdy pierwszy raz to zobaczyłam. Nie sądziłam, że dzieci tak mogą… Po dziadku odziedziczył skłonności do malowania obrazów.
Sim5.jpg
Sim6.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 07 paź 2021, 00:16

Łoooo kochana, jak rozpoczęłaś powitanko od takiego skromnego "meeeeeh, ja to w sumie to nie buduje, ano tak sobie dla simsów, no żeby nie mokli na łysym polu" (luźna interpretacja!), no to sobie myślę "aj, pewnie dziewczę jakąś skromny kwadracik sieknie, no i w sumie git", a tutaj łooooo panie, jaka rezydencja, prosz ja ciebie. Nie ma lipy! Jakby w "Domku na prerii" mieli taką posiadłość, to by ta miła dziewczynka zaraz wzrok odzyskała coby chłonąć widoki!
Nie, ale tak już serio-serio, bez zgrywy, to naprawdę potężna budowla, ładnie powykańczana, estetyczna, z klimacikiem, bez jakichś przekombinowań. Nawet ten cholerny teleskop, co zawsze pasuje jak wieprz do karety, bo EA nie mogło machnąć zwykłej lunetki jak dotychczas, tylko trzeba było się popisywać i strzelić obserwatorium imienia Galileusza, wkomponowałaś tak, że nie bije w oczy jak neon w klubie nocnym, tylko ładnie się na tarasiku chowa.
Druga sprawa to świetnie zagospodarowana przestrzeń dookoła domu: szklarnia mnie pokonała :o Jest po prostu świetna! Tyle zielenizny, że szacunek wieczny po wsze czasy. Podejrzewam, ze ogarnięcie tego i dodatkowo oporządzenie inwentarza żywego to tytaniczna praca - podziwiam, bo chyba tylko raz, gdzieś na początku simsów chciało mi się ogarniać ogród i od tego czasu nie mam do tego cierpliwości xD
Kolejne zagadnienie to wnętrza - ustaw dziecięcie swoje frontem do socjalizmu, bo mieszania stylów to ja tu nie widzę :D Wnętrza są bardzo spójne i jakoś skandalu nie wyczuwam :D Raczej wyczuwam konsekwetne poruszanie się w obrębie jednego motywu: motywu swojskiej chałupy! Kolorystycznie wszystko się zgrywa, bardzo fajnie gra tutaj połączenie zieleni z wykończeniem otwartej kuchni kamieniami: przez to nie ma monotonii. Zresztą widać, ze zamysł był taki aby poruszać się w obrębie zieleni i to jest fajne, bo zarówno jasne jak i ciemne drewniane mebelki tutaj grają i ożywiają wnętrze.
No jednym słowem bomba! Zresztą tak jak przedmówcy zauważyli: dużo miejsca i sprzętu do rozwijania umiejętności, widać że domek jest funkcjonalny i nie jest jedynie makietą nastawioną na samą "efektowność". Jest efektywnie, a przy tym efekt "wow" również jest widoczny, a to jest potężny pakiet atutów :D
I cóż mogę dodać? No chyba jedynie DEJ MIE TEGO WINCYJ~!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 07 paź 2021, 01:01

@Marvi Dziękuję :)

To znaczy tak, moim celem podczas budowania zazwyczaj jest, by simowie "w łysym polu nie mokli" i mieli na czym rozwijać umiejętności, by potem zarabiać coraz większą kasę. A, że ta obecna rodzina, w której dorasta trzecie pokolenie, zdążyła dorobić się już nieco hajsu (startowali od małego domku w połowie pustego z kuchenką, kiblem, łóżkiem, stolikiem do szachów, najtańszą biblioteczką i gitarą), to mogłam sobie pozwolić na nieco szaleństwa. I tak to poszło, tu fotelik, tu kwiatek, tu obraz malowany przez głowę rodziny, bo czemu by nie? Kto bogatemu zabroni? Salono-jadalnio-kuchnia to standard od samego początku, tylko że wtedy wszystko mieli w jednej izbie z sypialnią włącznie! :D

