(Ts4)A.D.S. Center - biuro architektów i muzeum w jednym.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts4)A.D.S. Center - biuro architektów i muzeum w jednym.

Post autor: SimDels » wtorek 12 cze 2018, 01:29

Muzeum to może zbyt wiele powiedziane ale ogólnie projekt w założeniu jest biurowcem firmy projektującej budynki i jednocześnie niewielkim symbolicznym muzeum architektury :)
Sam budynek to eksperymentalna bryła szklanego biurowca z atrapami starych budynków na przedniej i tylnej fasadzie. Z przodu "budynki" sa ułożone chronologicznie od gotyku przez renesans po XIX i XXI wiek (wejście główne) ;) Pomysł nie wziął się znikąd, został zainspirowany wariactwami tzw retrowersji w Polsce i nie tylko (obudowywanie starej bryły szkłem jak w przypadku np niektórych starych fabryk w Łodzi czy też na odwrót ; tworzenie zupełnie nowych budynków z udawaną stara ścianą czy nawet całą fasadą co i w Polsce zdarza się coraz częściej. Wewnątrz poza symbolicznym muzeum, bar, basen w którym strudzeni architekci będa mogli rozprostować przednie i tylne łapki oraz sala wspólna ,kilka małych biur i biuro główne szefa i naturalnie kibelki. Jest też całe mnóstwo kanap więc od biedy można zostać po godzinach by dokończyć dany projekt lub... zdrzemnąć się po bezalkoholowym nektarze serwowanym w barze :D Nazwa to skrót od konkursu z którym związany jest ten dziwaczny budynek :)


DOWNLOAD - "A.D.S. Center" (galeria ea.com)

DOWNLOAD - "A.D.S. Center" (Google disc)
Załączniki
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-45-35.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-29-27.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-29-04.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-28-20.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-05-33.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-04-55.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-40-17.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-39-20.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarnamix2.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarnamix1.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-09-15.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-17-08.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-16-26.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-15-58.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_12-46-49.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna10.06.2018_17-35-58.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna10.06.2018_17-35-34.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-08-28.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-27-26.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-05-52.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna10.06.2018_16-59-09.jpg
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_13-45-12.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 12 cze 2018, 14:58

Bardzo zabawny i nowatorski pomysl na bryłe. I tak jak mamy muzeum w srodku tak mamy wystawe stylow architektonicznych od zewnatrz. Teraz wystaczy oprowadzić wucieczkę wokól budynku udzielając stosownych wyjaśnnień i nie trzeba ich wloczyc po kosciołach i róznych lokalizacjach. Czy mi sie to spodobalo to juz jest inne zagadnienie,
Co innego jest dostawic maskujacą calosciowa fasadę do klocka modernu nawiazujacą do sąsiednich zabykowych kamieniczek - ukrywajac ten klocek modernu wtapiająć go dzieki temu zabiegowi bezbolesnie w otoczenie , a co innego bardzo widocznie "dokleić" do nowoczesnego przeszklonego klocka , ktory dominuje nad całoscia bryly rozne stylowo fasady.
Czyli brawa za odwazny pomysl , ale do mnie ten pomysł nie przemówił. Sorry Misiu ale dla mnie To taki dwcip architekta bardziej niz sztuka architektury. Wiem wiem, ze odbiegam od zasady, ze komentarz powinien zawsze wychwalac pod niebiosa obojetnie co widzimy , ale Tobie nie potrzeba motywujących komentarzy , bo jestes architektem znakomitym, Najlepszy na to dowód to te doklejone idealnie oddane stylowo fasady.
Mnie tez sie trafiaja pomysły chybione i jak mi za takowy dowalisz to przyjme z pokorą. Sama swiadomosc ze tak sie moze zdarzyc od razu mne stawia do pionu XD No ale to wlasnie motywuje do samodoskonalenia sie. Ja nie chcę by tu było cos w rodzaju forum EA gdzie wszyscy zasładzamy sie na śmierć.
Tworzymy w miare dobra gupe architektów i lubimy sie. Wiec niech to bedzie raczej miejsce na wymiane pogladow przy okazji omawiania naszych prac .
Nastepna osoba ktora tu zajrzy moze uzna ze ja sie myle i to uzasadni - co tez przymę z pokorą. Najwazniejsze zebysmy byli coraz lepsi w tym co robimy - jako grupa ADS
Nawiasem mowiac sciana budynku , gdzie dominował szklany modern tylko z jednym wtretem zabytkowym zdecydowanie mi sie podobała. Czyli czasem co za duzo to nie zdrowo.
Wnetrza od bardzo dobrych do takich sobie. Czerwien biel czerń tam swietnie. tam gdzie zlapales za pedzel i uzyłes tego jadowitego zielonego kolorku w połaczeniu z niebeskim juz gorzej.
W sumie ciekawa - bo naprawde jest to ciekawa praca ze wzgledu na idee, wykonana z dbałoscią o detale , co jest normalne w wypadku architekta takiej klasy jakim jestes - ale całosc jako koncepcja do mnie nie trafiła. Bo tu rozmawiamy o koncepcjach na rozwiazania architektoniczne. Wiadomo ze jak lukne na Twoja prace, Kropki, Gabi czy Matta to zadnych bledow tam nie bedzie -to doswiadczeni architekci co bledow nie popelnia. Wiec w naszym wypadku mozemy mówić tylko o trafionych lub nie - koncepcjach architektonicznych. Jak w realu - trafiaja sie doswiadczonym architektom i perełki ale i wpadki. Wystarczy poogladac sobie co powstaje w temacie architektury w polskim krajobrazie.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 12 cze 2018, 21:44

