(Ts3) Tokyoko - Metropolia w stylu japońskim.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

(Ts3) Tokyoko - Metropolia w stylu japońskim.

Post autor: SimDels » poniedziałek 21 maja 2018, 02:35

Tokyoko City było próba stworzenia w The Sims3 miasta wielkomiejskiego z drapaczami chmur znacznie wyższymi niż te z Bridgeport i bez użycia żadnych dodatków cc by każdy mógł pobawić się tym otoczeniem bezproblemowo posuadając oczywiście poza podstawą Trójki kilka dodatków. Jak sugeruje nazwa, miasto wzorowałem na miastach japońskich choć cały zamysł jest zupełnie fikcyjny. W tym temacie chciałbym odgrzebać kilka starych prac w stylu japońskim dla Ts3 choć jednocze snie wszystkie te prace powstały właśnie dla tego otoczenia i mozna je tam znaleźć dlatego krótki przegląd zaczniemy od samego otoczenia a potem po krótce zaprezentuje kilka najciekawszych lokacji z tego miasta.

Tokyoko City - japońska w klimacie metropolia pełna zarówno nowoczesnych drapaczy chmur jak i też zabytków. Nie brakuje tu miejsc do cumowania łodzi, imprezowania i shoppingu a za pomocą prostego kodu możemy zafundowac naszemu simowu pobyt na zawrotnych wysokościach z reguły nie osiągalnych w innych otoczeniach w grze :)

DOWNLOAD



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Japanese Castle - zamek w stylu japońskim
Zamek Hiroshi znajduje się na wschodnim przedmieściu Tokyoko City .Zamek otaczają ogrody i fosa.We wnętrzach znajdują sie sale wystawowe oraz restauracja i sklep z reliktami.
Wymagany jest dodatek "Wymarzone Podróże".

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hikari Hotel
Kompleks hotelowo-usługowy słynie z basenu umieszczonego na dachu drapacza chmur.
Aby dostać się na górne poziomy wystarczy wpisac kod : testingcheatsenabled true ,następnie nacisnąc klawisz 'shift' klikając na dowlolnym miejscu górnego poziomu wieżowca i wybrac opcje "teleportuj". Nie jest to najwyższy w mieście budynek jednak przekracza znacząco wysokość wieżowców znanych z Bridgeport :)

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Starając się oddac pewien niepowtarzalny klimat japońskich miast zbudowałem także sporo zwyczajnych bloków mieszkalnych, zauwazyłęm że charakterystyczna ich cecha to tarasy na szerokość całych fasad (z reguły chyba s a to poprostu odsłonięte ciągi pomiędzy mieszkaniami) oraz klatki schodowe na zewnątrz.Obowiązkowo kolor biały ,brązowy lub czerwonawy.
Ten apartamentowiec poniżej to właściwie mały kwartał przedmieść w stylu Tokyo. Pozostałe budynki to przestrzeń wspólna dla współlokatorów tu jak dobrze pamiętam jest min.salon gier.

Tokyo - Apartment Block

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tokyo 2 Apartments to kolejny z wielu kwartałów w stylu japońskiego "blokowiska" ;)

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


HIkari - Japanese traditional estate to fragment starej dzielnicy mieszkalnej.

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Japanese Dels House (base game) Prosty skromny budynek wzorowany na typowej architekturze starszych przedmieśc japońskich. Ta niepozorna praca należy do moich ulubionych w temacie trójkowej Japonii i nie wymaga żadnych dodatków.

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Inari Temple (shool battle) Świątynia w stylu japońskim pełni jednocześnie funkcję szkoły sztuk walk wschodnich.

Wymagane: Wymarzone Podróźe

DOWNLOAD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sky Tower to wieża widokowa inspirowana najwyższą wieżą widokową w Japonii; Sky Tree Tokyo Tower. To obok kilku nie wiele niższych drapaczy chmur najwyższa budowla w mieście.
Za pomocą wspomnianego kodu Wasze simy mogą oglądac świat z lotu wysokobieznego ptaka :) Zdjęcia robione w czasach budowy miasta dlatego finalnie widoczki sa nieco inne i brak tam pustych widocznych na fotkach parceli w pobliżu. Link do pobrania wcięło ale wieża istnieje oczywiście w świecie do pobrania :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozostałe parcele znajdziecie w większości jedynie w otoczeniu Tokyoko, także z uwagi na to że niektóre z nich zostały zbudowane z dopasowaniem do nierównego terenu (lub z innych powodów takich jak wywiany dziwnym trafem link do downloadu :O )

Na koniec wybrane obrazki z tymi pozostałymi parcelami, które wyszły chyba najfajniej.

