Świat przyszłości Future 3000 - nowe kosmiczne domki

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Świat przyszłości Future 3000 - Muzeum Ziemi

Post autor: SimDels » wtorek 11 kwie 2023, 13:34

Dzięki serdeczne @Katel ,to jedna wielka improwizacja i w sumie pomysł wziął się stąd, że przeszkodą wcześniej w wykonaniu takich dziwadełek był brak funkcjonalnych wind/teleporterów ale skoro juz je mamy (z dodatkiem magicznym) to możliwości bez schodów jest więcej. Bardzo się cieszę , że przyda ci się to eksperymentowanie, zapis finalny oczywiście się tu pojawi.Miałem jeszcze taki pomysł by każdy mieszkaniec miał duzo punktów i artefaktów z batuuu, wtedy można sie oderwać od zieminiektórymi statkami z debuga choć jak to w sims4 bywa nigdzie za mocno tym nie polecimy :)
@bobas52 taki pomysł (na muzeum cywilizacji lub szerzej) miałem już dawno temu choć raczej to miała być klasyczna bryła jakiś budynek z kolumnami czy cos ale pomyślałem, że w dalszej przyszłości takie muzeum ma jeszcze większy sens ,może obrazować świat... którego już nie ma i historię, która jest bardzo odległa. Barek oczywiście obowiązkowy :D Mnie osobiście rozbawiło, że mi simy zamiast zwiedzać to wskakiwały najpierw do tej sadzawki :D
@Percival159 dzięki ogromne, rozbawiła mnie jedna rzecz (no zawsze o tym zapominam); postawiłem tam kilka rzeczy więcej niż przeszło do galerii, jakis autobus ,samochód i cos jeszcze w ekspozycjach ale oczywiście wraz z pierwszymi gośćmi one znikły (simy to straszne kradzieje :O ) parkiet taneczny nie odwiódł ich od "zdolnej łapki" :D
@Kirka dzięki serdeczne, faktycznie te budynki mają taki minus, że trzeba czasem odrobiny cierpliwości coby podłoga nie uciekała spod myszki że tak to ujmę :)
Miło mi, że te eksperymenty spodobały ci się na tyle żeby je ustawić w grze, zawsze jestem bardzo ciekaw jak w moich wypocinkach może się toczyć gra u innych a co do plusów tych wypocinek to uczę się od najlepszych ;)

Kochani mało czasu było ostatnio ale wkrótce przyśpieszę z tym projektem (chyba) bo chciałbym te powrócić do świata retro a jakoś wygodniej pozostawać w rytmie jednego klimatu;
W naszym futurystycznym świecie jest jeszcze troche wolnych parcel (moja ulubiona Oaza oczywiście jest w przebudowie bo to otoczenie względnie pasuje do przeróżnych pomysłów także do tego) więc jeszcze co nie co powstanie a póki co dwie zaległe rzeczy przed Wami;

Fidox Home czyli tak naprawdę pierwsza wieża mieszkalna ,która powstała dla tego projektu ale poszła w odstawkę bo jakoś o niej zapomniałem. Przebudowałem dach i pare szczegółów ale nadal konstrukcyjnie jest dość prosta dzięki temu chyba tez tańsza od większości innych wież (znacznie poniżej 100 simdolców ale nie pamiętam ile dokładnie).
Nie mam filmu z budowy a nie chciałem tworzyć repliki więc tu taki króciutki film bez procesu budowy i link do pobrania.
Druga rzecz to Villa Tek od nazwiska muzyka, który tworzy zespół z robotami ;)

#5 Fidox Home

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... F004CCB65B
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2023 ... -home.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek

#6 Villa Tekk

Czyli dom muzyka z robotycznym zespołem.
Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 0DC017736A
SDW (Zip): https://simsdelsworld.blogspot.com/2023 ... -tekk.html



Obrazekg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » piątek 21 kwie 2023, 14:02

