(Ts4) Alisburg (stare miasto)-Kropka/Dels

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) Alisburg (stare miasto)-Kropka/Dels

Post autor: SimDels » piątek 03 kwie 2020, 00:47

Po przeczytaniu komentarza Alicji w innym temacie zrodził się pomysł na stworzenie starego centrum dla miasta dedykowanego dla @Alibali , parceli typu mini-miasto pasującej do Windenburga.
To wspólna praca z Kropką @Kropka , która zaczarowała głównie wnętrza ale także poprawiła zbyt duże jak się okazało wariacje z terenem, co powodowało min uporczywe znikanie schodów w jednym miejscu. Ostatecznie po kilku przebudowach starówka ma kilka domów wzorowanych na rewirach Wlk Brytanii ale i trochę szachulców z pierwotnego założenia oraz gotycki kościół, który może służyć jako miejsce ślubów. W kamienicach są bary, puby, sklepiki, kawiarnie, nocne kluby z estradami koncertowymi oraz małe hoteliki, galeria sztuki i inne niespodzianki ;)
Generalnie wyszedł miks stylów a głównym utrudnieniem od początku do końca było założenie by także poprzez naturalne róźnicowanie wysokości terenów i różne wysokości umieszczenia budynków w terenie stworzyć fragment miasta położonego na "wertepach" co w realu oczywiście zawsze wygląda efektownie.


DOWNLOAD (zip)

DOWNLOAD (Galeria)

SDW(download/info)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekg

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 03 kwie 2020, 07:38

Hejka, dzień dobry piątkowo. Przepiękny ten Alisburg Delsiku wybudowałeś i z prawdziwą radochą wzięłam udział w jego wykończeniu. Tak dla ścisłości, mój wkład w zaprojektowanie wnętrz w Twoim średniowiecznym mieście, to zaledwie ciąg kamieniczek znajdujących się po lewej stronie miasta. Czyli, tak naprawdę niewiele :18-white-smiling-face: Całość wykonania, jak zawsze u Ciebie, na najwyższym poziomie Mistrzu. Piękne, szachulcowe kamieniczki i fantastyczny gotycki Kościół. To Twoja wizytówka. Przepiękna, wspaniała praca :hearts/heavy-black-heart:
Dzięki Delsu za propozycję udziału w projekcie :hearts/blue-heart:
Alutku, pozdrawiam i życzę świetnej zabawy :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 03 kwie 2020, 11:44

Ojejejejejejej! Alutka ma swoje własne miasto! Tadam! Ogłaszam się Burmistrzem Alisburga -fanfary... Co tam Burmistrzem! Prezydentem!
MIstrzu Delsie i Mistrzyni Kropesiu - ślicznie dziękuję!
:hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: (W godzinach stosownychczyli popołudniowych pobiorę i oblukam całość. Bo teraz w porze obiadowej grozi mi walnięcie rondlem) :P
Jenyyy, ależ to super niespodzianka dla mnie! I prezent jak śmiem domniemywać! Zrobiliście mi Dzień!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 04 kwie 2020, 09:19

Miasto jest niezwykle urokliwe. Wspaniały klimat z jedyną w swoim rodzaju architekturą. Kamieniczki niczym żywcem przeniesione z realnych miejsc. Zwiedzając momentami czułam się jakbym była w Rzymie, aby za chwilę przenieść się w Alpy (szachulcowe budownictwo).
Kolejny raz byłam pod tak dużym wrażeniem, że mowę mi odjęło i tylko błysk flesza przywoływał mnie do rzeczywistości :a_click: . Dlatego komentarz będzie w postaci fotostory.
zwiedzanie.jpg
sezam.jpg
galeria.jpg
schody.jpg
jeden z kilku barów.jpg
rozmowa przed katedrą.jpg
katedra.jpg
załozycielka miasta.jpg
pieniążek.jpg
kolejna barek.jpg
UJ.jpg
sala fortepianowa.jpg
drink.jpg
mała oranżeria.jpg
nocne życie1.jpg
Po dniu pełnym wrażeń żal było opuszczać Alisburg, dlatego obiecałam sobie wracać tu za każdym razem kiedy będę potrzebować chwili wytchnienia.
ostatni rzut oka.jpg

Podsumowując gratuluję pomysłu oraz mistrzostwa w aranżacji wszystkich budynków. Jest po prostu cudnie :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 04 kwie 2020, 22:41

