Startery - Wizard's Home

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Startery - Wizard's Home

Post autor: kreatora » sobota 27 kwie 2019, 03:12

No bo wiadomo startery takie malusie są wiec szkoda marnowac tematu na kazdy kolejny - o ile to co sie narodziło bedzie godne pokazania.
Nie w kazdym stworzonym staterze przez siebie gram, na razie tylko kilka dostąpiło tego zaszczytu, bo i nie kazdy buduje "dla siebie"
Te budowane dla siebie MUSZĄ byc obszerne i miec mozliwosc rozbudowania, bo w jakim domu zaczynam grac w takim kończę , i choc ten dom juz nie przypomina tego co było na starcie niemniej jest to ten sam dom - a przynajmniej jego skorupa czasem nieco powiekszona.
Na starcie powinien to byc dom dla jednego sima - albo pary z jednym podwojnym łożkiem i jedną sypialnia. Nie ma lekko za cos tą obszerna skorupe trzeba było postawic a sciany i podlogi kosztują.. Wiekszosc domow w Galerii - staterów to mikro domki - a jakze z 2 a nawet czesem 3 sypialniami w ktorych juz nie ma mowy zeby wcisnac na przyklad szafe, czy to co kot potrzebuje do szczęscia. Domku dla lalek tam nie wstawisz bo nie wcisniesz jak dziecie sie urodzi ale reklama dzwignia handlu i "trzy sypialnie w starterze - Halo! Halo! Tylko i mnie! Bierzcie i pobierajcie" - brzmi dumnie XD Tylko raz takie cos popelniłam i nie powiem nawet w tym grałam ale przedtem rozebralam sciany i wypirzylam wyra i powstal bardzo mily strych na magazyn archeologiczny. A sypialnia zostala tylko jedna - za to z lepszym łozkiem.
Nie bede sie cofac do tyłu - kogo to obchodzi co zostalo zbudowane w przeszlosci wiec bedzie na bieżąco.
A na bieżaco jest taki dość smiszny staterek - troche bajkowy skrzyzowany z modernem z elematami - stolarka okienna z poznego renesansu plus sredniwiecze.
To co jest w srodku to lipa stulecia bo nie wiele kasy mi zostalo po wybudowaniu bryły - no i mialo byc z podstawki. czytaj do natychmiastowej wymiany ZANIM zaczne w tym grac podlogi i sciany. Takie piekne drzewo jest w packu "Dzien w SPA" no ale ja nie moglam tego uzyc na starcie, bo baza game.. to samo z podłogami - natychmiastowa wymiana na podloge w tej samej cenie z Psów i kotow"! Bo na to co ta jest na dzis to raczej wole nie patrzec. No i jak tylko sim zdobedzie kase DUZE okna do Salonu !!!! Na razie sa te 'stylowe - bo tanie byly XD
Miejscie na tarasiku juz gotowe tylko tzreba tarasik powiększyc i wlozyc w niego basen - no ale to duuuzo później w grze jak mojego sima bedzie stac na ten basen. wprawdzie basen simowi do szcescia jest tak potrzebny jak lokomotywa ale za to jak ladnie wygląda! Wiec basen to juz bedzie dla mnie raczej, a nie dla niego.
A na razie jest tak :
a27.04.2019_01-39-00.jpg
b27.04.2019_01-38-47.jpg
d27.04.2019_01-38-33.jpg
No i jak jest w srodku - to raczej o rozklad pomieszczen chodzi, bo to co jest w srodku na dzis wymienie z szybkoscia swiatla jeszcze nim wrzuce w to sima
e27.04.2019_01-39-29.jpg
Link do Galerii i wielkie dzieki dla @Wikki , @bobas52 @SimDels i @Kropka za komentarze i serduszka
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 5DCB646EBF
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 27 kwie 2019, 11:58

Piękny jest Twój Rumianek Elu. Mam go w grze, obejrzałam i nie mogę wyjść z podziwu, jak za taką niewielką kwotę zdołałaś wybudować takie, wcale nie małe cudeńko. Piękne kolory, śliczne obrazki i spora przestrzeń dookoła, no i te cudne daszki :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:. Gratuluję pomysłu i życzę mnóstwa pobrań i serduchów :05-smiling-face-open-mouth: :hearts/heavy-black-heart: Wspaniała praca :hearts/two-hearts:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 27 kwie 2019, 15:05

