Retro World - Hala targowa, Świątynia kąpielowa i mapki poglądowe

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Re: Retro World - neogotycki moloch

Post autor: Frisska » czwartek 24 lis 2022, 23:34

Jesteś mistrzem wielkiego formatu. ;) Poprzednich filmików nie widziałam, ale już po zdjęciach widać. :a_bravo: Że niby ja się znam? Panie, w życiu czegoś takiego nie zrobię. Nawet nie próbuję. Już samej wyobraźni by mi zabrakło, żeby takie konstrukcje, oparte na rzeczywistych, „zobaczyć” poprzez Simsy. Tu trzeba naprawdę mieć odpowiedni umysł (wyobraźnia przestrzenna) i zacięcie. :09-winking-face:

A kościół piękny. Tylko te biedne nieboszczyki takie... obrośnięte, hihi. No, ale sam kościółek zjadł większość parceli, więc alejek brak. :p Zgaduję, że do zaimitowania obiektów sakralnych musiałeś użyć zwykłych, zatem tym większy plus. Ja przy moim kościółku cuda robiłam (w 2) z chrzcielnicą, nim taką znalazłam wśród CC. :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lis 2022, 21:05

@Frisska - wszystkie potrzebne cece do kościółka znajdziesz na Around the Sims - do wszystkich odsłon. I u Jim07 na MTS

@SimDels Miszka - czyli co - te wszystkie parcelki mam umieścić w Promenadzie? I będzie komplet? Bardzo bym chciała to zainstalować i zobaczyć na włąsne osobiste patrzałki, tylko mi napisz, czy nie użyłeś przypadkiem czegoś z Wilkołaków istotnego, bo ja ich nie mam, a brak czegoś istotnego dla całości kondstrukcji rozwali wygląd.
Ranyy. Mam wreszcie swoją Belle Epoque :) Szkoda, że w Promenadzie nie ma wielkiej parceli 64x64 - ale chciałabym chyba za dużo naraz :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 lis 2022, 01:10

@Alibali Za sprawa Bobi faktycznie projekt rozszerzył się na Promenadę ale tam jest na razie u mnie tylko hotel i restauracja, której zapomniałem wrzucic do netu jeszcze nie nazwana (nadrobie to niebawem). Wyjątkiem jest też szkoła umieszczona poprostu na miejscu liceum w świecie ze szkolnego dodatku natomiast prawie wszystko* jest w Wierzbowej (prawie bo nie wiem co zrobić z wieżowcem ,chyba go nie będe wstawiać do tego zapisu, na razie mam go w Oazie nad jeziorem).
Poniżej mapki, które mam nadzieję ułatwia zabawę. Promenada jak widać w budowie czyli dojdą jeszcze trzy parcele tam oraz z czasem zabudowa dla wszystkich parceli w Wierzbowej.
Bardzo się cieszę, że przyda ci się moja zabawa w Twojej grze :)
Załączniki
k8.jpg
rcc2.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 29 lis 2022, 14:39

Przyszła kolej na parcelę podpisaną na mapce promenady jako znak zapytania (może to głupie ale po prostu zapomniałem, że tam miałem praktycznie gotowa rzecz do udostepnienia i robienie tych mapek mi o tym przypomniało). Pomyliłem się dając trochę inna nazwe w filmie a inną w galerii więc połączyłem obie w jedno i tak wyszło, że restauracja z darmowym hotelikiem w dwóch kamienicach nazywa się;

Restauracja Promenada Magnolii

Do pobrania w galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... D38A4BBB40
I na blogu: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... urant.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 29 lis 2022, 21:11

Obejrzałam kamieniczki "na żywo" w grze i nie mogę wyjść z zachwytu. To prawdziwe cacka architektoniczne. Nie tylko pięknie się prezentują ogólnie z zewnątrz, ale zadziwiają dopracowaniem, jeżeli chodzi o detale, o użyte ozdobniki i przemyślany układ.
Ponadto restauracja Magnolia jest pięknie urządzona. Dominuje w niej czerwony kolor, co nadaje jej elegancji i splendoru, a pomysł na salę koncertową jest fantastyczny.

