Projekt Japonia (1) - Przebudowa Promenady Magnolii

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Projekt Japonia (1) - Przebudowa Promenady Magnolii

Post autor: SimDels » piątek 06 kwie 2018, 12:58

To pierwszy temat w którym podzielę się z wami pomysłem na całościową przebudowę otoczenia w The Sims 4.
W tym i w pozostałych swoich tematach działu budowlanego postaram się opisać budynek po budynku każdą z serii, która ma za zadanie zmienić wygląd i charakter danego otoczenia lub dzielnicy na tyle na ile to tylko możliwe. No to zaczynamy :)


Na początek pierwszy z planowanych światów w stylu japońskim. Japonia to kraj niezwykły pod wieloma względami, poza unikatową przyrodą ma także ciekawą architekturę ,która stała się inspiracją dla przebudowy kilku otoczeń w The Sims 4 z zachowaniem (w miare moich skromnych umiejętności) detali charakterystycznych dla japońskich miast i wiosek.
Inspiracją dla tej wersji Promenady Magnolii były charakterystyczne dzielnice handlowe metropolii takich jak Osaka czy Tokyo znane z wąskich wysokich budynków uzbrojonych w niezliczone neony.

Sakura Promenade

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sakura promenade to głównie bary,dyskoteki,kluby karaoke,salony gier i hotele (darmowe dla sima) ale także salon SPA w formie starej świątyni i od tego budynku zaczniemy mały oprzewodnik po tym mini-mieście japońskim :)

1. Anshin Temple

DOWNLOAD (Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 06 kwie 2018, 13:20 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 06 kwie 2018, 13:19

2. Osaka Mall - Centrum handlowe, bar, karaoke i inne atrakcje na parceli inspirowanej śródmieściem japońskiej Osaki.

DOWNLOAD (Galeria)

DOWNLOAD (SDW)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 06 kwie 2018, 13:36

3. Agushi Club czyli połączenie starego z nowym, podpatrzone w trakcie podróży po przedmieściach Tokyo (w google maps ;) ).Hotel (bezpłatny) i bar czynny całą dobę. Budynek z lewej naśladuje typowy japoński bloczek z zewnętrzna klatką schodową a po prawej próba odtworzenia typowego starego dreewnianego domu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 06 kwie 2018, 13:48

4. Kawaii Center czyli ostatnia i największa z parceli dla Sakury (Promenady Magnolii). bary, dyskoteki, salony gier i budki z jedzonkiem to tylko część atrakcji oferowanych przez to miejsce. Pośrodku znajduje sie deptak (ślepa uliczka) i od tej strony znajduje się większość wejść do budynków.


DOWNLOAD (Galeria)

DOWNLOAD (SDW)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » niedziela 08 kwie 2018, 18:30

Interesująca metamorfoza, dzięki niej mapa Magnolii wygląda dużo atrakcyjniej niż w oryginale ;) Anshin Temple to coś co od razu mnie zainteresowało bo jest powiedziałbym bardzo odważnie zrobione - mam na myśli kolor czerwony, który tutaj wpasował się idealnie. Pozdro i nara San! Czy jak to tam się mówi..

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 08 kwie 2018, 18:58

Od dawna przyglądam się japońskim tematom - w twoim wykonaniu. Przebudowa w konkretnym stylu całej okolicy to naprawdę olbrzymi wysiłek... Oddałeś wiernie klimat tego wielobarwnego, mieniącego się japońskiego świata. Brakuje mi tylko parku...