Wspaniale wygląda taka forma dachu i gdybys jeszcze dała teksture słomy to byłby dom w popularnym od kilku lat trendzie powrotu do tego materiały w formie nowoczesnie przyciętych dachów słomianych ,które mają taki zblizony zaokrąglony kształt z reguły.
Jesteś mistrzem w dobrym i ekonomicznym wykorzystaniu elementów z gry także z samej podstawki do tworzenia tych małych startowych domków ale i potrafisz tak jak tu sprawić projektem wrażenie większej bryły niż w rzeczywistości jak tu. To pewnego rodzaju sztuka znana także prawdziwym architektom ,która Ty w grze opanowałas perfekt.
Świetna praca i fajny lpomysł na prezentowanie starterów Twojego autoirstwa w jednym temacie. Sam podpatruje nie raz rozwiązania i mam ochotę by od czasu do czasu próbowac stworzyc coś z podstawki i jeszcze di tego w budżecie starterowym bo to takie wyzwanie w którym mierzymy sie w jakis spoisób z włąsnymi umiejętnościami, bez ułatwień.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 02 maja 2019, 23:17

Starterek jest rewelacyjny!!! Mistrzowsko zaprojektowana bryła, wprost nie do wiary, że to starter. Z dachami zaszalałaś na maksa, szalenie mi się podobają, i sprawiły że to jeden z piękniejszych starterów jakie widziałam w Galerii. :hearts/heavy-black-heart:
Co do wnętrz, to są śliczne takie jakie są obecnie. Żadna tam lipa, sim ma wszystko co mu potrzeba. Domek jest rozwojowy, więc potem może sobie powymieniać na te z wyższej półki. :)
Genialna praca, a na dodatek z podstawki. Buziaki :hearts/kiss-mark:
PS. W Galerii nadal jestem nieobecna, ale w niedługim czasie postaram się nadrobić zaległości. choć jak pomyślę ile tego tam jest, to aż mi ręka drętwieje. :03S-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 03 maja 2019, 11:58

Pięknie ci wyszedł ten starterek, Elu! Jestem po wrażeniem, że tyle wykrzesałaś z podstawki. PIękna bryła, a przede wszystkim daszki , które przypominają te eko-biologiczne dachy z sitowia,. Nie wiem czy to podobieństwo było zamierzone, czy wyszło przypadkiem - ale naprawdę ślicznie się prezentuje - i zdrowo, jak rumianek właśnie.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 04 maja 2019, 00:28

Rumianek jest wyjątkowym starterem, a to z kilku powodów:
- startery w galerii to najczęściej proste domki (ewentualnie z jakimiś upiększeniami). Natomiast bryła Chamomile zachwyca, jest nie tylko "fikuśna", ale przede wszystkich fascynująca (ach te dachy);
- dom posadowiony na sporej działce, a więc można świetnie zagospodarować otoczenie albo na ogród, albo jako powierzchnię użytkową;
- mały, ale wcale nie znaczy skromny. Wnętrza są elegancko urządzone (mimo, że obiektami tylko z podstawki), wygodne, a przede wszystkim jest tam dużo miejsca, by w miarę podnoszenia się statusu mieszkańców, dokupować nowe rzeczy;
- starter już na początku jest wyposażony we wszystkie rzeczy niezbędne Simom "do życia";
- i w końcu nazwa domu -jest piękna. Kojarzy się z czymś miłym, sympatycznym i tak, ja zauważyła @Alibali , zdrowym i ekologicznym.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 08 maja 2019, 21:40

Jak już pisałam w galerii - wygląda jak chmurka ^^
Kombinacja ścian i dachów, fantastyczne krzywizny - no po protu trzeba z uznaniem pochylić głowę i oddać pałeczkę pierwszeństwa. Rozmiar jak na starter tez imponujący i absolutnie szanuje zamysł wnętrz - teraz nie wyglądają szałowo ale przecież w grze chodzi o to żeby i simów i ich domki rozwijać.
I tu dochodzę do bardzo trudnego momentu bo przychodząc na to forum miałam w planach nigdy nie słodzić i chwalić wbrew własnym przekonaniom ale bardzo Was wszystkich lubię i boję się kogoś urazić. Pozostaje mi mieć nadzieję, że zrozumiesz i nie poczujesz sie osobiście dotknięta - po prostu mamy różne gusta...
Nie podobają mi się malowania w środku :( Przepraszam! Naprawdę nie chce żeby to było odebrane jako uszczypliwość :( Gryzie mnie strasznie kącik komputerowy. Jasny wycinek podłogi, kawałek jasnej ściany ale przy oknie wkrada się pole za dużo ciemnej tapety i zaburza 'geometrię' strefy. I domyślam się dlaczego - inaczej okno źle się wkomponuje w tapetę, patowa sytuacja. Nie o końca też rozumiem doniczkę na pustej ścianie frontowej domu, jakby zabrakło jej okna do kompletu.
Mam nadzieje, że nie pogniewasz się na mnie bardzo za te uwagi, ogół domku bardzo mi się podoba ♥

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » sobota 11 maja 2019, 21:15

Bardzo ładna praca Elu :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 13 maja 2019, 02:11