Tokyo 07 to taki pierwowzór dla mojej czówrkowej japońskiej wersji Promenady Magnolii ;) Jest tam min sklep muzyczny, salony gier, sklepy i.. wszystkiegio po trochu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pozostałe, których nie będe wymieniać by nie pozanudzac za mocno :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek x

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek x

Obrazek

Nie mam fotek z dzielnicy na mniejszej wyspie zabudowanej w tradycyjnym stylu i nie wstawiałem tu także fot z portu morskiego ale i tak najlepiej zobaczyć to sobie w grze ;)
Tokyoko to w większości apartamentowce i parcele publiczne choć sa i domki jednorodzinne.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Gosik
Bloger
Posty: 73
Rejestracja: piątek 11 maja 2018, 23:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gosik » wtorek 03 lip 2018, 07:26

To co zrobiłeś jest genialne, nawet nie próbuje sobie wyobrazić ile to robiłeś.
Klimat oddałeś zdecydowanie, szczególniew The sims 3, jakbym się przeniosła 12 lat w stecz gdy na wakacjach pomieszkiwałam razem z mamą, tatą i siostrą u takiej rodzinki w japoni. Metropolia też Ci super wyszła, idealnie odwzorowana ilość kolorów :D
Mądrego nic nie powiem, bo studiowałam ratownictwo a nie architektura więc powiem tylko tyle że to jest piękne i widać że interesujesz się tamtejsza kultura, i architekturą bo domki i przestrzeń przed nimi są zrobione w idealnym klimacie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 20 gru 2018, 12:56

@Gosik ogromnie ci dziękuję za tak miły komentarz. Najcenniejsze jest dla mnie to, że naprawde skojarzyło ci się to trochę z prawdziwą Japonią. Nie byłem nigdy tam na zywo ale mocno "przestudiowałem" sobie wygląd miast, także nowszej architektury by choc trochę oddać ten specyficzny klimat miast japońskich z wąskimi budynkami pełnymi neonów ale wiadomo, sam nie jestem w stanie tego obiektywnie ocenić., Dzięki ogromne! <3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 21 gru 2018, 22:08

Miszka, nawet gdyby nie było to podpisane - wiedziałabym, że to Twoja Japonia. I że to trójka. Jedyna, niepowtarzalna ostrość barw, finezja wykończeń i delikatność konturów przedmiotów... Gdzie tej disneyowskiej stylistyce czwórki do trójkowego wzornictwa...
Nigdy w Japonii nie byłam, i pewnie nie będę. Chciałabym - ale pewne rzeczy- już wiem - że nie są w moim zasięgu :(
Mogę sobie powyobrażać tak jak ty Michale. A wyobraziłeś sobie przepięknie!

Gosiu - jest dział rozmów o wszystkim - może akurat tam podzielisz się swoimi spostrzeżeniami, opowieścią o Japonii widzianej z takiej perspektywy jak twoja. Hotelarskie pobyty są najczęściej takie same w każdym państwie. Ale mieszkanie u prawdziwych Japończyków - to jest coś. Oni nie lubią zapraszać na wizyty u siebie, a co mówić o pomieszkiwaniu... Ciekawa jestem jak wyglądają wnętrza zwykłego japońskiego mieszkania, co Japończycy jedzą, gdy są w "domowych" pieleszach. Jak spędzają czas... Mamy tak słabe wyobrażenie o tym... A nie miałam okazji pooglądać współczesnych japońskich filmów. Widuję czasami w tv czy necie reportaże o japońskiej kulturze, ale tak mało jest o ich codzienności...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 25 gru 2018, 18:05

Pod kątem swobody działania (w sensie planowania otoczenia) The SIms 3 pozostaje gra wyjątkową w simowej serii i jedną z nielicznych na rynku, która umozliwia polanowanie otoczenia z tak wieloma aspektami (teoretycznie bo w praktyce edytor w ostatnim czasie wielu osobom w tym mi nie działa). Same drtale bardziejk podobaja mi się w czwórce co do budynków ale niezmiennie nrakuje mi szerszej edycji która "odebrano" grze zapewne celowo żeby przekierować ruch konsumpcji mocniej na nowe dodatki (te z otoczeniem). Pozostaje przebudowa parceli co teoretycznie tez daje czasem zaskaujące efekty no Ale... :S
Dziękuje Ali za wspaniały komentarz ,pozdrowionka świąteczne!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”