Obejrzałam również filmik z budowy, dzięki któremu mogłam co nieco podejrzeć, jeżeli chodzi o triki budowlane. Co prawda tempo prezentacji czasami przyprawiało mnie o oczopląs, ale ogólnie film jest pouczający dla początkującego (i pewnie nie tylko początkującego) budowniczego.

Ogromne brawa za całokształt :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 29 lis 2022, 22:00

@Kirka - oglądając filmik na youtube można mu zmienić tempo, i obejrzeć w spokoju jakieś interesujące fragmenty. W tym celu klikasz będąc na youtube w zębate kółko u dołu ekranu wyświetlania (ustawienia) w nim wybierasz tempo odtwarzania, i klikasz np na 0,25. Tło muzyczne czy inne dźwięki mocno się zniekształcą, ale przecież nie chodzi w tym o jakość muzyki tylko spowolnienie filmu :)

Miszka, już ci mówiłam, że gdyby istniała simowa gildia Mistrzów Kielni, ty byłbyś honorowym Mistrzem Loży Średniowiecza!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 30 lis 2022, 07:10

Sliczna stylowa ze staroświeckimi wnętrzami restauracja. Pamietam, ze byly takie wnętrza restauracji w lat siedemdziesiatych ubieglego wieku. Przykladowo w Grand Hotelu w Sopocie. Duzo zloceń, czerwone dywany i przepych :) Ale teraz to wszystko zmoderniowano. :) W Łodzi sa jeszcze w tym stylu restauracje?
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 01 gru 2022, 15:06

@Alibali dziękuję za podpowiedź. Faktycznie od razu lepiej się ogląda te filmiki z trybu szybkiego budowania. A muzyka ... po prostu wyłączyłam głośnik :)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » czwartek 01 gru 2022, 17:19

No brawooo, no. :a_bravo: Co ja tu mogę dodać? ;-) Świetne.

Ten daszek nad "wieżyczką" celowo jest z inną dachówką, by uzyskać efekt sklejenia budynków, tak?
Moje jedyne, drobniutkie zastrzeżenie to prysznic pod oknem — szkoda taką ładną taflę zakrywać. No i nie bardzo też lubię, gdy okładzina typu "dzielonego" (z boazerią, z lamperią, sztukaterią na dole, etc.) jest tak mocno przepierzona oknami czy udekorowana obrazami — po prostu wtedy ten dekoracyjny dół gdzieś ginie. Ale to już kwestia, myślę, osobniczego gustu.

Cała reszta miodzio, wygląda jak kadr z filmu. Początek z natchnionym Simem (to Dels, tak?) przy fortepianie — uroczy i zabawny. Wnętrza pełne splendoru, szczegóły architektoniczne — niesamowite. Będę podpatrywać. ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 01 gru 2022, 17:26

@Kirka ogromnie dziękuję :hearts/green-heart: Filmy są przyśpieszone dość mocno bo szczerze mówiąc wyszedłem z założenia, że.. komu by się chciało oglądać to przez godzinę czy nawet pół :88-japanese-ogre: Jesteś mistrzem czarowania w tej grze tego co wydaje się niemożliwe z gotowych także debugowych elementów więc myślę, że połączenie tego talentu z budowaniem sprawi, że nie raz jeszcze nie tylko mi opadnie szczęka i może sam nauczę się od Ciebie jeszcze jakie dekoracje jeszcze można użyć na fasadach by było bogato ale by nie przesadzić więc tym bardziej trzymam kciuki za Twoje prace. Zapomniałem, oglądając można film spowolnić więc dzięki także z mojej strony dla Alicji. Gdyby coś było nieczytelne to daj mi znać, spróbuję wtedy zrobić mały totorialek (gdzieś mieliśmy taki temat na forum co i jak można budować).

