Ts4 Skyscrapercity czyli wieżowce w The Sims 4

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Ts4 Skyscrapercity czyli wieżowce w The Sims 4

Post autor: SimDels » sobota 21 maja 2022, 14:58

W tym miejscu pojawią się zbiorczo nowsze wysokie budynki i filmy typu timelapse/speed buid z tymiżże eksperymentami :)

Blue Tower

Na pierwszy ogień dość prosty w konstrukcji wieżowiec pełniący funkcję klubu z m.in. karaoke i darmowego hotelu. Tu dałem mega przyśpieszenie (w następnych filmach trochę to bardziej rozwlekę) czyli mamy tu i tak jak na mnie rekordowo szybkie budowanie czyli ok 3 i pół godziny w ponad osiem minut.
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 23 maja 2022, 15:05

Świetny poradnik, choć jeśli zwolnisz w kolejnych odcinkach, nie będę narzekać. :) Rozbawił mnie "delsopodobny" w basenie. :D Tak szybko się to odbywało, że nie byłam pewna czy to nie jego brat czy jakiś kuzyn, ale jak na moje oko, to Dels we własnej osobie. I stwierdziłam, że on naprawdę lubi pływać! W mojej rozgrywce, podczas przekazywania domku Vita do użytku, Dels, jak tylko miał możliwość, to pierwsze, co zrobił - to wskoczył do basenu i z zapałem młócił wodę ramionami. Az mnie to zaskoczyło, bo moje Simy niezwykle rzadko pływają z własnej woli. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 24 maja 2022, 11:56

@Percival159 Dzięki ogromne i faktycznie Bingo :D To Delsina bo wcześniej wstawiłem ludzika zrobionego dla Simberku ale ..okazał się totalną niemotą i zamiast testować mi windy zaczął coś rozkminiać i umarł (nie zauważyłem dlaczego pewnie znów temperatura albo z głupoty kto wie...) więc wziąłem Delsa który naturalnie testując windy wyjść z basenu (do którego miał faktycznie zadanie dotrzeć) nie chciał za szybko więc tak, to prawda z tym pływaniem (odziedziczył to po twórcy) :D
Tempo jest zawrotne , postaram się by były te filmy ciut dłuższe i wolniejsze przynajmniej w określonych momentach bo tu miałem sajgon w trakcie tworzenia z wgraniem systemu od nowa włącznie (jakby tak wyglądało tworzenie każdego filmu to dałbym sobie spokój ale to raczej jednorazowa akcja co do problemów).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 28 maja 2022, 11:11

City Sky High Apartment

Czyli podniebne mieszkano plus przestrzeń dodatkowa na parterze domyślnie przeznaczona na duże imprezy ;)
Z powodu "wind" wymagany pakiet magiczny a z powodu okien zalecane SPA.
Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 6790AEC172
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... ional.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 29 maja 2022, 11:24

Przyznam sie ze ten co powyzej projekt podoba mi sie duzo bardziej niz Blue Tower. Ma duzo ładniejszą, ciekawie skomponowaną bryłe, a biel ścian przemawia do mnie bardziej niz przeszklone powierzchnie tamtej wiezy, ktora ma typowy wygląd zewnętrzny dla typowego super marketu chińskiego w Shanghaju . Czyli 10 pieter odziezy , obuwia i mebli plus 10 albo i więcej restauracji :)
W realu na Dalekim Wschodzie kluby i nocne lokale nigdy nie znajdują sie w takich wiezach. Czy to Chiny, Japonia czy Sindapur. Nie wiem jak w Europie ale chyba tez nie. Ale oczywiście Simsy to inny real :)
Takie białe wieze jak ta twoja ( oczywiscie minimum 40 pieter) to typowe biurowce Parter to zawsze knajpa, albo nawet trzy knajpy - chinska, japońska i europejska . Gdzies ci urzedncy muszą jadać lunch :)) czesto otoczone wypieszczonym mini parczkiem odzielajacym je od chodnika. Są tam ławeczki w cieniu drzew, a wokól mnóstwo kwiatów. Bajeczka, I to jest samo centrum miasta przy super ruchliwej ulicy. Moze dlatego tak mi sie spodobała ta twoja biała wieza, bo mi sie kojarzy z moim luksusowym Shanghajem
Apartamentowce - tez tak wygladaja ale tworza zwarte osiedla ogrodzone murem z basenem, parkiem i strażnikami. Tak przynajmniej jest w Shanghaju czy Singapurze. (Shanghaj mial byc chińskim Singapurem wedlug wladz,)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 05 cze 2022, 11:47

@kreatora Dzięki ELu! Twoje obrazowe opisy dają inspirejszon do podpatrzenia i odwzorowania choć trochę klimatów chińskich metropolii samego Shanghaju.
(trwa tam od wielu lat nieprzerwanie totalny boom budowlany jakiego świat jeszcze nie widział więc niebawem pewnie połowa największych miast świata będzie w Chinach bo co do budynków to już połowa najwyższych jest właśnie w chińskich miastach).

