(Ts4) Starówka+klasztor dla miasta z Simholic.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4) Starówka+klasztor dla miasta z Simholic.

Post autor: SimDels » poniedziałek 13 sty 2020, 10:50

Na jakiś czas odskoczyłem od simsowania ,jednak okazało się, że ekipa zaprzyjaźnionego Simholic poszukuje łapek do pracy przy ostatnich parcelach miasta, które tworzy i tak spontanicznie powstało muzeum w klasztorze a potem nowy pomysł na stare centrum miasta na parceli parkowej w Wierzbowej.
Obie parcele postanowiłem pokazać ciurkiem w jednym temacie, trochę dlatego, że postawiłem je w innym miejscu niz znajda sie domyślnie by zrobić fajnie nasłonecznione foty do galerii i bloga no i przy okazji zauważyłem, że zlało mi się to w fajna całość; oba wytwory sprawiły wrażenie takiej niemal spójnej panoramy miasta nad wodą więc przy okazji i to ująłem na fotkach.
Gdyby ktoś miał ochotę na udział w zabawie tworząc rodzinę, która zamieszka w tym mieście to może wrzucając simsiaków na galerie dodać tag #SimholicPomoc

Na początek widoczki ogólne tego w co skleciły się obie parcele, to chyba najlepsza część Zatoczki co do ustawienia parceli. Z czasem te podstawkowe otoczenia da się trochę docenić na nowo i szkoda tylko, że w tej odsłonie gry otoczenia są tak nieedytowalne bo gdzieniegdzie fajnie byłoby usunąć drzewo cz przesunąć parcele jak w Trójce..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Old Town 12 czyli dwunasta próba stworzenia jedno parcelowej mini-starówki.
Jest tu min.bar, nie wielki hotelik, klub taneczny, siłownia, salon fryzjerski (stylista do wynajęcia), funkcjonalne kioski z jedzonkiem (wystarczy kliknąć na budkę i wybrać opcję "zatrudnij sprzedawcę"), świątynia z łukiem ślubnym ,kawiarnia i kilka innych ciekawostek :) Miejsce powinno sprzyjać nauce malowania i rzeźby.

DOWNLOAD Old Town 12 (zip)

DOWNLOAD Old Town 12 (Ts galeria)

DOWNLOAD/info Old Town 12 (SDW)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

St.Simson Museum czyli muzeum w dawnym klasztorze choć w sumie klasztor to może trochę górnolotne określenie podług stosunkowo nie wielkiej skali budynku. Wewnątrz jest mały bar, dwie galerie, współczesna i z dawnymi rzeczami no i oczywiście sala ślubów (łuk podobnie jak w przypadku parceli ze starówką, jest widoczny we wnętrzu ale zmniejszony więc nie wpływa na wygląd otoczenia jednak funkcjonuje na szczęście normalnie :) Na fotkach tylko wnętrze nawy głównej więc reszta ewentualnie do samodzielnego oblukania.

DOWNLOAD Old Town 12 (zip)

DOWNLOAD Old Town 12 (Ts Galeria)

DOWNLOAD/info Old Town 12 (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji dzięki tym projektom i pomysłowi na miasto SImholic, powróciłem do gry i mam znów zajawkę na kontynuowanie japońskich/azjatyckich rzeczy ale o tym to już pozanudzam w innym temacie ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 14 sty 2020, 14:03

Michaszku, jeszcze tego nie oblukałam w grze, ale zachwyciłam się samymi fotkami. Oczywiście pobiorę i dokładniej OBEJRZAWSZY napiszę więcej. Ale sam pomysł starówki w tym wydaniu łapie za serce. Wiesz jak kocham stare domki, więc trafiłeś w mój czuły punkt. Jest tu wszystko, o czym może zamarzyć Sim wybierający się na parcelę publiczną. Podziwiam twoją niezmordowaną wyobraźnię przestrzenną ( w porównaniu do mojej to jesteś Kolosem z Rodos a ja ziarenkiem piasku na rodyjskiej plaży). Ileż ja się umęczę nad jako takim zagospodarowaniem zwykłej parceli, o meblowaniu nie wspominając. No, chyba że to będzie wiktoriański dworek... Albo jakiś parawiktoriański steampunk :P
Cieszę się też niezmiernie, że wyhynąłeś ze swojej norki, w której na długo się zaszyłeś. Mam nadzieję, że to nie była zimowa hibernacja, i że wrócisz z nową energią, nowymi pomysłami i historyjkami na forum. Tęsknimy bardzo!
P.S. Nie chciałabym stwarzać konkurencyjnej Simtopii w Wierzbowej. Myślę, że te budynki śmiało można postawić na starówce windenburskiej, rozjaśniając wesołymi domkami z czerwonymi dachami to dość ciemne otoczenie. Gdyby tak (tak tylko sobie życzeniowo dumam) powstała staróweczka przystosowana do tamtejszych "okoliczności przyrody" to daj znać.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 sty 2020, 10:40

