Kalia modern taki sobie

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Kalia modern taki sobie

Post autor: kreatora » sobota 06 kwie 2019, 16:35

Wymeczone coś co mialo byc podobne do pewnego domu w realu :a_hatecomp: ale podobienswa wyszlo mniej niz zero. Powstal problem z dachami gdzie w realu szczyt domu mial dwa pietra choc byla to chata parterowa - ni i tego sie nie dało w simsach przeskoczyc :a_angry:

Tak wyglada oryginal
1e9c3ab1a5a88ced3adda0217f3e3c9dc (1).jpg
A tak co powstalo na jego bazie
kalia.jpg
Dodatkowym problemem był fakt moja ze chata została zbudowana wyłacznie z podstawki, a tam chocby sie zabic nie ma tak pieknego drzewa , ktore w oryginałowi dodalo tyle urody. Ale jak sie nie ma co sie lubi... no wszyscy znają to powiedzenie.
Wnetrza zostaly uratowane obrazami na bazie CC ale nie prawdziwymi CC - chyba sie nie oplaca ludziom z TSR robic teraz obrazów CC jesli tyle ludzi potrafi je stworzyc w grze, sa pobieralne przez Galerie i nie sa oznaczome CC kluczykiem Maxisa, choc dalej jest to cos na ksztalt CC. Czyli pomyslowośc ludzi nie ma granic, :cat_mwaha:

Link do Galerii - podany z nadzieja ze ktos od nas mi dolozy serduszko do chaty . Jak wiadomo bez serduszek chata leży i kwiczy w Galerii XD
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 74343DD635

Wnetrza moze dam a moze nie - okropnie nie lubie robic foci :cat_zombie:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 07 kwie 2019, 12:19

Elu jak dla mnie to chata przypomina oryginał. Wiadomo nie od dziś że bardzo trudno jest przenieść budynek realny do świata gry a dodatkowo sama używasz tylko podstawki do ich tworzenia która jest mocno ograniczona. Ja chociaż w swojej grze mam wszystkie rozszerzenia to i tak boleję nad tym aby dopasować okna lub drzwi gdy buduję domek.
Tak więc głowa do góry i wrzucaj wnętrza tego przybytku :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 07 kwie 2019, 23:29

Być może kawałek przezroczystego dachu rozwiązałby problem niechcianego poziomu ,drzwi szklane na max wysokości i wtedy jakieś okno wyżej zamiast tego okrągłęgo ,wtedy może by sie udało identycznie zrobić ale nie próbowałem więc tylko teoretyzuję sobie cichaczem :) W każdym razie i tak projekt wygląda bardzo fajnie i jest podobny. Przedewszystkim jest Twój.
Jest w charakterystycznym dla Twoich budynków połaczeniu kolorystycznym (nie pamiętam czy byłaby jakaś jasna decha z podstawki bo wtedy tez możnaby pomyśleć nawet o podobnym malowaniu ale coś mi sie zdaje, że podobnie jak ja bardziej wolisz tworzyć coś swojego niż wzorować się dosłownie.
Przy okazji brawo, że takie cudo stworzyłas znów jedynie z podstawki ,świetny projekt.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 09 kwie 2019, 02:53

Mnie się podoba z tym okienkiem :) Czysty, elegancki "korpus" budynku, ładna elewacja, piękna linia dachu - czegóż można więcej wymagać od basegame. I tak wycisnęłaś z niej wszystko co się tylko dało - na maksa. Wielkie brawa Elu.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 26 kwie 2019, 19:35

Na "Kalię" zwróciłam uwagę w Galerii w związku z: ciekawą konstrukcją budynku, elegancką kolorystyką elewacji i ciekawymi rozwiązaniami dachów, które jak wiadomo są moją piętą Achillesową. Komentarz, który napisałam: "ten dom jest równie efektowny jak kwiat, którego nazwę nosi" w pełni odzwierciedlał moje pierwsze wrażenie.
Jednak jego prawdziwe piękno zobaczyłam dopiero w grze.

Ponieważ Ela ograniczyła się tylko do jednego zdjęcia, pozwałam sobie podzielić się z Wami zdjęciami cudownie zaaranżowanych wnętrz.
Klimatyczna i funkcjonalna kuchnia:
e6.jpg
super kącik wypoczynkowy:
e5.jpg
elegancki salon:
e4.jpg
i stonowana jedna z łazienek :
e3.jpg
Na potwierdzenie tego co napisałam na wstępie zdjęcie elewacji domu obok, którego nie można przejść obojętnie:
e1.jpg
e2.jpg
Znakomita praca, przemyślana i wspaniale skomponowana tak pod względem kolorystycznym jak zagospodarowaniem otoczenia. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » czwartek 02 maja 2019, 22:58

Elu, wybrałaś sobie bardzo trudny budynek do odwzorowania, bo te drzwi frontowe z takim zadaszeniem są nie do przeskoczenia. Moim zdaniem i tak świetnie wybrnęłaś z całością, mając do dyspozycji to co oferuje gra. Duże brawa za oryginalny kształt i świetne wnętrza. :a_bravo: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 04 maja 2019, 01:44

A mnie się Kalia podoba, nawet bardziej od oryginału. Oryginał bowiem jest taki .. zimny, nieprzyjazny. Natomiast Kalia sprawia wrażenie domu przyjaznego, przytulnego, o ciekawej bryle, z ładnymi dla oczu kolorami elewacji. Aż chce się zobaczyć, co jest w środku. Wnętrza są elegancko i wygodnie urządzone. Wcale więc to nie jest "taki sobie modern". To jest wspaniały modern!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 16 cze 2019, 22:42

Ela środki bardziej podobają mi się zewnetrznie. Fajnie rozwiązania , kolory nie bija po oczach, pierwsza klasa. Akcenty koloru we wnetzrach sa super. Zewnetrznie trochę się za bardzo na działce rozpycha, oryginał jest poporstu mniejszy. Ale tak jako kostrukcja ok
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 17 cze 2019, 23:18

Świetna propozycja Elu,gdy wrócę do Polski będę miał sporo parcel do pobrania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z Kreatorą przez świat”