Elu ; Ogromne dzięki za szczerą opinię i jak najbardziej jestem na 200% za tym by walic prosto z mostu co jest źle a co względnie dobrze lub dobrze bo w taki sposób pomagamy sobie nawzajem, naprowadzamy się na to co można ulepszyć ewentualnie .. utwierdzamy się jak ja w tym przypadku, że przynajmniej w realu najpewniej sam nazwałbym to... kiczem architektonicznym :D Jednocześnie zatrzymałbym wzrok na dłużej bo kontrowersyjne eksperymenty w realu tez lubie nawet jesli troche drażnią. Miałem wątpliwości co do tego czy sam jestem z tego czegoś zadowolony choć tak jak piszesz dla mnie to był bardziej koncept, próba nawiązania do takich eksperymentów niz rzecz z której byłbym jakoś całkowicie zadowolony tzn takie wazne dla mnie ćwiczenie co do łaczenia starego z nowym nie mniej doskonale rozumiem, że nie koniecznie każdemu się spodoba - mi podoba sie względnie w simsach, w ralu pewnie kręciłbym mocno nosem na to :D Nawet jeśli mimo wszystko zatrzymałbym na tym dłużej wzrok (bo tak mi sie zdaje, że chyba i o to czasem chodzi w projektach które są "kontrowersyjne" lub mówiąc inaczej kiczowate, w tym ich paradoksalny urok, że zwracają uwagę). Sumasumarum bardzo się cieszę z Twojej opinii Elu, krytyka bywa bardzo przydatna i osobiście także wole szczere opinie także te na minus bo moga mnie naprowadzić tak jak kiedyś (i nadal) naprowadzają mnie także w sztuce samego meblowania, która nadal dla mnie jest mniej pociągająca niż samo budowanie brył. Dzięki Twojej opinii może dowiemy się także co inni myslą ogólnie o takim połaczeniu starego z nowym, połaczeniu troche napewno nachalnym. Możliwe, że przesadziłęm z fasadami bo starałem się to wszystko ujednolicic tekstura ale zepsuł to chyba szachulec i zbyt duża różnorodnosć. Bardziej podoba mi się tylna fasada właśnie przez to że wyszła troche bardziej minimalistycznie i może przez to "realistyczniej".
Generealnie to jeden wielki eksperyment i byłem właśnie ciekaw bardzo odbioru bo sam mam zdanie nie do końca okreslone o podobnych eksperymentach; z jednej strony gdzieś tam mnie intrygują z drugiej wkurzają ;) Wnętrza w sumie tez sa eksperymenetem najbardziej zadowolony byłem z tego, że udało się zrobić z basenu akwarium z rybkami poziom niżej :D No i z tego niby muzeum choć to co tam jest eksponowane w sumie nie przypomina nijak realnej architektury więc nie do końca mi to wyszło także. Może mimo wszystko komus się to jednak przyda lub do czegoś zainspiruje a może wywoła jakaś mała dyskusyjkę wśró nas o tym jak odbieramy takie rzeczy także w realu. Obok tego cuda postawię sobie wszystkie biura z konkursu jak będzie bliżej finiszu i na pamiątke zrobie sobie taka dzielnicę biurową bo ciekaw jestem co z tego wyjdzie łacznie także :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 12 cze 2018, 22:24

Bardzo sie cieszę ze tak to odebrałes. Bo to nie była krytyka negatywna ale raczej kwestia odbioru indywidualnego jakiegos dzieła. Dla mnie idealem w projekcie domy jest zawarta w bryle harmonia i jesli dodatkowo ta bryła jest urozmaicona i wszystke jej elementy sa idealnie wywazone to jest idealnie . Nie da sie tego zamknac w formulce matematycznej bo to trzeba czuc. Niestety mnie bardzo duzo brakuje by dosiegnac tego idealu. To juz chyba kwestia talentu . Taki talent ma Alinka - Olivkasims ktora potrafi w wiekszosci swoich prac zakląć piękno.
Ja te piekno czuje i nawet potrafie je rozlozyc w analizie na pojedyncze elementy , ale to chyba kwestaia wyrabiania tego wyczucia przez lata studiow i potem pracy, Meczarnie analiz stylow i bryl by zdobyc zaliczenie - ale osobiscie nie potrafie przetworzyc go w bryłe domu,
Stary dowcip "Czym sie rozni krytyk sztuki od eunucha? -Niczym, Oboje wiedzą JAK, ale nie potrafia" XD
To jest tez moje ograniczene zawodowe w analizie cudzycj prac. Szukam w czego szukaniu mnie tresowano przez lata - harmoni i kompozycji. Czasem wiec nie doceniam awagardowych pomysłow -normalka , bo zaden wytresowany krytyk nie lubi nowyc pomyslow ktore mu burzą schematy XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 13 cze 2018, 17:18