Awatar użytkownika
krulih2
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 97
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 22:05
Origin ID: via2382

Post autor: krulih2 » poniedziałek 09 kwie 2018, 00:34

Ogromna praca Miśku. Bardzo pracochłonna w szczególności z przyozdabianiem tymi wszystkimi neonami i malowaniem graffiti, nie wspominając o meblowaniu wnętrz i wielu ciekawych pomysłach takich jak nowe latarnie. Wielkie brawo :mrgreen: Piękne kolorowe budynki a w nich wszystko czego dusza zapragnie, także kuchnia azjatycka. Plejada barw i świateł. Śliczna Anshin Temple, i niesamowity urok ma Agushi Club. Całość mega, gratuluję wspaniałej pracy :a_bravo:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 09 kwie 2018, 12:59

Tys nie tylko architekt ale przede wszystkim urbanista :) Mala japonia wali po oczach neonami i kolorami zupełnie jak jej wspolczesne odpowiedniki metropolie w realu na dalelkim wschodzie. Tokio było poniekad wzorem na takie nowoczesne mega centrum miasta i dla Seulu i dla Pekinu czy Shanghaju. Z kolei dla Tokio wzorcem był HongKong. Widziałes jedno - widziałes wszystkie. Wszystkie w nocy plona neonami = swoja droga w poblizu kazdej z tej metropolii stoi elektrownia atomowa - bo skadś trzeba wziac tyle megawatow potrzebnych, a oswietlic co sie da to wrecz przymus wewnetrzny. . Wszystkie te miasta rywalizujja miedzys soba o miano NAJWSPANIALSZEJ ! metopolii dalekiego Wschodu i jedynym bolem innych muast jest fakt ze cholerny HongKong ma oprocz drapaczy shmur i neonów takze widokowe góry w tle i morze u stóp. Przez mieszkancow Shanghaju jest to uwazane za gigant niesprawiedliwosc!!
Piekne prace Misiu :cat_lovely:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
M3lcik
Pisarz
Pisarz
Posty: 52
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:57
Lokalizacja: MMz
Origin ID: M3lcik

Post autor: M3lcik » poniedziałek 09 kwie 2018, 18:25

Uwielbiam Michale zwiedzać Twoje "miasta". Są świetne gdy Sim ma ochotę na wyjazd za granicę ale go nie stać, wtedy światowe stolice można mu podsunąć pod nos :D Już nie raz wykorzystywałam Twoje budowle jako plener do fotek z "zagranicznych wycieczek". Japonia wyszła Ci przecudnie. Ileż ty pracy musiał w to włożyć!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 11 kwie 2018, 19:57

Wooooow, przebudowa całej dzielnicy to nie lada wyzwanie. Niesamowita robota, gratuluje cierpliwości i wytrwałości.
Całość kojarzy mi się trochę z Kioto, przez połączenie nowoczesnych budynków i starej świątyni. A możne to tylko kwestia tego, że nie jestem fanką klimatów orientalnych i to jedyne miasto w którego wyglądzie jako tako się orientuje :P Nie mniej miodna robota! Świątynia i Agushi Club to moje ulubione miejsca, to drugie kojarzy mi się z herbaciarnią. W ogóle jakoś brakuje mi tam tylko pomykających między normalnymi ludzikami gejsz. Super! <3

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 12 kwie 2018, 22:48

Wspaniała jest ta Twoja Mała Japonia Miśku. Wykonałeś gigant pracę i wyszło ci fantastycznie :21-grinning-face-star-eyes:. Z ciekawości obejrzałam parę fotek azjatyckich miast i muszę przyznać, że poradziłeś sobie doskonale z odtworzeniem tego szaleństwa kolorowych neonów. Kolory i jaskrawe neony są tam wszędzie. Z jednej strony wygląda to niezwykle efektownie, a z drugiej, na dłuższą metę jest to pewnie męczące. Te miasta wyglądają jakby nigdy nie spały.
Trudno mi powiedzieć co mi się najbardziej podoba :19-slightly-smiling-face:, wszystko jest fantastyczne, ale chyba najbardziej moją uwagę przykuła stara świątynia w której urządziłeś salon Spa, to najbardziej orientalny budowla w Twojej Małej Japonii. Piękny budynek :hearts/heavy-black-heart:
Misiak, gratuluję cudownej, gigantycznej pracy :hearts/heavy-black-heart:

PS. A tak na marginesie, ogromnie żałuję, że nie możesz tutaj pokazać innym, swojej wspaniałej pracy tzn. tej wielkiej świątyni którą jakiś czas temu zbudowałeś. Z tego co pamiętam chyba straciłeś saves'a :53-worried-face:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 14 kwie 2018, 00:43

Fantastycznie przebudowałeś Promenadę Magnolii. :hearts/heavy-black-heart: Całość jest cudna, wielobarwna i świetnie oddaje klimat takiej mini japońskiej metropolii.
U mnie ona jest martwą lokacją, z której korzystałam tylko wtedy, gdy testowałam opcje własnego biznesu. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Nie od dziś zachwycam sie twoimi gigantycznymi projektami, i podziwiam cierpliwość przy tworzeniu tych wszystkich budowli. :cat_yes:

Wielkie brawa :a_bravo:

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » wtorek 17 kwie 2018, 11:36

Mega robota, mistrzu! Aż się w głowie kręci od tych kolorów. Promenada w twoim wydaniu po prostu tętni życiem. Zazdroszczę cierpliwości w tworzeniu tak wielkich projektów. Brawo! :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 20 kwie 2018, 17:12

Dzięki Wam wielgaśne ! :hearts/green-heart: :hearts/blue-heart: :hearts/heavy-black-heart: W zamyśle przebudowane ma być jeszcze conajmniej necreest i być może oaza tylko nie wiem czy wygodniej będzie dawac to jako oddzielne tematy podług przebudowanych miast czy upchnąc wsio do tego co związane jest z moja "wizją simowej japonii" :23-face-one-eyebrow-raised:
Mati; powiem ci, że od tego pomysłu sie zaczęło się moje szperanie po własnie głównie tradycyjnej architekturze, coprawda próbowałem sie podobnie bawić w Trójce przy moim światku ala Tokio ale w czwórce jednak buduje sie troche inaczej i zresztą pomimo braku zagiętych daszków myślę że możliwości są jednak nieco większe, dzięki serdeczne łap cuksa w kształcie :hearts/green-heart: za motywację do dlaszej dłubaniny, dzięki! Pewnie świątynkami jeszcze pozanudzam sporo takich prac straciłem niestety w swoim czasie przy awarii orygina.
Alibali (kocham twoje nowe pseudo Alicja :) ) dzięki ogromniaszcze :hearts/green-heart: Przypomne park jesli masz na myśli ten z wyzwania i pewnie ponanudzam takim rzeczami jeszcze bo to mi jednak mocno siedzi w głowie i wyjsc nie może ;)
Krulih2 Bez cukru i przesady ANiu napisze, że ucze sie od początku od mistrzów takich jak Ty ,zwłąszcza co do prób tworzenia zupełnie nowych rzeczy z tego co jest dostępne w grze :) Latarnie to prosty pomysł ale faktycznie brakowało mi jakichs prostych nie za duzych ulicznych światełków ,troche żałuje też, że nie użyłem malowanych obrazów z hello kitty co oddałoby zwariowany klimat japońskich miast jeszcze dobitniej :cat_bye:
Dzięki Elu za bardzo ciekawy tekścior o miastach azjatyckich, świetnie jest wiedzieć, że jest pośród nas ktoś kto ma mozliwośc weryfikacji tych klimatów na żywo :hearts/green-heart: HonkKong wydaje mi sie taką niedościgniona stolicą zadziwiających kontrastów, panoram z widowiskowymi górami i drapaczami chmur tak jak piszesz, niezapominając o charakterysytycznych piętrowych tramwajach (bardzo chciałbym tam pojechac choćby na 2 dni i pobiezyć przez miasto takim tramwajem). Tokyo wydaje mi sie na zdjęciach i filmach mimo swojej gigantyczności (nie wiem czy nadal pozostaje największym miastem świata czy też, co prawdopodobne któreś z niepochamowanie szybko rosnących miast chińskich już je wyprzedziło) wyjątkowo przytulne ,pełne wąskich uliczek ale nie wiem jak odebrałbym to w realu czy byłoby tak przytulne jak to sobie wyobrażam.
M3lcik dzięki ogromne Marlen uwaga leci cuks za motywację ,która przy moim słomianym zapale jest najlepszym lekiem :hearts/green-heart: dla mnie to także pewnego rodzaju przygoda znaczy w sensie poznawania danej architektury i miejsca by jakos spróbowac oddac jego klimat w simsach i przy okazji dzięki wielkie za Twój pomysł z Nowym Orleanem
Fredra; Kioto to fajne skojarzenie bo i mi się troszke tak skojarzyło ostatecznie przez tramwaje również a inspiracją było głównie Tokio i Osaka i różne wyrywkowe rzeczy więc to taki miszmasz mający oddac choć odrobinkę klimat miast japońskich w zamyśle. Dzięki ogromne :hearts/green-heart:
Dzięki Kropku :hearts/green-heart: ta świątynia chyba jest opublikowana choć nie jestem pewien poszukam z ciekawości, jeśli ją straciłem to pewnie niebawem i tak zabiorę sie za kontunuację "wielkiego planu" ujapońszczenia simowych okolic, który chyba mnie ociupinke przerósł z początku ;)
Ktosik; dzięki wielkie Gabrysia łap cuksa :hearts/green-heart: U mnie to też była martwa lokacja choc czasem lubie sie bawic sklepami (na całe szczęście, że można je ustawiac w dowolnej lokacji w przeciwieństwie do działających szpitali czyli jedno wielkie "uff puff" :D
Dzięki Agu złota :hearts/green-heart: z ta cierpliwości jednak bywa różnie bo na przebudowie Promenady i zabudowania głównego skrzyżowania w NewCrest podobna "japońszczyzną" zapał tradycyjniue szybko mi się skończył ale teraz mam wielka chętke by do tego powrócić. Chciałem tak przebudowac może nawet wszystkie otoczenia na tyle na ile to możliwe ale pamiętając o tym swoim słomianym zapale obiecankuję póki co zabrać się za całego NewCresta i wtedy może uda mi się pobawić bardziej także tym tradycyjnym stylem.

