Oko (nie tylko)na Maroko czyli relacja z placu budowy nowego "świata".

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Oko (nie tylko)na Maroko czyli relacja z placu budowy nowego "świata".

Post autor: SimDels » poniedziałek 24 maja 2021, 01:18

Po dłuuugiej przerwie odpaliłem grę i wtem wyskoczyło uporczywe okienko wciskające mi kit (alez to fajnie brzmi w naszym języku :D ) z marokańskimi rzeczami.
Skusiłem się choc przyznaję, że owych ładnych rzeczy jest bardzo mało i trudno było mi zbudowac coś w temacie bez wykorzystania np podpórek z dodatku Psy i Koty.
Nie mniej skusiłem się mając chrapke na zrobienie czegoś w stylu arabskim bo w tym klimacie nigdy za mocno nie siedziałem.

Pierwsze przymiarki to starter. Chyba przesadziłem w nim z ilością podoklejanych wykuszy itd ale cudem starczyło i na kibelek i na łóżko ;)
Czym byłby jednak świat arabski bez minaretów i kopuł? No i tu pojawił się pomysł (o ile słomiany zapał nie wygaśnie przedwczesnie) na całe otoczenie a właściwie przebudowę dwuch miast na styl arabski i finalne udostępnienie takiego zapisu gry po zbudowaniu wszystkiego i przygotowaniu odpowiednich mieszkańców;
Pierwsze miasto (przebudowana Oaza) byłaby miastem barwnym turystycznym pełnym zabytków niczym irańskie Yazd gdzie błękitne kopuły i wieże kontrastują z piaskowa zabudową a drugie (prawdopodobnie strangeville choć jeszcze się nad tym zastanowię) byłoby takim zaprzeczeniem tego czyli (równiez typowe dla arabskiego świata) blokowisko pełne tanich mieszkań ale także z gurującymi nad tym barwnymi kopułami i smukłymi wieżami. Z powodu tego swoistego "2 in 1" chciałbym dać takiemu zapisowi gry także podwójną nazwę. Co do architektury świata arabskiego to nie jest mi ona za mocno znana ani bliska dlatego jesli ktoś miałby jakieś sugestie to niechaj da znać :)

Zapiski w trakcie budowy to zamysł tego tematu ale jak uda się skończyć przebudowę obu miast to ten pierwszy wpis zedytuję na gotowy opis gotowca podobnie jak to było w przypadku naszego wspólnego forumowego miasta Simtopia City

Oto więc:
Delsahr i Tilabad
(czyli dwa miasta na razie bez ostatecznych nazw, trwa intensywne googlowanie języka arabskiego)

المعبد الأخضر almaebad al'akhdar - Zielona Świątynia (galeria sztuki)
Wejścia budynku głównego wzorowane (z przymrużeniem oka) na wspomnianych irańskich cudach ale rozplanowanie z dziedzińcem i wygląd wieży bardziej na tych tureckich (także z przymrużeniem oka rzecz jasna).
Muzeum sztuki będzie wspólną przestrzenią do nauki malowania i innych rzeczy, być może jakieś łaźnie w podziemiach dojdą lub pozostawię taki minimalizm; zależało mi na tym by budynek główny trochę jak meczet, pozostał pustawy wewnątrz zachowując pewną powagę (na tyle na ile to w wesołych simach możliwe).
Widać tu także mały domek, starter,który prawdopodobnie zmienię na inny budynek.
Załączniki
24.05.2021_00-20-20.png
24.05-tile1.jpg
24.05-tile2.jpg
24.05.2021_00-32-30.png
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 25 maja 2021, 15:14