Dzieki @Pablo :hearts/heavy-black-heart:
@Fredra Absolutnie mozesz wszystko krytykowac co Ci nie przypasowalo. W zyciu sie nie pogniewam. :) :hearts/heavy-black-heart:
I masz racje srodek byl robiony na odwal - bo wiadomo baza game i wszyscy toto przerabiaja po pobraniu wnetrza wedlug wlasnego gustu. Sama to natychmiast przerobiłam - mam na scianach teraz bezowo brazową tapete z Mishuo dodatku, a podlogi z Psow i kotow XD
Dlaczego nie ma okna na frontowej scianie tylko doniczka?
Ano nie ma bo to nie sciana tylko dostawiony dach. XD Cos na ta sciane- dach musialam dolozyc zeby mi sie kompozycja fotki w Galerii wywazyła :) W bazie game nie ma za wiele rzecy ktore mozna dolozyc na sciane :) - gdybym mogla uzyc dodatku Spotkajmy sie to być moze dowalilabym tam bluszczu choc mi sie podoba z doniczka jak na razie i w grze ja mam nadal :) Ale to juz kwestia gustu.
Musze tez sie przyznac ze wywalilam z tylu ten dostawiony dach, No owszem fajnie urozmaical bryle z tylu ale był straszliwie niepraktyczny - zabierał od metra miejsca poza domem i nie mozna bylo tego tarasiku pod dachem z tylu przerobic na pokoj bo to bylo jedyne wyjscie z chaty do ogrodu. teraz zamiast tego zadaszenia po lewej mam tam pokoik a wyjscie z domu na na taras z basenem jest z salonu - tam gdzie byl ten dostawiony dach.A jakze moj sim juz sie dorobil basenu :cat_mwaha: Przerabianie chaty w grze bardzo lubie osobiscie :)
Musialam tez przesunac chate bardziej do ulicy - wcale nie za duzo tam mialam miejsca w tym ogrodzie mimo ze dzialka 20x30. O dziwo nawet w domu nie bylo wiele wolnego miejsca - takie sa skutki budowania pod "fajną bryłe" - a nie bryly pod funkcjonalny rozklad pomieszczen. Sypialnia i lazenka powinny zajmowac front rownolegle do siebie - wtedy z tylu jest od metra miejsca na przeszklony salon polaczony z kuchnią i jadalnią i mozna upchac tam duzo potrzebnych sprzetow. Te ustrojstwo do robienia filmow zajmuje od cholery miejsca! :a-angry3: No nic ale jakos to upchalam w tym. Jesli bedzie dziecko, to chyba bedzie spac w gabinecie albo w lazience , bo miejsca na dzieciny brak. A dziecko bedzie niestety bo mi sima porwali własnie kosmici XD :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 13 maja 2019, 10:23

:D To może pokaż bidaka jak będzie juz po zabiegu jako bonus o lokatorze w temacie ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 19 maja 2019, 14:03

Jeszcze dobrze nie skomentowałam oryginalnej wersji a tu tyle zmian wykonawca wprowadził :o .
Rumianek zachwycił mnie przede wszystkim nieszablonową kompozycją zadaszenia. Już za samo to, należy się tytuł super dekarza i certyfikat wiarygodności.
Elu przychylam się do prośby Misiaczka o pokazanie Rumianka po przeróbkach.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 wrz 2019, 11:24

Nowy dodatek, nowy sim, nowy starter. Teraz podmienię tam tylko wszystko co mozna z bazy game na bardziej luksusowe sprzęty no i na to co dojdzie w tym dodatku, a będzie tanie, postawie toto na dzialce 20x30 zamiast tak jak jest 20x20 - zapas kasy na to jest - jesli takowa działka bedzie dostepna oczywiscie w nowym miescie (wolę większą) i zaczne nową grę
Teraz buduje i wysylam w 99% tylko domy tworzone dla siebie. No moze zrobie cos dla nastepnego simptopia City albo cos aby pobawić sie tymi nowymi schodami jak mnie zainspirują ale tak naprawdę to wolę tylko grać :cat_mwaha:
00-filled.jpg
Link do Galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... C7164F8428
Wielkie dzieki dla kochanej Ali za serduszko :hearts/heavy-black-heart: @Alibali i Alinki :hearts/heavy-black-heart: @olivkasims za serduszko i przemily komentarz ( by the way - jak sama wiesz najlepiej to nie jest specjalnie "kreatywna" praca - dachy standart - tyle ze fotka ladnie wyglada, bo napchałam tam zielska i nie tylko z debug. Teraz dobre domy w Galerii maja zdecydowanie wyzszy poziom :cat_sad: )
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 wrz 2019, 12:43

Twój starterek jest tłem do prezentacji nowości w aktualizacji najnowszej jaką zrobiłam dla naszego forum, widziałaś?