@Alibali dzięki z acałego :hearts/green-heart: Średniowiecza tu na razie mało choć neogotyki były popularne te powiedzmy 130 lat temu więc spróbowałem i ja taka pstrokaciznę nawiązującą do gotyku ulepić :) Przy okazji byłem ciekaw jak wyjdzie zabieg z podwyższaną wieżą, miałem tu zupełnie nieoczekiwane problemy (mimo wyburzania podłogi między wewnętrznym pokojem i ścianami zewnętrznymi, podnosiła mi się cała bryła, potem zajarzyłem, że zrobił mi się nieoczekiwanie sufit na którymś poziomie (samoistnie ponownie, ta gra chyba próbuje czasami myśleć za gracza i to nie zawsze jest na plus ;) ) Nadłubałem się więc zanim się kapnąłem że jest ten sufit i trochę moje rozkminy widać na filmie gdzie robię bezsensowne jak się potem okazało dziury w ścianie potem uzupełniane ściankami (czasami moje wolnomyślicielstwo jest... zbyt wolne :D )
Kusi mnie żeby gdzieś tu dać jakiś szachulec coś niby starszego może wkomponowanego na jednej parceli z czymś z przełomu wieków.

@kreatora dzięki ogromniaszcze Elu :hearts/green-heart: przy meblowaniu to wiadomo jak to u Delsa-improwizuje na max ;) Tym bardziej fajnie, jeśli to się może jakoś kojarzyć z realnymi wnętrzami a jeszcze najsłynniejszy chyba hotel w Polsce czyli Grand sopocki no to już jest jak wyróżnienie. W Łodzi przy rekordowej ilości zabudowy "retro" w Polsce siła rzeczy jest rekordowo dużo fajnych wnętrz ale tylko mała część z nich jest dostępna publicznie i z fajnym pasującym wystrojem, najcześciej to herbaciarnie i lokale różnej maści ale chyba najczęściej mamy bardziej taki współczesny miszmasz typu ściana ceglana bez tynku plus "antyczne" mebelki a do tego obrazy lub fotografie współczesne, trudniej znaleźć całość z epoki ale też się da. Najszybciej w pałacach fabrykanckich gdzie coraz częściej pojawiają się klimatyczne restauracje.
Trochę jak w Wersalu poczuć się można chyba w największym z nich czyli Pałacu Poznańskiego zwanym pieszczotliwie łódzkim Luwrem no i oczywiście łódzki Grand ponoć zaskakuje ale osobiście nie wiele z tego widziałem, Łódź znam bardziej właśnie od takich wspomnianych połączeń zwariowanej nowoczesności z goła cegła i mebelkami retro (taka moda zaczęła się chyba z nastaniem klubów techno i klimatycznych "knajpek" w latach 90tych kiedy Łódź wreszcie zaczęto trochę doceniać za to co w tym "morzu ruder" też można zrobić fajnego.

Osobiście w Łodzi od dziecka najbardziej lubię nieco inne wnętrza których w innych miastach na razie za bardzo nie widziałem (choć pewnie są) czyli... stare apteki charakterystycznie obłożone "meblościanką" drewnianą (nie wiem jak to się fachowo nazywa ale tak jest też czasem w wersji jeszcze bardziej ozdobnej w pałacach; meble są częścią wielkiej drewnianej konstrukcji zasłaniającej ścianę do sufitu np. z wbudowanym zegarem czy nawet drzwiami do innego pomieszczenia i pewnie musiały być montowane na miejscu) na całej powierzchni. Tych aptek zostało pewnie 3-4
Tak sobie pomyślałem przy okazji, że może by spróbować zrobić aptekę (oczywiście już wiem, że lekarstw z paku Ucieczka w Plener nie warto stosować bo zaraz pierwszy lepszy sim powyrzuca nam wszystkie buteleczki do kosza :D Ale można śmiało użyć mikstur z pracowniczego (może coś jeszcze da się wykorzystać).