Pięknie to wygląda, malowniczo i bajkowo, a zielone i niebieskie wstawki świetnie podkreślają ten styl architektoniczny. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Masz talent do takich budowli, więc mocno trzymam kciuki, by zapał nie wygasł przedwcześnie. Bardzo ciekawa jestem końcowego efektu, choć pewnie w swojej grze go nie zobaczę. Zrezygnowałam z kupna wszelakich kitów. :38-face-stuck-out-tongue: Wydanie 25 złotych, by mnie nie zrujnowało, ale nie mam zamiaru wspierać EA w wyłudzaniu kasy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 25 maja 2021, 22:41

Wstrzeliłeś się Miszka idealnie w temat i stylistykę. Wyszło jak zwykle - pięknie! Jestem pełna podziwu, a także zdumienia, że tak szybko to powstało... Sama zabrałam się za budowę domku a właściwie posiadłości w tym stylu, i powiem, że o ile zewnętrze powstało dość szybko, to koszmarnie mi udzie dekorowanie wnętrz. I nie pomaga wujek google w poszukiwaniu natchnienia :(
Bardzo jestem zainteresowana przebudową całego miasta i gdy powstanie - na pewno sobie pobiorę. Co do drugiego - zasygnalizowałeś miasto w bardziej miejskim stylu. Wg mnie do tego celu bardziej nadawałoby się Del Sol. Te dalekie światła wielkiego miasta kojarzyłyby się np z Dubajem :) i wielkomiejskością w nowocześniejszym nieco wydaniu, z akcentami dawnej architektury. Trochę tradycji ale więcej nowoczesności. Oglądałam w ostatnich dniach sporo arabskich wnętrz w poszukiwaniu owej inspiracyi, ale właśnie uderzyło mnie, że te nowoczesne arabskie wnętrza w niczym nie przypominają tego, co uważamy my - Europejczycy - za tradycyjną zabudowę. I nawet nie chodzi mi o te luksusy i wymyślne kształty domów - po prostu chyba te wszystkie kafelki, fontanny i inne "tradycje" oni traktują w obecnej chwili tak, jak my cepelię... Mój domek buduję na działce tej wielkiej simowej gwiazdy - Julii Ward :)

Gabi, no - tego to się w życiu nie spodziewałam. Myślałam, że zaraz rzucisz nas na kolana jakimś wystrzałowym arabskim domem, a ty zakładasz jednoosobowy strajk? Czy wydawanie kasy na dodatek, który za wiele nie wnosi do gry to też jest "wspieranie" EA? Gabi, musimy przyjąć do wiadomości, że to tak już będzie wyglądało do końca The Sims4, i na pewno The Sims5 powita nas systemem mikropłatności.... Prawie wszyscy produkują teraz podstawki ogołocone ze wszystkiego, a potem cykają po trochu uzupełnienia - i bodaj płacz a płać. Można całkowicie zastrajkować i nie kupić w ogóle. Ale jak już tu wielokrotnie powiedziano - prawdziwy miłośnik simsów gotów jest na wiele :) Nawet na całkowitą wymianę kompa, bo mu Simsy trójkowe nie poszły na starym - jak tu niżej podpisana :) Nie mam innych gier, nie skupiam się zresztą na ich wyszukiwaniu - bo mam przy tym mnóstwo innych "hobby"... Ale... odżałuję na każdy "kit" i dodatek, bo po prostu odzywa się we mnie żyłka kolekcjonera. Zwłaszcza kolekcjonera, (nie mylić z graczem) bo nie rozgryzłam do końca żadnej kariery, nie zwiedziłam Selwadorady w całości, nie grałam czarodziejem ani syrenką... Ale kupuję kolejne i kolejne dodatki, akcesoria, etc czy owe "kity" bo... kocham tę grę... Na dodatek nie umiem budować, nie czerpię z tego wielkiej satysfakcji (gdybym może umiała choć tak cudnie budować jak ty, to kto wie) więc nie wyobrażałam sobie, że ty nie kupisz tego zestawu, który sporo właśnie do budowlanki wnosi...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 28 maja 2021, 12:05