Green Skyscraper

To galeria sztuki z biurem i szkółką prac twórczych.
Galeria: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... C89B8E0DBF
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... llery.html



Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 05 cze 2022, 18:08

Uroczy filmik !Swietna ta Galeria w wiezowcu! Pieknie wykorzystane kolory na elewacji :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 06 cze 2022, 10:36

Uwielbiam Twoje pomysły, bo czuje się w nich pasję do tworzenia wspaniałych architektonicznie budowli. Każdy z przedstawionych wieżowców jest inny. Nie popadasz w rutynę, a to największy walor dobrego architekta. Tak jak Elę, zachwycił mnie ostatni wieżowiec z uwagi na super kolorystykę elewacji oraz cudownie biuro, które tam stworzyłeś oraz City Sky High Apartment. Biel jego elewacji podkreśliła piękno niesamowitej konstrukcji. :a_bravo: :a_bravo: szacun Mistrzu.


Filmik pokazał ile tytanicznej pracy kosztuje wybudowanie takiego wieżowca. Nadajesz się na reżysera :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 08 cze 2022, 09:48

Tworzysz świetne budowle, w których bryła "ma rację bytu" z każdej strony, a nie tylko od frontu. Wszędzie coś się dzieje i jest na co popatrzeć. :)

Biały wieżowiec wygląda pięknie, a nocą nabiera swoistego klimatu. Bardzo podoba mi się ten fragment cegiełkowy z boiskiem, przełamujący biel całości. Ładne nowoczesne wnętrze mieszkalne, urocza, klimatyczna knajpka, przyjemna strefa wypoczynkowa na dachu z pięknym widokiem na miasto. :) I tak poza tematem, ale odnośnie filmiku, zaintrygowało mnie osiągnięcie "trudne dziecko", pierwszy raz takie widzę. :D

Drugi wieżowiec - cudowny zielony laserkowy kolor elewacji, motyw pojawiający się również we wnętrzu. Pomysł na bryłę i okna - niesamowity, nie wpadłabym na coś takiego, na szczęście filmik krok po kroku pokazuje, jak takie cudo uzyskać. :) Tu również wnętrza nowoczesne, kolorowe, dużo przestrzeni. Piękne nietuzinkowe obrazy, zdobiące ściany, okrągły szklany stół na zielonym dywanie. :) Podoba mi się kącik dla dzieci oraz czerwony barek z różno-kolorowymi krzesełkami. Rozbawił mnie Dels asystujący przy budowie, to znaczy pewnie pilnujący, by jego projekt został odtworzony z największą precyzją i bez żadnych tam fuszerek budowlanych. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 07 wrz 2022, 16:42

@Percival159 Simowy Delsu pilnuje jak najbardziej :D Dzięki wielkie serdeczne :hearts/green-heart: Kącik dzieckowy to u mnie rzadkość (jakoś nie bawi mnie granie dzieckami choć fakt, że bywają bardzo zabawne) ale czasem wypada i przyleży by o tych najmniejszych pomyśleć więc raz na x miechów robię ten wyjątek :D To osiągnięcie mi umknęło w czasie gry i na serio zauważyłem to także po złożeniu filmu :O Mam wrażenie, że architektura nowoczesna jest mi dość obca bo po prostu na co dzień mieszkam w otoczeniu gdzie bardzo jej mało pomijając sporadycznie wyrastające nowe bloczki (w ostatnich latach trochę się ruszyło w budowlance regionu ale z naciskiem na "trochę") więc improwizuję jak mogę :D
@kreatora dzięki Elu :hearts/green-heart: Jak wyżej-nie mam obeznania z architektura nowoczesna bo wiadomo, że bliższe z automatu jest nam to co najbardziej znamy z "realu" ale próbuje jakoś te kloce urozmaicać by nie były tylko klocami i to był taki prosty pomysł na "skrzydełka" z kolorem po zmroku trochę inspirowany ostatnio wybudowanym najwyższym wieżowcem w Łodzi, mam nadzieje , że efekt jest znośny. Dzięki wielgaśne.
@bobas52 dzięki ogromne Bobi :hearts/green-heart: Męcze budowanie bardzo długo przy tych klockach i tak się czasem szczerze zastanawiam ("wyznania Delsa tomik I" ;) )... komu sie to chce oglądac (w całości) a tempo przyspieszam ostatnio nawet do 1600% by film nie trwał nawet jako speed build 2 godziny :O Miło jest wiedzieć, że próby urozmaicania kloców wiezowcowych jako,s wychodzą tzn że widac różnorodnosc, postawiłem sobie taki cel by to nie były tylko kloce ale szczerze powiem, że w trakcie budowy mam momenty zawiechy (wtedy już pauzuje nagrywanie) kiedy zastanawiam się co tu wymyslić bo duzo łatwiej kombinować z mniejszymi (nie podniesionymi) budynkami. Dzięki ogromne.