Obecnie coraz częściej mamy do czynienia w realu z rewitalizacją i fuzją tego, co dawne z tym, co tworzy się na naszych oczach. Tym samym ratuje się od zapomnienia i zamienia w fascynujące projekty domy, które cieszą nie tylko właścicieli znajdujących się w nich apartamentów, ale także tych, dla których nowoczesna, niepowtarzalna architektura dodaj im jeszcze więcej stylu i wyjątkowości.

Odbieram ten budynek (jak sam napisałeś) w kategorii kontrowersyjnego eksperymentu. I chociaż ten projekt oparty jest na miksie architektury dawnej z nowatorskimi ideami architektów, to osobiście nie do końca jestem przekonana do takiego połączenia. Osobno wszystko jest cudowne, przy połączeniu tego w całość ... jednak coś mi nie pasi. Możliwe, że jest to wynikiem przyzwyczajenia do klasycznych budowli.


Nie mniej jednak urzeczona jestem tym pomieszczeniem:
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-08-28.jpg
oraz zastosowaniem we wnętrzach super nowoczesnych rozwiązań:
MNIEJSZE do simtopiatylkoramkaczarna11.06.2018_14-05-33.jpg

Dlatego też, przyjm ode mnie wyrazy uznania za wkład pracy jaki włożyłeś w ten awangardowy pomysł .

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 11 lip 2018, 23:20

Przyznam szczerze, że w realu jakoś nie przemawiają do mnie te nowoczesne wstawki w stare obiekty architektoniczne, i słusznie nazwałeś to "wariactwem". Jednak w simsy to zabawa i buźka mi się uśmiechnęła, gdy zobaczyłam ten projekt, bo lubię takie eksperymentalne budowle. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Moim zdaniem przód budynku wyszedł świetnie, nie gryza się ze sobą te rożne style, tył trochę gorzej wypadł, ale kto tam zagląda XD, ważny jest reprezentacyjny front. :09-winking-face:
Poza tym budynek jest jakby reklamą samego biura i umiejętności osób tam pracujących, czyli "Kliencie kochany, nam i gotyk i modernizm jest znany". :03-face-with-tears-of-joy:
Muzeum to też fajny pomysł, tu petent może sobie pooglądać te różne style, dotknąć materiałów z jakich wtedy budowano (nie ma tabliczek zakazu, więc po łapkach nie bija XD) i zdecydować co chce zamówić. :12-smiling-face-sunglasses:
Całe wnętrze, poprzez te wielopoziomowe tarasy, sprawia wrażenie "przewiewnego" (nie wiem jak to nazwać), ciekawy efekt uzyskałeś!!! Z pomieszczeń najbardziej podoba mi się kawiarenka (super kolorystyka), sala konferencyjna (świetny pomysł z makietą wewnątrz stołów), i biuro szefa (pracownicy zostali potraktowani po macoszemu, dostali ciasne klitki, haha :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye: ).
Ciekawy i nietuzinkowy projekt :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 13 lip 2018, 10:55

Dzięki Gabi :hearts/blue-heart: i Bobi :hearts/green-heart: :) No fakt, ciasne kliciochy dostali i tak mi się coś zdaje, że ten eksperyment jakby się zdawało uczy jednego; "nie buduj tego co cie nie fascynuje bezwzględnie w realu (lub w tesco) :D Bo faktycznie jeśli tworzymy to co nam sie naprawde na max podoba w rzeczywistości poza wirtualnej lub tym sie inspirujemy to robimy to z większym przekonaniem a ja przyznam szczerze, że prezekonanie do wariactw zwanych niekiedy retrowersja przekonanie mam średnie tzn podobaja mi sie niektóre pomysły nawet bardzo ale to zawsze jest mniej lub bardziej "retro" a nie oryginał dlatego możliwe, że ze średnio przekonujących inspiracji wyszła średnio przekonująca praca czyli przekonująca co najwyżej tak jak mniej udana kopia czegoś choć tu to nie była nawet żadna kopia czegokolwiek tylko... czyste wariactwo :). Może jednak takie eksperymentowanie jest potrzebne chociażby po to by przekonac sie o tym czy efekt będzie... przekonujący.
Tarasy dały mi inszy pomysł czyli prędzej czy później spróbuje zwojować jakąś większą galeryje handlową do simsiaków :)
Nie napisze na razie za dużo ale bardzo wam dziękuję za szczere opinie i czymię kciuki za prace konkursowe :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”