Żeby nie było pusto ,zostawiam jedno z wnętrz "łódzkiego Luwru" z taką "meblościanką". Może porwę się na jakiś pałac i przy okazji jakieś kombinacje meblowe sięgając pewnie do Waszej pomysłowości w urządzaniu wnętrz (której mi chyba często brakuje).
Obrazek
Foto ze strony https://www.konferencje.pl/o/muzeum-mia ... i,305.html
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 02 gru 2022, 15:12

@Frisska Ja się przyznaje nie po raz pierwszy ,nie umiem za bardzo meblować, wsio robię "na czuja" więc Twoje uwagi mi się przydadzą. Generalnie bardziej dbam o to by budynek wyglądał fajnie z każdej strony i przez to tych okien jest z reguły sporo i faktycznie jak jeszcze doda się obrazy czy mebelki to sama tekstura ściany jest tylko tłem ale z drugiej strony mogę na usprawiedliwienie dodać, że chyba była to epoka wielkiego zagracania przestrzeni wszystkim co się dało i pewnie powinienem tych gratów stawiać nawet duuużo więcej ;) Na zewnątrz w sumie tez dojrzewam do większego zagracania fasad ,jakieś rzeźby itd. ale w simsach bardzo łatwo jest z dym przesadzić (a chyba wole tą przestrzeń wewnątrz zagracać choć najchętniej nie meblowałbym, wcale co zdradzają moje prace udające domy zaniedbane ;) ). Kolejny raz zwróciłaś uwagę na łazienkę więc chyba musze na to uważać (nie ukrywam, że traktuję temat trochę po macoszemu na zasadzie "musi być kibel dla sierotek? proszę jest kibel" ;) Z zaciekawieniem podpatruję prace innych zwłaszcza pod kontem wnętrz i pewnie nie jedno rozwiązanie już wykorzystałem (jeden z najstarszych pomysłów czwórkowych to robienie okrągłych stołów podpatrzony u Agusi (Agusiamal). Teraz wzięło mnie jak nigdy na tworzenie tych zabytkowych nazwijmy to "meblościanek" ale ciągle czas goni nie pozwala za szybko wleźć na dłużej do gry. Dzięki serdeczne ,że zaglądasz a co do ludzika to nie Delsu tylko Bottoni Botozgry zrobiony dla poprzedniego wspólnego miasta Simberk. Jest trochę niezrównoważony i sadzi głupie miny więc lubię go brać do testowania ostatnio ;)
Edit: Inna faktura dachu najczęściej miedź występuje przy wieżyczkach itd. a ja nigdy nie wiem jak owa miedź (która z czasem robi się zielona) oddać tekstura w grze więc stąd taka dowolna zabawa.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 07 gru 2022, 15:58

Tym razem coś skromniejszego i trochę bardziej wzorowanego na budownictwie z Wlk Brytanii. Kraj wyspiarzy rozwijał swoja architekturę odrobine inaczej ,wyróżnikiem tamtejszych miast są niekiedy bardzo długie szeregowce oraz ich wcześniejsze wiktoriańskie trochę bogatsze w detal odpowiedniki. Idea była podobna jak w naszych osiedlach z PRL czyli każdy miał mieć podobne wygody co sąsiad choć naturalnie mieć do dyspozycji cały domek z pięterkiem i ogrodem a mieć mieszkanko to jest różnica ,której wyspiarzom do dziś możemy pozazdrościć. W ramach ciekawostki; słyszałem ostatnio, że ponoć mało na wyspach buduje się dziś współczesnych domów i nadal przeważają dzielnice szeregowej zabudowy bo widocznie nadal rozwiązują z nawiązką problemy mieszkaniowe(?) Bliźniacze mieszkanka w dwurodzinnym budynku poniżej są trochę jak przeciwieństwa; jedno jest zaniedbane i czeka na lepsze czasy a drugie zachowało swoja świetność. Zabrakło mi tu jakoś miejsca wewnątrz na dodatkowy salon bo nie chciałem zmieniać po raz kolejny* bryły sklejonych domków.
*Na filmie trochę widać, że zmian po drodze było sporo choć to i tak nic w porównaniu do szeregowca cztero-bliźniaczego, którego projekt w końcu porzuciłem uznając, że projekt to niepraktyczny i cenniejsze będzie zrobienie czegoś innego może parceli publicznej. Tak czy inaczej zapraszam do pozwiedzania tudzież pomieszkania ;)