Dziękując za motywejszon w postaci tak pozytywnych komentarzy zaprezentuje ostatnie wypocinki czyli inspirowany tak bardzo delikatnie na architekturze retro z USA wieżowiec.
Szukałem nazwy i w końcu została nazwa robocza. Wewnątrz kluby i darmowe noclegi gdyby nasi milusińscy przesadzili z nektarem z pomarańczy :D
Zastanawiałem się czy dołączyć go do projektu "Retro World z kamienicami ale ostatecznie zdecydowałem, że tamten pomysł pozostanie bardziej "europejski" póki co ;)
Finalnie bryła nie ma większych ozdobników ale w przygotowaniu jest już trochę podobny choć mniejszy wieżowiec z elementami art-deco o ile uda mi się to dokończyć (bo i fajne rzeczy nam doszły z Liceum ale tu jakoś nie pasowało mi wszystko co na próbę było "doklejane" do fasad).

Retro Tower
Galeria TS: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 4E9303C2DB
Zip na SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... -with.html


*Muzyka w filmie to Blue Wolves ;)
https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f=78&t=2099

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 wrz 2022, 19:56

Ale Miszka jak najbardziej pasuje do kamieniczek retro. Zauważ połączenie tych starych kamieniczek i wieżowców na Manhattanie! Świat retro to nie tylko kamieniczki. Oglądam jak wiesz namiętnie Poirota - i jakie się przewijają w tym serialu przepiękne wieżowce czy "półwieżowce"! A przecież to lata 30 i 40 ub. wieku! Jeśli świat zrobisz prawie parterowy to nie będzie ciekawego zróżnicowania architektury, i co za tym idzie 0 nudnawo! A twoje wieżowce - choć nie nadążam komentować - oglądam z przyjemnością.
I czekam, czy wymyślisz wreszcie Grecyję :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 08 wrz 2022, 08:27

Jeśli o mnie chodzi nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że "dużo łatwiej kombinować z mniejszymi (nie podniesionymi) budynkami " - osobiście mam problem nawet z parterowymi :) domkami.
W myśl piosenki Czerwonych Gitar "o malarzu nieszczęśliwym - bo choćbym nie wiem co malował spod pędzla mi wychodzi słoń! w moim przypadku te starania kończą się jak zawsze podobnie :?

Nowa budowla Retro Tower przypomina mi do złudzenia Empire State Building. Jest równie strzelista. Zwłaszcza pięknie prezentuje się w nocnym oświetleniu. Umieszczenie w niej klubu i pomieszczeń dla strudzonych klubowiczów dodatkowo podniosło walory tego wieżowca. :13-thumbs-up:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 09 wrz 2022, 04:15

Mnie tam przypomina co innego
images.jpg
Pawde powiedziawszynie ma w Simsach takich narzedzi ktore pozwoliły by wybudować słynne drapzcze chmur z konca XXwieku i wspólczesne. Retro mozna - wspolczesne nie bardzo
Popatrcie na te - obłed!


ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 14 lis 2022, 23:57

Oj tak to ja nie umieć :O Współczesna architektura coraz częściej przesuwa wyobrażalne granice możliwości w sumie żyjemy w ciekawych czasach jeśli chodzi o realizacje projektów, które niedawno mogły być tylko w powieściach czy filmach. "Katara" też wygląda jak z filmu SF ale i nawet słynny dubajski Burj Khalifa to póki co niedoścignione zrealizowane marzenie o wzniesieniu się budynkiem tak wysoko jak jeszcze nigdy nie było to możliwe (i jak nie byłoby gdyby to był zwyczajny budynek bo wtedy po prostu przewróciłby się od wiatru lub zawalił od własnej ciężkości więc te budynki to także machiny inżynieryjne i pola eksperymentalne dla nowych technologii. Przykładowo w dubajskiej wieży piętra poruszają się niezależnie od siebie, cała "szpica" żyje trochę jak drzewo ,wygina się i ma kształt mega opływowy ,gdyby nie te zabiegi nie utrzymało by się to cudo w pionie.

U mnie tradycyjne dużo skromniej, tym razem po prostu biblioteka w nieco mniejszym od poprzednich wieżowcu (średniej wysokości ścianki).

Library in Skyscraper

Galeria The sims 4: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... B1A11A51A4
SDW: https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... -with.html



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps: Wiem, że moje wieżowcowo-podobne twory to rzecz eksperymentalna , która nie każdemu przypadnie do gustu i przyznaje nawet, że najczęściej znacznie więcej czasu zajmują mi niższe bardziej "zabytkowe" kształtem parcele np. kamienice czy świątynie, zamki itd. ale dla mnie i tych, którym się te moje wypociny przydają jest to zawsze jakaś odmiana, można takiego czy innego "klocka" postawić także jako obiekt zmieniający wizualnie daną okolicę czy dający ciekawe widoki na okolice bez zmuszania nas do korzystania z dedykowanych budynków-makiet w Myshuno.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 15 lis 2022, 21:12

Miszka, wszystkie twoje wieżowce są świetne, a ten ostatni pobrałam sobie do postawienia w Delsahr, który na nowo sobie odtwarzam, bo po sławetnej padaczce mojego kompa nie odbudowywałam naszego Newcrest ani Delsahr. A ten wieżowiec biblioteczny bardziej mi tam pasuje niż tamten, który zrobiłeś do Delsahr.
Zastanawiam sięcały czas jak ty to budujesz, bo z filmiku nijak wywnioskować nie mogę, jak robisz tyle pięter. Nie, żebym zamierzała wybudować Pałac Kultury w Simsach, ale lubię wiedzieć :)

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 19 lis 2022, 16:08

Świetna bryła i ciekawie wykorzystane okrągłe ściany. Wnętrza jak zawsze przestronne, z gustem urządzone w ciepłych, przyjaznych dla oka kolorach. Fajnie na nie popatrzeć, szczególnie teraz w listopadzie, gdy za oknem ciemno i ponuro. :D Mnie się udało wybudować pierwszy wieżowiec na podstawie Twojego filmiku, choć zanim połapałam jak postawić zamkniętą ścianę wokół podwyższonego fundamentu, to trochę piasku w klepsydrze przesypało się z góry na dół. ;) Ale wyzwanie spore i zabawa niezła... :D Częściowo go nawet urządziłam, choć nie zdążyłam umeblować całości i wciąż czeka aż do niego zajrzę w wolnej chwili. Ale to jeszcze taki niezgrabiasz, pierwszy mój klocek z maksymalną liczbą pięter, więc chyba ma ich z 10. Piąte/ostatnie piętro od podłoża i piąte/ostatnie na fundamencie są zbudowane z najwyższych możliwych półścianek i oczywście nie mają zadaszenia, bo prawdziwy dach jest po czwartym piętrze. ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Frisska
Bloger
Posty: 95
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » sobota 19 lis 2022, 20:09

SimDels pisze:
wtorek 24 maja 2022, 11:56
(...)zamiast testować mi windy zaczął coś rozkminiać i umarł.
:04-rolling-on-the-floor-laughing:

Za dużo rozważań = wizyta Kosiarza! :02-grinning-face-smiling-eyes:

Świetne to wszystko jest: od kawałka przygrywającego do pierwszego filmiku (obejrzałam na razie pierwsze dwa, reszta wkrótce, a kawałek chętnie bym włączyła do własnej playlisty pod gry — podrzucisz?), przez montaż, po same budowle, szczególnie City Sky High Apartmen, a wreszcie... cierpliwość. I rozmach. Podziwiam widoczną łatwość planowania tak wielkiej przestrzeni — od razu robisz całą bryłę, trzaskasz okna, wyjścia, balkony i wiesz, co gdzie będzie, szuuu, potem meble, rooobimy. :D Zastanowiło mnie, czym są te puste kwadraty i prostokąty, te takie rameczki? Rodzaj oświetlenia, punkty świetlne? A te kolorowe mgławice? Simsowe źródła energii? Mam tylko podstawę, więc jestem ciekawa.
Pamiętam, że to Twój projekt tropikalnej oazy pokazałam komuś z podziwem: zobacz, jak ludzie w Simsach budują. ;)
Wnętrza też fajne, mimo że sama nie bardzo lubię takie ostre kąty i szpice w rogach (ale pomysłowość bryły trzeba czymś okupić ;)).