Teleskopy dużo ładniejsze były w dwójce i w trójce. Sim nie musiał włazić do nich, by niebo oglądać. A czwórkowy, szkoda gadać, gabaryt taki, że gdyby przyszło nam w naszym realnym życiu kupować takie teleskopy, to słabo by było. Tu na tej parceli może i nie rzuca się aż tak w oczy, ale to ogromna działka, więc ma szansę nieco się wtopić w resztę simowego dobytku. :)

Eh, a moje dziecię samo buduje w simsach i faktycznie ma te projekty dużo bardziej jednolite. Jak modern, to modern, nie wciska na przykład rustykalnego czy jeszcze inszego biurka obok. A ja to robię. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 07 paź 2021, 15:02

No i wszyscy przedmówcy odebrali mi możność sensownego wypowiedzenia się, bo powiedzieli wszystko, co ja chciałam, a Marv nawet mi ukradła mój standardowy - frontem do socjalizmu! Nooo!
Właśnie to mi się spodobało w chałupce, że nie jest taka wymuskana na pokaz, i że kółko gospodyń wiejskich może tam odwalić spoko zebranie - jest i miejsce, i różne akcesoria do kółkowych spotkań, z włóczką przy kominku na czele :) Rzeczywiście - to JEST niezła myśl, żeby otworzyć tę kuchenno-salonową przestrzeń tak, by zgromadzone szacowne sąsiedztwo mogło zająć się tym i owym, nie tracąc nic z cennej rozmowy, i nie nudząc się - mogło dokonywać różnych interakcji - mam TYLKO międzysąsiedzkie na myśli, Marv! W moim wykonaniu to będzie nieco trudniejsze, bo nie umiem siętak rozmachnąć, jeśli chodzi o wnętrza :( Chyba, że chodzi o pałac!

Powaliłaś mnie szklarnią, bo choć w moich gospodarstwach odbywa się głównie świńskie derby, jak rzeczona Marv prześmiewczo zauważyła, ale i ciągle nie tracę nadziei na obsianie ogrodu WSZYSTKIM co gra oferuje, i nie tylko gra ( bo mam nawet krzaczki marychy :P), to nawet w najśmielszym rozmachu nie uczyniłam tak potężnego ogrodu pod szkłem. Toż tam się już wielkotowarowa produkcja odbywa! I jak to ogarnąć?
Kiedyś Ela kreatora jeszcze na starym forumie robiła taki myk, że zakładała na ten przykład Towarzystwo Wspierania Szpinaku z nakazem podlewania pielenia i gadania z roślinkami, i stanowczym zakazem oglądania telewizji w międzyczasie. Zwoływała zebranko towarzystwa, i ogródek - voila! - "sam" się podlewał, pielił i oporządzał! I ten myk z powodzeniem stosuję!
I tobie polecam, choć jak piszesz - rodzinka liczna i sama się garnie. Ja jestem niestety - typem samotnego wilka i moje simy dziedziczą po mnie tę cechę. Nawet jedna z moich wnuczek ma podobnie :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1790
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 07 paź 2021, 18:26

Jestem pod wrażeniem rozmachu farmy. Duży dom i obszerne pomieszczenia swobodnie zakwaterują tak liczną rodzinę.

Podoba mi się pokój dziadka i jego motto życiowe :) od razu poczułam do niego sympatię. Coś mi podpowiada, że senior rodu chętnie wybierz się również w kosmos, aby spojrzeć na ten świat z góry... ale zanim to nastąpi, pewnikiem ogląda go przez teleskop.
Piękna oranżeria i wspaniale zagospodarowane otoczenie domu to kolejny walor tej parceli. Całość jest przemyślana i spójna oraz w 100% grywalna, co jest niezaprzeczalnym atutem tego projektu :12-ok-hand:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 07 paź 2021, 19:11

Szklarnia mnie powalila swoim rozmiarem! O matko ile tam z tym roboty pewnie.
Dom absolutnie to "me gusta" ze wzgledu na przestronne wnetrza i styl swojskiej chaty. Swietna kolorystyka - wszystko do siebie pasuje.
Taki mały tip - sprobuj kliknąc simem na jakąkolwiek lampę i wybiierz "ustaw kolor światla " Z tabelki jaka sie otworzy wybierz pierwszy po lewej kolor na samej gorze. Bedzie pytanie: Te światło? Wybierz opcje : Wszystkie światła. (Mam nadziej ze sie pozytywnie zdziwisz jak zonaczysz efekt. Maxis jako ustawienie fabryczne światła wybral do lamp najgorzy kolor światła jaki mógł wybrać)
Bardzo grywalny i ładny dom. :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 08 paź 2021, 12:00