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 07 wrz 2019, 03:17

Wielkie swieto - sama zrobilam do tegp fotki XD
a07.09.2019_01-38-51.jpg
b07.09.2019_01-49-24.jpg
c07.09.2019_01-44-47.jpg
d07.09.2019_01-45-38.jpg
f07.09.2019_01-47-16.jpg
g07.09.2019_01-54-56.jpg
h07.09.2019_01-52-24.jpg
i07.09.2019_01-54-17.jpg
j07.09.2019_01-52-57.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 07 wrz 2019, 23:33

Haha, jestem w szoku. :a_grin2:
Starter pokochałam jak tylko go zobaczyłam w Galerii, jest fantastyczny! :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Rewelacyjnie ukształtowane dachy z uroczymi okienkami, i bardzo zgrabna bryła. Budowanie po skosie nie jest łatwe, głównie ze względu na dachy, bo trudno je ze sobą ładnie połączyć. Zrobiłaś to mistrzowsko!! :cat_yes:
Pomieszczenia wewnątrz domu są świetnie i elegancko urządzone. Chyba podkradnę ten dom do Krainy Magii, będzie tam idealnie pasował, tylko wnętrza wyposażę w nowe elementy. :)
Cudna praca. :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 08 wrz 2019, 00:01

Wygląda super i przypomina mi bardzo ten projekt, który stworzyłas dla simtopowego miasta. I to jest naprawde starter? Niesamowite, całkiem niezłe wyposarzenie, fajne obrazy z sowami i urocze poddasze z okienkiem a inawet na otoczebie starczyło kasy. Piękna robota!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 20 wrz 2019, 09:31

Już za same zdjęcia domku należą Ci się wielkie brawa :a_bravo: Elu.

A zupełnie poważnie, domek jest uroczy :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Jestem pod nieustającym wrażeniem fantastycznej roboty dekarskiej, bo kompozycje jakie tworzysz z dachów są na najwyższym poziomie ( i to nie dla tego, że stanowią zwieńczenie domu :09-winking-face: )
Ten projekt idealnie wpisuje się w nowy dodatek. Świetna praca :12-ok-hand:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 23 wrz 2019, 09:42

:hearts/blue-heart: Ojej biere go! Zawsze jak szukam starteru dla swojej rodzinki, to u Eli znajduję to czego potrzebuję. A ten jest dodatkowo przeuroczy :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: Ten płotek i daszek :cat_happy: Zakochałam się!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 23 wrz 2019, 18:05

@Karo_Min
Uczciwie Ci powiem weź do gry ostatni starterek Gabi. Ja lubie ten starter i sama w nim gram na dzis ale on jest za maly. Musialam go mocno powiekszyc a powiekszanie chaty po skosie jest dosć wymagajace, Nie wspominając o tym ze nalezy uwzglednic wtedy i zmiany dachów.
Gabi najnowszy "magiczny starter" jest uroczy, o niebo bardziej funkcjonalny i duzo duzo wiekszy.
Z mojego mozesz zwedzic focie jesli Ci sie spodobaly - postawic moj starter gdzies w edycie miasta , postawic sciane przeniesc na re sciane fotki i zapisac ta sciane jako pokój. To samo mozesz zrobic z ogrodem co polecam bo od startu zacznie ci przynosić kasę - nie za duzo ale przydatne.
Wsadz drzewa w doniczki , roslinki do rozsadników , stworz taras gdzies na ziemi - tarasy sa w budowlance i mozesz postawic je na ziemi. Beda plaskie ale liczą sie jako pokój, Wsadz te wszystkie rosliny na ten taras i zapisz jako pokój tez
Potem toto postaw na twojej dzialce w koniecznie w edycie miasta nie z trybu bodowy gdy grasz rodzina bo to zabiera kase! Doniczki i rozsadniki wywal - roslinki wsadż do ziemi i opatrz je jakimkolwiek dachem od gory - bedzie sie liczyć ze sa w "szklarni " i zaczna owocowac bez wzgledu na pore roku,
Dachy sa za darmo choc bedziesz musiala wykosztowac sie na jedna sciane zeby ten dach o cos zaczepic. Chociaz mozna dolozyc szklany dach do isniejacej chaty i wtedy kosztuje cie zero. Zdjecia po 10 zlotych , roslinki tez za grosze.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wafl
Asystent
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 29 wrz 2019, 16:44
Origin ID: Wafl

Post autor: Wafl » niedziela 29 wrz 2019, 16:53

Iście magiczny starter, widać od razu że do tego pakietu przygotowany i nawet magiczne obrazy w środku nawiązujące do klimaciku. Hokus pokus! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z Kreatorą przez świat”