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 19 lis 2022, 23:57

@Frisska Dzięki ogromne, faktycznie simowym Delsem testuje moje wypocinki pseudo-architektoniczne bezlitośnie i czasem mi biedaczyna odlatuje do krainy wiecznego snu z przegrzania tudziez zamarza bo robię "tajmlapsa" z cyklem całodniowym do filmu więc musi bida wytrzymać simowe 24 godz w jednym miejscu.
Na typowe granie wg zamysłu twórców gry nie mam czasu może nawet nie umiem :X (no chyba ,że tworze jakieś komiksy czy scenki to lubię tak bardziej poreżyserować co ma się dziać choć i wtedy zdarzają się takie kwiatki jak niespodziewana wizyta mrocznego).

Polecam ci prosty mod powszechnie używany prawdopodobnie przez każdego na tym forum i w społeczności graczy, który zmienia i bardzo ułatwia kreatywną zabawę ,choć możliwe że go dobrze znasz także z innych odsłon gry; https://deaderpool-mccc.com/#/releases Mc Comander po rozpakowaniu folderu i włożeniu go do folderu "mods" w grze działa tak, że nie musisz wpisywać w grze żadnych kodów, będziesz widzieć w trybie budowy obiekty z debuga w tym także te kwadraciki - to są lampy niewidoczne w trybie życia. Można nimi fajnie oświetlać także fasady na zewnątrz przez to, że są niewidoczne. Mc. pozwala oczywiście na wiele więcej niż pomnożenie sobie obiektów w grze np. można zmienić czas ,porę dnia i przede wszystkim uczynić ludzika simowego bogatym i szczęśliwym w jednej chwili (nie trzeba ciągle biegać do kibelka i dawać mu jeść, moje simy nie jedzą i nie korzystają z wc. bo ich twórca nie ma czasu na zbędne pierdółki :D Ważne: opcje MC uruchamiasz na 3 sposoby czyli klikając na ludzika (np. żeby był uszczęśliwiony ,bogaty lub edytowany w CAS), w komputer sima by właśnie uruchomić sobie opcje takie jak ukryte domyślnie obiekty z debuga w trybie budowy czy kod moo żeby swobodniej ustawiać obiekty na parceli. Trzeci sposób to kliknięcie na skrzynke pocztową by zmienić czas lub pogodę (z dodatkiem pogodowym). Z mgławicami nie wiem co masz na myśli. Co do wnetrz to powiem wprost-nie lubie (więc siłą rzeczy nie umiem, improwizuję) meblować :) Z tego także powodu lubie budowac bardziej parcele publiczne bo jakoś wydaje mi sie to mniej powtarzalne niż meblowanie mieszkanek, większa frajde sprawia mi budowanie budynków (skorupek) i w sumie robię to znacznie szybciej od urządzania wnętrz (toteż zawsze chętnie ,choć rzadko się to zdarza, nawiązuję taką współprace by ktos umeblował skorupke mojego autorstwa :) )

@Percival159 Dzieki wielgaśne choć o meblowaniu to jak zawsze powtarzam tyle co powyżej czyli; mus jest więc stawiamy kibelek ,kanapkę ,stoliczek i malujemy ścianki ale cieszę się, że z tej improwizacji niekiedy robionej trochę od niechcenia (bo nie wypada pustej skorupki do galerii) cos czasem wychodzi ,właściwie to sie ciesze kiedy jestem w miare zadowolony z wnętrz mimo, że uważam to za taka bardziej konieczna formalność niżli radochę (jak z budowania). Lubię te podpowiedzi w parcelach publicznych - postaw zlewik, 3 krzesełka itd... to przyjemne i wysilać mózgownicy za mocno przy tym nie trzeba :D
Świetnie, że kombinujesz z wieżowcami, to nie jest trudne choć zdarza się że uporczywie razem z "pokojem" wewnątrz zewnętrznej ściany podnosi się i ona czyli całość. Jeśli zdarzy się taki problem to sprawdzam czy nie zrobił mi się przypadkiem wspólny sufit na górze i też go usuwam. Faktycznie aż się prosi tez o to jedno piętro zadaszone "normalnie" więcej ale pozostaje nam radzić sobie inaczej np. wstawiając jakieś płaskie obiekty.