Victorian Twins

W galerii: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... F9ED2BA5A4
W Zip: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... F9ED2BA5A4

Postawiłem to w Wierzbowej na dole mapy gdzie będzie takie przedmieście z domkami retro i pałacykami.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji ukułem taki drogowskaz przy domu, sam nie wiem po co chyba żeby sprawdzić co z tego wyjdzie i tak już zostało :)

Obrazek

Obrazek
Załączniki
emprwilcrew.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 12 cze 2023, 21:35

Kamienica "Poznańska"

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... F0E623206E
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2023 ... house.html

Powrót do bardziej naszych środkowo europejskich klimatów czyli kamienica dwupiętrowa do kompletu :)
W parterze znajduje się restauracja/pub czyli taka wspólna przestrzeń dla lokatorów )(Może w Life By You lub innej grze niebawem doczekamy się w pełni działającego połączenia parceli publicznej z mieszkalną) Nie zrobiłem za wielu fotek więc bardziej wsio widać na filmie.
Posen-od Poznania oczywiście czyli lekka inspiracja tamtejsza niesamowitą architekturą z Belle Epoque z przymrużeniem oka jak zawsze ;)



Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 26 cze 2023, 19:00

No i znów super (choć nie będę udawać, że wiem cokolwiek w temacie architektury Poznania — zapewne jest jak trzeba, już się o to u Ciebie nie boję! ;)), a pomysł z wpół odnowionym bliźniakiem bardzo oryginalny.
No i jak zwykle — pooglądam sobie na spokojnie później (ale pooglądane będzie!). ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 14 sie 2023, 12:47

Dzięki Frisska :)
No i mamy kolejna chałupke, mysle, że ten projekt (miasto do pobrania, właściwie dwa miasta w tym stylu w jednym zapisie) dokończę i nie skończy się na słomianym zapale jak to często u mnie bywa :)

Poniżej kolejny domek , wkolejce czeka także pałac Sztuki czyli popularny w Polsce w XIX klasycyzm ale z wariacka domieszką czegoś innego , fabryka która poniekąd działa sama i tak z innej beczki - wiejska posesyja rodem z Polski ale to już niebawem bo cieżkawi mi teraz z czasem na dokumentejszyn :)

Zielona Kamienica

W parterze jest tu knajpka dzielona na dwie jako przestrzeń dla lokatorów oraz budynek na podwórku gdzie ludziki znajdą dodatkowe skromne rozrywki.

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://blogger.googleusercontent.com/i ... 000/k4.jpg

Obrazek

Edit: wspomniany Pałac Sztuki także w tym rzucie :)
Inspiracją był pałac Perci może nie tyle z bryły co z funkcji acz ostatecznie jest to finalnie bardziej muzeum z obrazami, które można potraktować jako bazę "nowych" obrazów (nie cc) do gry ,m.in malarstwo niderlandzkie oraz pokoik inspirowany tematyką od Ali czyli Marylin Monroe. Oczywiście są tez sale z eksponatami ,to taka mała wycieczka przez historie sztuki simowej ;) Oczywiście można tez samemu pobazgrać na sztaludze czy podłodze w przygotowanych do tego pomieszczeniach :)
Sam budynek to eksperymentalne połączenie typowej klasycystycznej bryły pałacowej z wariacją na temat architektury z Europy Północnej (i także Polski) stąd te szczyty po bokach, które może trochę nie pasują do reszty ale sa jak najbardziej zamierzone (sam klasycyzm bez tego wydał mi się troche nijaki więc musiałem wtrącić bardziej typowe dla siebie 3 grosze ;) )