Misiu w europejskich zabytkowych klimatach jestes po prostu Mistrzem! Te mini miasteczko jest tak urokliwe i klimatyczne! Kamieniczki idealnie dopasowane do siebie z roznych okresow gotyku, fragment murów obronnych , katedra i barokowa fontanna. Dodatkowo to jest miasteczko zabytkowe , ktore istnieje w XXI wiekui jest nastawione na turystów. Tu Bobi idealnie to wychwyciła i oddała w swojej historyjce. To te schody, kawiarnie z parasolkami tworza ten wspolczesny klimat idealnie wpisujacy sie w sredniowieczne tło.
Prześlczna praca :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 08 kwie 2020, 21:29

Moje posty są ostatnio jak z tekstu Rojka, bowiem - parafrazując - "składają się z ciągłych powtórzeń" xD Tutaj ewentualną okolicznością łagodzącą mogłoby być permamentne deja vu, ale nie wiem już sama xD Anyway mam wrażenie, ze gdzieś to już pisałam, ale Misiek kurde, ludzie potrzebują tiny living do małych wnętrz, a Ty sam sobie wymyśliłeś tiny area i masz miniatury miast. To jest zwyczajnie niezwykłe :D
W każdym razie ja się jeszcze otrząsam z roztrzęsienia nad tym projektem, o nie wiem jak się Wam, Misiu i Kropku, udało zrobić te wszystkie pochyłości, schodki, schodeczki, kamieniczki na różnych poziomach. Do tego skomponowanie wszalakich zaułków :O Uwielbiam takie zakamary! Zresztą pewnie to trochę widać po moich fotkach: ruiny, chaszcze, zakamary ;P Ale te wszystkie ciasne zaułki, city by night, ciasne uliczki - ohoho, to jest dopiero sceneria do jakiego romancu!
Kolejne akhe-akhe, akhu-akhu, kaszl-kaszl, to połączenie elewacyj rozmaitej natury, które komponuje się ślicznie i naturalnie! Ludzie, tak wyglądajo miasta! Wiem, ze się Wam kinole do monitora ostatnio pewno przyklejajo, ale jak chcecie sobie zwiedzić jakieś miasto corona-free, to tutaj-tędy, proszę za mną, to jest własnie takie naturalne, że już się Wam ludzie odechce szlajać po koronawirusowach! Nie, serio, bez śmieszków, ale tak się Wam tutaj udało to naturalnie posklejać, tak różnorodnie przy tym, ten cały synkretyzm jest kurna tak realistyczny, ze... nie wiem, musiałabym chyba w ramach komentarza sobie strzelić selfie z durną miną pełną zaszokowania i podziwu równocześnie (serio? myślicie, ze nie ma takiej miny? no, ściebyście się ździwili jak dziki dzik). Może przez to, że mie Alka wirtualnie ostatnio przez Breslau prowadziła to mie się właśnie takie skojarzenie nasuwa, ale ostatecznie byłam palcem po mapie zaledwie tamże, więc tutaj sama zainteresowana Pani Burmiszcz orzecze o trafności spostrzeżeń - albo i nie, bo kto bogatemu w zasobne miasto zabroni? ;P
I kurna ten kościół i cały ten dystrykt typu platz czy też inny ryneczek. I ta kamieniczka z... nie wiem jak to się fachowo nazywa, to pokażę o co mi chodzi:
obraz.png
To już sobie Państwo szanowni fachowo dookreślicie ;) Anyway szczęka mi się poturlała i zwijam jesio na szpulę :D
Bogate wnętrze to kolejny punkt programu, równie silny i z precyzją jubilerską przystrojony w detale. O kościele już pisałam, ze prekrasnyj i z pietyzmem wyrychtowany, ale część muzealna też świetna (już wiem kogo prosić o helpunek jaky mi się znowu sufit na łeb zwalił xD), a do najpy to już w ogóle mnie nie trza dwa razy prosić! Zresztą część kawiarenkowa z cegłą, gazetami i kasetonami to temat, który z miejsca kupuję! Świetne, loftowe wnętrze :D
Drodzy Państwo, umyję łeb i dopiero wtedy ściągnę czapkę ze łba! Bo trzeba tutaj czapkować raz za razem!
A Pani Burmistrz @Alibali życzę długiej i szczęśliwej władzy! Long live the queen!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 08 kwie 2020, 22:17