@Alibali Bardzo mi miło, że nadal przydają ci się wypocinki z Delsahr, całe otoczenie jest także jako zapis gry https://simsdelsworld.blogspot.com/2022 ... world.html jeśli tak byłoby łatwiej ale najfajniejsze dla mnie jest to jak ktoś właśnie sobie urządza takie czy inne otoczenie po swojemu, możliwe, że z innym wieżowcem będzie to wyglądać lepiej. Wtedy chodziło mi o taki hmmm... typowy dla arabskich miast niekoniecznie piękny betonowy wieżowiec (inspiracją było miasto stanowiące swoiste przeciwieństwo Dubaju czyli jordański Amman czyli mniej bajkowe oblicze świata arabskiego).
Co do sposobu budowania to najprościej byłoby chyba podpowiedzieć po krótce, że;
-Tworzysz pokój, otaczasz go dookoła ścianą oddaloną o jedną kratkę i usuwasz podłogę pomiędzy tak powstałymi dwoma ścianami wokół pokoju.
-Następnie możesz wewnętrzny pokój podnieść nawet bardzo wysoko na za pomocą strzałek od fundamentu i... budujesz sobie resztę na takim wyniesieniu czyli kolejne piętra a dół
można obudować do końca ściankami uzyskując udawane piętra lub nawet dobudować sobie do tej dolnej otoczki niższe piętra z poziomu ziemi.
-Żeby nie trudzić się w łączenie wyższego i niższego poziomu pięter schodami, można użyć "wind" czyli portali magicznych (w debugu wyszukasz to jako "portal", wtedy wystarczy na każdym porządanym poziomie ustawić jednocześnie obok siebie lub nałożyć na siebie np. "wejście do portalu 1" oraz "wyjście z portalu 1" (czyli teleport w dół i teleport w górę).
Jedyną czasem problematyczną rzeczą jest obudowywanie ścian wysokiego fundamentu ścianami udającymi dolne piętra ,gdzie warto oczywiście włożyć okna współgrające z piętrami na górze. Można w taki sposób zrobić inne rzeczy np. wysoką wieżę świątyni lub coś innego. W Delsahr miałem jeszcze pomysł na przesadnie wielki meczeto-podobny budynek z tak zrobionymi wysokimi wieżami ale zamiast tego powstał parlament bez wież w narożnikach.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 20 lis 2022, 17:17

Miszka, skołowałeś mnie kompletnie. Muszę do tego wrócić, a póki co to będę korzystać z twoich prac. Delsahr wiem, że jest do pobrania, ale tak jak napisałeś - sama wolęsobie skomponować ten świat. Gdybym go wstawiła to musiałabym na nowo stawiać w pozostałych światach moje domki, bo światy z różnych zapiso nie są dompatybilne - po prostu zaczynasz grę na czysto. A ja mam już trochę w Sulani, w Windenburgu, w Henford...
Pozdrawiam serdecznie i niedzielnie :) Mam nadzieję, że budujesz, a nie oglądasz tego zakichanego Mundialu (nomen omenw Katarze)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 21 lis 2022, 15:32

@Frisska Co do muzyki to projekt nazywa się Blue Wolves, możesz dowolnie używać wszystkich kawałków ale wskazane jest podać autora czy tytuł utworu w opisie filmu żeby YT się nie czepiał (jeśli wykorzystasz w filmie czy innym projekcie). Muzykę pobierzesz np tu: https://soundcloud.com/blue-wolves-606324051 (opcjonalnie moge przesłać dany kawałek na maila w wyjściowej jakości).
O wirtualnym projekcje, powiązanym z tą muzyka pisałem także w temacie na forum ale póki co jakoś brak czasu na nowe filmy i foty ,jednak z pewnością temat jest rozwojowy ;)
https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f=78&t=2099 (dzięki Tobie przypomniałem sobie, że cos tu o tym nabazgrałem i wypadałoby trochę temat zaktualizować i za to dzięki!)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”