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Załączniki
ap4.jpg
ap3.jpg
ap2.jpg
ap1.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 14 sie 2023, 19:01

Miszka, cudowna zabudowa, oddech dla oczu po tej płowej prerii Konikowa... Co by nie mówić - Ameryka całe życie miała kompleksy architektoniczno - kulturowe, i myślę, że słuszne... Całe San Francisco czy N.Y. nie zastąpi jednej uliczki w Gdańsku, czy starówki w Krakowie...

Piękne, zmyślne i tak cudownie zróżnicowane są te twoje kamieniczki... Taka szkoda, że nie przyjmują inżynierów czy architektów krajobrazu do biur architektonicznych, na podstawie nie dyplomów, ale wyobraźni przestrzennej i zmysłu atystycznego. Gdyby tak było - już byłbyś Miszka milionerem!
Ostatnio zmieniony środa 16 sie 2023, 20:23 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 16 sie 2023, 01:35

Dzięki Alicja :) Myśle, że z rzeczami , które ma sims4 w trybie budowy i w debugu byłaby kapitalna gra gdyby miała pełnoprawny edytor otoczenia ale póki co pozostaje nadal zadowalać się przebudową otoczeń a projekt Retro World obejmie ich w sumie dwa plus pojedyńcze budynki w innych miastach pozostawione trochę przypadkiem (w oazie dwa wieżowce nijak mi nie pasujące do Zatoczki i miasteczka handlowego więc taka mini Ameryka tez będzie apropos ;) Dla uzupełnienia dam tam w Oazie kilka wcześniej opublikowanych rzeczy a'la Nowy Orlean. Tym ostatnim miastem USA się lubi chwalić bo ma chyba najwięcej wspólnego z Europą ale w sumie stworzono tam nowy rodzaj zabudowy, faktycznie prostszy choć tez nie pozbawiony detalu. Jednak jak się ogląda przedwojenny Wrocław, Szczecin czy nawet Warszawę i także dziś to co zostało (mamy tych cudów multum choć często nie zwracamy na to aż takiej uwagi) to można śmiało pomyśleć, że faktycznie zwłaszcza Europie środkowej i zachodniej splendoru architektury z XIX i XX wieku USA moga tylko pozazdrościć choć my oczywiście możemy pozazdrościć z kolei rozmachu z jakim pięły się w górę kolosy w Chicago czy NYC.

Schodząc trochę na ziemię - ciemna strona ale i siła napędowa epoki czyli fabryka;
Wielkie fabryki początkowo napędzane jednym wielkim silnikiem parowym na przelomie XIX i XX wieku powstawały jak grzyby po deszczu. Łódź z opowieści najstarszych mieszkańców jawi się jako... las kominów. Trudno nam sobie dziś to wyobrazić choć budynków pofabrycznych nie tylko w tym mieście jest masa (choć tu akurat chyba największa).
Powietrze pewnie nie było najprzyjemniejsze, życie przeciętnego robotnika też; zmiana od świtu do nocy z krótką przerwą 6 dni w tygodniu bez praw pracowniczych i nie rzadko bez należytej opieki zdrowotnej za "psie grosiki". tak było od Manchesteru po wschodnie ośrodki.
Poniżej fabryczka eksperymentalna gdzie można zrobić wiele rzeczy od babeczek po muszle klozetową ;)
Jest tu skromna jadalnia dla wielu pracujących i różne sale produkcyjne z dużym przymrużeniem oka.
W ramach zabawy z projektem retro-świata udostepniłem tez grupe pracowników na galerii próbując odziac ich stosownie do epoki ale jak to zwykle w simsach bywa ,mocno to pewnoe odbiega od oryginalnych realiów epoki.