Dziękuję ogromnie z całym ogromem także w imieniu Kropesi której także dziękuje bo jednak - i tu ci kropeś @Kropka wejdę w słowo - no nie byłoby tak jak jest :hearts/green-heart: <3 Dzięki ogromne za wspólną zabawę i efekty.
@Alibali niniejszym witamy prezydenta i burmistrza miasta zarazem :) Strasznie sie ciesze, że nasza niespodziacha sprawiła ci troche frajdy :hearts/green-heart: <3
@bobas52 Niesamowitą niespodziachę sprawiłaś nam tym komiksem :hearts/green-heart: <3 Rozbroił mnie tekst o hiszpańskich schodach w Rzymie i fakt, przypomniałem sobie dopiero po chwili o co chodzi. Ogólnie uwielbiam "strome miasta". Ulice w formie schodów mamy w kilku miastach, najbardziej znane są chyba w Warszawie na starówce ale najbardziej pod kątem stromości zaskoczyła mnie Bystrzyca Kłodzka jak do tej pory (dawne dzieje ale jak mnie skleroza nie myli to właziłem tam po ulicy która była schodami no i... kondycyję to tam chyba ma każdy mieszkaniec, tyle dodam ;) )
@kreatora Dzięki wielkie Elu :hearts/green-heart: To początkowo miał być zupełnie średniowieczny kawałek miasta, finalnie wyszedł barwny mix ale pozostałością pierwszej idei jest właśnie te kilka budynków i mury z kościołem, Niestety gra ma swoje błędy które potrafią wkurzyć na max.Np nie mogłem położyć dachu do końca tak jak chciałem na bocznych skrzydłach kościoła (stąd takie nietypowe trochę rozwiązania tam) bo gra krzyczała że nie moge że teren itd podczas kiedy akurat kościół jest na równym terenie (krzywizna jest obok ale dalej a to jest na fundamencie tylko) no ale pewnie każdy czasem tak ma ,że teren nawet jak jest 5 razy wyrównany to zdarzy się czasem, że gra odczytuje parcele jako "krzywą" niby jest z tym lepiej niż kiedyś ale jakoś nie potrafią się twórcy gry do końca z tym uporać.
@Marvi mistrzu pióra niezastąpiony co słowem obszernym i nietuzinkowym poprawia wszystkim humory :hearts/green-heart: Dzięki i to jest chyba najlepsza nagroda za np simowa pracę - autentyczne zadowolenie drugiego.
Bardzo dziękuję, cieszę się (mogę chyba powiedzieć, że ciesze się także w imieniu Kropki) z tak pozytywnego przyjęcia tego pomysłu no i z usmiechu ALi :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 01 maja 2020, 00:54

Alisburg jest prześliczny. :hearts/two-hearts:
Zwiedziłam go wraz z moimi simsmi, i każdy zakątek jest uroczy. Świetny pomysł z ukształtowaniem terenu, bardzo realistycznie to wygląda, i często w takich zabytkowych miasteczkach występuje. Piękne kamieniczki, piękna katedra i piękne wnętrza.

Szalenie spodobał mi się sklepik z kwiatami.
sklep z kwiatami.jpg
Na widok tej publicznej toalety w narożniku, aż się uśmiechnęłam. No nie zapomniałeś nawet o tak drobnym, lecz istotnym dla zwiedzających obiekcie. :02-grinning-face-smiling-eyes:
toaleta.jpg
Kościelne wnętrza są genialne, jak zwykle.
katedra.jpg

Wspaniała praca! Brawa dla Ciebie i Kropeczki :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 01 maja 2020, 10:27

@Ktosik Dzięki ogromne Gabi! Tym bardziej dziękuje za ta relację ,że coś ostatnio mi foty wyparowały w paru miejscach i jest to pełne zaskoczenie bo linkowałem je z usługi Google z bloggera więc nigdy wcześniej nie znikały :O Skoro już nawet google się rąbie to cza znaleźć inszy sposób lub po prostu wrzucać na forum.
Piękne ujęcia zrobiłaś, zdradzę, że w Grudziądzu na starówce jest darmowy kibelek w zabytkowym spichrzu i to mnie trochę zainspirowało :D Poza tym kamienica na realnych marwiczowych zdjęciach z jej miasta mnie naprowadziła jak pomalować i dokończyć ten narożny domek.Dzięki :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » poniedziałek 01 cze 2020, 20:57

Geniusz simowego budownictwa!!! Naprawdę obydwoje dokonaliście rzeczy niesamowitej! Jestem zakochany w tej uliczce prowadzącej do katedry - jakie to jest realistyczne! Przepraszam za wykrzykniki, ale to jest takie zachwycajace!!! Wielkie brawa kochani :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”