Livia Modern

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Livia Modern

Post autor: Kropka » poniedziałek 30 mar 2020, 14:51

Próbując zabić czas i choć trochę odreagować, popełniłam kolejny, tym razem niewielki projekcik w postaci modernu. Inspiracją było wyzwanie z pewnej facebookowej grupy, na którą natknęłam się przypadkiem buszując po necie. Z założenia miało to być dość wierne odwzorowanie małego domku, w dodatku z jego tylnej części. Projekt zainspirował mnie na tyle, że postanowiłam go zbudować do końca.

Tak wygląda oryginał i moja propozycja



90917284_10207199016411793_5981097591562043392_n.jpg
91386936_10207199024571997_246575919299297280_o.jpg


Livia Modern to niewielki dom, dla rodziny 2 + 2. Zwierzak tez się zmieści :09-winking-face:

A to już fotki gotowego domku.

28.03.2020_23-09-18.jpg
28.03.2020_23-15-54.jpg
28.03.2020_23-52-17.jpg
28.03.2020_23-13-47.jpg
28.03.2020_23-45-24.jpg
28.03.2020_23-40-50.jpg
28.03.2020_23-40-05.jpg
28.03.2020_23-42-02.jpg
28.03.2020_23-43-56.jpg
28.03.2020_14-47-15.jpg
28.03.2020_22-54-53.jpg
28.03.2020_22-53-44.jpg
28.03.2020_23-47-57.jpg
28.03.2020_23-49-56.jpg
28.03.2020_23-14-45.jpg
28.03.2020_23-35-48.jpg
28.03.2020_22-38-44.jpg
28.03.2020_22-35-39.jpg


Marviczu :hearts/heavy-black-heart: , Gabi :hearts/heavy-black-heart: , Elu :hearts/heavy-black-heart: , Delsu :hearts/heavy-black-heart: Alutku :hearts/heavy-black-heart: dziękuje Wam bardzo za lajki i komentarze w galerii :14-face-throwing-a-kiss:




Link do galerii:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 31 mar 2020, 11:48

To jest perfekcyjne wykonana praca. Fantastyczny parterowy nowoczesny dom! Udało ci się przenieść elegancje oryginalnego projektu do simsowej architektury. Otoczenie domu bajeczne! Szczególnie podobał mi się ślicznie zagospodarowany zakątek przy basenie. Te kolorowe ręczniki idealnie tam pasują. Całe zresztą otoczenie jest śliczne i wypieszczone w każdym detalu.
Wnętrza zaś to miód i malina! Nie wiem jak z tego co dał Maxis udało Ci sie stworzyć tak ślicznie skomponowane modern pomieszczenia. Dla mnie dobranie kanapy krótkiej do długiej to ból głowy o ile nie chce użyć mebli z podstawki , które jako tako jeszcze pasują do siebie. U Ciebie wszystko idealnie zgrane. Idea podwójnej wanny w łazience nieco mnie zdumiała o ile nie jest to iluzja i jest tam tylko jedna wanna, Jeszcze nie oblukałam tego w grze ale pewnie to zrobię, bo ta wanna razy dwa mnie zaintrygowała.
Zgrzytnęło mi kolorystycznie w pokoju dziecinnym i jedynie te pomieszczenie nie przypadło mi do gustu. Ale jak wiadomo nie każdemu podoba się to samo, a dzieci lubią duuużo kolorków niechby tam nawet one nie pasowały idealnie do siebie. Zresztą to samo ma Maxis, wiec może to awangarda i to ja juz nie pasuje do nowych trendów.
Swietna praca! :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 31 mar 2020, 12:46