Robotnicy: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... A101445F8B

Stara Fabryka - Delsowsky Spółka Z.O.O ;)

Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 4062D90EB3



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 16 sie 2023, 18:28

Michaś, perfekcja wykonania fabryki godna jest podziwu, a filmik dokumentujący jej wygląd przeniósł mnie dosłownie do końca XIX i początków XX wieku.

Biorąc pod uwagę jak szybko zmienia się wygląd naszych miast, w pełni popieram koncepcję stworzenia ( i zatrzymania w kadrze) tego co jest naszym dorobkiem architektonicznym.
Dzięki Tobie realny świat znalazł odzwierciedlenie w grze, która skupiła tyle milionów graczy na całym świecie :a_bravo: .

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 16 sie 2023, 19:59

Miszka, niedawno jak pamiętasz prawie zahaczylam o UĆ, noo, to spory eufemizm, ale było blisko tematycznie, bo Żyrardów... :cat_mwaha:

I mam pod powiekami żyrardowskie Muzeum Lnu - w którym oglądałam halę produkcyjną jakby żywcem przeniesioną z "Ziemi Obiecanej" - jedynego znanego mi filmu przedstawiającego rodzący się kapitalizm po poromantycznych zrywach powstańczych. Twardy, wyrachowany, z żydowską przebiegłością i niemieckim kapitałem - bijący w niebo kominami i zszarzały w dymach przedświtu, z wyłaniającą się z mgły tych dymów rzeką robotników, jeszcze niedawno chłopów...
Smutny, tragiczny obraz...
Ale czy dzisiaj nie mamy tego samego - w innym wymiarze może, trochę ucywilizowany sposób -ale zawsze ten sam - WYZYSK...

Miszka - twoja fabryczka jest cudna, przypomina mi tą zgryźliwą zielenią metalowych wsporników, szyn, suwnic - dokładnie to, co widziałam w Żyrardowie... Oddałeś wspaniale ten klimat, ale właściwie - kto, jak nie ty, który wychowałeś się na tych widokach :P Wisienką na torcie jest ta woda wyciekająca z olbrzymich rur! Wspaniały pomysł - na pewno go podkradnę kiedyś :)

Trochę czuję się zagubiona w moim myśleniu o epoce pary i wynalazków, którą tak kocham, bo to jednocześnie narodziny tego ogromnego wyzysku... Przetrwały tylko te jednostki, które potrafiły się przystosować... Resztę pochłonął ten moloch jak Saturn, który pożarł swoje dzieci... :(

W ogóle ostatnie dni jakoś mnie bardzo zdołowały, stąd może nieco smutny ten komentarz...

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 18 sie 2023, 10:47

Przepiękna zielona kamienica, z moim ulubionym przejściem pod budynkiem. :) A jej tyły prezentują się niezwykle tajemniczo, szczególnie zauroczył mnie ten drewniany fragment z zapadniętym dachem i balkonem. Właścicielowi kasy starczyło tylko na remont frontu, by choć z przodu godnie reprezentować miasto, ale cóż, takie życie (nawet w Simsach). Gdy kiedyś wrócę do gry, pooglądam to sobie dokładniej. Podwórko świetne, takie naturalistyczne z tym praniem, starym samochodem i wrakiem.

Pałac Sztuki, to klasycystyczna perełka (genialna bryła!), która ozdobi każde Simowe miasto. :) Natomiast fabryka - wymiata! Niezwykle klimatyczna, i nawet dym unosi się kominów. Teraz nasi Simowie będą mogli chodzić do fabryki do pracy. Albo na wycieczkę... po zachowanej w mieście starej fabryce, z możliwością wypróbowania postawionych w niej urządzeń. To już tylko od wyobraźni graczy zależy... :)

Piękne prace i szczerze przyznaję, że jestem pod wrażeniem! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”