Jak Gabi napisała wyglada to bajkowo, kolorowo i malowniczo,
Ale @Alibali ma racje - to jest Cepelia i jedyne co w tym stylu na dzis powstaje to hotele ewentualnie luksusowe resorty ale wyposazenie apartamentów juz do tej architektury nie pasują. W sumie jest to kicz do potegi dziesiątej. zresztą to juz kiedys napisalam na czacie. i tez tego nie kupię. Nie dlatego ze kasa, czy napedzanie kasy EA ale dlatego ze gdy za wiele jest obiektow w dziedzinie na przykład okna to część obiektow mi sie chowa , a nie chce mi sie za kazdym razem filtrować zawartości przez dodatki, Tym bardziej ze na pewno nie bede uzywać tych okien, drzwi czy kafelków. lubię modern styl a to mi pasuje do tego zerowo. Wciaz gram i buduje wiec nie chce miec misz maszu w panelu budowy.
ORIGIN ID Kreatora Champion of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 28 maja 2021, 14:55

Bardzo mi się podoba, to trochę takie przenosiny w czasie,ale ja zawsze byłam z innej epoki ;) Delsu już nie jeden raz udowodniłeś,że co jak co ale budować to ty potrafisz.

Elu co do kiczowatości takiej architektury,no to owszem jest tak odbierana w dzisiejszych czasach lecz myślę,że poza oczywistym stylem tego kitu,można też wykorzystać poszczególne elementy w inny sposób i niekoniecznie budować całości w tym stylu. Myślę,że budowlańcy sporo nam jeszcze pokażą fajnych rozwiązań z tym zestawem. Ja sama to zapewne wykorzystam do budowy jakiegoś spa i pewnie kafelki nie raz,ani nie dwa zagoszczą w łazience moich simów,ale ja to raczej oczywista jestem pod względem budowania :03S-face-with-tears-of-joy: Bardziej gram dla grania,niż budowania,więc jakbym miała zbudować to co Delsu, to chyba zajęłoby mi z rok,obmyślanie samej formy tego :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 28 maja 2021, 16:38

Dokładnie @Karo_Min - gramy przecież nie dla odtworzenia realizmu, bo takie jedynkowo -jedynkowe podejście nie miałoby w tej grze większego sensu. Ta gra musi być po części bajką. Budujemy pałace, domy wróżek i czarnoksiężników, wielkie zapomniane cywilizacje czy kompletnie odlotowe sci-fi budowle... I to nas kręci, że możemy pomieszkać ludzikiem przez moment w pałacu, a za chwilę w świątyni Majów czy Azteków, a w następnej kolejności na greckiej plaży... Choć z drugiej strony marzą nam się całkiem realistyczne zachowania naszych ludków. No, ale od tego mamy wickeda :P
Elutku, szkoda, że nie kupisz tego kitu (matko, jak mnie drażni to słowo. Czy nie można używać słowa "zestaw?) Bo ja tak sobie już fiknęłam z radości, że wiele tych elementów wykorzystasz w udoskonaleniu swojej selwadoryjskiej parcelki, bo ją mam, gram i uwielbiam! Nie gadaj mi tu o modernie w kółko, bo jak chcesz to i japońskie, chińskie i nawet średniowieczne klimaty odtwarzasz. No, ale rozumiem, że to nie twój konik. Maroko to też nie jest mój konik, ale wyobraziłam sobie już piękny pałac rodem z baśni perskich :) Widziałam też śliczny resorcik na wiadomej stronce w wykonaniu naszej niekoleżanki - i wyszedł jej całkiem spoko, bez arabskiej cepelii wewnątrz. Więc można coś zrobić w tym stylu, bez przeładowania tradycyjnym wzornictwem. Nie daję linka do pracy niekoleżanki, bo kto chce to sam znajdzie. :)

Jedyna nadzieja więc w Miszce @SimDels - że się sprawi szybko i pałace trzaśnie jak należy, bo mojemu potworkowi daleko do tej lekkości i urody budynków pokazanych na miszkowym zdjęciu :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”