Faktycznie perfekt! Realny projekt ma w sobie geniusz prosty funkcjonalny ale i bardzo atrakcyjny bo kształty ,kolory i materiały składają się świetnie. Nie zawsze nowoczesne projekty podobają mi się tak jak ten. TY oddałaś to mega fajnie choć w wersji simowej już od podejrzenia fotki w galerii skojarzył mi się tak jakoś trochę azjatycko, że może przez te okna kraciane kojarzące się z sasuwanymi drzwiami/ściankami. Wnętrza są rzeczywiście jak wspomniała Ela szalenie stylowe, kuchnia jak i salon z charakterystyczna lampą w formie świetlóweczek ,to wszystko razem i prosta kolorystyka wygląda extra. To taki powrót do klasyki współczesnego modernu można powiedzieć.Bardzo ładnie wyglądają cienie na foto sypialni.
Realistycznie i tylko pozornie realistycznie bo jednak jest tam wszędzie trochę ciekawych rzeczy i detali. Masz oko, kompozycja doskonała.
Trudno tez byłoby się przyczepić do interrioru bo hausik tonie pięknie w zieleni i na brak zajęć lokatorzy też nie powinni narzekać, zwłaszcza dzieci (i mniej oficjalnie ich rodzice także ;) ) , które mają tu piaskownice z prawdziwego zdarzenia co oznacza, że nie tylko Delsu powie na to "A tu bzu na!" czy jakoś tak ,widząc nie tylko kwitnący bez :D
Piękna praca, oby takiej weny jak najwięcej :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 31 mar 2020, 17:29

Mnie również zachwyciła czysta forma i linia tego modernu. Zewnętrze jest bardzo nowoczesne i bardzo na topie - pełen minimalizm. Wnętrza są spójne kolorystycznie, pięknie zagospodarowane. Meble są w tych miejscach,gdzie być powinny - co wydaje się oczywiste, gdy patrzymy na cudzą pracę. Gorzej z wykonaniem :P
U ciebie wszystko do siebie pasuje, i tworzy jednolitą całość... prócz rzeczonego pokoju dziecięcego. Te neonowe kolorki też mi zgrzytnęły. Utrzymałabym go może nie w czerni i bieli, ale w eko-szarościach, które są przecież wypadkową czerni i bieli .

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 06 kwie 2020, 20:42

Jedyne morderstwo jakie popieram, to zabijanie czasu, bowiem nie od dziś wiadomo, że "do południa budzikom śmierć" xD A jeśli się przy tej zbrodni płodzi coś doskonałego, to znaczy, że asasyn jest na wskroś maestrem w swym zbrodniczym procederze (a nie jakimś tam, aj waj, debiutantem). I ja własnie w tej sprawie, bowiem popełniło się coś bardzo ładnego, pełnego elegancji i, jak na zabójstwo, to higienicznie tu jest! Cóż za eleganckie ślady zostały tutaj pozostawione po zmyslnym zabójcy ;D Definitywnie nie ma tutaj mowy o amoku albo afekcie - dzieło to zacne jest z premetydacją! *coś bredzę, czy jest na sali psychiatra? xD btw. potrzebuje szybko, tanio, skutecznie i na cito xD*
Kropesiu, jako że mam ostatnio bezmóżdże połączone z bezpomyslem rzeknę krótko i rzeczowo: bardzo ładnie odwzorowany modernik, podoba mi się zachowanie kształtu oryginalnej bryły i koloru elewacji - bo w ogóle sam domek jest bardzo ładny! A dodam jeszcze, cobym nie dostała niesłusznie kapciem przez łeb, że słowo "ODWZOROWANIE" nie zostało tutaj umieszczone w charakterze przygany czy deprecjacji samego projektu: nie nie, nie mam na myśli wtórności czy wyrobnictwa, ale naprawdę ładnego, wiernego i szczegółowego przeniesienia oryginału do gry, co jest sztuką (let me explain: znam takich partaczy, co nie potrafią w kreatywnosć, więc starają się jak mogą uczknąć glorii z gotowej bryły, ale nawet taki zabieg są w stanie spartolić, a tutaj mamy do czynienia z projektem, który wiernie podąża obok - nie za, obok - oryginału, dotrzymuje mu kroku i jest naprawdę ciekawym obiektem).
*bredzę chyba dalej*
Poza tym, jako bonus, mamy świetnie dopracowane wnętrze. Nie będę dzisiaj zwiedzać z lupką, bo w sumie oczy każdy ma, a ja dzisiaj nie (więc właściwie zdanie jest nielogiczne, bo jak ja nie mam, to znaczy, ze nie wszyscy mamy, chyba, ze uwzględnimy względną wszyscy =/= nikt, czyli skoro wszyscy mają oczy to nikt nie ma oczu, czyli jak ktoś nie ma oczu jest nikim, bo a+b=c, a b=c-a... eeee... odpowiedź brzmi zamknij mordę marvi? xD). W każdym razie, jako że bredzę, to nie będę bredzić długo, a spróbuję konkretnie śmajtnać w punkt, że monochromatyczny temat kuchni, jadalni i pokoju dziennego zdobył moje serce! Podoba mi się minimalizm, schludnosć i elegancja zawarta w prostocie. Bardzo ładnie się to ze sobą składa do kupy.
Zresztą podobny minimalizm i elegancja przemawiają z jasnej sypialenki, która już jest nieco cieplejsza (nie żebym czepiała się wnętrz w/w, ale po prostu podoba mi się to, że ta surowość barw, nieco tylko ozywiona kwiatami, wyróżnia się na tle monochromatycznego wnętrza: niby mamy dwa dosć minimalistyczne wnętrza, ale ta sypialnia - przez niewielkie dodatki w postaci motywów roślinnych dodatkowo jest wyeksponowana na tle czerni i bieli w salonie etc. nie wiem czy to ma sens co mówię, w sensie czy udało mi się powiedzieć to co mam na myśli, ale z drugiej strony może ta myśl też nie jest na tyle światła żeby jakoś bardzo się w niej zatapiac ;P).
Dzieckowe pokoje mnie zawsze przerastają, bo "nie czuje pani czaczy i czaczy pani nie zna" parafrazując klasyki disco xd Ale! Ale na kiblach się znam, kilka nawet odwiedziłam (XD) i tutaj chętnie dodam, że podoba mi się połączenie dwóch kolorów drewienek z kamienna podłogą! I pomysł z blatami jest mega! Kwiknęłam byłam jak zobaczyłam, chętnie ukradne przy najbliższej okazji ;P
Śliczny domek, tak podsumowując. Przepraszam za chaos w wypowiedzi, ale ostatnio jestem chodzącym chaosem, a aż szkoda byłoby przepuścić okazję, by skłonić sie przed Twoim wyczuciem i smakiem! Kłaniam się więc nisko i łączę wyrazy szacunku! I... DEJ MI TEGO WINCYJ *sniiiff*!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 02 maja 2020, 22:23