Dziękuję Wam, kochani za miłe słowa. :)

********************************

@Alibali Rozbawiła mnie wzmianka o kole gospodyń wiejskich! :D Choć muszę przyznać, że jak się zejdzie więcej Simów i usadzą się wszyscy w jednym miejscu w celu pogawędek, gestykulują, gadają, to włączą telewizor, to wyłączą, w międzyczasie ktoś się pożywi daniem z lodówki, ktoś weźmie sok pomarańczowy, a ktoś inny koniecznie musi wyprodukować miksturę uspokajającą na kuchence (z Granitowych Kaskad) - to tak to właśnie wygląda! Gospodynie i gospodarze w akcji! ;)

Dodatku farmerskiego w trójce nie mam, ale przypuszczam, że musi być zajefajny. Idea klubu w formie Towarzystwa Wspierania Szpinaku powaliła mnie na łopatki. Wszak to idealne rozwiązanie dla Simów padających na pysk z przepracowania! Moi póki co sobie radzą, wydłużyłam sobie nieco dzień w MCCC i do godziny 10-ej simowego czasu wszystko już dawno obrobione. A dlaczego do dziesiątej, bo wtedy często idę do roboty razem z jednym z simów, który pracuje w karierze naukowca i do 19-ej nie ma nas na parceli. ;) W międzyczasie klikam innym simom opcję: dbaj o ogród, czy jakoś tak. :) W każdym razie pomysł świetny i być może kiedyś z niego skorzystam, bo nie jest powiedziane, ze nie podwyższę szklarni o jedno piętro... ;)

@bobas52 Dziadek rządzi! Ja go wprost uwielbiam i nie wyobrażam sobie rodziny bez niego. Trzyma ją, że tak powiem w kupie. Pomaga wnuczkom w lekcjach sam z siebie i co ciekawe, ostatnio nastolatkowie tylko do niego zwracają się o radę. Chyba wyczuli, kto tu jest najmądrzejszy! W kosmosie jeszcze nie był, ale do teleskopu się rwie i często ogląda niebo lub gwiazdy. Rakieta dopiero niedawno została zbudowana. W podróż poleciał póki co tylko Sim naukowiec, zaliczając kraksę podczas lądowania, więc trochę czasu zeszło na odbudowę. ;)

@kreatora dziękuję za informację na temat lamp. Wprawdzie sama już zaczęłam z tym eksperymentować, ale nie wiedziałam który kolor jest najbardziej funkcjonalny. Jeszcze raz dzięki, to mi się bardzo przyda. :)

*******************************************
Jeszcze odnośnie szklarni, wiedziałam że ona mała nie jest, ale że będzie odbierana jako aż tak wielka, to nie przypuszczałam. Obecny dom jest trzecim domem i trzecią lokacją w życiu moich Simów. Zaczynałam od maleńkiej szklarni na dachu małej chałupki, wchodziło się tam po drabinie. :D Potem, w kolejnej lokacji szklarnia była już większa. Połączona została z domem i znajdowała się na parterze. Wchodziło się do niej z salonu, a potem z niej szło się do ogrodu. Z salonu przez szyby można było oglądać rośliny, wyglądało to fajnie, szczególnie zimą.

W międzyczasie kupiłam Granitowe Kaskady i po powrocie moich Simów z wakacji pojawiła się potrzeba zasiania całorocznych ziół i smardzów, a tymczasem w szklarni domowej nie było już miejsca. Niestety dom był zbudowany w ten sposób, że powiększanie szklarni nie wchodziło w grę, gdyż zaburzyłoby jego proporcje. Dlatego wybudowałam drugą szklarnię, całkiem osobną na parceli. Przeprowadzając do Henford-on Bagley połączyłam obie szklarnie i wybudowałam jedną dużą. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klocki Percy”