Poniżej zrobione jakis czas temu na szybko "logo" całego projektu przebudowy otoczeń w grze na styl azjatycki / japonizujący (siłą rzeczy i trochę Chin i inne rzeczy by się w tym znalazły też) z niestety nieistniejąca już parcelą na obrazku, jedna z tych, które pozostały niedokończione w momencie kiedy rypnął mi się orygin i gra jakiś czas temu :a_hatecomp:
Widoczne tam budynki nawiązują do charakterystycznego stylu miejskich drewnianych domów rzemieślników ,których zachowało się stosunkowo nie wiele choć całkiem sporo w Kioto i kilku innych najstarszych miastach. Od tamtego czasu zapisuje sobie każdy projekt co pół godzinki :cat_8D:

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Nicol.K
Twórca
Twórca
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 15:30
Origin ID: Nicollete

Post autor: Nicol.K » piątek 20 kwie 2018, 19:05

Jedním slovem by se dalo říct nádhera a originální práce :14-face-throwing-a-kiss:
Přestavba světů v japonském stylu byl dobrý nápad a pro Tebě Michale to byla určitě velká ,ale i časově náročná zábava :10-smiling-face-smiling-eyes:
Mám ráda Japonsko a Ty jsi vytvořil mistrovské dílo :19-slightly-smiling-face:
Všechny budovy mají své kouzlo a i interiéry jsi taky útulně vytvořil :hearts/heavy-black-heart:
Gratuluji , SUPER :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 20 kwie 2018, 23:21

Dziękuję Ci ogromnie Niki :hearts/green-heart: Bałem sie o to ,że najtrudniej będzie zrobić wnętrza ale paradoksalnie w temacie Japonii wnętrza wydały mi sie trchę prostsze i fajnijesze dla mnie do zrobienia niż zwykle :) Dzięki serdeczne!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”