@alibali ogromnie dziękuję choc Tobie tez zazdraszczam zwłąszcza zacięcia do ciekawych ozdobników i detali no i oczywiście do meblowania (bo u mnie to wiadomo - musi być lub "wypada i przyleży by było" więc jest a nie z jakiejś ogromnej chęci do meblowania) :) No taki spontan z tym miałem bo po czasie zorientowałem się że jest taki plan na miasto.
Gra mi sie skrzaczyła totalnie, naprawiam z poziomu Origin - pomaga na chwile po czym jak wchodzę mam kolejny bug bo nagle ściana nie chce się pomalować a innym razem ...obiekty się nie chca postawic i gra krzyczy bezmyślnie, że "nie możesz postawić tego obiektu poza parcelą" lub podobnie (?!) Jeszcze takiego szału nie miałem nie wiem o co kaman , 2 projekty póki co niedokończone porzucę więc nie obiecuje że szybko coś wydziabię bo tak szybko straciłem jak i zyskałem mój typowy (nie zawsze słomiany) zapał do gry ale zamierzałem już wcześniej zrobić podobną mini starówkę tyle, że na większej parceli co da trochę lepsze możliwości ,więc jak się z tym pobawie to od razu postaram się by to jakoś pasowało do Windenburga. Na razie pozostaje mi chyba reinstal gry :S
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 15 sty 2020, 22:23

Obydwie parcele bardzo urokliwe i prześliczne, masz talent do stawiania tych mini fragmentów miejskiej zabudowy. :cat_yes: Na pierwszym zdjęciu rzeczywiście idealnie za sobą pasują tworząc spójną całość. Starówka jest cudowna, z wieloma atrakcjami w tych mini budyneczkach i piękną, górującą nad wszystkim świątynią. Lubię taką schodkową zabudowę, a to przejście pod łukami mienie zauroczyło. Co do klasztoru, to szalenie podoba mi się jego bryła, super wyglądają też fikuśne dachy świetnie wykończone rożnymi ozdobnikami oraz piękna nisza z rzeźbami na froncie budynku. We wnętrzach perełką jest koronkowo wykonany ołtarz. Widzę, że nie musisz już kombinować MOO z kolumnami , bo te Uniwersyteckie bardzo ładnie się tam prezentują. Zwiedziłam również podziemną galerię sztuki nowoczesnej i bardzo przytulną kawiarenkę. :01-grinning-face:
Wspaniałe projekty :hearts/heavy-black-heart:

Michał współczuję problemów z grą, mam nadzieję że reinstal coś pomoże. Też miałam podobne błędy, coś spieprzyli, bo to nie jest wina CC lub modów. Ja ich nie mam w grze, a czasem podczas budowy nie mogłam wstawić okna, lub ustawić mebelka, bo też mi krzyczało, że koliduje z jakąś ścianą. Z jaką? Okno miało być na ścianie zewnętrznej, a za nią już tylko powietrze. XD Czasem, gdy powtórnie weszłam na ta budowę, to już nie miałam problemów i mogłam zrobić to co chciałam, bez jakiś ograniczeń. Naprawiałam gierkę przez Origin, ale niewiele to pomogło, takie sytuacje zdarzały się jakby losowo. Szczerze mówiąc, zniechęciło mnie to do budowania, i od pewnego czasu nawet nic nie próbuję stawiać, przerzuciłam się na czystą zabawę i granie rodzinką.

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 23 sty 2020, 03:29

O-kur-cza-ki! Kurde, nie wiem w sumie od czego mam zacząć, bo to jest po prostu rozwalające na łopatki, łokcie, kolana! W ogóle zabawa poziomami, to jak te budynki są skomponowane (a są poskładane do kupy jak na prawdziwej starówce, jeszcze klasyczne wielkie schody, oesus), ta cała kompaktowość, różnorodność, umeblowanie (co rzekomo jest złem koniecznym, a podejrzanie dobrze Ci wychodzi :P) - no gały mi wylatały ;d I ześ tam jeszcze zdołał upchać kramiki - no żesz! I to na jednej parceli xD No po co komu akcesoria "kompaktowe wnętrza" jak Delsu poszedł krok dalej i robi kompaktowe zewnętrza XD I to jeszcze w klasycznym stylu. A patent z przewiązkami to... nie, nie ukradnę, bo nie umiem, ale będzie mi ślinka ciekła i o, i tak to będzie! ;P
Co się zaś tyczy muzeum, to po jeden: ołtarz, który nie wiem jak jest zrobiony, ale się dowiem, bowiem to dla nauki xD W każdym razie zrobiony jest świetnie i to jest w ogóle imponujące wnętrze. Po dwa to wystrój ogólnie - bardziej na plus to już ciężko zmieścić pod kopułą. Po trzy bryła, ale nawet nie wiem jak miałabym to ubrać w słowa, bo zatkało mnie. A jeszcze po cztery szacun za zgrabne operowanie schodami i ze Ci się to zawsze składa, bo ja jak robiłam antresolę to skowyt szedł nieziemski, a moze ewentualnie Bobi potwierdzi albo i nie (bo chyba jak klnęłam szewską łaciną na schody i antresolę w mojej bibliotece to akurat słyszała ;P).
Ogólnie nie wiem co mam powiedzieć, bo to jest po prostu dobre. No i kurna nie wiem no.
Masz serduszko: <3 Znaczy i tu i w galerii, bo marviczowi wyrąbało bluescreena i teraz świci łoczyma jak radiolka kogutem XD

Czapkie z głowy zdjęłam! Szacun złozyłam. Bądź pozdrowion!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”