Trochę człowieka nie ma i zastaje rozszalałego Delsa. :D

Nie będę się na razie rozdrabniać, może później, jak filmiki obejrzę, powiem tyle: rozwaliły mnie te żółte, neonowe „mózgi” w muzeum. Parcele mieszkalne, tak na pierwszy rzut oka, podobają mi się jeszcze bardziej, zwłaszcza ten półkolisty taras z ogrodem.
Do kibelków i AGD pod oknami poprzyczepiam Ci się po seansie. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Świetny cały pomysł. Ja próbuję teraz budować nowocześnie po rzucie wiejskich chat i nie idzie mi wcale. Zadałeś mi bobu!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 21 kwie 2023, 15:36

@Frisska i love Twoje komentarze :D czekam na te kibelki bo na pewno coś tam znajdziesz jakieś dziwactwa przy tylu oknach a póki co mała zawiecha; galeria mi się skrzaczyła tzn. nie mogę w tray importerze uzyskać linku do nowych wypocin ale póki tego nie ogarnę to zawsze w galerii można wyszukać po hasztagu #futureworld3000 (do większości zadziała też krótszy czyli "universum3000") te nowe rzeczy ,których na razie nie wstawię czyli min... statki kosmiczne :D Pomyślałem, że skoro mamy już w Czwórce funkcjonalne windy (bramy teleportujące, które można tak wykorzystywać z dodatku magicznego) to czemu by nie pójść krok dalej i nie zrobić sobie domku uniesionego w powietrzu np. w formie samolotu czy raczej kosmicznego latającego dziwadełka.
Przy okazji jestem ciekaw czy u kogoś z Was tray importer lub galeria też się tak skrzaczyły :a_hatecomp:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » niedziela 30 kwie 2023, 14:31

Co do galerii, nie pomogę, bywam w niej bardzo rzadko i połowy opcji nie ogarniam (a powinnam, bo chciałam sobie Was kiedyś pododawać do obserwowanych). ;)

No i nie ma kibelków! :D Mignęło mi coś, co mogło być łazienką, zatem wierzę, że stoją prawidłowo. :D Wnętrza, z tego co widać, spoko. Podoba mi się salon z pomarańczową kanapą. Zastanawiałam się, czy nie lepiej byłoby ją ustawić tak, by siedzący przy barze widzieli się z tymi na kanapie, ale w sumie oparcie fajnie wydzieliło też przestrzeń. Bardzo fajny kształt barku, tak w ogóle, z tą półokrągłą częścią. W Fidox Home nie widzę za bardzo, jak i o co opiera się telewizor, tam po bokach są lustra? Sprytnie. ;) Chociaż nie wiem, czy odbicia tuż obok nie zmniejszą komfortu oglądania (?). Podoba mi się, że jest tak czysto i minimalistycznie w środku, choć pewnie ten minimalizm narzuca sama bryła (trudno funkcjonalnie zagospodarować okrągłe pomieszczenia).
Na zewnątrz dużo się dzieje w zakresie linii i kątów. Dość mocno wyząbkowałeś brzegi sadzawek, nie wiem, czy nie za mocno, ale wszystko trzyma się wizji. Świetnie te budynki wyglądają razem.

Na deser zostawiłam sobie Muzeum Ziemi. Podziemny, iście kosmiczny ogród — bomba! Nie wiem, jak to zrobiłeś, ale wyszło super (powiększone akwaria, lustra?). Świetne strefy tematyczne. Rozbrajająca wizytówka w zieleni. :D Odważna, fluorescencyjna zieleń elewacji — bardzo dobry wybór. Minusik to znowu zastawianie okien, szczególnie niezbyt łatwych w czyszczeniu, z mnóstwem zakamarków, oraz te klasyczne drzwiczki z kwiatkiem (coś mi zgrzytają, może się czepiam). Chciałabym zobaczyć kiedyś okrągłe okienka bez nakładania ich na siebie — są dekoracyjne same w sobie i chwilami aż szkoda, że ten kształt ginie w połączeniu. Grube, zewnętrzne krawędzie wypadają przez to na środku, gdzie już jest dużo szprosów i momentami wychodzi troszkę ciężko. Kibelki znowu przegapiłam albo ich nie widziałam, więc o nich nie napiszę. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”