Miało być dość wierne odwzorowanie, i faktycznie jest. Świetnie Ci się udało przenieść ten realny projekt do simowego świata, i powstała wspaniała willa. Nie wiem czemu, ale już w Galerii pisałam, że ma on w sobie takę nutkę japońskiego klimatu, może przez ten rodzaj okien, który tam użyłaś, ale to tylko moje odczucie. Niemniej dom jest wspaniały, a ogród to prawdziwa bajeczka. :cat_yes:
Szalenie mi się podoba patio z basenem, jest takie radosne i kolorowe, choć i druga część ogrodu przeznaczona do zabawy jest też urocza.
patio.jpg
Wnętrza zawsze masz wspaniale zaaranżowane, ale nie ukrywam, że moim ulubionym zakątkiem w tym domu jest kuchnia, jadalnia i salonik. Mistrzowsko urządzone czarno-białe pomieszczenia!
Co do pokoju dziecięcego, to na fotce jest troszkę ponury, ale w grze wygląda ładnie, szczególnie gdy przez duże okna zajrzy do niego słoneczko. :)
Nie mam dodatku z chomikami, więc coś mi w tym rogu zabrali. XD
dziecięcy.jpg
Wspaniała praca :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 09 maja 2020, 16:18

Przyznaję, że udało Ci się idealnie odwzorować 1:1 przedstawiony projekt biura architektonicznego.
Wnętrza przestronne i niebywale efektowne... a patio z basenem to prawdziwa wisienka na torcie :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .
Całość prezentuje się wytwornie i bardzo stylowo. Wspaniała praca Kropeczko, kłaniam się nisko i biję :a_bravo:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 22 maja 2020, 20:53

Elu :hearts/heavy-black-heart: Misiek :hearts/heavy-black-heart: Alutku :hearts/heavy-black-heart: Marviczu :hearts/heavy-black-heart: Gabi :hearts/heavy-black-heart: Bobinko :hearts/heavy-black-heart: serdecznie dziękuje ze wszystkie Wasze piękne komentarze i odwiedziny na mojej stronce :14-face-throwing-a-kiss: :hearts/heavy-black-heart:


dziekuje_zmOR0.GIF

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolorowy Świat Kropki”